Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem akarok adósságot örökölni. fórum

Nem akarok adósságot örökölni. (tudásbázis kérdés)


1 2
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Enissa)
márc. 14. 10:04

Valószínű megtörtént az ajándékozás, vagy a végrendelet.

Adósság: ha kiderül, hogy örököltem adósságot, akkor a hagyatéki tárgyaláson mondhatom, hogy kösz, de nem kérem ?

márc. 14. 09:52
Kifelejtettem, amint lesz hagyatéki tárgyalás az örökséget visszamondhatod. Így az adósságot sem nyered meg.
2. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 09:50

Hivatalosan csak bizonyos esetekben, e nem hivatalosan, még életében elajándékozhatja, életjáradékot kaphat érte, esetleg eltartási szerződést is köthet.

Tehát okosan, mindent ki lehet játszani.

márc. 14. 09:30
Sziasztok ! Tudom, forduljak ezzel ügyvédhez, de hátha valaki tud segíteni, vagy történt vele hasonló. Van egy apám, aki beteg, van egy felesége. 10 éve nem tartom velük a kapcsolatot, hogy miért nem, az most mindegy. Kibékülni nem fogunk, ezt megbeszélni nem fogjuk. A ház közös néven van ( lekértem a tulajdoni lapot ), de szinte 100%, hogy a végrendeletéből én ki vagyok zárva. Különben a felesége nem ápolja. Tudom, hogy jár az a hombár agya. A nőből még azt is kinézem, hogy apám nevére ilyen-olyan kölcsönöket felvett, amit halála után viszont öröklök. ( Felesben a némberrel, ahogy utána olvastam ). Ilyenkor írásban le kellene mondanom az örökségről szerintetek? Nem akarok adósságot örökölni. Tudom, van köteles rész, amiből kizárni nem lehet. De azt is tudom, hogy túlél engem a nő. Nem kell nekem semmi, de adósság sem. Én 50 vagyok, ők 70+ -osak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook