Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Országos vérhiány! Ti jártok vért adni? fórum

Országos vérhiány! Ti jártok vért adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
51. 4c35511f0b (válaszként erre: 50. - Lysiantus)
2012. jún. 9. 23:01

És most ezt miért nekem címzed, nem írtam mást.

Én rendszeresen adok köszi tudom mi hogy van, éppen azért írtam mehet többször, mint 2/év.

50. Lysiantus (válaszként erre: 49. - 4c35511f0b)
2012. jún. 9. 22:53

A nők évente három, a menopauza után

évente négy, a férfiak öt alkalommal adhatnak vért. Két véradás között legalább 56 napnak kell eltelnie.

49. 4c35511f0b (válaszként erre: 48. - 937a2a883a)
2012. jún. 9. 22:42
Többször is lehet menni... (férfiakhoz képest csak -1 )
48. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2012. jún. 7. 10:44
Igen,járok.2 alkalommal egy évben.
2012. jún. 7. 10:08
Naplómban bővebben leirtam az érzéseim,köv véradásra párommal együtt megyek.
46. Ardilla (válaszként erre: 45. - 1bb2e952a6)
2012. jún. 6. 22:36
Gratula! Én is voltam a múlt héten, talán pont a pünkösd utáni első napon. Minden rendben volt. Legközelebb majd kora ősszel megyek, a nyáron meg jól feltunningolom magam finom gyümölcsökkel, friss zöldségekkel és sok-sok kocogással, bicajozással. :-D
2012. jún. 6. 16:16
Életem első véradás ma volt,A s vagyok,,hogy azon belül milyen tipusu köv véradásnál mondják meg. Annyira jó dolog segíteni.
44. Ardilla (válaszként erre: 42. - Ad0b329974)
2012. máj. 23. 10:41

A Karolina útra szoktam járni. Ott van egy füzet, ahova a véradok beírhatnak, és bármily hihetetlen, a vezetőség reagál is rá, mert ők is beírnak, hogy mit csináltak, stb...


Ha nálatok nincs ilyen, akkor jelezd a csúnyán viselkedőnek, hogy nem tetszik a bánásmód, és jelezni fogod a vezetőjének. Ha senki sem szól rá és észre sem veszi magát, akkor lehet, hogy másképp nem is fog megváltozni.


Ha általában rossz a bánásmód, nemcsak a véradók nem mennek oda. Amikor vért adok, azon jár az agyam, hogy ezt most szeretettel adom, és úgy gondolom, hogy így hatékonyabban tudják majd felhasználni. Most ez lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de ha csak egy kicsit is van benne valami, akkor milyen lehet az a vér, amit egy olyan embertől vesznek le, akit előtte megaláztak, felbosszantottak? Szerintem nem mindegy, és bár én sem vagyok a feljelentős típus, azért van amikor kiborul a bili, fenyegetőzök, védem az igazamat abban a reményben, hogy ezzel javíthatok a dolgok menetén.

2012. máj. 23. 10:31

A TAJ kártyás dolgot én sem értettem, hogy miért nem adhatok vért, ha pl. csak egy fénymásolat van nálam. Ti. itt nem én veszek igénybe orvosi szolgáltatást, hanem én adok valamit a rendszernek. De a jelek szerint a vizsgálatokat az én TB-m terhére számolják el, utána meg még kifizettik a kórházzal is, ahol felhasználják a vért...

egyszer megmondták, hogy mennyibe kerül egyetlen zacsi vér, és majdnem hanyatestem.


És az is igaz, hogy néha durván bunkók az emberrel.Kétszer gondolkodtam el rajta, hogy részemről befejeztem. Az egyik a bunkóság volt, a másik, amikor akkora tűt szúrtak belém, hogy szinte felnyársalták a karom, és nagyon fájt. De aztán túlléptem ezeken pont azért, mert velem szemétkedhetnek, de én akkor is fogok vért adni, ti. nekem valamiért ez az ügy fontos.


A mellé szúrások, fekete foltok, vérzés elindulása annak ellenére, hogy rászorítottam, szóval ilyenek vannak, fel kell rá készülni.


De mindent egybevetve, én Trapitivel értek egyet, hogy a véradóban ügyesek és kedvesek a dolgozók, megoldottak minden problémát, szóval ha a Jóisten úgy akarja, akkor nekem meglesz a 100. véradásom is. Kb. a fele már megvan, és még 20 évig adhatok vért. :-D

42. ad0b329974 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. máj. 23. 10:06

attól a pillanattól kezdve,ahogy betöltöttem a 18-at mentem..vittem magammal a családom is,mert addig senki nem járt adni.


nálunk most valami kis átlátszós tapasszal ragasztanak..ráteszik és jön is le..

kettő megyéből járnak a városba levenni a vért..az a megye amelyikben lakom onnan nagyon kedvesek a dolgozók..viszont a másik megyéből..(((.a kettő összehasonlíthatatlan..emberileg.


az egyedüli ok ,amiért még járok az az ,amiért elkezdtem ezt az egészet.


de én mondom..nem szabad emberekkel így bánni,akik segítőkészek..és most csak a saját példám hoztam fel de hallottam másokkal is hogyan beszéltek.és míg minálunk a megszokott véradó 140-150 ember..ahhoz viszonyítva.sokszor huszonkettedik ,huszonharmadik vagyok..utolsónak..nevetséges.nem mennek az emberek..a bánásmód miatt.


és tudod még mi a rossz hozzáállás?hogy te is azt mondod nem kötelező oda menni..

ez az..szabad akaratodból vállalod,hogy megalázzanak..

az ember sok mindent eltűr..elhallgat..ülök a székben várom hogy megszúrja az ujjamat..kezem az asztalon..ahogy szoktuk..erre rámordít a nő,hogy mit gondol maga..csak nem fogok lehajolni?én ülök..nézek,hogy most mi a baj..rámszól eleje a magasba a kezét..aztán csak mondtam neki,hogy ne tessék velem így beszélni..erre csitt!!!!na aztán bepipultam..hogy jön valaki ehhez?mondtam neki ember vagyok..ha szól,mond valamit megcsinálom..erre szól megint ,hogy elhallgassak..legszívesebben otthagytam volna a francba az egészet. így beszélni azzal,aki azért megy,hogy segítsen...mondom embertelen.akkor jött volna be a helyiségbe egy asszony..arra is ráordít,hogy mit gondol bejönni,mikor neki nincs elég légtere?szerencsétlen kisomfordál..így egyetlen emberrel nem szabad beszélni.


én is emberekkel dolgozom..egymásért vagyunk.én így gondolom.

én is kerülhetek olyan helyzetbe,hogy vér kellene.


nekem amúgy nagyon jó a vénám.

41. Tücsibogár (válaszként erre: 35. - Ad0b329974)
2012. máj. 23. 08:00

Velünk nagyon kedvesek voltak eddig minden véradásnál, akár kihelyezett véradás volt, akár a vérellátóba mentünk be.

ÉS szerintem nagyon profin szúrnak, engem még soha nem kellett kétszer, pedig infúzióval vagy csak szimpla vérvételnél is általában 2-3 szúrásra sikerül eltalálni a vénámat.

Többször előfordult, hogy nem voltam alkalmas a véradásra, mert nemtudom milyen érték túl kevés volt. Ilyenkor még el is láttak tanácsokkal, illetve javasolták, hogy pár hét múlva kérjek vérvételre beutalót háziotrvostól, hogy visszaellenőrizzék az értékeket.


Lehet, hogy a vérhiány mese habbal, de a véradásnak ilyen felhívások nélkül is igen nagy jelentősége van. Nekem mindkét kisfiam kapott vért születése után, és nagyon hálás vagyok érte az önzetlen embereknek. Addig is komolyan vettük ezt, azóta méginkább, és figyelünk a rendszerességre. Előtte azért többnyire csak irányított véradásra mentünk(ismerős szívműtéte, másik ismerős csontvelőátültetése miatt, mert kérte a családjuk..)


Azt meg nem is tudom milyen ragacsot tesznek rá, nekem ez nem lényeges. Ami sokkal fontosabb, hogy ha látták, hogy "sápadunk", mindig leültettek/lefektettek utána pár percre, engem is, anyukámat is.

Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak ezzel.

40. trapiti (válaszként erre: 39. - Ad0b329974)
2012. máj. 22. 23:09

Nem kötelező menni, ha ennyi problémád van a dologgal...


Átlag, semmi extra ragtapasszal ragasztják le, amilyen jut éppen, gondolom olyannal... (mellékesen megjegyezném, hogy nem a vért vevő aszisztensnő emberségén múlik, hogy milyen a ragtapasz...) ennek ellenére én örülök ha sikerül levakarnom magamról és még két napig ott a ragasztó, annyira ragad...


Egyébként tényleg érdekelne, hogy mit csinált az orvos a karoddal??? Ha lejött a vér, akkor azért nem lehetett annyira rosszul megszúrva... mindenesetre azzal nyilván tisztában kell lennie minden véradónak, hogy a vénaszúrással kapcsolatos szövőmények előfordulhatnak, de ha Te valóban 30x adtál, akkor tudnod kell... sajnos előfordul ilyen is.

Ezzel együtt én azt tapasztaltam, hogy a vérellátósok nagyon ügyesen szúrnak... Nekem amúgy nagyon rosszak a vénáim, ha vért kell venni valamiért, a saját intenzíves kollégáim is megküzdenek vele, volt hogy 6 szúrásból jött le... ehhez képest a vérellátóban mindig elsőre sikerült megszúrniuk. Volt már olyan is, hogy a laboros csövekkel szépen levonultam hozzájuk hogy szúrjanak meg :) mert másnak nem ment...


Mindenesetre ha rossz tapasztalatod van, akkor ne menj többet! De akkor is érdemes szem előtt tartani, hogy nem azoknak adod a vért akik leveszik...

39. ad0b329974 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2012. máj. 22. 22:50

tudod meddig van az rajta..semeddig...bár nemtudom nálatok mivel ragasztják le..


adjál hálát a jóistennek,ha nem volt még problémád..nekem volt már úgy,hogy orvoshoz kellett mennem,mert el volt feketedve az egész felkarom és tisztára be volt dagadva..átszúrta vénám a nő..és nem egyszer.


anyukának meg elszorították most a karját és csak úgy otthagyta a nő...


mindegy..nem kell velem egyet érteni..de a betegeknek adod?és a beteg veszi le a vért?lehet jobban járnánk.


nincs emberség.

38. trapiti (válaszként erre: 36. - Ad0b329974)
2012. máj. 22. 22:42

Szerinted mit kellene ráragasztani? Bucit ragasztanak rá két ragtapasszal, nyomni kell... mit kellene még csinálni? Végülis nem egy műtéten estél át, hanem csak egy véradáson... egyébként aki nincs teljesen jól, fektetik, szó sincs róla hogy menjen a dolgára...


Ja és mellesleg nem "ezeknek" adod, hanem a betegeknek...

37. trapiti (válaszként erre: 35. - Ad0b329974)
2012. máj. 22. 22:39

Aki ott van, nem mérlegelhet. A szabály az, hogy taj-kártáyt kell bemutatni, ha nincs, nem veheti le a vért... ezért kár haragudni.


A többiben biztosan igazad van, bár velem eddig még mindig szépen beszéltek és kedvesek voltak.

36. ad0b329974 (válaszként erre: 35. - Ad0b329974)
2012. máj. 22. 22:38

arról ne is beszéljünk,hogy miután leadja az ember a vért le se ragasztják tisztességesen..épp rálöknek valamit és eredjél dógodra...

olyan kényszerből csinálják..hogy hihetetlen.

2012. máj. 22. 22:34

na a vérhiányról..a vérhiány kéremszépen mese habbal!


rendszeres véradó vagyok..akartam adni vért vasárnap..egy rendezvényen..elmondanám 8-12,30-ig volt.nem tudtam,hogy lehetőség lesz.iylesmire..nem volt nálam a tb kártyám..az autóban volt..idő elmenni érte nem volt..de elmondtam szépen,hogy van nálam orvosi papír,amin rajta van a taj számom..igazolni tudtam magam,hogy ki is vagyok..meg ugyebár a gépben benne vagyok..namármost nem volt kedvük levenni a vért..össz-vissz abból a rengeteg népből 20 embert találtak alkalmasnak..huszat!!!!!már azért elnézést kérek..ha kimennek a vérellátóból egy akármilyen rendezvényre..kéremszépen tessék már dolgozni...!!!!

én fel vagyok háborodva..az emberrel úgy beszélnek,mint a kutyával se..durvák,taplók..embertelenek.

hol van akkor kérem az igazság?most akkor van hiány vagy sincsen?

én már nagyon komoylan gondolkozom,hogy nem megyek többé..minek..ezeknek?

ott voltam és ilyen piti dolog,hogy nem tudom bemutatni a tb kártyám,de hitelt érdemlően tudom igazolni magam,hogy én én vagyok..30x-os véradóként..nem adhatom le a vérem..röhejes...

34. trapiti (válaszként erre: 33. - Globus)
2012. máj. 11. 19:42

www.ovsz.hu


A főoldal bal oldalán kizs véres zsákok jelzik melyik vércsoportból milyen aktuálisan a készlet. ha ráviszed az egeret, ki is írja, hogy optimális - megfelelő - éppen elég - kevés

33. globus (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2012. máj. 11. 18:36

Próbáltam felkeresni a készletet, de nem találtam ezt az információt. Tudnál írni linket?

Még nem adtam vért, de egyre többet gondolok rá, hogy megfiatalítsam az alakos elemeimet :)

2012. máj. 11. 16:03
nem!
2012. máj. 10. 20:46

Délután mobilról voltam, most tudok kicsit többet írni.


Szóval, én mindenkit aki alkalmas bíztatnék arra, hogy járjon el vért adni, mert valóban ez semmivel nem pótolható. Intenzíves orvosként belülről látom, mekkora szükség van rá, és rendszeres véradó is vagyok.


Viszont azt gondolom, hogy elég veszélyesek azok a hírek/álhírek, amelyek időnként felröppennek, mert ilyekor tódulnak az emberek. Ha egy adott időszakban túl sokan adnak egy bizonyos vércsoportból, akkor részben abból a készletből több fog lejárni felhasználatlanul, viszont mivel csak meghatározott gyakorisággal lehet adni, később visszaüt a dolog és hiány lesz.


Ha valaki figyelni szeretné és olyankorakar menni amikor az Ő vércsoportjából hiány van, akkor a www.ovsz.hu oldalon nyomonkövethető a készlet.

Akinek valamilyen ritka, vagy speciális vércsoportja van, azokat külön is be szokták hívni.


A véradáshoz szükséges kritériumok szintén az ovsz honlapján megtalálhatóak.

2012. máj. 10. 20:12
Nemetorszagba elek, nincs otthon taj kartyam. Tobbszor probaltam elmenni otthon vert adni, de nem engedtek mert nincs t.kartya:(. B pozitiv vagyok
2012. máj. 10. 19:56
rendszeres véradó vagyok....
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2012. máj. 10. 18:05
Aktuális vérkészlet... :-)
27. trapiti (válaszként erre: 6. - 83ff5144bd)
2012. máj. 10. 18:03
A felhasználás is A pozitívból a legnagyobb...
26. trapiti (válaszként erre: 3. - 83ff5144bd)
2012. máj. 10. 18:00
Nem kell ilyen felhívásoknak bedőlni! Véradóra FOLYAMATOSAN szükség van, de ezek a felhívások bajt is okozhatnak. Ha most elrohan minden A-s és 0-s akkor pár hét múlva nem lesz aki adhat. Most fölösleget termel, utána meg tényleg hány lesz. Az OVSZ honlapján mindig látható az aktuális kél jazzélet egyébként.
2012. máj. 10. 15:24
Nem adhatok.
2012. máj. 10. 15:20
Szívesen adnék,de nem adhatok,bár nem vagyok vérszegény,de nagyon vékony:45kg+még vérvételkor is előfordul néha-néha rosszullét,ahogy hirtelen leesik a vércukrom...
2012. máj. 10. 15:15

Én adnék ha nem lennék vérszegény és ilyen sovány.

:\

22. loch ness (válaszként erre: 11. - 83ff5144bd)
2012. máj. 10. 15:09
Köszi! Ez jól fog jönni, hogy a segítőkészségből baj ne legyen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook