Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodába 3 éves kiscsoportba vagy vegyes csoportba menjen? fórum

Óvodába 3 éves kiscsoportba vagy vegyes csoportba menjen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. febr. 27. 21:03

A lányom vegyes csoportba járt, a fiam azonos korcsoportba. A lányomnak csak hátránya volt a vegyes csoportból, nem is tdták felkészíteni a sulira, mert a 3-4 évesekkel többet kellett foglalkozni, és még számtalan probléma volt.


A fiAmnak másik ovit választottunk és nem vegyes csoportba jár, nagyon oké minden, sokkal jobban van foglalkozva velük, szépen fejlődnek. Most megy majd ősszel suliba.

17. homern (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2012. febr. 27. 21:02
Egy nagyon nagyon jó és lelkiismeretes óvónő mellett én vegyesbe íratnám.
16. cumma1 (válaszként erre: 15. - Kistanítónéni)
2012. febr. 27. 20:58
Köszönöm szépen ezt a véleményt, azt hiszem maradunk a tiszta minicsoport mellett.
2012. febr. 27. 20:57
Én tanítónőként voltam gyakorlaton óvodában. Nekem a vegyes csoport nem igazán tetszett és nem a munka miatt. Nagyon eltérő egy három és egy közel hétéves gyerek szellemi, szociális, fizikai fejlettsége. Sajnos e vegyescsoportokat én csak gyerekmegörzőnek láttam, míg a "tiszta" csoportokban az életkori sajátosságoknak megfelelő fejlesztés, nevelés folyt. A lányomat is kiscsoportba irattam. Sajnos mostanra a városunkban minden óvodában csak vegyes csoport van, így a fiaimat kénytelen leszek ilyenbe adni, pedig nem túl gyerekbarát szerintem.
14. cumma1
2012. febr. 27. 20:54
Nagyon szépen köszönöm a kifejtett véleményeket, mindegyiket figyelembe veszem.
13. Serry
2012. febr. 27. 20:52

A nagy vegyes csoportba járt... nem szeretem. Kicsinek tényleg jobb.. nagynak rosszabb. S akkor sem megfelelő ha valamiért más a gyereked. Az enyémet határozottan hátráltatta.

A kicsi most kiscsoportos homogén csoportban, imádja én is jobbnak látom . Okosabb ügyesebb és van rájuk idő. a Vegyes csoportban kezdettől elvárás volt az önállóság, még akkor is amikor kicsik... Ellenzem. Mi megbántuk.

2012. febr. 27. 20:49
Az én fiam korosztályos csoportba jár. Kb 5 gyerek az aki az első nagycsoport után mehet suliba, a többiek óvónénikkel együtt lesznek még egy nagycsoportosak. Nagyon szereti a fiam. Az ovónéniknek elég egyfelé figyelniük.
2012. febr. 27. 20:49
Teljesen meg vagyok elégedve, lányaim vegyes csoportba járnak.
2012. febr. 27. 20:49
Én is óvónő vagyok, én vegyes csoportban voltam gyakszin, de lányaimat sima csoportba írattam, nekem nem jön be a vegyes csoport. Sőt én úgy látom hogy többet tanulnak az azonos korcsoportban lévők, de írok privit.
2012. febr. 27. 20:46
Én kiscsoportba írattam a gyerekeimet, nem, bántam meg.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2012. febr. 27. 20:45

Nekem azért "muszáj" a gyereket reggel fél8 előtt betámasztani az oviba, mert akkor "gyűjtik be őket" egy csoportba, kvázi vegyes csoport van és a gyerekem azt imádja, egy-egy elalvásból, késésből hiszti van, mert 8kor már csoportbontás van. Egyébként kiscsoportos.

Szerintem jó a vegyes csoport a kiscsoport és középső helyett, nagycsoportos korban viszont szerintem a kisebbek "visszahúznák"

2012. febr. 27. 20:44

Köszönöm a válaszokat... de mi az amitől jobb a vegyes csoport? Van aki kicsi pl még nem rajzol, viszont a nagyobbaknál meg már megy az iskolára felkészítés???

Mik az érveitek ami alapján jobb a vegyes csoport?

2012. febr. 27. 20:44
Én is több jót hallottam eddig a vegyes csoportról, úgyhogy nyugodt szívvel!! :)
2012. febr. 27. 20:42
Nekem mindkét gyerek (fiam és lányom is) vegyes csoportba jártak. Sokkal jobban fejlődtek szociálisan, mint a vele egykorú, sima csoportos társaik. Gondolok olyanra, hogy öltözködés, orrfújás, evések(terítés, tálalás). Mikor iskolába készültek, akkor pedig az óvónéni úgy foglalkozott velük, hogy a kicsiket is lekösse és a nagyoknak is jó legyen. Ez viszont pedagógusfüggő, neki kell úgy hozzáállnia...
2012. febr. 27. 20:41
Óvónőnek tanulok, voltam gyakorlaton vegyes és homogén csoportban is. A gyerekeknek sokkal jobb a vegyes csoport, az óvónőknek pedig több munka. :)
2012. febr. 27. 20:35

Kis és középsőcsoportos korban nagyon hasznos a vegyes csoport, sokkal gyorsabban fejlődnek a gyerekek, mint a homogén csoportban.

Nagycsoportos korban viszont fontos, hogy mindenképp legyen elkülönített iskolára felkészítő foglalkozás. ebben a korban hasznosabb a homogén csoport.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cumma1)
2012. febr. 27. 20:34
Nekem pozitív tapasztalataim vannak.
2012. febr. 27. 20:32

Jövőre kezdi kisfiam az ovit, március elején választani kell és be kell íratni a gyerkőcöt. Maximálisan kiscsoport párti vagyok, viszont az az ovi ahova szívem szerint beíratnám ott csak vegyes csoportot indítanak.

Kinek mi a véleménye a vegyes csoportról?????

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook