Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Otthon, gyerekkel - bele lehet fásulni? fórum

Otthon, gyerekkel - bele lehet fásulni? (beszélgetős fórum)


1 2
22. pteri (válaszként erre: 11. - Charlize)
2022. febr. 13. 18:53
Én belegondoltam. Amikor terveztem a gyereket. Az első hàzassàgomban nem jött össze, de akkor is àtgondoltam, hogy hogy jutok el a gyerekorvoshoz, melyik boltba lehet bemenni babakocsival, stb. Azért nem értem, hogy màs 9 hónap alatt ezeket nem tervezi el, férjével, mamàval, szomszédasszonnyal, ha egyedül nem megy? Volt olyan ismerősöm, aki szintén szülés utàn jött rà mivel jàr a gyerek. Rögtön be is adta bölcsibe pàr hónaposan. Azért javasoltam, ez is egy megoldàs valakinek.
21. Amaunet (válaszként erre: 13. - NomNom)
2022. febr. 13. 12:28

Kedves NomNom! De, elolvastam a fi. kezdő bejegyzését. Nem írja sehol, hogy nincs lift a házukban. Annyit írt, hogy panelban laknak. Viszont, ha ide idézed, akkor szívesen elhiszem.

Nem képzelek semmit a fi. hátterébe. Arról írok véleményt amit olvasok, amit megoszt a fórumon. Ha tetszik neked, ha nem.

2022. febr. 13. 11:06

Teljesen érthető, hogy megterhel ez az időszak. Kitartás! Ahogy telik az idő, egyre könnyebb lesz. Jön a tavasz, egyre többször tudtok kimozdulni. Szerintem praktikus lenne beszerezned egy csatos hordozót. Ha azzal mentek el sétálni, nem kell a babakocsival bajlódni. De arra is jó, hogy magadra tudd kötni a kicsit, amíg leszenveded a babkocsit.

Keress a környéken baba mama közösséget, baba foglalkozást, kerekítőt, baba barát fitness órát, barmit. Ismerkedj más anyukákkal a játszótéren.

Ha most még nem is tudod a kicsit rábízni a ferjedre, hamarosan ez is változni fog. Ahogy nagyobb lesz, jobban el fogják tudni tölteni az időt kettesben.

Kitartás! Hamar elmegy ez az időszak, és egyre könnyebb lesz.

19. NomNom (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. febr. 13. 10:13
Igen, főleg külföldön, a család sem tudott jönni. 😔
18. Csillagszem38 (válaszként erre: 17. - NomNom)
2022. febr. 13. 08:15
Hát ez a covid borzasztó lehetett a kismamáknak tényleg.
17. NomNom (válaszként erre: 15. - Csillagszem38)
2022. febr. 13. 08:11
Igen ez tényleg nagyon jó ötlet! Ezért is volt nehéz mert korona közepén minden baba-mama klub, minden szünetelt, most talán jobb a helyzet. Nagy ritkán el tudtam én is menni szinten babás barátnőkkel kávézni, fagyizni, mikor a kocsi otthon volt, mindjárt nem éreztem magam egyedül.
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - Csillagszem38)
2022. febr. 13. 07:43
*anyukakkal
15. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 07:43
Próbálj keresni a közeledben hasonló kismamákat! Jön a tavasz, ki tudtok menni, együtt tudtok lenni hasonló anyukámmal :) illetve állj ki magadért és beszélj a férjeddel, h ne minden csak rád haruljon! tudom h most nehéz, de el fog telni ez az időszak! Aztán majd jön sok másik nehéz, a nőknek mindig szívás, akármilyen szakaszban is vagyunk
14. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 06:34

Nagyon nagy örömmel éltem át ezt a korszakot. Soha vissza nem térő 3 év, hogy éjjel nappal a gyerekeddel legyél. Soha nem voltam belefásulva és nem szenvedtem. Visszamenni dolgozni és oviba adni volt rossz.

Nem vagyunk egyformák.

Biztos van egy kis szülés utáni depressziód, de abból ki lehet jönni. Életed egyik legboldogabb időszakának kellene lennie. Nem vagyunk egyformák.

Menj vissza dolgozni.

13. NomNom (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2022. febr. 13. 05:28

Na ez egy teljes mértékben haszontalan hozzászólás, ráadásul el sem olvastad a helyzetét mert akkor tudnád hogy nincs lift náluk.

Nem az a gond, hogy nem tudja “milyen szerencsés” (a hátamon égnek áll a szőr mikor valaki ilyen hülyeséggel próbál mást nyugtatni). Nem mindenki éli meg lelkileg olyan könnyen ezeket s hónapokat és nem úgy működik hogy egy kapcsolót átkapcsol és hirtelen minden rózsaszín lesz.

Szerintem van egy kis posztpartum is a dologban, és nem tudhatjuk még mi. Ne próbáljuk már megmondani neki mit kene éreznie ha nem azt érzi.

12. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 05:21

Na most írni akartam neked privatban de látom nem tudok. 😅

Nagyon hasonló érzéseket éltem át, én elgondolkodnek a helyedben, hogy nem lehet-e enyhébb szülés utáni depresszió.

Nem mondom h nem jobb mióta a kicsi bölcsis én meg dolgozom, de azért így is nehéz minden nap hazaviszem, egyből éhes, kb WC-re nem tudok elmenni, aztán mosógépet, mosogatógép ez berakni kivenni, főzni stb. Bem könnyű munka mellett egy másfél évessel. Simán értem miért van mindig az amerikai filmekben bejárónő. 😅

Na mindegy de mai napig vita tárgya, hogy mindig olyan későn jön és nem marad ideje neki is kicsit a gyerekkel lenni.

Szerintem is úgy kene hogy 1-2 este meg te jársz el. Én nyáron futni jártam egyedül, nagyon jó volt.

De értem mire gondolsz és mit érezhetsz, iszonyú sokáig volt ez a szorongó érzésem itthon a picivel.

11. Charlize (válaszként erre: 5. - Pteri)
2022. febr. 13. 04:50

A legkönnyebb babakocsit sem lehet gyerekkel együtt levinni és nincs mindenhol lift. Gondolj bele, hova teszed a gyereket közben? Hónod alá? Vagy fent hagyod egyedül a lakásban és visszamész érte? Vagy előbb leviszed őt, lenthagyod egyedül és aztán visszamész a babakocsiért???

Nálunk sincs megoldva a tárolás. Nekem a csomagtartóban volt, de nincs mindenkinek kocsija-garázsa. A lépcső alól tuti ellopták volna percek alatt.

Aki földszintes családi házban lakik, nem is sejti, mekkora logisztika kell egy elinduláshoz gyerekkel emeletesből. Pláne, ha lent jössz rá, hogy fent maradt a nyunyóka vagy a cumi…

10. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 03:15

Ne add fel!

En tinikent cibaltam neha fel-le a babakocsit (a tesom miatt).

Senkit nem ismersz, nem vagy joban a lepcsohazban? Egy ilyen szituban sokan szivesen segitenek, ha nincs lift.

Vagy dobd fel a kozgyulesen, hivd ossze, hogy a helyzetre tekintettel szeretnel egy babakocsit lent hagyni, ahol legkevesbe zavar.

A legtobb ember nem lelketlen, es tobb a segitokesz, mint hinned.

9. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 03:05

A kondizast nem lehetne megosztani?

Neha o megy, neha te? Ha csak egy alkalommal a heten.

8. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 00:49
Menj el dlgozni. Semmi nem kötelez,hogy otthon szenvedj!
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 13. 00:37

Fel sem méred milyen szerencsés vagy?

Van férjed, akinek munkája van. Van gyermeked, akivel otthon töltheted az idődet, elláthatod, játszhatsz vele, babusgathatod, nevelheted.

Panelben általában van lift. Minden nap vidd le a gyermeket, mert szüksége van rá!

Régen volt akinek babakocsira sem volt pénze, ölben vitte a gyermekét.


Vigyél rendszert a napjaitokba, hogy jusson minden nap magadra is egy kis időd! A gyermeknek is erre van szüksége.

6. Ági0830 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 23:08

Beszéljétek meg a férjeddel, hogy egy héten két este meg te mégy el edzeni/úszni/stb. Vagyis azt csinálni, ami a te hobbid.

A többit a babakocsiról, bölcsiről, munkáról már leírták a többiek előttem.

2022. febr. 12. 22:40
Van, aki belefàsul. Van, aki nem. Előtte nem gondoltàl bele, hogy a férjed dolgozó ember, különben miből is tartana el? Hogy fogod levinni a babakocsit, vegyél könnyűt, vagy oldd meg a tàrolàsàt lent? Mivel foglalod el magad, amíg otthon leszel? Egyébként egyszer jobb lesz. Mindjàrt leadhatod a bölcsibe, ha nem akarsz otthon lenni vele,aztàn megnő, egyre önàllóbb lesz, csak idő kérdése.
4. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 22:05

Miért nem viszed sétálni a kicsit a babakocsival?

Férjednek van munkaideje, ezt tudtam, mielőtt összeházasodtatok. Ha több szabadidővel rendelkező férfit akarsz, miért mentél hozzá a jelenlegihez?

3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 12. 21:54
Amikor visszamentem dolgozni, bölcsis lett a kisfiam. 2 éves volt akkor. Fájt a szívem miatta minden nap. De jó volt újra a kollégáim társasága. Megint eltelt 2 év. Most már megint vágynék vissza GYED-re… 🤣
2022. febr. 12. 21:07
Be igen .
2022. febr. 12. 21:05

Nem érzem magam nőnek, amióta anya vagyok. 😔 Heti egyszer visz rá a lélek, hogy rendbe tegyem a hajam, dobjak egy normális sminket.

Igen, minden energiám a kicsi körül forog.

Aztán nagyon rossz az is, hogy nincs kihez szólni szinte egész nap, a gyerekünk 7,5 hónapos, férjem reggeltől délutánig dolgozik.

Késő délután pedig edzeni jár.

Néha irigylem tőle ezt az időt, őszintén,de tudom, hogy neki ez egy kikapcsolódás és régebben is sportolt.

Akkor vagyok nyugodt, ha ő itthon van, mert sokat jelent ez Nekem. De ő ezt nem érzi át szerintem teljesen. Van vita abból, ha edzeni megy. Aztán megbánom, hogy megbántottam!! 😔

Panelban lakunk, megőrjít, hogy csak akkor tudunk kimenni sétálni, vagy bárhová, ha az idő engedi,illetve, ha van segítségem levinni az emeletről a babakocsit... Barátnőim nincsenek.

Össze vagyok zavarodva.

Rá vagyok függve a férjemre.

Ok nélkül tudok veszekedni, komolyan a semmiért, aztán lehiggadok és tisztán látok. De ez megy kb 5 naponta, és félek, hogy ezzel a viselkedésemmel egyszer elkergetem magam mellől.

De fáradt vagyok!

Sokszor érzem azt, hogy feladnám...,ám nagyon szeretem a kisfiam és a férjemet. Valahogy kimerültem és nincs ami vissza hozná az életkedvemet.

Nincs önbizalmam, nincs kedvem viccelődni sokszor... Nem vagyon önmagam, én nem ilyen voltam! 😪


Vége lesz ennek, ha nagyobb lesz a gyerek?

Te hogyan élted át ezt a "korszakot"?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook