Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


14062. keki70
2016. júl. 10. 18:34

Raktam fel két képet,hogy megnyugodjatok:az egyik kép most készült,látható,hogy nyolc év elteltével sem változott az orrom,stabilan összerakta a doki.

A másik kép 8 éve készült,gipszes időszak alatt és bizony az orrlyukak nekem is asszimmetrikusak voltak,hetek alatt helyrejött.


Mára fent hagyom a képeket :-)

A régiek meg amúgy is mindig fent vannak,azaz a közvetlen műtét utániak.

14061. keki70 (válaszként erre: 14054. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 10. 17:09

A gipszes időszak a pihenés időszaka.Emelni,hajolni,erőltetni magadat nem szabad.

Az erős arcmimikától is óvakodni kell,tehát most még nem ajánlatos nagyokat kacarászni,csak mosolyogni.

Igen,úgy össze van téve az orr,hogy a kis behatásoktól nem lesz semmi baja,ezenkívül védi a gipsz,de ütés ne érje.Gondolok itt olyanra,hogyha kisgyerek odacsap véletlenül,szekrényajtó nyílódik és bumm...ja és férfiaknál nagy kérdés mindig a focilabda,logikus,hogy tilos.Még gipszlevétel után is.

Ha a gipsz lekerül,akkor jobban kell az orra vigyázni,már csak magunkra számíthatunk.Hat hét kell,mire rendesen összeforr az orr.

Amennyire lehet,ezt a hat hetet is minél kíméletesebben kell megoldani,persze nem mindenkinek sikerül.Van,aki műtét után már megy vissza dolgozni,nekem akkor pici volt a kisfiam,emeltem,hajoltam,porszívóztam,stb...de jól bírta az orrom.Estére beduzzadt-én nem vettem észre-a férjem szokta jelezni.

De szépen gyógyult,bár időnként tartogatott meglepetéseket,mint mindenkinek,de egyáltalán nem volt vészes a folyamat,fel voltam rá készülve.

Szóval ne aggódjál,az idő neked fog dolgozni.

14060. keki70 (válaszként erre: 14057. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 10. 16:59
Lehet Karlie jegelni,akár egy csomag fagyasztott borsóval is :-)
14059. keki70 (válaszként erre: 14053. - Evelina009)
2016. júl. 10. 16:58

Szia!


Adott egy orr.Két hetes?

Evelina ne várjál ilyenkor még sokat az orrodtól,most kezdődik a gyógyulási folyamat,aminek része a duzzad-apad állapot,az asszimmetria és igen,az orrlyukak sem egyformák ilyenkor.

Nincs semmi baja az orrodnak,nyugodjál meg,egyszerűen elkezdett "önálló életet" élni.Most már nem tartja a gipsz,sem a tapaszok,formálódik,alakul.A szövetek között tele nyirokfolyadékkal-ezért a duzzadtság,aztán a csontos-porcos részek is duzzadtak.

Nyilván nem azt látod,amit majd később fogsz látni,amikor felszívódik a nyirokfolyadék és megszűnik a duzzadtság.De ez nem pár nap,hanem hónapokat jelent,ezért az-átlag-egy év gyógyulási időszak.

Adj időt az orrodnak,változni fog a szélessége is,de türelmesnek kell lenned.

Amikor belevágunk az orrplasztikába-ezekkel együtt fogadjuk el a műtétet.Minden műtétnek van gyógyulási időszaka kivétel nélkül.

A duzzadtságra nagyon jó a körömvirágkrém:külsőleg alkalmazva bekened az orrodat-főleg éjjel-és reggelre kifejti a hatását.

Én nagyon szerettem.

De jegelheted is,többször lehet naponta,de maximum 20 percet egyszerre.Én a jégzselés tasakot szoktam ajánlani,abból is a legkisebbet.

KT olyan kíméletes technikával műt,képzeld akinek törik a csontot,sértik a szövetet,ereket-azoknak mennyivel több idő kell a gyógyuláshoz.

Én még ebbe a kategóriába tartoztam,akkor még orrszívó-porszívót sem használtunk,de türelmes voltam,egy orrot újraépíteni nem kis dolog és az orrnak,szervezetnek időt kell adni,hogy regenerálódjon.

Kitartást neked és türelmet-pár hónap alatt sokat alakul az orr,de ezt siettetni nem lehet!

14058. Lisbon55
2016. júl. 10. 16:04
Nekem most lesz 5 hetes az új orrom és még most is duzzad, de hétről hétre kevesebbet. Úgyhogy ennek időt kell adni bőven. K.T. nekem azt mondta, több hónapig teljesen normális lesz, ha duzzad, és különböző helyeken duzzadhat ráadásul.
14057. 05e89ecc6d (válaszként erre: 14056. - Evelina009)
2016. júl. 10. 13:56
hívd fel holnap az asszisztenst,hogy lehet-e, az a biztos amit a doki mond. De én nem merném jegelni, mert azt mondta a doki, hogy a túl hideget és meleget kerüljük 1 hónapig..szerintem nem tenne neki jót. Biztos le fog apadni, csak idő kérdése.
14056. Evelina009 (válaszként erre: 14054. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 10. 13:50

Igen, biztos keves olyan szerencses akad akinek nem duzzadt ne lenne ilyen asszimetrikusan az egesz... az egyik orrlyukam tok kerek, masik lapos de persze alul nezetbol annyira nem fontos milyen csak ebbol is latom mekkora a kulonbseg.

En vegig rengeteget tusszogtem a gipszes idoszakba, nem ereztem, hogy vmi kart tettem volna az orromnak. Volt hogy 3-4et tusszentettem egymas utan. Szerinted jegelhetem vagy inkabb ne?

14055. Evelina009
2016. júl. 10. 13:44
Olyan jonak tunt pedig a tapasz alatt. Persze akkor is lattam, hogy szembol szeles de gondoltam csak a tapasz miatt tunik ugy. Van vmi amit tenni tudok, hogy hamarabb lemenjen a duzzanat? Direkt kerdeztem gipszlevetelkor a dokit, h vastag-e a borom, ő azt mondta kozepes, normal borom van. Nem akarok veszmadar lenni de erre ugy latszik nem voltam felkeszulve teljesen. Kinek mennyi ido utan ment le a duzzanat?
14054. 05e89ecc6d (válaszként erre: 14053. - Evelina009)
2016. júl. 10. 13:30

Sziasztok!


Engem is érdekelne, hogy mire figyeljek műtét után? A videóban csak az ütést említi KT és a szemüveget.


Én sokat tüsszentettem a 2. napon, illetve a kocsi is rázott picit egy úton. Hát nem kellemes érzések ezek, egyszer a hajamat arrébb tettem, még azt is éreztem. Próbálok pihenni és vigyázni, de azért ilyenek előfordulnak. Szerintetek ezek befolyásolhatnak bármit? vagy azért úgy össze van téve az orr, hogy kisebb behatások ne változtassanak rajta?


Evelina szerintem a duzzadás egy ideig természetes jelenség, nem gyógyulunk egyformán, van akinek nincs, van aki hajlamosabb rá. Nekem totál víz volt a szemem alatt a műtét másnapján, a lány akit váltottam, semmi sem látszott rajta. Várj még picit, hogy apadjon..

14053. Evelina009
2016. júl. 10. 13:09

Sziasztok!

Tegnap este vettem le a tapaszaimat es igazabol nem tetszett amit lattam... Tudom meg bevan dagadva csak az enyem raadasul ugy dagadt be, hogy csak az egyik oldala. az egesz orrom nagyon szelesnek tunik de az egyik oldalon tisztan latszik, hogy nagyobb. A regi orrommal szembol annyi volt a baj, hogy nagyon elfordult jobb oldalra, en akkor nem lattam szelesnek. Persze tudom a duzzadas miatt ilyen szeles most de ezzel vmit tudok csinalni? jegeljem? nem szamitottam erre, hogy ennyire rossz lesz raadasul ugye igy sem szimmetrikus hogy csak az egyik oldal olyan duzzadt csak most epp a masik iranyba tunik ferdenek. Lehet en csinaltam vmit rosszul. Pihenni kellett volna ugyanugy a gipszlevetel utan? Kulfoldon elek es csak hetfoig vagyok itthon igy azert mentem ide-oda, talalkoztam bnokkel, rokonokkal. De neme ereztem soha, hogy jobban feszulne az orrom.

14052. Lisbon55 (válaszként erre: 14044. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 10. 10:34
Vicces ez a tüsszentés dolog :) Nekem világéletemben tüsszentenem kellett, ha sötétebb helyről világosabbra mentem, vagy belenéztem a napba, lámpába. Ez a műtétet követően megszűnt, egészen a tegnapi napig. Tegnap tüsszentettem először a napfény miatt, több mint egy hónap után. De egyébként 1-2 napja sokkal jobban kapok levegőt is, szerintem elérkeztem a gyógyulás következő szakaszához :)
14051. keki70 (válaszként erre: 14050. - Kolika)
2016. júl. 10. 10:30

Szia :-)


Gyógyulgassál és pihenjél,amennyit csak tudsz.Örülök,hogy túl vagy rajta és minden rendben.

Biztos szép lesz az eredmény <3

14050. kolika
2016. júl. 9. 20:41

Sziaasztok! :) Picit későn jelentkezem , de csütin megtörtént a műtét Rezek dokinál. A műtét napját nem viseltem túl jól , rosszul ébredtem és hányingerem volt (a lenyelt vér kijött belőlem.)Csontos, porcos rész+orrsövény korrigálása történt .

Másnap a tamponok kiszedése után (nem túl kellemes de pár pillanat az egész)megkönnyebültebben jöttem haza.Most még szörnyen duzzadt mindenem és foltos is vagyok.Tegnap este már azért aludtam is.Ma még csak 1 szem cataflamot szedtem be.Remélem szép lesz az eredmény :)

14049. keki70 (válaszként erre: 14048. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 9. 20:30
♥Pihenjél és gyógyulgassál♥
14048. 05e89ecc6d (válaszként erre: 14047. - Keki70)
2016. júl. 9. 20:14
Koszi keki :) megnyugtato, amit irtatok. Ma kicsit tulparaztam a dolgokat, a hazafele uton is izgultam amikor kocsival valamire rahajtottunk. Aki felne a mutettol, ne tegye. KT engem egy mondattal megnyugtatott elotte,mert latta hogy izgulok, utana teljesen megbiztam benne, meg akkor sem feltem amikor fel kellett fekudni a mutoasztalra. Remelem az eredmeny is jo lesz, azt mondta szep lett. Mindenkinek jo pihenest! En is aludni keszulok most, elegge kimerult vagyok meg.
14047. keki70 (válaszként erre: 14042. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 9. 19:53

Szia!


Már túl vagy rajta?De jó!Remélem,hogy amikor lekerül a gipszed akkor nagyonnagyonnagyon boldog leszel!!!!!!!!!!! <3


És nyugodtan tüszizzél,hadd ürüljön a váladék,csak a szádat nyissad ki,ahogy eddig.

14046. brigi1990 (válaszként erre: 14036. - Happy123)
2016. júl. 9. 17:51
Igen persze, én már nagyon rég elhatároztam magam :) Szeptember 7.-én megyek, már alig várom...
14045. LeaLea (válaszként erre: 14044. - 05e89ecc6d)
2016. júl. 9. 17:47
En nem is tudom, hogy ez az orrom belsejebol vagy kivulrol jott ki. De szerencsere nem fajt vagy verzett az orrom. Enis eleg sokat tusszentettem mutet masnapjan, de szerintem nem lesz gond, ha szajon keresztul csinalod:) orulok, hogy tetszik, amit az orrcsucsodbol latsz, mar az is egy jo jel :)
14044. 05e89ecc6d (válaszként erre: 14043. - LeaLea)
2016. júl. 9. 17:35
Nekem mondta a doki, hogy ne aggodjak, de ki fognak hullani. Foleg az orrszarnyiak, ott is vagott. En a tusszentes miatt aggodok, ma sikerult 3szor...pedig tisztogatom, de teli van trutyival. Remelem az orrporszivozas holnaptol segit. Ami kikandikal a gipszbol az tetszik.
14043. LeaLea
2016. júl. 9. 15:14
Az normális, hogy még gipszes időszak alatt elkezdjenek kihullani a varratok? Hétfőn volt a műtétem, és ma kiporszivóztam egy kis kék varratot :O Nem fáj semmi, meg nem vérzik, csak kiváncsi vagyok, hogy másoknak is elkezdett-e ilyen korán kihullani, vagy én csinálok valamit rosszul.
14042. 05e89ecc6d
2016. júl. 9. 12:12
Sziasztok! Mar itthon vagyok a mutet utan! Tusszentettem egy oriasit, nem birtam visszafogni. Nyugtassatok meg kerlek hogy nem okoz gondot. Nyitva volt szam nem tartottam vissza, ugy ereztem az rosszabb lenne.
14041. LeaLea (válaszként erre: 14039. - Happy123)
2016. júl. 9. 12:09

Koszi a valaszod :) akkor valamennyire hasonlo VOLT az orrunk :) (vannak kepek a naplomban). az enyem is nagyon krumpli volt az orrom porcos resze miatt, es en is szembol nezve meg fel profilbol utaltam legjobban. jajj mar nagyon varom a gipszlevetelt. Hetfon kellett volna, hogy legyen, de mivel a doktor ur aznap nincs a klinikan, kedd reggelre lett halasztva.


Amugy annyira orulok neked! Annyira jo hallani, hogy ilyen sikeres lett a muteted, es boldog vagy az uj kinezeteddel. Az orrplasztika egy oriasi lepes es nagy dontes volt az en eletemben is.

14040. Happy123 (válaszként erre: 14038. - Cucu)
2016. júl. 9. 11:52
Köszi, veszek mindenképpen!
14039. Happy123 (válaszként erre: 14037. - LeaLea)
2016. júl. 9. 11:51

Szemből nekem "puklis" volt az orrom (úristen, most írtam le először, hogy "volt"...), vagyis széles és nagy volt a csúcsa, olyan igazi krumpliorr. Plusz aszimmetrikus is volt (megint "volt"!! - bocs, ezzel nem lehet betelni:))), középen volt egy vonal, az kettévágta a 2 puklimat, amiből az egyik nagyobb is volt, mint a másik. Szóval übergáz. Emiatt oldalról is nagy volt, de nem profilból, hanem inkább félprofilból.

Ezért írtam brigi-nek, hogy ha rakok is fel képet, a szemből képek csalókák, a látványos változás élőben látszik.


Ehhez képest most pukli, vonal, aszimmetria nincs, helyette kisebb és sazbályos az orrcsúcs, keskenyebb a cimpa és az egész orrhát. És hiába mondta KT, hogy csak a szemből fog látszani s változás, nem igaz, mert a profilom is sokkal szebb: ívesebb és kisebb az orrom. Komolyan mondom, hogy teljesen normális lett, olyanra csinálta meg, amilyennel ideális esetben az arcomhoz születnem kellett volna.

Hidd el, hogy gyönyörű lesz. A fotók nem biztos, hogy 100%-ig visszaadják, de élőben nagyon szép orrod lesz szemből.

Nagyon drukkolok, de biztos vagyok benne, hogy Te is ilyen boldogan és lelkendezve fogsz írni a fórumra, ha lekerül a gipsz!

14038. Cucu (válaszként erre: 14035. - Happy123)
2016. júl. 9. 01:23
Igen , Dm , rossmanban is van :)
14037. LeaLea (válaszként erre: 14036. - Happy123)
2016. júl. 9. 00:04
Happy, neked mit kellett valtoztatni az orrodon? Csak azert kerdezem, mert nekem is a szembol kepemmel volt baj. Most meg gipszes vagyok, de mar nagyon izgulok, hogyan mutat az uj orr az arcomon.
14036. Happy123 (válaszként erre: 14034. - Brigi1990)
2016. júl. 8. 22:45

Gondoltam rá, de egyelőre nem, mert egyrészt még rajta van a tapasz az orromon és így nem adja még ki teljesen, hogy milyen csini és fantasztikus:) Másrészt nekem szemből volt gáz, KT nem is készített tervet nekem, mondván hogy szemből úgyis fény-árny, stb. Ez abszolút becsületére válik, mert én kértem tervet és plusz 10 ezer lett volna, de mondta, hogy nem érdemes. Ezzel kapcsolatban még annyi érdekesség volt, hogy nekem azt mondta, hogy válasszak: szemből vagy profilból legyen szebb az orrom, mert a kettő együtt nem fog menni. Én persze szemből kértem, mert magamnak akarok tetszeni. De a végeredményt tekintve profilból is sokkal szebb - egy zseni ez a doki.

Ja, és harmadrészt, nagyon kezdő vagyok a fórumozás terén, mindenhez segítséget kellett kérnem, nem vagyok olyan ügyi mint a többiek, akik naplókat csinálnak. De ha lekerül a tapasz és felszívódik a véraláfutásom, próbálok majd 1-2 fotót felrakni.

Elhatároztad már magad? Nem akarlak befolyásolni, csak annyit tudok mondani, hogy ha korábban tudom, hogy ez ilyen kis macerával jár és ilyen szép is tudok lenni, akkor már 10 éve rászántam volna magam. KT is azt mondta, hogy az a tapasztalata, hogy aki gyerekkorból hozza ezt vagy évek óta gondolkodik rajta, az úgyis belevág és jobb előbb mint utóbb.

14035. Happy123 (válaszként erre: 14032. - Cucu)
2016. júl. 8. 22:34
Cucu, ez milyen jó ötlet! Drogériában lehet kapni?
14034. brigi1990 (válaszként erre: 14027. - Happy123)
2016. júl. 8. 21:39
Fényképet nem teszel fel róla?
14033. brigi1990 (válaszként erre: 14027. - Happy123)
2016. júl. 8. 21:36
Jajj de jó, örülök neki , hogy ennyire tetszik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook