Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovikezdés 4 évesen fórum

Ovikezdés 4 évesen (beszélgetős fórum)


1 2
26. Monka09 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. jún. 2. 21:34

Köszönöm, hogy egyetértesz velem! :-)

Örülök, hogy ilyen sokan egy véleményen vagyunk! :-)

S hogy ilyen sok anyukának számít az, mit érez a gyereke, figyel a belső kis lelki világára, nemcsak arra, hogy neki könnyebb legyen otthon.

Persze ezt én is hallom, hogy nehezebb lesz, stb.stb., de attól még nem fogom kitenni a gyerekem egy plusz traumának, elég lesz, a kistesó érkezése, összeszokás, egy teljesen új helyzet lesz ez mindenkinek a családban! De meg fogjuk oldani! :-)

25. Monka09 (válaszként erre: 16. - C3ed60825b)
2012. jún. 2. 21:31

Szia!


Köszönöm neked is a hozzászólásodat! :-)

Igen, 4 évesen már jobban készen áll a gyerek szerintem is minden téren arra, hogy közösségben legyen egész nap, sőt akkor már kell is.

Beszokatásnál persze akkor is tuti lesznek gondok, hisz akármikor is kezdi, nehéz az elválás. :-(

S mire a kislányom 4 éves lesz, a Kicsi testvére is egy éves lesz, azért úgy már könnyebb lesz szerintem. Biztos akkor is fog hazahozni bacikat, és lesznek betegek, hisz ez elkerülhetetlen, de mégis úgy érzem nem mindegy mikor jön ez el.

24. Monka09 (válaszként erre: 15. - Juditkecskemet)
2012. jún. 2. 21:28
Sajnos, ez nem túl jó. Vannak ilyen gyerekek, akik nehezen illeszkednek be a közösségbe. Hátha a te Kicsikéd is idővel jobban érzi magát, és bátrabb is lesz. Emiatt is szeretnék várni, nem akarom egyből a mélyvízbe dobni kislányomat.
23. juditkecskemet (válaszként erre: 22. - Serry)
2012. jún. 2. 20:55

Miért cipelné a két gyereket télen hóban fagyban, ha egyszer otthon maradhat a nagyobb??

Nem úgy tűnik nekem, hogy ez neked olyan jó lett volna...

22. Serry (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 2. 20:46

A nekem kell vinnem a gyereket és 3-4 hetes lesz érvedre reagálok. Az én nagyobbikom 4 éves volt mikor a tesó született tesó 2 hetes volt amikor vinnünk kellett a nagytesótoviba és hoztuk is... babakocsiban minusz 10 fokban, mifel kemény februárunk volt akkor. bizony cuccoltam a 2 gyereket.

Ez ne legyen ellenérv az ovinál.. Nekünk sem volt közel az ovi.


Egyébként meg szíved joga ártai biztosan nem ártasz a nagynak ezzel.

21. mgagi
2012. jún. 2. 20:40

Az én leánykám 2,5 évesen beadtam bölcsibe, mert mennem kellett dolgozni. Rá 3 hónapra terhes lettem.

Lányom nagyon igényli a társaságot. Szeptemberben jött a tesó ő pedig augusztusban kezdte az ovit. El kellett kezdeni hamarabb a beszoktatást, mert a terhességem végefelé (35 hetesen) bekerültem a kórházba. A párom havonta 1x jött haza. Anyósomék dolgoznak így ez volt legkézenfekvőbb megoldás. Nehogy azt gondoljátok hogy azért adtuk be oviba mert érkezett a kistesó. Ő a bölcsiben is jól érezte magát az óvodában pedig még jobban. Hátrány volt hogy sokat betegeskedett és az öcsét is megfertőzte, de átvészeltük.

Most ott tartunk, hogy 5 éves Vera és itt kint (németbe) erre az évre nem sikerült beadnunk oviba helyhiány miatt. Szeptembertől mehet csak. Nehéz vele, mert nem tudja úgy lekötni magát semmivel. Most hogy itt a jó idő játszótérre járunk, hogy legyen más társasága is rajtunk kívül. Ez hiányzik neki.

Van ilyen is. Ha nem ilyen lenne akkor én sem vittem volna oviba.

20. jooeva
2012. jún. 2. 18:26

Szerintem is jó ötlet otthon tartani, járhat még eleget közösségbe.

Nálunk hasonló volt a szitu, 3 éves volt a fiam, mikor megszületett a huga (febr.) és csak szeptemberben ment oviba, addig összeszoktunk, a kicsi is megerősödött és nem volt gond az ovikezdéssel sem.

Bár a betegségek sajnos nagyon jöttek és mindíg elkapta a kicsi is.....

19. Lencsy (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 2. 18:08

Szia !

Nálam pont ugyanebből az okból kezdte mind három gyermekem 4 évesen az ovit . Szerintem felesleges olyan kisgyereknek 3 évesen kezdeni ahol megoldható hogy otthon maradjon . Semmiről nem marad le és 4 évesen sincs még egyáltalán késő beilleszkedni. Addigra ő is okosabb , értelmesebb ...Jah igen és a hazahordott mindenféle betegség szempontjából sem árt . Egy csecsemő kis tesót nem kell kitenni az örökös hányás-hasmenéses meg felső légúti betegségnek ..pláne nem a bárányhimlőnek amit nagy valószínűséggel hazahoz a nagyobb gyermek .

18. beatav (válaszként erre: 17. - *gyönci*)
2012. jún. 2. 17:22
Téged sem... miért szólsz be?Senkit nem bántottam! :)
17. *gyönci* (válaszként erre: 3. - Beatav)
2012. jún. 2. 15:39
...én meg téged... Hát mit nem lehet érteni azon, amit írt, hogy nem akarja hogy betegséget vigyen haza az oviból? Hogy lelkisebb a nagy, és ne érezze azt, hogy nincs rá szükség? elég nagy törés lesz neki a pici érkezése...
2012. jún. 2. 15:31

Sziasztok!


Szerintem 4 évesen már közösségre kész egy gyermek és nyitott minden új tanulható dologra. Persze ha egyébként sok gyerek között van nap mint nap és anyukája szakmailag is tudja fejleszteni mert mondjuk pedagógus akkor nem szükséges az ovi. Nálunk az iskola előtti év kötelező ez szerintem az egész országban így van és pénzbüntetést kapsz ha nincs meg az ovis papírja, az iskolaérettségit is az ovinak kell kiállítania különben nem mehet iskolába.

A beszoktatás szerintem normál esetben pár hét alatt lezajlik, anyuka sír gyerek sír. De ha anyuka nem egy önbizalomhiányos hanem rendben van és nem sajnálgatja a gyereket hanem támogatja akkor gyorsan megy. Arra tuti fel kell készülni hoyg az elején jönnek a betegségek ez is velejár, de fel lehet rá készülni vitaminnal, béres cseppel, teknőcös probiotikummal, aloa verás cucokkal stb. Sok sikert és bátorságot kívánok!

2012. jún. 2. 15:25

Ha már most pityereg, egyértelmű hogy jobb ha még az anyukájával marad. (annál jobb semmi sem lehet).

Ismerek én olyan gyereket aki, berontott az oviba, bemutatkozott és rohant játszani és haza sem akart jönni. De ez a ritka. Hidd el bőven ráér oviba menni. Meg fogja tanulni így is a közösségi élet dolgait.

Én is nagyon nagyon bánom, hogy a visszahúzódó, nagyon érzékeny gyerekemet korán közösségbe adtam. Hányszor jöttem el úgy hogy a szívem majd megszakadt, annyira sírt és tudtam, hogy nem érzi jól magát. Pedig csak délelőtt hordtam 9-től fél 12-ig. Most 4 éves és egy csoportba jár a nagyobb tesójával. Most ejtett ki először pár szót, de még mindig egyedül félrehúzódva van egész nap. :-(

14. Monka09 (válaszként erre: 12. - Kisgynevtanonc)
2012. jún. 2. 15:16

:-) Köszönöm szépen!!!

Csak mint anyukának, akinek első gyereke, tele aggodalmakkal, ezért érdeklődöm!

Nagyon köszönöm!

13. Monka09 (válaszként erre: 9. - Juditkecskemet)
2012. jún. 2. 15:15

Köszönöm neked is amit írtál! :-)

Épp azt nem akarom elérni, hogy a Pici miatt legyen valami lelki sérülése is. Mert tudom, hogy nagyon sírna ha ott hagynám az oviban egyedül, még ha csak szóba hozom is, már pityereg. Úgy érzem és látom, még nem is érett meg rá (sem lelkileg, sem testileg, nem szobatiszta); így ezért gondoltam, hogy nem is baj, hogy érkezik a Kistesó, tudunk várni az ovival, nem akarom erőltetni!

Sajna nem is a legjobb óvoda van nálunk, sok panaszt hallok, így tudom nem fog lemaradni semmiről és semmi baja sem lesz, ha csak 2 évet jár oviba. :-) Anno én is 7 évesen kezdtem az általános iskolát, és semmi bajom sem lett, bátyámat hamarabb küldték 6 évesen és meg is volt az eredménye, sokkal csendesebb, visszahúzódóbb volt, mint én. Hát ilyet nem szeretnék!

12. kisgynevtanonc (válaszként erre: 7. - Monka09)
2012. jún. 2. 15:13

JA ja, tőled kérdeztem :)

Ha az én gyerekem lenne, nem vinném, ne is keress sok okot arra miért nem, TE vagy az anyja, TE tudod mi a jó neki, és ha TE úgy érzed mellettetek , veletek a legjobb, akkor ráér oviba menni. :)

11. Monka09 (válaszként erre: 8. - Valica26)
2012. jún. 2. 15:11

Szia!


Így van, ezzel teljesen egyetértek!

S így is tervezem, mindenbe beleavatni, már most is sokat beszélünk róla miket fogunk együtt csinálni, hogyan tud majd nekem segíteni. Tudja is mi a kistesóé és vigyáz is rá. :-)

10. Monka09 (válaszként erre: 6. - Amália78)
2012. jún. 2. 15:09

Szia!


Köszönöm szépen, amit írtál!

Nagyon egyetértek veled!

Más könnyen beszél, hisz nem az ő gyerekéről van szó!

Én is úgy tudom,hogy csak 2014-től lép életbe a törvény. :-)

Ha nagyon úgy látom rajta, hogy vágyik a gyerekek társaságára, itthon már nagyon unalmas lesz neki, akkor a téli bacis időszak után vinni fogom. De csak ha a kislányom is szeretné. :-)

2012. jún. 2. 15:08

Gyerekfüggő ez is mint sok minden. A zárkózottabb, visszahúzódóbb gyereknek sztem jobb még otthon. Érik sokat egy év alatt és könnyebb lesz akkor. Az én kisfiam mai napig egyedül játszik az oviban, nem szeret menni, kiközösítik stb. Más gyerek imád menni, élvezi, sokkal jobb neki.

Mellesleg mikor a pici már pár hónapos lesz, el lehet járni valahová (baba-mama klub, játszóterek, gyerekes barátokhoz stb.) és akkor meg lesz a társaság is.

Nem vagy elkésve, így is még jár majd 2-3 évet oviba. (a legtöbb gyerek már majdnem 7 éves vagy több mire iskolába megy). Az oviba meg sokszor időre kell menni (fél nyolc, nyolc óra) tesióra, ilyen olyan foglalkozás, bábszínház, koncert, stb. és ez kisbabával elég nehéz...

2012. jún. 2. 15:06

Szia!

Szerintem is kicsit húzós pont így kezdeni az ovit. Én a helyedben úgy iratnám be a gyerkőcöt az oviba, hogy kb január-februártól (már ha nálatok lehetséges ez a megoldás). Akkor is lehet félnaposan kezdeni. Én ezt tenném. Tényleg nem szerencsés, ha hazahordja a nyavajákat a picinek. Nekem az a tapasztalatom, hogy kisebb a "féltékenység" is, ha kezdettől bevonod a nagyobb tesót a kicsi körüli teendőkbe. Nem kell búra alá tenni a picit. A kislányod is tud segíteni pelenkát, ruhát hozni-vinni, ringatni, énekelni. A lényeg, hogy ne érezze kirekesztve magát.

7. Monka09 (válaszként erre: 5. - Kisgynevtanonc)
2012. jún. 2. 15:06

Ha ezt tőlem kérdezed, szerintem egyáltalán nem lenne baj, ha 4 évesen menne. :-)

Ezen a környéken, több anyuka később vitte, nem 3, hanem 4 évesen oviba a gyerekeket, hasonló okok miatt.

Amit kihagytam a leírásból, még nem szobatiszta, bár bízok benne hamarosan az lesz; s legalább nem kellene fizetnem az ovi költségeit sem, ha nem megy. Délutánonként egyáltalán nem is alszik, így valószínű el is kellene hoznom az oviból ebéd után.

2012. jún. 2. 15:04

Szia!

Nekem egy 4 és egy 1 éves kislányom van.

Én pl azért vittem oviba 2,5 évesen, hogy mikor a tesó érkezik ne azt higgye, hogy miata kellett oviba menni.

Megbántam ezerszer!!!!!!!

Én hülye hallgattam az óvónő rokonságra (van 3 a férjem családjában) mert ők javasolták, én meg azt hittem ők már csak tudhatják :(((((

Ha tudod akkor tartsd otthon 4 éves koráig. Úgy tudom a kötelező ovikezdés 3 éves korban malyd csak 2014-től lesz érvényben (bocsi, ha tévedek)

Én pont azon mentem keresztül amit te leírtál. Picurka babával hordtam minden nap az oviba 3 évesen a nagyot. Ősszel és tavasszal esőben, télen fagyban-hóban gyalog. Minden kicsi-nagy nyavaját hazahordott a pár napos-hetes babának is:(

Már ha csak fél éves lesz a picid, akkor is erőssebb az immunrendszere.

2012. jún. 2. 15:03
Egyébként szerinted miért lenne baj, ha 4 évesen megy oviba?
2012. jún. 2. 15:01
Én sem vinném. Semmit nem veszít ha egy évvel később kezdi az ovit, és szerintem helyes is hogy nem viszed pont akkor amikor a kistesó érkezik. Lelkileg jobb lesz neki mindenképp, remélem sikerül összehangolnod a gyerekek körüli teendőket is.
3. beatav (válaszként erre: 1. - Monka09)
2012. jún. 2. 14:56

Jó dolog az ovoda- játszópajtások ,beilleszkedés,önállóság, ,barátok ,nagy kalandok!Sok-sok újdonság amit Te nem tudsz megadni neki,mert a babával leszel elfoglalva.

Nem értelek... :(

2012. jún. 2. 14:55
Az én fiam 3,5 lesz amikor óvodába megy.Milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi?Óvodakezdés szempontjából mindegy,hogy 3 vagy 4, 4 évesen érettebb lesz stb,viszont lehet nehezebb lesz az elválás(gyerektől függ,lehet annyira igényli akkorra már a gyerektársaságot,hogy haza sem akar majd menni délután :) )
2012. jún. 2. 14:50

Sziasztok!


Azok véleményére lennék kíváncsi, akiknek a gyereke 4 évesen kezdte az ovit.

Milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?!


Azért érdeklődöm mert, van egy 3 éves kislányunk és augusztusban érkezik a kistestvér. S nem szeretnék még oviba vinni a kislányomat, több ok miatt is. Pl. ne érezze úgy, hogy neki mennie kell, mert megszületett a Pici, másrészt nem lenne jó, ha hazahordaná a bacikat, harmadrészt nekem (mint anyukának) kellene elhordanom, és akkor a Picit is vinnem kellene magunkkal minden reggel, s ez egy újszülött számára (lenne kb. 3-4hetes), nem igazán a legjobb megoldás. (nincs közel az ovi)


Szóval ezek miatt kérném azokat, akik tudnak ebben a témában nyilatkozni, tegyék! :-)

Köszönöm szépen!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook