Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örülnék ha több részmunkaidős állás lenne, mert így 50... fórum

Örülnék ha több részmunkaidős állás lenne, mert így 50... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
2022. ápr. 23. 11:22

A szuleim 40 korul vallaltak a legkisebb tesom. Eszukbe nem tutott 50 korul nyugdijba menni, reszmukaidozni, mert az jar.


De ha veszunk pl. egy orvost, kb. 30 evesen kezd onalloan dolgozni, es utana meg mindig megy a kepzes. Utana meg 50-nel dobjon mindent sutba, mert otthon dekupazsolni jobb buli?

31. c85d1d200b (válaszként erre: 25. - Highlander73)
2022. ápr. 23. 11:09

"Egy nőnek aki gyerekeket nevel, háztartást vezet,eleve elég lenne napi 4-5 órás állás!Nekem is van 3 gyermekem,tudom mivel jár!"

Ha igy egyeztetek meg, es neked ez jo, rendben van, de miert lenne 2022-ben, hogy egy nonek kell csak a gyerekekkel foglalkozni, fozni, a haztartast csinalni? Akkor szelesitsuk ki oda ezt, hogy "annak, aki gyereket nevel..." Es mivel ez a datum jelenleg, bocs, de en nem akarok meg tobbet dolgozni, mert neked eleg a kevesebb munka, hogy jusson idod magadra. Minek kellett 3 gyerek, ha mar kettonel nem volt idod? Nem hajtunk a kipusztulasra, ha a teljes populaciot nezzuk. Nem tettel nekem szivesseget.Elvileg a gyerek orom. Hat, elvezd!

30. c85d1d200b (válaszként erre: 24. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 23. 10:58

Az en ukapam meg vegul nem ter vissza Amerikabol, mert meghal ott, es azt sem tudjuk a penzevel mi lett, amit a csaladnak sporolt, mert haza akar jonni. A nagynenennek aki arrafele lakik, kivancsisagbol jattunk utana. nen volt nyoma hol halt meg. Nem volt telefon, nem volt kotelezoen megadadno erteiseri szam. Ugye de szar a techinaki fejlodes. Egy nap nem jott tobb level.


`67-ben szuletett az apam, akit kisgyerkkent a dedi nevelt leginkabb, a testverevel egyutt egyetemet vegeztek, apam itthon apapitott csaladot, a nagynenem ment a hires USA-ba. Egy parkban aludt, es munkaido elott orakkal bement zuhanyozni, es meg vizes cuccokban kezdett, szerencsejere, akkor nyar volt. A Mekibol lopkodta a ketchupot es cukorral keverte szunetben, mint kaja. Az en elet- es evestudatos nagynenem.

Hiaba itt vagy ott, ha hitel buborek mindenhol kipattan. Aki `56-van Chevizett, vagizott a nagy, tejjel-mezzel folyo Amerikaban, az alaasott a jovo generacioinak, mint a komcsik itthon.

Es arrol soha ne feledjuk meg, hogy szart sem tudsz talan a "jo eletrol". Szerinted a nagynenem megirta a nagyanyamnak, hogy milyen korukmenyek kozt kezdett, vagy hogy neha hova kerult? Szarra izgulta magat, es reszketett a levelekert az oreglany. Persze, hogy nem irt rosszat.


Es amugy ha a nagybacsi feldobdta volna a pacskert, vagy kirugjak, akkor mi lett volna a gyerekekkel es a kitartott nocivel?

29. ,zumba
2022. ápr. 23. 10:16
A kényelemmel teli fejlett világ meddig lesz fenntartható? Épp tegnap volt a Föld napja, mennyien spóroltak esetleg a különféle kényelmi dolgokkal?
28. ,zumba (válaszként erre: 20. - Bellabi)
2022. ápr. 23. 10:12
Nincs már utolsó 5 év figyelembe vétele.
27. michelle.r (válaszként erre: 15. - Érdekes73)
2022. ápr. 23. 09:33

Pedig nagyon sok szempontból az. Nem vársz arra, hogy a központ kapcsoljon egy számot, a zsebedből felhívod. Átutalsz valamit, egy perccel később megérkezik. Nem kell a postára szaladgálni, amint megírod a levelet, a másik már olvashatja is. Nem kell mángorolnod a ruhákat, vagy a tárcsás mosógépből a centrifugába pakolnod, bedobod a koszos ruhát, kiveszed a tiszta, szárazat.


Az más kérdés, hogy nagyon sok helyen nem képesek követni a fejlődést, és a fejlett technika mellett is maradnak az elavult rendszerüknél, mert fejben képtelenek követni.

26. semleges (válaszként erre: 19. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 06:43
Volt ilyen is és felnőttek, tisztességes, becsületes kétkezi munkások kerültek ki azokból az időből.
2022. ápr. 23. 06:35

Hasonlóképp érzem mint a fórum indító!

Egyébként meg a pénz nem minden!

A legnagyobb kincs az egészség!Erre sokan csak akkor jönnek rá amikor elveszett!

Én is dolgoztam részmunkaidőben,sokkal jobb volt!Igaz,a pénz kevesebb,de maradt időm magamra és a családra is!Egy nőnek aki gyerekeket nevel, háztartást vezet,eleve elég lenne napi 4-5 órás állás!Nekem is van 3 gyermekem,tudom mivel jár!

Most beugróként dolgozom,van higy teljes,van hogy részmunkaidőben.Ha napi 8-ban vagyok utána már fáradt vagyok bármi máshoz.

Nyugdíj?Szerintem senkinek ne legyenek illúziói hogy a mai 40-es,50-es korosztály nyugdíjas lesz! Már most emeleni akarják a korhatárt!Az a cél hogy meg se érjük!

Ahogy előttem is írták:a munkahelyről (már ha akad!!!) vihetnek is temetni.

Amerikában már ez megy most is.Ajanlom a Nomádok földjén c. könyvet és filmet!

24. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 19. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 06:24

Magyarországon ez így volt, valóban, kérdés melyik időszakot nézzük? Ezt az egész huszadik századról egészében nem lehet elmondani, inkább az elejéről.

De pl. nagymamám testvére 56-ban kiment Amerikába. Pár évre rá vett egy használt Chevroletet, háza van, két lányát taníttatta, felesége csak egy 4 órás munkát csinált, mégis jól megéltek. Na ehhez képest ott is lejjebb ment az életszínvonal, mert ezt ma nem lehetne megcsinálni.

Bár az szintén igaz, hogy az igények is feljebb mentek.

23. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 15. - Érdekes73)
2022. ápr. 23. 06:14

Nem, sokkal jobban megbonyolítják. Pl. a digitalizációnak az lenne az értelme, hogy kiváltsa a papírmunkát, de még több papírmunka van, mert mindent adminisztrálnak. Meg olyan munkafolyamatok vannak sok helyen, aminek egyébként - ha őszinték vagyunk magunkhoz - nincs semmi értelme. Dolgoztam irodában, egyszerűen kiégtem a sok fölösleges vacaktól. Dolgoztam építkezésen, bár a munka nehéz volt, de láttam az értelmét.

Nem egy bejegyzést/posztot olvastam ahol multinál dolgozó, magas pozícióban lévő emberek kiégnek és váltani akarnak, sokan elmennek inkább villanyt szerelni, burkolni, vagy bármilyen egyéb munkára. A pénz nem minden.

22. c85d1d200b (válaszként erre: 21. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 02:40

Par napja voltam ott.


Egy smoothiet kertem. Almale es fagyasztott gyumolcs.


Es a service politics: eladtal valamit csinald meg! De nem is volt tomott sor.


2 percet vartam, hogy a vartam, hogy odajott a pulthoz a barista, mert feltoltott. Es akkor missPitcha mpondta, lesz egy smoothie....

21. c85d1d200b (válaszként erre: 20. - Bellabi)
2022. ápr. 23. 02:36
Amit regen 6-10 emberrel megcsinaltunk full-timeban, 27 ember nem tudja ugyanaz a shop, mert senki nem er ra soha, senkit nem erdekel semmi. Mashonnan kolcsonoztek embert naponta.
2022. ápr. 23. 02:09

Szakértői szinten Budapesten vannak részmunkaidős állások. Az más kérdés, hogy meg lehet-e normálisan élni a fizu 50-75%-ból heti 20-30 órás munkaviszony esetén.


És igen, egy bizonyos kor után a nyugdíjra is gondolni kell, mert az utolsó munkaviszonyban töltött évek fizetése jelentősen befolyásolja a későbbi nyugdíj összegét.

19. c85d1d200b (válaszként erre: 18. - 9bbc382386)
2022. ápr. 23. 01:19
Nem is volt mindenkire passzolo cipo, ruha; lehetoseg tanulni a kotelezon elemin kivul. Se jatszoter, onnan hogy elbirt egy vodor vizet, mehettek a gyerekek kapalni, vagy dolgozni a gyarba, utana este haza nyolcan egy szobaba, amiben elegtelen volt a futes, es egymas vizet lehetett hasznalni a lavorban. A WC-bol a pottyantos falun vagy egy budi a gangon X csaladnak a varosban. De szar, hogy most nem igy van....
2022. ápr. 22. 23:10

Azelőtt egy férfi fizetése eltartott egy 10 fős családot is.

Ma 2 felnőtt átlagfizetéssel épp megél.

Amúgy igen,50 fölött egyre kevesebb munka,több pihenés kellene hogy legyen.

Jól kitalálták ezt!

17. zena01
2022. ápr. 22. 21:42
Mama még 55 éves korában ment nyugdíjba. Annyi elég lenne a munkából.
16. gyöngy:) (válaszként erre: 14. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 22. 21:27
Mire nyugdíjba mehetnénk úgy ki leszünk zsigerelve, tele betegségekkel, hogy munkából egyenest a temetőbe mehetünk.
15. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 22. 20:32
Valahogy én se látom hogy egyszerűbb lenne bármi is munkával kapcsolatban...
14. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 12. - Nem Szendi)
2022. ápr. 22. 19:45
Ehhez képest a realitás meg majd az lesz a jövőben, hogy lassan addig dolgozunk, amíg élünk. De tényleg, akkor minek a technikai fejlődés? Önmagában - számomra - a technika nem képet értéket. Ha ennek segítségével tudatosabban és könnyebben élhetnénk, csak akkor. De így minek? Még a saját dolgunkat nehezítjük meg...
13. Érdekes73 (válaszként erre: 12. - Nem Szendi)
2022. ápr. 22. 19:37
Álommvilágban akkor még van 1 évem :)
2022. ápr. 22. 17:17
50 éves korától mindenki megérdemelné, hogy nyugdíjba vonulhasson. Addig, amíg van benne szufla önmegvalósítani.
11. mallow (válaszként erre: 9. - Globus)
2022. ápr. 22. 17:09

Ott megoldanák több emberrel. Nem muszáj 1 emberről 2 bőrt levakarni.


Egyébként meg anno nem volt szükség a vasárnapi nyitvatartásra, és nem volt este 10-ig nyitva a közért. Mégis elégedettek voltunk így, felesleges ez a hosszú nyitvatartás, főleg úgy, hogy sokszor csak lézengenek az emberek, és ahogy az árak emelkednek egyre inkább így lesz.

10. mallow (válaszként erre: 4. - Szeplakisz)
2022. ápr. 22. 17:07

Hát igen, ráadásul ha hamarabb végez az ember, akkor is bent kell ülni, és megy a drága idő. Főleg, ha annyiért dolgozol 8 órát, mint amennyit más 6 után is megkap.


Nem véletlenül volt a nőknek régen rövidebb a munkaidejük (persze, aki egyedül van gyerekekkel, annak muszáj a pénz miatt). A nagy családtámogató csapat erre is gondolhatna.

9. globus (válaszként erre: 5. - Angéla1)
2022. ápr. 22. 17:02
Úgy tudom, akkor a 4 napba sűrítenek be 5 napnyi munkát. Bizonyos helyeken talán megvalósítható, de általában véve nem... mi lenne, ha 4 napon át lenne nyitva minden hivatal, bolt, szolgáltató egység, szórakozóhely? Mert ők is mondhatnák, hogy coki 5. nap... :)
8. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Szeplakisz)
2022. ápr. 22. 16:20

Ne hidd! Az 1 nap Hawaii miatt egész héten nyomják, mint a barom! 😞

Irodai melós mesélt erről a 4 napos munkahétről. Egyenlő a nullával. Többet dolgozik, mint előtte.

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 22. 16:17
Családod nem tud otthon valamit átvállalni? Vagy ott van a nők40, ami már beláthatóbb időn belül lehet, mint a 65 éves nyugdíj.
6. birebora (válaszként erre: 5. - Angéla1)
2022. ápr. 22. 15:17
Azt én is:)
2022. ápr. 22. 14:56
Van ahol tesztelik a 4 napos munkahetet, azt én is kipróbálnám. A technikai vívmányok mellett ugyanannyi meló mint régen... ki érti?? Nálunk (hivatal) már az otthon dolgozást is elvették, és kiadták, hogy spóruljunk az energiával (fűtés, villany) b...meg!
2022. ápr. 22. 13:24

Én harmincnégy évesen is erre vágyom... 8 óra munka, plusz utazás, otthon a ház szalad, a gyerekkel is kéne minőségi időt tölteni, de még nem vásároltam be, nem főztem, a szennyeskosár tele, és az, hogy magamra is fordítsak időt.. lehetetlen.. Este 9-kor meg már fáradtan dőlök ágyba..


4 vagy 6 óra munkával mennyivel könnyebb lenne.

3. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 22. 13:04
Keynes azt jósolta, hogy a 21. században az embereknek alig pár órát kell dolgozniuk majd. Ehhez képest mi van? Az emberiség munkaőrületben szenved, igénylik a fölösleges munkákat.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook