Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvoda- gondok... fórum

Óvoda- gondok... (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. trapiti (válaszként erre: 36. - Timo25)
2015. máj. 4. 13:10

"az összeg gondozónő nevében is mondhatom, hogy mindezt nem a pénzért csináljuk"

- hát dehogynem. Ha meg szerelemből, ingyen utazol napi 3 órát, és hagyod másokra a saját gyerekedet, akkor az nem normális dolog.


"Egy percre sem pihenhetünk, nem lankadhat a figyelmünk!" - OK értem hogy nagy a felelősség, de egy csomó más munkakörben is... és láttam én is bölcsődét belülről, igencsak szépen elbeszélgettek-elkávézgattak a gondozónők miközen vigyáztak a gyerekekre, a napi 2 órás kötelező alvásról nem is beszélve... nem bántani akarlak, de az én szemszögemből kifejezetten békés állás mondjuk egy intenzív osztályon dolgozó szakápolóéhoz vagy egy buszsofőréhez képest...


"Egy kicsit sok, hogy mindíg a szülő az első, mi pedig ( már elnézést a szóért ), de le vagyunk tojva és fogjuk be a szánkat." - nem is a szülőnek kellene lenni az elsőnek, hanem a gyerekeknek, de ez sem mindig valósul meg. Amúgy ilyen érzése mindenkinek lehet aki ma Mo-on emberekkel dolgozik.

37. trapiti (válaszként erre: 34. - Timo25)
2015. máj. 4. 13:03

Értem én, nem kell bizonygatni, de azt is látni kell, hogy nagyon sokan hasonló feltételek mellett, hasonló munkát végeznek.

Azt állítani hogy ezt kizárólag szerelemből csinálja valaki, szerintem túlzás. Mindenki pénzből él. Ha lenne más lehetőség többet keresni és többet lenni a saját gyerekeddel, az lenne a normális ha azt választanád. És gondolom nagy baj lenne ha a havi 68.000 se folyna be a családi kasszába. Lássuk be, a gondozónő is csak ugyanolyan ember mint a többi, pénzért dolgozik. Az egy szerencsés dolog ha szereti is amit csinál, de láttam én sok olyat is aki jobbhíjján volt ott, főleg ennyiért.

36. Timo25 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2015. máj. 4. 13:01

Milyen erős túlzásokra gondosz ?


Nem vitatkozni szeretnék, csak érdekelne, hogy mire gondoltál.

35. Timo25 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2015. máj. 4. 12:56

Az első hozzászólásomban is leírtam, ha elolvastad, hogy kompromisszumokat kell kötni, mind a szülőnek, mind a gondozónőknek / óvónőknek.


Természetes, hogy nem felel meg minden mindenkinek.


De, ha Te is ebben a munkakörben dolgoznál és belelátnál abba, amiben mi vagyunk, akkor tudnád, hogy a gondozónőnek, már elnézést, hogy ezt írom, de kuss van, mert a szülő az első, a minden.


És ebben nincs semmi túlzás. Ez valóban így van !

Csak sajnos Te nem látsz ebbe bele.


Az, hogy nap mint nap mosolyogva fogadjuk a szülőket és közben mit kell néha megélnünk...


És nem szólhatsz egy rossz szót sem , bármit beszólnak Neked,akár ha elküldenek melegebb éghajlatra, csak nyelsz és kész, mert nem mondhatsz semmi !

Ha kifejtenéd a véleményedet, akkor repülsz, mint a madár.

Mert bizony a szülőnek mindig igaza van ( akkor is, ha nem ).


Lehet , hogy vannak olyan gondozőnők, akik nem megfelelően végzik a munkájukat , illetve mindenkinek van hibája. Nem montam, hogy szentek.

emberek vagyunk hibázhatunk. Nekem is vannak hibáim, úgy ahogyan Neked is !


Nem védem a gondozónőket sem, de Te mit szólnál, ha december 24.-én dolgoznod kellene este 5 óráig ? Mert, hogy van olyan, aki akkor is beviszi a gyerekét ?

34. Timo25
2015. máj. 4. 12:42

Azt még meg sem említettem, hogy 3 műszakban dolgozunk és van olyan, hogy nyitástól-zárásig bent vagyunk, mert éppen a kolléganőnk lebetegedett és a csoportot egyedül kell vinnünk !

Délutános pótlék, plussz pénz nincs !


Ha esetleg ilyen van, akkor én reggel 4-kor megyek el itthonról, hogy nyitni tudjak és este 8-ra érek haza. És mégsem panaszkodom, maximum magamban fortyogok.


Vannak még szombatonként is programjaink, amire kötelezöen ! be kell mennünk és a kutyát sem érdekli, hogy otthon van a gyerekem.


Ezenkívül közelező továbbképzések, amik többnyire hétvégenként vannak( esetenként több 100 km-re a lakóhelyünktől ) vagy ha esetleg hétközben, akkor szabadságot kell kivennünk. Saját költségen !


Ez csak azért írtam le , hogy egy kis betekintést engedjek a mi munkánkba, hogy lásd / lássátok, hogy miért nem örülnénk az 5 óra utáni programnak.


Nem játszani megyünk be a gyerekekhez, hanem tanítjuk, neveljük Őket és közben figyelünk, hogy ne essen semmi bajuk.


És, hogy miért vállaljuk ezeket mindannyian ?


Mert imádjuk amit csinálunk !

33. trapiti (válaszként erre: 31. - Timo25)
2015. máj. 4. 12:33

Azért szerintem ebben amit írsz erős túlzások is vannak. Akik emberekkel (mindegy hogy gyerek vagy felnőtt) dolgoznak, el kell foganiuk hogy vannak konfliktusok, nem felel meg mindig mindenkinek minden. De hasonló munkakörben rengeteg ember dolgozik, nemcsak a gondozónők, vagy az óvónők... és ebben a szektorban nagyjából senki nincs jól megfizetve.

Tapasztaltunk jót is, rosszat is, de egy biztos: a bölcsődei gondozónők sem szentek. Én értem hogy nem könnyű de más munkája sem az szerintem. És dehogynem a pénzért csinálod... mindenki a pénzért IS dolgozik és nem pusztán szerelemből van a munkahelyén.

32. Timo25 (válaszként erre: 30. - 57e437462a)
2015. máj. 4. 12:15

Szakmabeliként jól tudod, hogy miről beszélek ! :)


És a helyzet csak egyre rosszabb...

31. Timo25 (válaszként erre: 13. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 4. 12:15

Azért is írtam, hogy lásd / lássátok, hogy nekünk sem egyszerű.


Ahogyan írtam is, nem értek egyet azzal, hogy egy program délelőtt van.

Ez szerintem sem normális dolog. De az sem, ha délután 5 után lenne.


Viszont remélem nem haragszol meg, de itt megjegyezném, hogy azt az egy napot lehet / kell a gyerekre / gyerekünkre szánni !

Az év többi napján a munka taposómalmában vagyunk, de legalább arra az egy napra legyünk már a gyerekeinké .

Nálunk sem tetszik senkinek, ha műszakot cserélek vagy szabadságra megyek azon a napon, de ez engem a legkevésbé sem érdekel.

Amikor látom a gyerekem szemében, hogy milyen lelkesedéssel készül az anyáknapjára, akkor nem érdekel a munkám.

Én ilyen vagyok, a gyerekem az első .


Az a két hét, amit meg kell oldanod, tudom, hogy nem egyszerű, de legalább Nálatok van pótovi.

Nálunk ez sincs, 1 hónapig bezárnak.

Mégis hogy oldjam meg ???

Az iskola még nehezebb lesz, de azt is meg kell majd oldani.


Az ovi-munka-ovi távolságról ne is beszéljek.

Naponta minimum 3 órát utazok !

Ha esetleg lekésem a buszt hazafelé, akkor még ettől is több . Ja és átszállással. Télben-fagyban és nyáron a forróságban is .

Hibába megyek 10 órára dolgozni, ha már reggel 7-kor el kell indulnom !

Hiába van vége a munkaidőmnek délután 5 órakkor, ha este 8-ra érek haza !

A saját gyerekemmel pedig annyit vagyok, amíg megvacsoráztatom , fürdetem és lefektetem.


A férjem is reggel 6-tól este 6-ig dolgozik !


Az ovis vinni-hozni -ra szerencsére van segítség. Szomszéd, barát, kersztszülő. De cserébe, ha én végzek hamarabb, akkor én megyek a gyerekekért.


Mindent meg lehet és kell is oldani.


Azt hiszem, hogy nem csak a saját nevemben, hanem az összeg gondozónő nevében is mondhatom, hogy mindezt nem a pénzért csináljuk.

Rengeteg felelőség van rajtunk, pici emberek élete múlik azok, hogy milyen kipihentem / fáradtan megyünk dolgozni.

Ha 30-40 gyerek szaladgál körülötted a nap végére teljesen kikészülnél mind lelkileg, mind fizikailag. Folyton figyelni kell, hogy semmi bajuk ne essen . Egy percre sem pihenhetünk , nem lankadhat a figyelmünk !

Amikor vége a napnak, akkor pedig örülünk , hogy semmi gond nem volt .


Ja és rengeteget nyelünk, mert a szülőknek sok minden nem tetszik.

Mondjak egy példát ? Volt, hogy azért szóltak meg, hogy a gyerek haja miért jobbra volt fésülve és miért nem balra, miért 2 copfban van a kislány haja és miért nem egyben ? És ez komoly !

Akkor szerinted itt a gondozónővel / óvónővel van a probléma ?

Szerintem nem ! És ez még csak egy a sok közzül !


Arról nem beszélve, hogy mindezt 68 ezer ft-ért !!!


Egy kicsit sok, hogy mindíg a szülő az első, mi pedig ( már elnézést a szóért ), de le vagyunk tojva és fogjuk be a szánkat.


Érdemes ezen elgondolkodni.

30. 57e437462a (válaszként erre: 11. - Timo25)
2015. máj. 4. 10:38
Egyetértek veled. (szintén szakmabeli)
2015. máj. 4. 10:14
A másik hogy itt sokkal sűrűbben vannak az iskolák, a legtöbb gyereknek 1-2 km, de pl a barátnőmék Bp közeli kisvárosban 6 km-re laknak a körzetes iskolától és nincs tömegközlekedés amivel menni tudna a gyerek, tehát mindenképpen hozni-vinni kell.
28. trapiti (válaszként erre: 23. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 4. 10:06

Igazad van sok mindenben szerintem. Mindent nem lehet egyszerre, ez tény. És az is, hogy egy idő után nem lehet kísérgeni a gyereket, de azért ez nem mindig ennyire egyszerű.


A nyári 2.5 hónap szünet szerintem nagyon durva, mert két dolgozó szülőnek összesen nincs ennyi szabija még akkor sem ha egy napot sincsenek egyszerre szabadságon. És túl hosszú is, emlékszem én is, hogy bármennyire jó volt a nyári szünet a második hónap végére már nagyon untam magam és alig vártam hogy kezdődjön az iskola. Értelmesebb dolog lenne több rövidebb szünet év közben.


Itt reggel 8.30-tól kb. 13.00-13-30-ig van iskola. Reggel 7.00-tól délután 17.00-ig van napközi, ami fizetős de kibírható az ára. Lehet teljes árat fizetni, vagy csak reggelre, csak délutánra vagy heti egy vagy több adott napra. A munkaszüneti napokat kivéve az iskolai szünetek idejére is kérhető napközi ugyanígy 7-17-ig, amiért külön fizetni kell, de ha valaki másképp nem tudja megoldani és muszáj dolgoznia akkor megéri mert a fizetésekhez képest korrekt ára van. A nyári szünet 8 hét, a napközi szünet 4 hét júliusban. A tanítás vége utáni és a következő tanév kezdete előtti két hétben van napközi.

De ehhez azért az kell, hogy fizetős legyen, így nyilván az veszi igénybe elsősorban aki dolgozik, és általában nem 7-17-ig vannak a gyerekek, van aki reggel jön korána, van aki délután marad tovább. Más a közbiztonság is, itt teljesen természetes hogy 7 évesen már egyedül járnak iskolába. Otthon ezt nem engedném még a közeli iskolába sem. XV. kerület, pár utcával odébb már én se szívesen mászkálnék, nagy forgalmú úton kell többször átmenni az iskoláig és az autósok egyáltalán nem figyelnek a gyerekekre (sem). Persze biztosan van sok szerencsésebb környék is... de összességében Mo-on jobban félteném mint itt.

27. M0ncsa (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 4. 09:57

Valoban tobbet keresnek, ez teny. Jobban is elnek, felteve, hogy voltak olyan szerencsesek, hogy a szulok fedelet raktak a fejuk fole. De akiknek nem, azoknak a lakashitelre vagy alberletre elmegy az a tobbletpenz (leven itt az ingatlanok negyzetmetere a magyar arak tobbeszorose), es ugyanott vannak, ahol a part szakad.


Nem panaszkodni akarok, mi a szerencsesek koze tartozunk, nincs hitelunk, raadasul van egy lelkes nagyi, akit lehet angazsalni veszhelyzet eseten. Csak azt akartam mondani, hogy a ket kis kezem osszetennem, ha lenne errefele egy 5-ig nyitva tarto ovoda. De nincs, az egesz orszagban nincs.


Mondjuk meg mindig jobb a helyzet, mint Svajcban, ahol deltajt 2 orara bezarnak az allami ovodak :D Az milyen. A privat ovodak meg horror osszegekbe kerulnek, meg egy aranylag jol kereso svajci csaladnak is komoly megterheles 2-3 gyerek. Es nem minden anyuka dolgozik felmunkaidoben, vagy van otthon. Akiket en ismerek, ott konkretan asszonyka a jobban kereso fel, es bizony kemenyen megdolgozik erte. Ha otthon maradna a gyerekkel, nem jonnenek ki a ferj fizetesebol.

26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Channa*)
2015. máj. 4. 09:52

Ebben igazad van, hogy ez nem mostanában van így, hanem régen is így volt..

És ezen látszik, hogy ott sokkal jobban megállt az idő, mint az élet egyéb területein.


Bizony anyámék ugyanezeken mentek végig anno, én már emlékszem ezekre. Nagycsoportig a kinézés, mert sokat dolgoztak, aztán meg - akkor született az öcsém - a "vigye haza délbe" kérdés.. Ugyanezeken rágják a csonotot azóta is.


És igen, első-másodikban az utált napközis tábor, meg a sakkozás a szabadságokkal..

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2015. máj. 4. 09:47

Azt gondolom, hogy felétek, ha nem is sokkal, de többet keresnek az emberek - úgy összességében - tehát egy bébiszitter nem annyira lehetetlen, mint felénk..


Persze ez nem minden egyénre vonatkozik, de többekre igen, mint nem..


Ha nálunk ezt bevezetnék, pont azok a kispolgárok veszítenék el gyári, vagy ilyen-olyan állásukat, akik amúgy is keveset keresnek és veszélyeztetettek.. Az éppen amúgy is lecsúszásban lévő többmillió embernek ez az utolsó pofon lenne..

24. M0ncsa (válaszként erre: 20. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 4. 09:44

Itt sem dolgoznak a nepek semmivel sem kevesebbet, mint Magyarorszagon. A ferjem eddig fel 9 korul ert be dolgozni, es valamikor este 6-7 fele ert haza. Ennyit a 8 oras munkaidorol, mindegy.

Most, hogy ovi lesz, es muszaj 4-kor lelepnie (kiveve, ha epp en bent leszek a varosban valamiert), este, itthonrol kell potolnia, amit napkozben nem sikerult. Ez az ovodarendszer kizarolag a 7-15-ig dolgozoknak felel meg, es ilyenbol nincs sok. A tobbiek meg oldjak meg, ahogy akarjak. Nagyival, szomszeddal, bebiszitterrel, felmondassal. Ez van.

23. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2015. máj. 4. 09:43

Bizonyos szempontból igazad van, de írtam is a következő hsz-emben a nyárnál, hogy kisiskolásokkal a legnehezebb, ott 2,5 hónap van..


De mondjuk azért sulinál jó esetben ez 1-2 évprobléma, mert akkor már lassan hazamehet egyedül.


Nálunk is az oldott meg sokmindent, hogy le kellett győzni a féltést, és hagyni kellett önállósodni, mert osztódni nem tudtunk..


Persze ehhez az kell, hogy a közeli suliba jártjon, mindent akarni nem lehet, 6-ig tartó munkahelyet, meg szuper sulit a város másik végén egyszerre.. Azért azt gondolom, hogy sokan a saját csapdájukba esnek bele, mert nem gondolják át, hogy dolgokat hogy fognak naponta bírni.


Mert Norvégiában ez hogy van, meddig van suli?

22. trapiti (válaszként erre: 21. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 4. 09:38
A kisiskolás kor szerintem sokkal nehezebb ilyen szempontból. A csláadban-baráti körben akinek Mo-on kisiskolás gyereke van sokkal többet kénytelen alkalmazkodni az iskolához mint előtte az ovihoz. Az oviban lehet hogy csúnyán néznek anyára ha este fél 6-ra ér oda a gyerekért, de az iskolából egész egyszerűen legkésőbb 5-kor kiteszik és kész. Senkit nem érdekel hogy az elsős gyerekkel mi lesz addig amíg oda nem érnek érte... viszont ha 4 előtt haza akarja vinni ahhoz külön engedély kell, és mégcsak nem is viheti akkor amikor akarja, csak mondjuk 2-3 között, vagy 4 után... Az óvodák 100x rugalmasabbak mint az iskolák.
21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 4. 09:27
Igen, a nyár is gáz, de gondold el, mi lesz majd kisiskolás korban...
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2015. máj. 4. 09:26
A magyar viszonyok, fizetések mellett nem menne az az ovirendszer, mint a nyugaton. Itt bizony 6-ig vannak az ovik, és erre apellálnak a munkaadók is, ez a nem mindegy.
19. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 4. 09:23

Vannak gondok, egyre betegebb a rendszer, mint ahogy a társadalom, és az egyének is..


Meg nagy mennyiségű, hisztis hüle szülő is van, akik azt gondolják, hogy gyerekkel is ugyanúgy ellátható egy munka, mint korábban..


Mind a kettő igaz, egyszerre.


Csak egy kiragadott rész. Ketté kell választani a problémát, pl. a dolgozó szülőkre vonatkozóan:


- Anyáknapja, meg ilyenek, ami egyszer-egyszer van, arra bizony egy anyának kell szabit, meg ilyeneket tartalékolni, az igenis elvárható, kb. havi egy alkalom, ahol a gyerek a fontos. Este 6-kor már nem lesz a gyerek képes előadni, verselni, az már nem az az időpont sajna. Ebben alkalmazkodni kell a gyerekekhez, ha már egyszer vannak..


-Viszont abban meg nagyon-nagyon igazad, igazatok van, hogy ha egyszer 7-6-ig (vagy akárhogy) van ovi, akkor meg bizony senki se akarjon hazamenni fél5-kor. Mert a munkahelyről se lehet elmenni, és igenis van, aki 5-ig dolgozik, és utána indul még el. És netán apuka is így van, vagy még többet dolgozik. Ez van, élni kell. Ugyanez a péntekkel is a helyzet. Meg még a gyesesekkel is (ugyanis nincs ez utóbbira se jogszabály, hogy őket csak fél napig kellene fogadni. Nincs ilyen leírva.) Ha valakit felvettek egyszer, és van egy adott nyitvatartás, akkor az az óvónő ne akarja azt megmondani, hogy ki hogy ossza az életét, az idejét a mindennapokban. Nem tanácsadók ők, hanem a gyerekek ellátására, délelőtti foglalkozások tartására szól a fizetésük. (Persze szélsőséges gyermekvédelmis eseteket leszámítva, ahol lépniük kell.)

Mert ők még bizony sokszor a 40 évvel ezelőtti világban élnek.. Holott ők ma a mi adónkból fizetett szolgáltatók. És semmi jelentőssége, hogy egy-egy családról, szokásokról mi a magánvéleményük.


De ugyanakkor ez sehol nem más, ma ilyenek az ovik, a szomszédos is ilyen lesz..

Még a magánovik havi 100-ért se mindig tökéletesek.

18. M0ncsa (válaszként erre: 1. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 4. 09:07

Most akkor delelott, vagy delutan 3?

Egyebkent anyak napjara barmit tanitani a gyereknek egy kedves gesztus az ovoda reszerol, nem kotelesseg!


Nagy luxus van nalatok, 5-ig meg 6-ig ovoda, te jo eg :)) Mi kenytelenek voltunk a gyereket privat oviba beiratni, mert az allami csak 16:00-ig van nyitva. Nem neznek ki, de ha kesel (akar 5 percet is), kb. 50 euro tuloradij fizetendo az ovodanak. Alkalmankent. Es 16-ra eselytelen megoldani, hogy osszeszedjuk a gyereket. A privat 16:15-ig dolgozik, oda meg odaerunk valahogy.


Ha nem vagy elegedett, irasd at mashova, panaszkodassal semmire nem mesz.

17. CrystalPhoenix (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2015. máj. 2. 22:28
Vidéki városi :) helyijáratok vannak...de 6 év alatt egyszer sem vettem igénybe, nem tudom hogy közlekednek a buszok.. :D nem is gondolkodtam bennük... de most hogy mondod... megnézem a járatokat, hátha van kedvező...
2015. máj. 2. 22:25
Akkor én már meg sem merek szólalni, negyed 6-fél 6 ra érek oda a bölcsibe ... a mostani gondinők kedvesek, sosem szólnak be, sőt. Pedig ők is anyukák. Az előző kettő ... inkább nem is írok semmit, de szörnyű volt. A mmunkaidejuk 6ig van!!!
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - CrystalPhoenix)
2015. máj. 2. 22:13
Pesti vagy? Nem tudod ezt tömegközlekedéssel megoldani? Vagy azzel ennyi idő?
14. CrystalPhoenix (válaszként erre: 12. - Channa*)
2015. máj. 2. 21:53

16:00kor végzek, mikor párom délutános akkor megyünk csak később a gyerekért... 16:20kor már siettetve vagyunk, hogy menjünk mert mennének haza ők is... értem én...csak örülök, hogy nem köpöm ki a tüdőm, míg odaérek a gyerekért, aztán még ott is kapkodjon az ember... szeretem :)


Emlékszem, mikor oviban annó én voltam az utolsó gyerek.... :D már sötétedett, és azt hittem nem jön értem senki... de ilyen siettetéses panasza anyukámnak tudtommal nem volt...

meg anyu azt mondta, annó volt, hogy bizonyos programok hétvégén voltak, vagy ovi után.

ezek szerint én jártam szülőbarát oviba... az volt luxus, nem a mostani pocsék... :)

13. CrystalPhoenix (válaszként erre: 11. - Timo25)
2015. máj. 2. 21:49

Jó, hogy a másik oldalról is megszólal valaki :)


Igen, tudom, hogy ők is sietnének, haza, érért is írtam úgy...de délelőtt...azért vicces lesz.. fél8-ra bemegyek dolgozni, 10kor lelépek,fél11-re van ugyanis időpontom, akkor fogja nekem elmondani a kislányom a verseket...aztán rohanás vissza melóba... a "meghívóban" először azt írták, hogy szánjuk ezt a napot a gyerekre..(holott a műsor 10 perc, plusz kis játék) mikor mondtuk az óvónőknek, hogy ezt nem tudjuk megoldani, mert nekem nem jár az anyasági pótszabi, azt mondták akkor aznap otthon kell maradnia a gyereknek... Az mi??? akkor nem mindegy mire veszek ki szabit? még szerencse, hogy a munkahelyemen le tudtam beszélni azt a másfél órás kiugrót....


a nyár ami amúgy nekünk is problémás... augusztusban 2 hét pótovi, 2 pedig "oldd meg magad" a 2 hét valahogy meglesz... oda tartogatok 10 napot... de mivel a város túlvégében van a pótovi, a melóhelyemre pedig szintén errefelé vissza kellene jönnöm,csak még messzebb, kocsink pedig nincs.. innen fél órára van az az ovi minimum, onnan a melóhelyem pedig majd 1 óra... :/ ezért valahogy meg kellene oldanom azt a másik 2 hetet is... röviden szólva a pótovi most nem igazán megoldás.. ebben tudom, nem tudtok segíteni,csak leírtam :)

2015. máj. 2. 19:36

Ez mindig így volt.

ezelőtt 40 évvel is, 20 évvel is, nincs benne semmi különleges és rossz, max. azoknak, akik dolgoznak, de azoknak az is rossz, hogy már 4-kor kinézik a gyereket az oviból, fél 6-kor pedig úgy néznek a szülőre, mint a véres rongyra. A suli keményebb lesz.....

11. Timo25
2015. máj. 2. 17:17

A délelőtti anyák napi vagy éppen más ünnepségekkel én sem értek egyet, sőt azzal sem, ha a nagymamákat nem hívják meg.


Szerencsére ez nálunk nem így van, sőt nálunk a kicsik is mondanak verset, a koruknak megfelelően.


Az, hogy a műsor délután 3-kor van, szerintem nincs vele semmi gond.

Egy ilyen eseményre nem hiszem, hogy lenne olyan főnök, aki ne engedné el az anyukát.


Nem védem az ovónőket, de az egész napi munka után ne várja el senki tőlük, hogy délután 5 utánra szervezzék az ünnepségeket.

Nekik is vannak gyerekeik / családjuk.

Senki nem örülne, ha munka után még bent tartnák egy pár órára, amikor a gyerek otthon várja őket.


Nem ovónő vagyok, nem védem őket.


Azért tudom, hogy mennyire nehéz munka egy vagy több csoportnyi gyerekkel egész nap foglalkozni, nevelni, tanítani őket, mert bölcsődében vagyok gondozónő.


Elmondhatom, hogy nagyon nem könnyű feladat !

Bizony én sem örülnék neki, ha délután 5 után még bent kellene maradnom, mert valami műsor lenne.

A gyerekeim pedig otthon várnak.

Gondoljatok bele, hogy milyen lehet 40-50 gyerekkel egész nap. Mekkora felelőség ez !


Azért azt szerintem ne várja el senki, hogy munkaidő után még ott maradjanak az ovónők, mert a szülőknek az lenne a jó.

Alkalmazkodni kell a helyzethez.


Nálunk az ovóda nyáron bezár Július 17.-én és csak augusztus 20.-a után nyitnak újra és nincs másik ovi, ahová esetleg összevont csoportba vihetem a gyereket.

Ez hogyan oldanátok meg ?

Nekem egyedül ezzel vannak gondjaim.


Szabadságra nem tudok menni, mert bár bölcsődében dolgozom és van is szabadságunk bőven, de nem tudom nyáron kivenni, mivel a szülők elérték, hogy ne legyünk bezárva !

Eddig 2 hét zárásunk volt, ezalatt voltak a frissítő festések stb... Most már ez sincs, mert a szülők nem tudják megoldani. Persze festés van most is, csak éppen a gyerekek vannak összevont csoportban, ami pokoli nehéz !


Viszont különösen érdekes, hogy, ha oviba kerül a gyerek, akkor naphosszat látni őket sétálni, mert nem viszi oviba, mert éppen szünet van... Akkor mindenki meg tudja oldani...


Arról nem beszélve, amikor fel vannak a szülők háborodva, hogy december 24-én és 31.-én miért nincs nyitva a bölcsőde.

Azért az dúrva,hogy valakinek teher a gyereke karácsonykor, amikor nem hiszem, hogy nem lenne szabadságon !


Ezen pl el lehet gondolkodni.

Ez csak azért írtam le, hogy lássátok a másik oldalt is.

Nem csak mindig a szülők érdekeit kellene nézni.

Az ovónő / gondozónő is ugyanolyan ember, akinek családja, gyerekei vannak.


Alkalmazkodni kell mindenkinek.


Bocsánat, hogy ez leírtam, de nálam már kiveri a biztosítékot, hogy mindig csak a szülő az első.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is gyerekeim vannak.


Mi gondozónők / ovónők is emberek vagyunk !

2015. máj. 2. 16:48

Amúgy ha csak ennyi a gond az ovival és a gyerek szeret járni, szeretik, jól érzi magát akkor örülj neki, és ne gondolkozz váltáson... Mi két óvodaváltást éltünk túl, ennél sokkal durvább dolgok miatt, nem volt nagy élmény.


Egyébként meg azt hiszem ezeket a szervezési dolgokat képtelenség úgy csinálniuk hogy mindenki elégedett legyen. Gondolom próbálnak ők is úgy szervezni mindent hogy a többségnek jó legyen. Ha a többségnek ugyanilyen gondjai vannak, akkor azt az ovival kell egyeztetni, ha kissebbségben vagy a problémáddal akkor nincs mit tenni, el kell fogadni hogy így van és alkalmazkodni.

2015. máj. 2. 16:45

Az óvodák hivatalosan rendelkezhetnek meghatározott számú nevelés nélküli munkanappal, ezekre ill. az óvodazárás idejére ügyeletes óvodában biztosítani kell a gyerek elhelyezését azok számára akik nem tudják megoldani.

Az ünnepségeket, ahova a szülőt is várják illik délutánra tenni, 3-4 körül szoktak ezek lenni. AZ igaz, hogy 5-6-ig van óvoda, de a legtöbb gyereket azért ennél jóval korábban el szokták vinni, gondolom emiatt nem teszik mondjuk fél 5-re a műsort, mert a többségnek megfelel korábban is. Mondjuk ebből azért nem szokott olyan sok lenni egy évben (anyák napja, karácsony)


A többi pl. farsang sok helyen nem is szülős program, tehát nyugodtan lehet délelőtt (amúgy is nehéz elképzelni egy farsangot 30 fős csoportban 60 szülővel plusz nagyszülőkkel...)


Kirándulás: ha családi akkor kézenfekvő hétvégére tenni, gondolom itt inkább arról volt szó, hogy kirándulni mennek és aki szeretne/meg tudja oldani a szülők közül az mehet velük. Ha nem tudod megoldani, akkor nem mész, szerintem ennyi. Nálunk volt hogy én mentem, volt hogy a nagypapa és volt hogy senki csak a gyerek. 4-5 szülőnél, nagyszülőnél több nem nagyon volt, tehát a gyerekek többsége nem a családjával kirándult.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook