Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


30132. keki70 (válaszként erre: 30131. - Vera76)
2020. okt. 19. 13:27

Szia Vera!


Nagyon ritka az,hogy csak az orrcsúcshoz kelljen hozzányúlni,még ha úgy is látja az ember-csak azt látja problémásnak.

Össze kell hangolni az orr csontos orrháti részét az orrcsúccsal.

Előfordul,akinél tényleg csak orrcsúcsot alakít az orvos,de ritka.

A porcos orrcsúcs lassabban gyógyul,mint a csontos orrhát./30128 hsz/


A legegyszerűbb konzultációval kezdeni,ahol az orvos feltérképezi az orrodat és megbeszélitek,tényleg elég-e csak az orrcsúcshoz nyúlni.


Szívesen,sok szerencsét!

30131. Vera76
2020. okt. 19. 11:04
Sziasztok! Van közöttetek valaki, akinek "csak" az orrcsúcsát műtötték meg? Sohasem volt kicsi orrom (köszi Papa az örökséget!), nem szerettem, de elvoltam vele. De ahogy öregszem, egyre nagyobbnak tűnik, és most jutottam el odáig, hogy csináltatnék vele valamit. Amikor csont nem, csak porc van megbolygatva, milyen gyógyulási időre lehet számítani? Ebben az esetben is van kékülés? Kárász Tamást néztem ki konzultációra, szép orrokat láttam tőle az instán, de gondoltam előtte megkérdezlek Titeket! Köszönöm, ha válaszoltok! V.
30130. keki70 (válaszként erre: 30128. - Kamici26)
2020. okt. 18. 21:41
Elfelejtettem a naplót...most megnéztem megint a képeket,azok alapján szép kis normál bőröd van.
30129. keki70 (válaszként erre: 30128. - Kamici26)
2020. okt. 18. 21:31

Szívesen🥰

/ha vastag lenne,akkor biztosan említette volna az orvos/

30128. Kamici26 (válaszként erre: 30127. - Keki70)
2020. okt. 18. 21:22
Köszönöm megint!❤️ Azt nem tudom, mennyire vastag a bőröm, de megpróbálom valahogy kideríteni😊
30127. keki70 (válaszként erre: 30126. - Kamici26)
2020. okt. 18. 20:47

Szia!


Fél év után kezd apadni az orrcsúcs,akkor indul be az orr rendes vérkeringése.Utána látszik jelentősebb változás,de sok függ attól is,hogy milyen vastagságú a bőr az orrodon.Ha vastag,akkor kitolódhat az apadás.

Ha vékony ill. normál,akkor átlagban számolunk egy évvel,de van,akinél már korán bekövetkezik az apadás-ilyen voltam én is-,de el is húzódhat.

Látod majd,ahogy az orrcsúcs kezd körvonalazódni,akkor már elkezdődött az apadás :-)

30126. Kamici26
2020. okt. 18. 18:31
Sziasztok! 22-én leszek egy hónapos, két naponta cserélem a tapaszt az orromon, az orrcsúcsomon kívül mindenhol nagyon lement már a duzzanat, viszont maga az orrcsúcs még elég duci, nektek mennyi idő volt, mire onnan is elkezdett eltűnni az ödéma?
30125. keki70
2020. okt. 18. 13:57

JT-nél akkor lehet a tengervizeset már gipszes időszak alatt is használni.Nálunk KT-nál gipszes időszak után javasolta.

Ahány orvos,annyiféle javaslat,azért mindig azt kövessük,amit a saját orvosunk mond./bár volt sajnos olyan is,aki semmit nem mondott/

Én mindig átküldöm kérésre a klinikás cuccokat,aztán az orrkészítményeket,külsőleg használatos krémeket,színesedésre krémet ill.homeopátiás tablettát,ha a csőtől sérül a nyálkahártya,arra mit érdemes venni,vitaminokat,stb...

Aztán az orrtisztítást és a félig ülve alvást.

De ezeket egyeztetni kell az adott orvossal,mert ezek összefoglalások,minden orrkészítmény szerepel benne,amit az orvosok javasoltak.

Hogy ne kelljen pluszban megvenni dolgokat,már a műtét előtt érdemes ezeket átbeszélni.

30124. keki70 (válaszként erre: 30123. - Vetta20)
2020. okt. 18. 13:46

Szia!


Pórustisztító tapasz:többen is használták,csak a lehúzásnál legyél óvatos.

30123. Vetta20
2020. okt. 18. 11:10
Sziasztok! Masszíroztatni mikortól lehet? A másik, ami eszembe jutott az a pórustisztító tapasz. Tudom, ne piszkáljuk az orrunkat de logikailag én nem látok ott nagyobb megterhelést, mint mikor mondjuk a tartó tapasz ragad rá és azt húzzuk le. Mit gondoltok?
30122. reka329 (válaszként erre: 30121. - Laurasmith)
2020. okt. 18. 10:37

Nagyon koszonom, Laura!


Aranyosak vagytok csajok!

30121. laurasmith (válaszként erre: 30115. - Reka329)
2020. okt. 18. 09:45

Csajok! Nagyon köszönöm mindenkinek a varrattal kapcsolatos válaszokat! Egyelőre akkor próbálom még nem piszkálni, bár kezd zavaró lenni.


Kedves Réka!

Engem is Járai doki műtött, nekem kifejezetten javasolta, hogy akár aznaptól használjak tengervizeset és úgy érzem, hogy sokat is segített! Ahogy írták a lányok előttem, a fekete nadálytő krém nagyon jó a lila foltokra, illetve én még kipróbàltam egy trükköt, amit egy külföldi lány videójában láttam. Sima, egyszerű sminklemosó vattakorongot vizezett be, be a hűtőbe (nem fagyasztóba!) és amikor lehűlt, 5-10 percre a szemére tette. Fontos, hogy az orrhoz es a tapaszokhoz ne érjen, bár a gipsz védi, de nem jó, ha a kötés átvizesedik. Nem tudom, mi az oka, de talán ez is segített abban, hogy 2-4 nap alatt eltűnt az a sok szín és duzzanat az arcomról. :) Ami még tényleg jól beválik, és a kényelmetlenség ellenére érdemes betartani, az a félig ülve alvás. Ehhez elengedhetetlen egy jó minőségű nyakpárna.

Sok-sok vitamin, és kollagen is jó barátaid lehetnek. :)

Orrkenőcs is legyen otthon, de én pl. sokszor parrafinos olajjal itattam át a fültisztító palcikat és a megszáradt trutyikat szépen le tudtam vele oldani az orrom bejáratánál. Kérdeztem a dokit, azt mondta, hogy használhatom nyugodtan az olajat. Én orrszit nem használtam, de nagyon sokan ódákat zengenek róla, úgyhogy biztos, hogy megéri :)

És legyen otthon fájdalomcsillapító. Nekem nem fájt az orrom, de a műtét utáni első pár estére vettem be és sokat segített az alvásban, nem volt kellemetlen annyira, hogy nem kapok levegőt. sok-sok folyadék, akár torokspray vagy szopogatós cukorka is jól fog esni, nagyon száradni fog a torkod és a nyelved.


Nagyon szorítunk Neked, a végeredmény garantáltan tökéletes lesz! ☺️

30120. Paradise
2020. okt. 17. 18:51

Tehát lényegében kényelmi hátránya nincsen, azt leszámítva, hogy azért vigyázni kell rá természetesen!


Rekab és Keki70 köszi és köszi a válaszokat!:)


További szép estét!:)

30119. reka329 (válaszként erre: 30118. - Eli8)
2020. okt. 17. 18:27

Keki 70, Eli8,


Nagyon szepen koszonom a hasznos tanacsokat!


Askorbinsavat es kollagent mar elkezdtem szedni :)

30118. eli8 (válaszként erre: 30116. - Keki70)
2020. okt. 17. 18:05
Megelőztél :)
30117. eli8 (válaszként erre: 30115. - Reka329)
2020. okt. 17. 18:04

Szia!


Műtét másnapján már használtam tengervizes orrsprayt. Pont nem volt Sterimar a patikában mikor vásároltam, így másik márkát választottam. Naturlandos orrkenőcsöt használtam még a tisztításra és hihetetlen mennyiségű fültisztítót.

A porszívóhoz csatlakoztatható orrszi-porszi rengeteget segít! Úgy emlékszem korábban írták a fórumon, hogy azt 3. naptól ajánlott használni- javítsatok ki ha rosszul emlékszem.

A torkomra Strepfen szopogató tablettát vettem, olyat ami közepes-erős torokfájásra van. Ezt viszont műtét után ahogy tudtam enni pár falatot, egyből szopogattam. Szerencsére nem is durvult el a torokfájás.

A bevérzésekre a szemem alá fekete-nadálytő krémet kenegettem. Nekem ezek váltak be leginkább :)


Kérdeztem a doktor urat a Coldastop olajról, de ő nem ajánlotta annyira így végül nem vettem. De ettől függetlenül sokaknak segít. Körömvirág krémet is vettem, viszont végül alig használtam.

C,D vitamint és kollagént szedtem már 1-2 hónappal a műtét előtt és a Rutascorbint pár nappal előtte kezdtem.

Remélem tudtam segíteni :) Sok sikert a műtéthez! :)

30116. keki70 (válaszként erre: 30115. - Reka329)
2020. okt. 17. 17:46

Szia,átküldtem mindent :-)


Sterimar orrspray használata KT-nál:gipszlevétel után.

30115. reka329
2020. okt. 17. 16:14

Sziasztok! A Sterimar orrsprayt lehet kozvetlenul a mutat utan is hasznalni? Abban az idoszakban amikor a gipsz meg nem kerult le?


November 16.an fog muteni dr Jarai, es mar most nagyon izgatottan varom, el is kezdtem “bevasarolgatni” dolgokat amik szuksegesek lesznek a mutet utan. Szivesen varom a tapasztalatokat, hogy mi legyen itthon, nehogy kimaradjon valami! :)

30114. Cukifej (válaszként erre: 30113. - Keki70)
2020. okt. 17. 15:44
Köszönöm szépen 😊 csak azon izgultam, hogy nehogy eldeformáljam 🙈 egyébként így sokkal kevésbé dagad 🙏🏻
30113. keki70 (válaszként erre: 30109. - Cukifej)
2020. okt. 17. 12:32

Szia :-)


Legközelebb még jobban sikerül a felrakás,majd belejössz.Nem hiszem,hogy elsőre bárkinek is egyformára sikerül.

De azért törekedni kell,hogy egyforma legyen.

Az ödémát leszorítod-ez a lényeg.

30112. keki70 (válaszként erre: 30103. - Paradise)
2020. okt. 17. 12:30
Szia,semmi,minden oké-és már évek óta.🐥🌸
30111. keki70 (válaszként erre: 30106. - Adddy)
2020. okt. 17. 12:28

Szia!


Persze,nem csak lehetséges,hanem ödémás is az orrcsúcs,ahogy az egész orr is.Ha van helye,ahol jobban összetud gyűlni,akkor meg is teszi.

Ne izguljál ezen,nem kell.

30110. Cukifej
2020. okt. 17. 10:54
Bocsánat a helyesírásért most látom, hogy a telefon szétválasztott szavakat 🙈 nem vagyok ilyen írástudatlan 😅
30109. Cukifej
2020. okt. 17. 10:53

Sziasztok

A tapaszolast ma elkezdtem, viszont annyira ragad az ujjamhoz és nyilván még béna is vagyok, hogy nagy nehezen tudtam fel ragasztani, viszont nem teljesen egyforma a két oldala. Ez probléma? Szedjem le és rakjam úgy, hogy teljesen szimmetrikus legyen vagy nem gond, ha pici eltérés van? Azzal küzdöttem amivel az orrcsúcsot kell emelni picit és az egyik szál és kicsit beljebb megy végig az orromon.

30108. rekab (válaszként erre: 30102. - Laurasmith)
2020. okt. 16. 22:12
Ugy emlekszem, nekem 8 hetesen jott utoljara varrat darabka az orrombol.
30107. rekab (válaszként erre: 30103. - Paradise)
2020. okt. 16. 22:11
Nekem annyi negativum van, hogy nem kapok annyira jol levegot mint elotte. Cserebe viszont nem horkolok ;)
30106. Adddy
2020. okt. 16. 21:30

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy orrcsúcsban is lehetséges az ödémásodás?Tettem fel a naplómba képet. ( Az orrom hegye olyan kör alakban dagad, így kicsit malackásnak hat)

30105. keki70 (válaszként erre: 30102. - Laurasmith)
2020. okt. 16. 20:40

Szia :-)


Hatodik héten jött ki kettő két nap különbséggel,de az egyiket meglazította KT,mert ugye csomóra vannak kötve és azt oldotta ki.

Utána aztán fokozatosan jön ki,de azokkal már nem nagyon találkozunk,mert szétmállanak és orrfújásnál távoznak.Vagy nem is távoznak,mert annyira szétmállanak,hogy szó szerint felszívódnak.

/Volt,akinek 8 hónaposan is jött ki és bizony szépen egyben volt./

30104. Vetta20 (válaszként erre: 30102. - Laurasmith)
2020. okt. 16. 19:45
Én majdnem 6 hetes vagyok, de eddig 1 esett ki, mind bent van és nekem is húzódik. Ez mindenkinél változó mikor esik ki, már én is nagyon várom:)
30103. Paradise
2020. okt. 16. 19:15

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne azoktól akik túl vannak a plasztikai műtéten és eltelt legalább egy év, hogy van e bármi negatív tapasztalat a mostani állapotról úgymond, van ami hátránya lett a műtétnek gondolok itt olyanra, hogy kényelmetlen alvás, fejfájás vagy egyéb van e ilyen észrevétel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook