Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örülnék ha több részmunkaidős állás lenne, mert így 50... fórum

Örülnék ha több részmunkaidős állás lenne, mert így 50... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
62. c85d1d200b (válaszként erre: 36. - Nancy Ann)
2022. ápr. 24. 01:45
Et teljesen rendben van. Tudni kell nemet mondani. A kepessegeidnek, lehetosegidnek,, elvarasaidnak megfeleloen dolgozol. De ne varja mar azt senki, hogy "allam bacsi", azaz a sok masik hulye kipotolja a fizeteset, vagy en teljes munkaidoskent a fejem tetejere alljak, meet o nem akar dolgozni.
61. bellabi (válaszként erre: 55. - Globus)
2022. ápr. 24. 00:39
Kilencvenes években 20% feletti hozamok voltak, éppen a magas infláció miatt.
60. c85d1d200b (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 00:27
Ha meg en nem dolgoznek most, akkor nem lenne csepe, gyes, gyed, ovodai, iskolai ellatas.
59. bellabi (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 24. 00:22

Tényleg? És mi van az édesapák jogos igényeivel, akik szintén szeretnének otthon is helytállni, úgy, hogy este 10-kor ne hullafáradtan essenek be az ágyba? :)


Vagy a gyermektelenlével, akiknek szintén lehetnek egyéb programjaik, feladataik, vállalásaik a munkájuk mellett?


Amúgy az, hogy otthon ki mennyi házimunkát végez, az a pár megegyezésének kérdése, ha anő 4-szer 5-ször annyit végez, mint a párja, akkor ezt ő alakította ki rosszul. Az én környezetemben sokkal jellemzőbb, hogy mindkét fél kiveszi a részét a házimunkából és a gyerek(ek)kel is mindketten foglalkoznak.


A nők alacsonyabb órabérében van igazság, hogy probléma, de a valós szám jóval kisebb lehet, mint 17,2%, mert a 17,2%-ban benne van az is, hogy a férfiak gyakran mennek magyasabb hozzáadott értékű területre dolgozni, amiben jogos, hogy magasabb a fizetés. Meg van benne egy kapcsolati tőke tényező, hogy mivel most férfiak vannak vezető pozíciókban, és nekik inkább férfiakkal vannak haveri kapcsolataik, jobban választják ki őket fontos poíciókra. Na ez már igazságtalan, és Magyarországon, ahol uram-báttyám világ van, ez különösen gáz. Meg van benne egy kulturális tényező, miszerint a férfiak gyakran jobb bértárgyalók. Ezen mondjuk önképzéssel lehet változtani.

58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Bellabi)
2022. ápr. 23. 23:42

Nem ez a nők lenézése. Sokkal inkább jogos igény arra, hogy ha egy édesanya szeretne otthon is helytállni, úgy, hogy este 10-kor ne hullafáradtan essen be az ágyba, akkor azt megtehesse.


Az már inkább lenézés, hogy Magyarországon a nők órabére 17,2%-kal alacsonyabb mint a férfiaké. Ez azt jelenti, hogy a nők évente a férfiakhoz képest kicsivel több mint 2 hónapot ingyen dolgoznak.


Vagyis, míg mi nők ugyanúgy ledolgozzuk a napi 8 órát, ugyanúgy ingázunk, mégis annyi fizut kapunk, mintha csak részmunkaidőben dolgoznánk. Ugyanakkor otthon 4-5-ször több házimunkát végezünk.

57. globus (válaszként erre: 56. - Érdekes73)
2022. ápr. 23. 22:57

Több dolgozó volt ugyanarra munkára, hiszen nem volt munkanélküliség. KMK=közveszélyes munkakerülő. Nem volt ekkora adminisztráció.

Ma mindenki úgy retteg a feljelentéstől, felelősségre vonástól, inkább ír három oldalt, nyomtat 5 példányt, aktázza, csak védve legyen.

56. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2022. ápr. 23. 22:47
Az automata mosógép tényleg nagy találmány meg a netes irkálás is gyorsabb mint levélben. Régebben valahogy mégis egyszerűbb volt az élet, a munka stb...
55. globus (válaszként erre: 51. - Bellabi)
2022. ápr. 23. 22:34
Kilencvenes években befizetett 1500 ft után 30 évig havi 150 ezer, hol az a pénzintézet?
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Bellabi)
2022. ápr. 23. 22:31
Rosszul tudod, mert máig érvényes a 2. vh után bevezetett felosztó-kirovó rsz, vagyis az aktív munkavállalók jelen időben befolyt járulékaiból finanszírozzák az idősek ellátását.
53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Amaunet)
2022. ápr. 23. 22:28
Igen, a teljes életpálya számít, nem csak az utolsó pár év.
2022. ápr. 23. 21:31

"Egy nőnek aki gyerekeket nevel, háztartást vezet,eleve elég lenne napi 4-5 órás állás!"


Ez amúgy a nők lenézése. Persze, a szuper férfiak tudnak gyerek(ek) mellett is értékes és értelmes munkát végezni, a gyenge nők meg csak az egyikre képesek. Arról nem is bezsélve, hogy 4-5 órás munkakörrl eleve csak a rosszabbul fizető, gagyibb munkákat kapnák meg, nem tudnának karriert építeni. Még enélkül is jelelmző, hogy egy anyára sokkal kisebb eséllyel bíznak felelősségteljes feladatot egy társadalomban mint egy apára vagy gyermektelen nőre. Ami egyrészt egy ambicizusabb, egy szakmákjában IS és anyaként IS kiteljesedni vágyó nőnek nagy veszteség, másrészt a társadalomnak is, hiszen fiatal, egészséges embereket von ki félig a munkaerőpiacról ezzel.

51. bellabi (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 23. 21:27

"ha nem lenne az ő 3 gyereke, akkor életed végéig kellene dolgoznod, mert nem kapnál nyugdíjat."


Ez nem igaz! Egy normális nyugdíjrendszerben azt a pénzt kapja vissza az ember nyugdíjasként kamatostul, amit ő befizetett. Vagyis nem az számít, ki dolgozik 20 év múlva, hanem, hogy mibe fektetik ma az ő pénzét. Abból lesz a nyugdíja.

50. bellabi (válaszként erre: 29. - ,zumba)
2022. ápr. 23. 21:23

A kényelem addig fenntartható, amíg a nagy jólétben el nem csesszük.


Globális klímakatasztrfa elméletben nem hiszek veszélyesnek tartom. (Abban igen, hogy vigyázzunk a Földre, amennyire megéri.)

49. bellabi (válaszként erre: 28. - ,zumba)
2022. ápr. 23. 21:21
Tényleg? Akkor lemaradtam. De akkor mit néznek, mint alap?
48. bellabi (válaszként erre: 25. - Highlander73)
2022. ápr. 23. 21:20

Szerintem meg nem szabad megkülönböztetni ebben nőket és férfikakat, gyermekeseket és gyermekteleneket.


Van, akit fáraszt a 8 órás munka, van, akit nem. Sőt, olyan is van, aki van, amikor 10 órát is simán bír, máskor 6-ot sem.


De ez nem nemfüggő.

47. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Gyöngy:))
2022. ápr. 23. 20:57
A szép új világ...
46. janszi (válaszként erre: 45. - Janszi)
2022. ápr. 23. 20:06
A félreértések elkerülése végett még súgok,hogy a valós infláció fogalmába beletartoznak a szolgáltatások (javíttatás),az építőanyag árak(mert felújítani,cserélni kell ahol élsz),a ruhanemű,mert kihízod-ja,nem,hízni nem fogsz,de cserélni kell a zoknit is,a közlekedés,a rezsi(áram,víz,szemétdíj,fűtési ktg)...
45. janszi (válaszként erre: 2. - Semleges)
2022. ápr. 23. 19:56
A nyugdíjat már lerendezték,turkálj utána,hogy mennyi a valós infláció évente,mennyi az éves szorzója a befizetett járuléknak,és annak is turkálj utána,hogy az elmúlt tíz évben hány százalékos volt az infláció miatti korrekció a nyugdíjon.Szóval tíz év múlva a százezres nyugdíj tuti elég lesz havonta tejre meg kenyérre,meg szappanra,hús meg akkor lesz az asztalon,ha a macska felugrik szétnézni.
44. Amaunet (válaszként erre: 20. - Bellabi)
2022. ápr. 23. 19:42
Úgy tudom, hogy nem csak az utolsó évekkel számolnak, hanem a teljes életpálya, amikor aktív dolgozókényt járulékot fizetett a dolgozó.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Nancy Ann)
2022. ápr. 23. 12:04

Miért hagynánk? Azért mert vannak kivételek?

Az átlagról írtam, és ezek tények, a pár kivétel miatt ugyanúgy tények maradnak.

42. Nancy Ann (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 23. 11:58

Jaj, hagyjuk már ezt...

Van aki szül egy szekérderékkal, de még magukat sem tartják el, nem hogy nyugdíjat termeljenek az öregeknek.

Más meg megszüli a szép, okos gyerekeit, akik aztán itthagyják ezt a csodaországot, és szintén nem a magyar nyugdíjrendszerbe csorgatják a pénzt.

Van, aki eleped a gyerekért, de ha keresztre feszül sem képes szülni.

...és van olyan is, mint én, aki próbálkozott a tisztesség kedvéért, de nem ment el a falig, elég könnyen elengedte, hogy neki nem lesz gyereke.

Meg aztán van, aki elkötteti magát, hogy véletlen sem legyen, mert a háta közepére sem kívánja.

Hagyjuk már ezt a sarkítást, hogy a gyerekesek a szentek, a gyerektelenek meg az önző, karrierista-hedonista szingli pitsák.

Mindenki ember, saját döntésekkel.

És a maga módján mindenki küzdeni fog azért, higy nyugdíjasként ne haljon éhen.Már, ha lesz olyan, hogy meg is érjük az aktuális nyugdíjkorhatárt.

41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 11:56
Sajnos a hozzád hasonlóak úgy gondolkodnak, mint az utolsó dinó, aki körülnézett, és nem értette, hogy hol itt a probléma.
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 11:53
Van aki egyedül nevel 3 gyereket, és nincs apuka, aki hazatalicskázza a pénzt, vagy levegyen egyéb terhet.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Nancy Ann)
2022. ápr. 23. 11:52

Sajnos nekem is hasonló tapasztalatom van.

Multinál túlórázás, amit már elvárnak, mert a lényeg, hogy a munka legyen kész, utána pihizhetsz, ha az megvan. Ezzel csak az a gond, hogy annyi a munka, hogy esély sincs 8 órában végezni vele, és az ember már Hamupipőkének érzi magát, azzal a különbséggel, hogy nem a bálba, hanem haza szeretne menni a családjához.

Amikor táppénzen voltam, már azon idegeskedtem, hogy hogyan fogom bepótolni a hiányzó napokat, mert helyettesítés nincs. A szabadság is tök felesleges, mert csak elcsúsztatom a munkát.

38. c85d1d200b (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 23. 11:49
...mert amikor en nyugdijas leszek, lesz nyugdij. Viccel vagy. Majd lesz apoloszemelyzetem, ha kifizettem.
37. c85d1d200b (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 23. 11:45
A neveles leginkabb peldamutatas es szervezes. Apucika miert nem talicskaz haza tobb penzt, vagy vesz le nemi terhet, hogy ne szakadj meg?
36. Nancy Ann (válaszként erre: 3. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 23. 11:40

Múltkor néztem egy értekezést trendekről, ott is elhangzott, hogy az ötvenes, hatvanas években, amikor az USA-ban beindult a háztartások gépesítése gőzerővel, azt hitték, majd az lesz az emberek gondja, hogy mit kezdenek a sok felszabadult idővel.Erre gályázunk egyfeszt:az irodai dolgozó este is az e-maileket bogarássza, sportot űznek a főnökök meg a buzgómócsing kollégák abból, ki ír este tízkor vagy reggel hatkor valami fontosat, a gyárban meg négyműszakban gyártja a kutyaeledelt a melós, mert nem is lehet azt másképp.

Részmunkaidős munka nincs, mert a munkáltatónak nem éri meg, vagy ha mégis van, nem tud elmenni a kolléga, mikor lejárna a munkaideje, mert biztos isten hogy egy értekezletet, vagy egy fontos ügyfél megbeszélést csakis az ő hetedik vagy nyolcadik órájában lehet megtartani.Volt kolléganőm, aki ezen okulva olyan konstrukciót kért,hogy ő egy héten négy napot dolgozik, és egy napot nem.Azt az egy napot jobban lehetett “védeni”, mint örökké azon küzdeni, hogy ne keressetek, ne szervezzetek be nekem semmit kettő után, mert én hat órában vagyok.

Én is dohogok azon, hogy a hatvanas, cégtulaj és cégvezető főnököm azt látná szívesen, ha minden nap este hatig ott ülünk, mert mi más értelme lenne az életednek, plána ha még gyereked sincs, mint a munka.

Én védem a privát időm, 1-2 napot egy héten itthonról dolgozom, es az irodai napokon sem fogok este hétig ott ülni.Elmúltam negyven, karriert én már nem csinálok, az orrvérzesig melót meghagyom a csillogó szemű fiataloknak.De szerencsére-és a főnököm értetlenségére- ez a generáció már nem akar tizensok órát gályázni a “gyárban”, a munka-magánélet egyensúly nekik is fontos.

Ha tehetném, nem lennék alkalmazott, hanem vállalkozóként csak projekteken dolgoznék, es azt vállalnám el, amit szívesen csinálok.Idószakonként nincs semmi gondom azzal, ha estébe nyúlóan meg hétvégén is dolgozom, de állandóan már nem szeretnék így dolgozni.(Csináltam evekig, volt hogy szabi alatt is minden nap reggel hattól kilencig dolgoztam-es mikor ezt felróttam a főnökömnek, elvágtam magam egy életre, mert a multivilágban evidens,hogy pár órát dolgozunk a szabi napokon is.)

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - C85d1d200b)
2022. ápr. 23. 11:37

"bocs, de en nem akarok meg tobbet dolgozni, mert neked eleg a kevesebb munka, hogy jusson idod magadra."


Márpedig, ha nem lenne az ő 3 gyereke, akkor életed végéig kellene dolgoznod, mert nem kapnál nyugdíjat.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Highlander73)
2022. ápr. 23. 11:33

Bizony 50 felett már egyre több az egészségügyi probléma, már több pihenésre van szüksége a szervezetnek.

Ha védjük a fiatalabb korosztályt, akkor ugyanúgy védeni kellene az idősebbet is, és kedvezményeket adni. Ha 25 éves korig lehet az adókedvezmény, akkor pl. 50 feletti adókedvezménnyel, pótolható lenne a 6 óra miatt fizuból kiesett rész.


Teljesen egyetértek azzal, hogy "Egy nőnek aki gyerekeket nevel, háztartást vezet,eleve elég lenne napi 4-5 órás állás!", és kortól függetlenül!

2022. ápr. 23. 11:31

Az apam kb. egy honap mulva nyugdijba mehetne, de nem fog. Van egy uj sajat projekje megint, ahhoz is kell a penz meg szeret az anyammal es felnevelt 4 kolkevel utazgatni.

Anyam mar reszmunkaidoben van nyugduj elott, de nem azert, nem ugy, hogy a vilagtolm munkapiactol elvarja, hogy a feje tetejere alljon, hanem az apammal lehuztak egy eletet, es igy egyeztek meg.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook