Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


29488. keki70 (válaszként erre: 29487. - Rhyno)
2020. júl. 8. 19:20

Szia!


Nevetni lehet,de azért óvatosan,elég a mosoly is,biztos,ami biztos :-)

A gipsz sok mindentől véd,de azért pl.az sem véletlenül van,hogy gipszes időszak alatt nem lehet orrot fújni,legalábbis az orvosok 90%-a nem javasolja.


Vigyázz magadra!

29487. Rhyno
2020. júl. 8. 18:44

Sziasztok!


Ugye nem lehet baj abból, hogy túl sokat nevetek (szélesebb orr, meglazult szerkezet, elcsúszott porcok, aszimmetria, stb.)....? Igyekszem visszafogni magam, meg leszorítani a kis arcomat, hogy ne nagyon mozogjon ilyenkor, de "sajnos" én mindenen tudok mosolyogni, nevetni...... holnap veszik amúgy le a gipszet..... az azért megvédte eddig az elmozdulástól, ugye? Hihetetlen, hogy mindenen tud aggódni ilyenkor az Ember..... pláne így, a 2. műtétkor....

29486. Elena8 (válaszként erre: 29485. - Rekab)
2020. júl. 8. 14:02
Köszönöm, megkukkanthatom, hogy neked miért kellett korrekciózni? Ha nem vagyok túl tolakodó? :)
29485. rekab (válaszként erre: 29484. - Elena8)
2020. júl. 8. 13:51

Szia Elena!

1 honapos koraban sehonnan nem fogod tudni szerintem, hogy ilyen marad, vagy leapad. Az lehet, hogy a tobbi resze mar leapadt, itt meg tovabb tart az apadas, es ezert latod dundibbnak. Kb 3 honap, amikor mar valoszinuleg nem fog sokat apadni, vagyis akkor mar nem varhat az ember nagy valtozast, csak aprobbakat. En 3 honapos voltam, amikor Rezek azt mondta, hogy ezt nagyjabol biztos, hogy korrekciozni kell, de csak 10 honapos koraban jott el a korrekcio.

Drukkolok neked, hogy szepen leapadjon a csucs is!

Esetleg tapaszold. Az segithet. Es ha attol apad, vagy szebbnek latod, akkor valoszinuleg le is fog valoban apadni.

Turelem! 🍀

29484. Elena8
2020. júl. 8. 12:33
Illetve, az még fontos infó szerintem, hogy napjában 20 x fotózom az orrom profilból és nem látok különbséget a napszakokban,szóval nincs dagadás apadás :(
29483. Elena8
2020. júl. 8. 11:17
Sziasztoook, Rezek műtötte a nózim kb. 1 hónapja, örülök, hogy rátaláltam a fórumra. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, illetve esetleg egy kis megnyugtatásra. :( :) a gipszlevétel után szép kis fitosnak láttam az új nózit, kiscsajosnak. Aztán ahogy telnek a hetek az orrcsúcsom eléggé kezd hajazni az eredeti formára, kis húsos meg dudább. Sok lánnyal beszélgettem már, mondták, hogy biztosan apadni fog, de mi van ha mégsem? :( Mármint, lehet hogy most veszi fel a végleges formát? Honnan tudom, hogy be van dagadva és nem pedig egy alapállapotba került forma? Bocsi a sok kérdésért, de nem szeretnék újra kés alá feküdni, de a gipszlevételes állapot az álom nozim volt, és most félek, hogy vissza"fomrálódik".
29482. tomi_11 (válaszként erre: 29481. - Zso92)
2020. júl. 7. 19:49

Szia,


Ma jártam ott gipszlevételen, jövőhéten is még biztosan lesznek, én is megyek vissza, pár hét múlva viszont mennek nyári szabadságra, pontos dátumot nem tudok.


Szabadságuk után viszont ha minden igaz a budai rendelő bezár véglegesen és csak az új budakeszi klinikán fog rendelni, ott lesz a konzultáció, műtét minden.


Remélem segítettem. :)

29481. Zso92
2020. júl. 7. 16:33
Sziasztok, Rezekék dolgoznak vagy szabadságon vannak épp? Valaki járt nála a héten vagy fog nála járni a héten/jövő héten?
29480. littlegirl
2020. júl. 7. 14:52
Sziasztok, pár naplóba kértem hozzáférést, be tudnátok engedni? Természetesen bizalmasan kezelem, semmit nem mentek ki és stb....
29479. Greti94
2020. júl. 7. 13:20
Sziasztok! Dr Gacs Jánosról mi a véleményetek? Dr Rose-ban műt.
29478. G.Anetta (válaszként erre: 29477. - TAndi86)
2020. júl. 6. 20:35
Mikor mennem kellett volna hozza ,hogy megnezze miujdág 3 honap utan ,megkerdezte telefonba ,hogy van e valami panaszom ,mert ha nincs akkor toljuk ki félévesre. Persze ,toljuk ,most erre mit mondjak ...aztan rakeredeztem erre az asszimetriara és hozza tettem azt is hogy gipszlevetelkot erre azonnal rakerdeztem hogy ez nem fog ugye igy maradni. Akkor is azt mondta hogy , megnezzuk ha letelt a felev ,de amugy se tudna mit kezdeni vele ha barmi nem jo csak ha 1 ev eltelt. Nekem elotte nem volt amugy ezzel problemam egyenloek voltak a cimpak is és az orrlyukaim is. :) Most sajnos nem. . .
29477. TAndi86 (válaszként erre: 29474. - G.Anetta)
2020. júl. 6. 20:01
Hát ez elég elszomorító. Húgom a Facebookon csak elégedett páciensekkel beszélt, emiatt választotta őt. Persze minden orvosnak van egy bizonyos hibázási rátája.
29476. verita72 (válaszként erre: 29436. - Kicsirigo3)
2020. júl. 6. 19:26
Kicsirigo3, kopogtam, beengednel ? Elöre is köszi !!!
29475. Fire.Girl (válaszként erre: 29473. - TAndi86)
2020. júl. 6. 18:09

Ufff hát ez nem hangzik nagyon jól o_O Hogy nem derül ki előre, h hozzá kell-e nyúlni, ez nagyon fura, főleg, ha van már terv is meg minden...


Nagyon remélem, h rendeződik a húgod orra mielőbb, el se tudom képzelni, milyen stresszes lehet egy ilyen szitu. Az ilyenek mindig elgondolkodtatnak, h megéri-e belevágni egyáltalán =((

29474. G.Anetta (válaszként erre: 29473. - TAndi86)
2020. júl. 6. 17:48

Szia !

Ha megnezed a naplomat , nekem is ez a problemam amit mutatok is mindig :)

Az orrlyukaim sem egyformak es az egyik oldal lentebb van mint a masik. En is abban biztam ,hogy csak a gipsz miatt. Mikor levette rogton mondtam is neki,hogy ez ugye nem fog igy maradni ? :) 4 honapja mutott es sajnos semmi valtozas e téren. De a naplomba minden benne van ha megnezitek.

Ha elmondja majd neki a velemenyet a Tesod,onnantoé még annyira sem fog figyelni ,mint elotte. Sajnos O ilyen. Beszeltem masik ket lannyal. Naluk detto ugyan ez van :)

29473. TAndi86 (válaszként erre: 29472. - Fire.Girl)
2020. júl. 6. 17:15

Szia! Hát a húgom kicsit aggódik, mert az első konzultáción nem érintettek egy fontos kérdést, az orrszárnyakat. Emiatt mondtam a húgomnak, hogy a műtét előtt, a berajzolásnál még mondja el, hogy konkrétan mit szeretne, emiatt ne kelljen korrekcióra menni. A doki annyit mondott, hogy műtét közben fog kiderülni, hogy hozzá kell-e nyúlni az orrszárnyakhoz, mert lehet, már az orrsövényferdülés miatt is javul az összkép. Végül csak kellett, 4 órás műtét volt, de jelenleg az egyik orrlyuka fentebb van mint a másik, amitől teljesen rosszul van. Szerdán kerül le a gipsz, igyekszem nyugtatni, hogy a végleges forma még nagyon sok idő, lehet, hogy most csak a gipsz húzza feljebb az egyiket.


A látványterv ingyenes volt és 1 héten belül küldte is Dole. Húgom jelezte, hogy oldalról nem tetszik neki, akkor módosított, azt is gyorsan küldte.


Nekem szimpatikus volt az is, hogy mikor lement a járvány, ő kereste a húgomat és rugalmas volt az időpontot illetően is. Nyilván neki is volt 2 hónap szünet, amit anyagilag be kell hozni.


Ami viszont nem tetszik, hogy nem egy bőbeszédű orvos, de annyira nem, hogy az alapinfókat is úgy kellett belőle kihúzni, pl. orrfújással, orrsprayvel, tisztítással, alvással kapcsolatos kérdések.

29472. Fire.Girl (válaszként erre: 29311. - TAndi86)
2020. júl. 6. 17:03

TAndi, hogy sikerült a húgod műtétje? =)) Remélem, minden szuperul ment!


Múlt héten végre én is elmehettem konzira Doleviczényihez, nekem helyi érzéstelenítésben lenne csak, és pont olyanra csípte össze a nózim, amilyet szerettem volna. Nem tudod véletlenül, mennyi volt a látványterv nála, és mennyi ideig tartott, hogy elkészüljön?

29471. Times75 (válaszként erre: 29466. - Pinpin)
2020. júl. 5. 20:45
Szia, a gyógyszertárban nagyon sokféle gyógyító szert lehet venni. És jók..Én is így voltam, bár szerintem én is bevonzottam, ahogy Keki70 írja, vagy az izgalomtól kapart és fájt, nem tudom. De a műtét megvolt. Szóval kúráld magad, ahogy csak tudod!😊
29470. G.Anetta (válaszként erre: 29469. - Pinpin)
2020. júl. 5. 20:13
Hidd el ,nyugodtabban fogsz egeszsegesen oda fekudnin,mintha barmi bajod is van es izgulsz,hogy milyen szovodmenyei lehetnek. Turelem rozsat terem :)
29469. Pinpin
2020. júl. 5. 19:51

Köszönöm a gyors segítséget! :)

Kezdem belátni, hogy el lesz tolva..... legjobb esetben is augusztus végén tudok menni (a munkahelyem miatt) feltéve, ha a doktor úr ad akkorra időpontot.

Közben rájöttem, hogy nem is 3, hanem 2 nap múlva műtene. Itt már csak a csoda segíthet!

29468. G.Anetta (válaszként erre: 29466. - Pinpin)
2020. júl. 5. 19:28

Szia !

Nekem mutet elott egy hettel kezdett kaparni a torkom ,kicsit piros volt. A letezo osszes gyogyszert es boszorkanysagot bevetettem mindhiaba. Eltolták! De csak 10 nappal, nagy mazlim volt :)

29467. keki70 (válaszként erre: 29466. - Pinpin)
2020. júl. 5. 17:23

Ha gyulladásban van a mandulád,akkor az baj.

De van még három nap,kezdj el szedni gyógyszert rá,igyál forró mézes-citromos teát,vegyél jó forró fürdőt,még akkor is ha most meleg van és egy gőzölést is belehet vetni,akár csak sós vízzel,vagy kamillával.

Nekem is fájt műtét előtt,én ezeket alkalmaztam és nem volt gond.Szerintem én bevonzottam,mert annyira féltem,hogy nehogy torokgyulladásom legyen,hogy aztán már tényleg úgy éreztem,hogy rendetlenkedik a torkom.

Drukkolok,hogy rendben legyél!

29466. Pinpin
2020. júl. 5. 16:56
Műtét előtt 3 nappal rendetlenkedik a mandulám. :( Sajnos érzékeny, egy pohár hideg víztől, hideg dinnyétől, fagyitól már Érzem, hogy fáj. És tegnap elfeledkeztem erről.... 😢 Szerintetek, ha nem jön rendbe, el kell majd halasztani a műtétet? Nyilván holnap délelőtt felhívom az orvost, de hátha addig is megnyugszik és volt valakinek hasonló problémája. Borzalmas lenne, ha el kéne halasztani. Az orvos szabadságra megy, én is (és a férjem is) így tudok eljönni a munkahelyemről és lelkileg is készültem sokat @.@
29465. keki70 (válaszként erre: 29463. - 0210ab52c7)
2020. júl. 5. 15:11

Szívesen :-)


youtube-n ha beütöd,hogy Dr.Kárász Tamás,akkor sok videót kiad,amiből tudsz tájékozódni,sok mindenről szó esik bennük és sok mindent bemutat.


Ha erős idegzetű vagy és kíváncsi vagy egy műtétre,akkor itt megnézheted:


[link]

29464. Paradise (válaszként erre: 29463. - 0210ab52c7)
2020. júl. 5. 07:01

Szia!


Kárász Tamás, Járai Tamás, Rezek Ödön, ők hárman a legtöbb műtétet végző orvosok, Járai neve nem olyan régen kezdett feljönni, de egyre többen mennek hozzá és azt hiszem kimondhatom mind elégedettek, viszont ő nem pesten műt! Én Kárászhoz fogok majd menni, viszont Járai doki lenne a másik akihez mennék

29463. 0210ab52c7
2020. júl. 5. 06:04

Köszönöm szépen a válaszokat.

A fájdalomtól ha van attól nem félek inkább az izgat hogy mennyit esek ki a munkából és az edzésből.

Az orr témában teljesen ismeretlen vagyok ezért kérlek titeket hogy írjatok egy pár doki nevet ha lehet hogy kihez érdemes elmenni. A neten Krasznai videóját találtam csak amit végig is néztem. Előre is köszi Böbe

29462. Nozi 20 (válaszként erre: 29459. - 0210ab52c7)
2020. júl. 4. 22:12

Szia.


Nekem napra pontosan 19 napos az új nózim.


És mondhatom, hogy nagyon jól vagyok. Az első hét a legnehezebb.


Hajolni még nem tudok, ha emelek érzem h fáj.

Ennyi ami kellemetlen még.

Edzeni még biztosan nem tudnék és nem is erőltetem.

29461. keki70 (válaszként erre: 29459. - 0210ab52c7)
2020. júl. 4. 16:27

Szia!


Mindenki számára az a legjobb orvos,aki megvalósította azt az orrot,amit kb.megálmodott magának.

A felépülés átlag egy év,ettől persze lehet kevesebb ill. több.

Az első félév az,amikor a legintenzívebb a duzzadás-apadás játék,utána ez a folyamat már lelassul és nagyjából látni,hogy milyen végeredményre számíthatsz.


Edzés:4-6 hetes kortól,én inkább az utóbbit tartom helyesnek,amikor már az orr összeforrt.Először valami könnyebbel kell kezdeni,ha az orrod esetleg nem bírná,akkor jelez:húzódik,zsibbad,feszül,"leakar esni" az orr érzés jön.


Fájdalom:nem jár fájdalommal az orrplasztika,amiket az előbb is felsoroltam,lehet húzódó,zsibbadó,feszülő,belenyilalló érzés.Ezek kellemetlenségek,teljesen normális reakciója az orrnak a műtét után.Ha mégis valakinek a fájdalomküszöbe jelez,akkor adnak fájdalomcsillapítót.


Szívesen,ha még közben felmerül valami kérdésed,itt vagyunk,valaki mindig válaszol :-)

29460. gawwros (válaszként erre: 29450. - Evicska82)
2020. júl. 4. 16:09

Hasonlítani fog az enyém is a tiédhez! :)

Szeretnék amúgy már 3 éves lenni én is orr ügyileg. :D

29459. 0210ab52c7
2020. júl. 4. 16:07

Sziasztok!

Gondolkodom orrplasztikán és ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni hogy ki a legjobb orvos ebben ?

Valamint az is érdekelne hogy mennyi idő a felépülés a műtét után és edzeni mikortól lehet ?

A fájdalmon kívül van olyan ami még gond lehet ?

Köszönöm ha válaszoltok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook