Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi vizsgálatok, rossz tapasztalatok... fórum

Orvosi vizsgálatok, rossz tapasztalatok... (beszélgetős fórum)


1 2
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Lilimami)
2010. jún. 4. 19:12

Velem is tegnapelőtt történt egy ilyen csak nem nőgyógyászaton.

A börgyógyászomonelment magánorvosnak, igy el kellett mennem ahhoz akit egyáltalán nem ismerek, mert kiütéses lettem. Felhivtam a körzetimet, hohy mikor rendelnek a börgyógyászat, valamint meddig lehet menni, mert dolgozok. Azt mondta a dokim, hogy időpontot kell kérni, mert egyébként nem fogadnak, és az kb. 2-3 hónap. Gondoltam megpróbálom. Elmentem és ott sem volt senki. A kartonozóban közölték, hogy adnak időpontot és már lapozta is a naptárját úgy augusztus magasságában. mondtam, hogy tegye el nyugodtan a naptárt, mert én most megyek be. Csúnyán nézett rám, majd mondta, hogy ahogy gondolom. Be is hivott a doki hamarosan, de egy kicsit sem érdekelte, hogy 1 nap alatt tetőtől-talpig kiütéses lettem. Annyit mondott, hogy valószinű, hogy megcsipett valami és allergiás vagyok a csipésre, aztán hozzátette, hogy lehet porallergia is mit dolgozok. Hát a munkaköröm nem fért bele a diagnózisba, igy maradt a talán pók csipés. Irt fel tablettát és krémet. Én sajnos nagyon öntörbényű vagyok, igy a dokit felülbiráltam. Nem váltottam ki, amit felirt, hiszen meg sem nézte, hogy mire vagyok ezen kivül allergiás, én mondtam neki, hogy nézte e? Igy hazamentem, elpszedtem a szokésos allergia gyógyszeremet és azóta szedem. De ugye ez csak a tüneteket enyhiti, ettől még nem tudom, hogy mire vagyok újfent allergiás.....

2010. jún. 4. 19:12
Nekem az a tapasztalatom, hogy pont a nőgyógyászok a leggörényebbek, holott, mivel intim, kényes helyeken turkálnak, nekik kéne a legnormálisabbnak, empatikusabbnak lenniük. Nagyon remélem, hogy egyszer valaki helyreteszi őket, mert Istennek képzelik magukat.
13. 07c4794583 (válaszként erre: 10. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 4. 19:10
Azt biztos, hogy nyugodtan tehetsz utólag is. A rendelőben keresd kitéve a betegjogi képviselő nevét. Durvább esetekben (ittas, dohányzó, stb orvos) az Orvosi Kamarához lehet egyenesen fordulni.
12. Szanya
2010. jún. 4. 19:09
Nekem is van egy nőgyógyászos sztorim. Dr. Ács vizsgált, mint egy állat, én sem tudtam utána szinte állni sem, valahogy lerogytam, míg megírta a papírokat, az meg közben a mobilján fecsegett egy "Zsuzsika" nevű nővel, és közben a khm... szóval a nadrágját "masszírozta" elöl... Mindezt úgy, hogy én vele szemben ülök, az asszisztens meg mellette.
11. agnes1219 (válaszként erre: 2. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 4. 19:09
zebra/szióka,nekem,is van,tapasztalatóm.{nőgyógyász,ügy.{én ugy jártam hógy,spirál,csak,4 evig lehet,fent.adókinak,móndtam és,mire,már.5 éve-vólt,fent,próbálta,levenni.de,érdekesmódón nem,sikerült.{elzavart,maszek,rendelés.{be,mentem a kórházba,és a másik,dóki,elképet.{mütét.let a vége.}mivel,más betegségem,is van,kértem,hógy külgyék,el a dókit,mert,ha,nem.biróságra,megyék.ágnes1219.
10. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. jún. 4. 19:07
Teljesen igazad van. És mond nem késő később panaszt tenni?
9. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - 82a31ed4c7)
2010. jún. 4. 19:04

Mindig erre hivatkoznak az emberek


1. nem érek el vele semmit

2. nincs nekem erre időm/pénzem


Amiről én beszélek, a kollektív gondolkodás. Ami hosszútávra szól. Ha mindig mindenki panaszt tenne, akkor bizony kénytelenek lennének foglalkozni a dologgal, hiszen megvan a hivatalos lefolyása ennek (vizsgálatot folytatni, írásban értesíteni a panaszost, stb). Ez már nem érné meg sem a kórháznak, sem az orvosnak, mert borzasztó macera, és pénzbe is kerül.


Itt Svájcbanm ahol élek, valamelyik nap építkezés miatt elszállítottak az utcasarokról egy beton virágládát, amibe nagyon sok rengeteg szép virág volt. Mikor elkészültek, virág nélkül jött vissza a láda, de három nap múlva megint tele volt. A szomszédom mesélte, hogy 67 (!!) írásbeli és emailes panasz érkezett az önkormányzathoz :) Pedig csak egy láda virágról van szó :)


Azóval kellene nagyon ez a bizonyos öntudat és civil kurázsi otthonra is.

8. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 7. - Lilimami)
2010. jún. 4. 19:04
Felháborító! Ezek nem is embernek néznek bennünket. Esküszöm az állattal nem bánnak úgy mint velünk emberekkel.
2010. jún. 4. 19:01

Undorító, amit művelnek! Nálunk sincs másképp itt az Sztk-ban, én már nem is szeretek odajárni. Van kb 5 nőgyógyász, sokat mondok, ha ebből 1-2 normális...


Megint bevezették itt, hogy időpontot kell kérni vizsgálatra, na mondanom sem kell, hogy kb 3 hét mva lesz időpontod...Mivel én nem tudtam, h megint időpont kérős rendszer van, és csak tabit akartam amúgy is iratni, mondtam a kartonzóban a hölgynek, hoyg mi van, mondta, h menjek fel, kérdezzem meg a doktor urat. Azt a dokit amúgy sem kedvelem...Felmentem, mellesleg péntek délután volt, délutánonként amúgy ezren szoktak lenni. Nem hazudok, egy árva lélek sem volt ott!!!

Lementem, mondtam a hölgynek mosolyogva, h mi van, mondta, h feltelefonál. Pontosan nem tudom, a doki mit mondhatott a telefonba, de az h a nő hangosan nyögi a telefonba, h itt egy hölgy, aki tablettát szeretne feliratni, és felmehet-e, majd röhög egy jó nagyot a doki válaszán...ami kb az lehetett, hogy...nem is mondom, ki lehet találni, enyhén felháűborító volt. Na felmentem, felirattam ami kellett, és még meg is jegyezte a doki, máskor ilyen nem lesz, időpont kell. Na inkább szó nélkül hagytam, de leordítottam volna a nem létező haját a fejéről, h mi a k...va anyját képzel, senki nincsen a váróban, vélhetően senki sem lesz, nekik csak azért kell megint az időpont kérős rendszer, hogy ne kelljen annyit dolgozniuk! Undorító!!

6. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2010. jún. 4. 18:59

Nem, nem mondott semmit. Csak annyit hogy hát lehet hogy fáj valamim, mivel rászóltam, de hogy mi lehet azt nem mondta. Ez egy állat, egy szatír. Jó tökön kellett volna rúgnom. Ez annyira felháborít.

Csupán a myomámmal foglalkozott és hogy javasolna egy fém nélküli spirált ami adagolná a hormonokat és akkor nem nőne a myoma. És hozzá tette hogy akár öt évig sem lenne tőle mensesem. Na gondoltam ez miért jó nekem ha nincs meg, vagyis mesterségesen megszünteti amikor mindig pontosan megjön.

5. 82a31ed4c7 (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2010. jún. 4. 18:56
Hát ebben lehet valami, de most azt gondolod elértem volna bármit is ha panaszt teszek?
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2010. jún. 4. 18:55

Ez igy igaz! Én ott helyben elrendeztem volna a panaszomat! Van az orvonak is főnöke!!!


És végül is kiderült, hogy mi a bajod Zebra?

2010. jún. 4. 18:53
Az a baj, hogy senki nem tesz panaszt, és minden marad a régiben.
2010. jún. 4. 18:47

Úgy gondoltam leírom, ami ma reggel történt velem. Történt, hogy egy hete fájt a hasam, de, napról napra egyre jobban éreztem magam. Véleményem szerint petefészek gyulladásom lehet, mivel ott fájt.

Mivel az a tapasztalatom, ha jobban is van az ember attól még a baj nem biztos hogy megszűnik, és jobb ha megvizsgáltatom magam.

Ma reggel el is mentem a nőgyógyászatra ahol Kajtár István, akihez járni szoktam ma nem rendelt, és megtudtam, hogy csak maszek rendelése van csak. Felajánlottak helyette egy másik orvost, aki ugyan ott rendelt. Mondtam mindegy, ha már itt vagyok ellenőriztetem magam, és egyúttal egy rákszűrést is csináltatok, meg leellenőriztetem hogy, mi van a myomámmal is. Így kerültem Dr. Keresztes Csaba nőgyógyászhoz. A vizsgálat olyan drasztikus és kíméletlen és durva volt, hogy rászóltam „finomabban ha lehetne” Annyira erősen nyomta a méhem és a hasam, hogy állandóan megfeszített hassal kellett lennem, mert nem bírtam volna ki azt a durva és erős nyomást amit csinált. A vizsgálat után a vetkőzőben megszédültem, hányingerem lett és olyan nagyon fájt a hasam hogy görnyedve tudtam csak elhagyni a rendelőt. Kint leültem és telefonálnom kellett a férjemnek, hogy jöjjön értem, mert nem tudok járni a fájdalomtól. Ne is mondjam a férjem teljesen ki volt akadva. Hazamenetel közben még a kocsi rázkódást sem bírtam elviselni.

Itthon elmentem a wc-re és láttam be vagyok vérezve, és valami apró picike kis darabkák is jönnek ki belőlem. Mintha valami hámsejtek lennének. Ma szinte pihenéssel és fekvéssel kellett e miatt töltenem az időmet, de még mindig görnyedve kell mennem, mert fáj a hasam.

Szinte mondhatom már a vizsgálatra úgy mentem, hogy talán már semmi bajom, de azért megnézetem, és betegen jöttem haza.

Itt Magyarországon már úgy látom csak azok az orvosok maradtak itt akik hentesek, Tisztelet a kivételnek, mert vannak ilyenek, csak nem nagyon tapasztaljuk meg.

2010. jún. 4. 18:47
Orvosi vizsgálatok, rossz tapasztalatok...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook