Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónőknek karácsonyra mit? fórum

Óvónőknek karácsonyra mit? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 19. 21:30
semmit.a gyerekek csináljanak műsort és kész.
2008. nov. 19. 21:28
Az ovónéni névnapjára virágot vettünk,persze egyénileg,nem csoportosan.Ballagáskor a két ovónéni kapott egy-egy kis plüssfigurát,aminek a nyakában egy köszönő cédula volt,a család és a gyerek nevében.Adtunk még a csoprtpénzből pedegógus napra.Dadusoknak ballagáskor egy csokor virág,és egy tábla desszert.Ilyet még én sem hallottam, hogy karácsonyra ajándék az ovónéniknek.
2008. nov. 19. 21:10

A lányom ovijában ez nem volt divat...részemről...

Most a kisfiam ovis, és szerencsénk van, mert mind a két óvónéni Éva. A téli szünet előtt kapnak névnapjukra valamit és az lesz a karácsonyi ajándék is.

27. edb6c38cef (válaszként erre: 25. - Lizabella)
2008. nov. 19. 20:50

Látod, ez azért visszatetsző. "Ha lehet, gyertyát ne vegyünk neki."

Két okból: először is, miért olyan biztos, hogy kap ajándékot, végülis az nem jár alanyi jogon.

Másrészt pedig, ha kap egy ötvenedik gyertyát, azt akkor is külön, önmagában kell nézni, és nem azt, hogy otthon van már 49 gyertya.


Suliban az volt még a fura, hogy osztály szinten is vettünk ajándékot, de egyes szülők még külön is. Na, ezt a nyalást meg végképp nem tudom megérteni. Én külön soha nem adtam, mert a gyerekemért külön soha nem tett semmi pluszt.

2008. nov. 19. 20:17
SEMMIT!!!! kap otthon........
2008. nov. 19. 19:49

Szia.Nálunk van csoport pénz és abból veszünk,ajándékot,meg abból csináltam a 25 kis mikulás zsákot.Én vagyok az SZMK szülő.

Mivel mi méhecske csoport vagyunk így egy nagyon aranyos mézes csuprot vettem,aminek a tetején ül egy méhecske.2 óvónő és a 2 dadus is egyformát kap.2000/db olcsóbbat/jobbat nem találtam.A mi óvónénink 32 éve van a pályán,gondoljátok el mennyi minden sok kacatot kapott már.Nekem előre mondta az óvónő,hogy ha lehet gyertyát ne vegyünk neki.

2008. nov. 19. 19:42
Kedves fórumozók! Én óvónéni vagyok, de őszintén mondom nagyot néztem, hogy az óvónéninek ajándékot Karácsonyra. Nem szoktak a szülők és én helyesnek is tartom. Sőt mi készítünk a szülőknek a gyerekekkel ajándékot, amit odaadnak szüleiknek. Az idén só, liszt gyurmából készítünk karácsonyfa díszeket. Az igaz, hogy évzáróra és esetleg névnapunkra csekély ajándékkal kedveskednek, ami jól esik. Üdv egy óvónéni
23. gyöngyi (válaszként erre: 15. - Mothertiger)
2008. nov. 19. 17:29

Nem bántottál meg, nem óvónéni, hanem tanítónéni vagyok. Nem várjuk el, viszont jólesik, ha a szülők éreztetik velünk a megbecsülésüket. Ez lehet nyugodtan egy cserép virág vagy egy saját kezűleg készített karácsonyi dísz. Mindegy-nem az értéke számít, hanem az ajándékozás szándéka.Én minden kis tanítványomal készítek valamit karácsonyra a szülőknek, mert tudom, hogy örülnek neki és örömet szerezni:JÓ!

Hogy a karácsonyi jutalmunkat megkapjuk az iskolában illetve az óvodában az tévedés. Évek óta nincs rá pénz....

2008. nov. 19. 17:06
Ajándékot csak rokonnak, barátnak adok.
21. _kleo_
2008. nov. 19. 16:39
Ugye, nekem is ez volt az első kérdésem, hogy "minek". Nem családtagok. Aztán beszéltem egy óvónő barátnőmmel, és ő is azt mondta, hogy az túlzás, hogy elvárják, de ha 3 évig semmit sem kap egy gyerektől, azt igenis zokon veszi. Évzárókor mi belszálltunk a néhány szülő által közösen vett valamibe, a pénzt beadtuk, de fogalmam sincs, hogy mi lett belőle, mikor és ki adta át. Így közösbe többé biztos nem szállok be. Szerintem kapnak egy-egy doboz csokit és kész. Azt a családi kassza sem sínyli meg, s hátha jövőre a gyerkőcnek lesz már indíttatása ajándékot készíteni.
20. vviki2
2008. nov. 19. 14:31

MINEK??????

Nálunk ez sosem volt "divat"... (Szerintem elrontják őket a szülők.)

2008. nov. 19. 14:26

Sajnos az a helyzet,hogy az óvónők el is várják,hogy kapjanak valamit.Legalábbis a legtöbb.

Viszont,nagy értékű ajándékot nem illik venni.

Nálunk is szednek pénzt a szülőktől,és abból vesznek valamit.Év végén.Karácsonyra,általában kávét,édességet szoktunk vinni.Örülnek,megköszönik.

18. csókica (válaszként erre: 17. - Kedveske)
2008. nov. 19. 13:39
Egyetértek veled,az ajándékozásra vonatkozóan!!)))
2008. nov. 19. 13:37
Nekem még nem óvodás a gyerekem, de én nem tartom jó dolognak a karácsonyi ajándékozást a pedagógusokank. A karácsony a család ünnepe. A padagógusoknak ott van a pedagógus nap, meg az évzáró/ballagás. És én ezekre sem adnék nagy, drága ajándékokat inkább valami kedves személyes dolgot, de ki tudja mi lesz, ha az én fiam lesz ovis. (bár nem hiszem, hogy nagyon változni fog a véleményem, és a hozzá állásom)
16. edb6c38cef (válaszként erre: 15. - Mothertiger)
2008. nov. 19. 11:31

Lehet benne valami...

Elsős volt a lányom, amikor a második szülőin (ami február elején volt), valami pénz beszedésről volt szó. Tán egy múzeum látogatásra az osztálynak. Akkor egyik anyuka azt mondta, mit pénzezünk, miért nem lehet az osztálypénzből? (gyerekenként tán 300 forintról volt szó). Aztán kiderült, hogy ja, mert az osztálypénzből már nincs. Aztán be is fejezték a témát szülőin. Utána pár nappal megkérdeztem a két szmk anyuka közül az egyiket, hogy mi is van. Azt mondta, nem érti, hogy az az anyuka mit rinyált szülőin, hogy mire való az osztálypénz. Az elment a két tanítónőnek karácsonyi (!!)ajándékra, és kész.

NNNa, otthon gyorsan számoltam: 300Ft/fő/hó x 30 gyerek x 4 hónap. Szóval 36 ezer forint csak úgy karácsonyi ajcsira a két tantónéninek. Nem azt mondom, hogy ebből két főnek olyan jaj de nagy valamit lehet venni, de mégis sokallom. Úgy értve, hogy eltapsoni csak ilyen ajándékozásra.


(Még egy, aztán befejezem: nálunk a lányom ovijában arany karkötőt kaptak ajándékba: a két óvónő, a vezető óvónő és az egy dadus, az négy aranykarkötő. Jó, mi? Szmk anyuka ott a jobbmódúak közé tartozott, lehet, azt hitte, hogy mindenki az.)

2008. nov. 19. 10:49

Saját véleményem szerint így kezdődik az "elkényeztetés". 5 vagy 10 év múlva már az lesz, hogy a csoportnak lóvét kell összedobni az óvónéniknek, tanároknak, meg miután hozzászokattuk őket, el is fogják várni... A Karácsony a család ünnepe, ajándékozzon a család a családtagoknak. Az óvodai, iskolai dolgozók meg megkapják a maguk jutalmát fizetés formájában... Minek még ezt is a nyakunkba venni? Bocsi, ha valakit megbántottam, nem volt szándékos, de ez a véleményem...


Persze az olyan ajándékokkal egyetértek, ami nem az anyagiakról szól, hanem a szeretetről meg az odafigyelésről. Gondolok itt a gyermek maga készítette ajándékára, egy rajzra, közösen megtanult versre...

Egyre butább szokások jönnek elő, nem is értem, hogy egy szülő az ilyenekkel saját maga alatt vágja a fát, magának csinál gondot. Ezt is biztos az olyan anyukák találták ki, akinek túl sok elkölteni való pénzük van, meg nagyon unatkoztak... Ismételten sorry...ez a helyzet!

14. lizi34
2008. nov. 19. 10:16
Sziasztok!Én óvónő vagyok igaz most gyesen de nekem a legszebb ajándék az volt mikor a gyerekek készítettek vmit de maguktól aaz oviban vagy csak odabújtak mese közben ,meggyújtottuk a gyertyát beszélgettünk ,játszottunk,énekeltünk.A Karácsony családi ünnep ami a szeretetről szól és nem a versenyzésről a szülők között.Nekem ez a véleményem
13. Yulcsy
2008. nov. 18. 20:23
Nekem ez elég furcsa, hogy ajándékot kell adni az óvónőnek.Szerintem a legtöbb ember nem kap ajándékot azért mert elvégzi a munkáját.én nem adnék semmit.
12. _kleo_
2008. nov. 18. 20:18

Sajnos csoport szinten nem fog összejönni, régebb óta próbálják, sokan nem értenek egyet az ajándékozással. Azt hiszem marad nálunk is a csoki, max. tovább ajándékozza, ha nem ízlik.


A saját készítésű ajándékkal inkább megvárnám, míg a gyerkőcnek jelentkezik az igénye rá, nem akarom idomítani erre. No meg elég kicsi is még, és nem az a rajzolgatós fajta, inkább focizik, vagy bicajozik.

2008. nov. 18. 08:55

Szerintem még a legjobb az lenne, ha csoport szinten összehoznátok ezt az ajándékozást.

Lányoméknál a suliban is kapnak ajándékot a tanárok karácsonyra. Mondjuk nem értek egyet vele, szerintem a pedagógusnap és az évzáró elég lenne.

2008. nov. 18. 07:09
Mi minden évben vmilye karácsonyí csomagolásos desszertet szoktunk adni az óvónéniknek és a dadusnak + a kislányom rajzol mellé nekik vmit.
2008. nov. 18. 07:00
Én is meg szeretném ajándékozni az óvónéniket. Én valami desszertre gondoltam,raffaelló,mon cheri,vagy ilyesmi.Nagy dolgot nem szeretnék,de vmi apróságot mindenképpen.
8. katácskák (válaszként erre: 6. - Adri-31)
2008. nov. 18. 04:23
Igen mi is igy tettünk..
2008. nov. 17. 22:25
Keszitsetek a gyermekkel kozosen valamit. Annak, tuti orulni fognak!:)
2008. nov. 17. 21:23
Nálunk szokás az oviban ajándékot adni karácsonyra az óvónőknek, dajkáknak. Az szmk-sok szokták intézni. Beszedik rá a pénzt. Könyvutalvány, DM utalvány, Ikea utalvány, csoki... ilyesmiket szoktak kapni...
2008. nov. 17. 21:06

Érdekes, hogy szokás ajándékot adni. Nem hallottam ilyet.

Én pl. sosem szoktam kani a diákjaimtól, ja, mert nem vagyok óvónő.:)

2008. nov. 17. 21:05
Így már értem. A szokásokat nem ismerem, mert nincs minimanóm, csak pedagójgosz vagyok (mások szoktak kapni, én nem - de nem is hiányzik ☺).☺
2008. nov. 17. 21:02

Nagyfiam kiscsoportos, első karácsonyunk az oviban, és mint megtudtam, szokás ajándékot adni az óvónőknek ilyenkor. Sajnos a csoportban nincs csoport szintű közös ajándék, igazából én az egész ajándékozással nem értek egyek, de azt sem szeretném, hogy a 25 gyerekből az enyém legyen az egyetlen aki nem visz semmit.


Az érdekelne, hogy ki hogy intézi az ajándékozást az oviban, mit szoktatok adni?

2008. nov. 17. 21:01
Karácsonyra? Nem adnék én semmit.
2008. nov. 17. 21:00
Óvónőknek karácsonyra mit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook