Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem akarok adósságot örökölni. fórum

Nem akarok adósságot örökölni. (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Amaunet)
márc. 16. 20:24
Köszi szépen!
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Timycat)
márc. 16. 20:23
Nincs gyerekem.
32. horex (válaszként erre: 11. - Amaunet)
márc. 15. 19:08

hivatalosan megtagadod apádat"

Nincs ilyen trv.hely! Az örökségröl a hagyatékin le kell mondani és annyi.

31. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 18:54

Találtam neked egy oldalt, ahol olvasgathatsz örökléssel kapcsolatos esetekről és te magad is írhatsz kérdést az ügyvédnek. Jobban képben van mint mi itt a fórumon.:)


[link]

30. papája (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 17:18
Ha jól tudom, akkor a Te örököseidnek is sorban le kell mondaniuk, így tudtok megszabadulni az adósságtól.
29. timycat (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 17:17
Kiskorú gyereked van? Ha igen vagy akkora lesz arra számíts hogy akkor ott még a gyámhivatal/gyámügyi osztály (bánat tudja követni hogy pakolják őket) is labdába fog rúgni.
28. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 15. 17:05
Akkor csak annyi, hogy a hagyatéki tárgyalásán lemondasz az örökösödési jogodról, a hagyatékról.
27. tumbo2 (válaszként erre: 17. - Tumbo2)
márc. 15. 09:30
bocs,a zárakat.
26. michelle.r (válaszként erre: 20. - Timycat)
márc. 15. 09:27
Ettől még nem értesítették.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Amaunet)
márc. 15. 08:31
Nem akarom megtagadni az apámat. Egyetelen célom, hogy ne örököljek adósságot.
24. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Amaunet)
márc. 14. 19:55
és azt hogy kell?
márc. 14. 19:33

Majd ha meghal, akkor kell intézkedni. Semmit nem örökölsz csak úgy. Minden bekerül a hagyatéki leltárba, és ha úgy látod, hogy a tartozás több, mint amit örököltél, akkor mindenről lemondasz és kész.


Pont most vagyunk egy ilyenben. Közeli ismerős.

Kevés tartozása van az elhunytnak (folyószámlahitel 400 ezer), kiderült, hogy van egy vidéki ingatlanban egy 2/8 rész tulajdona, ami kicsit kevesebbet ér, mint a hitel, így mindkettőről lemondott.

márc. 14. 19:30
ahogy már mások is írták, erről ráérsz akkor gondolkodni, ha arra kerül a sor, hogy hagyatéki eljárás van. Mérlegelned kell majd, hogy az adósság vagy az egyéb öröklött javak mennyit érnek, mert ha lemondasz róla, akkor mindenről lemondasz, nem csak az adósságról
márc. 14. 19:06
Ezen elég akkor gondolkodni, ha odajutsz. Ha nincs semmi érdemleges akkor visszautasítod aztán kalap kabát, ja és természetesen jelezd, hogy az eljárás költségeit fizesse az aki örökölt is.
20. timycat (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
márc. 14. 19:05
Hagyatéki eljárás csak volt, ha nincs vagyon akkor is van, ott a törvényes örökösöket értesítik, ha másért nem is, de hogy "figyu már elhunyt az öreg..."
márc. 14. 18:08
Teljesen megértelek. Én sem lennék nyugodt. Járj utána, nehogy az öledbe hulljon sok sok millió adósság.
18. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Tai)
márc. 14. 17:45
én sem értem,hogy kerülhetett a volt sógornőm nevére minden,ami elvileg közös tulajdon volt.megegyeztek volna,ha a gyámhivatal nem avatkozik közbe,mivel az öcsém két gyereke kiskorú.
17. tumbo2
márc. 14. 17:41
nálunk sem lesz talán sosem a hercehurca vége.a húgomat fölhívta valami pasas,ha nem fizeti ki a tartozást jön a végrehajtó,lecseréli a kilincseket,zárolja a számláját.az kell a rossz szívének.aztán mikor megnyugodott,azt mondta,jöjjön.erre letette a telefont.csak azt nem tudom honnét kapják a füleseket.
16. Tai
márc. 14. 17:34

Sajnos ez nem ilyen akarom-nem akarom forma! Szegény Apukámnak semmi nem volt a nevén,mindent Anyámra íratott holtig tartó haszonélvezeti joggal,de mikor meghalt az meg is szűnt nyilván. Viszont volt egy hitelkártyája amin 2.5 millió forint szabadon mozgatható összege volt,mikor meghalt a bank rajtam akarta behajtani a fennmaradt tartozást és kamatokat! Igen csak sok pénzembe került és egy jó ügyvédbe,mire töröltek mindent!

Most Anyu nevén van az a ház amit Apukám épített ( úgy 80 Milla az értéke ) mivel nem jó a kapcsolatom Anyámmal fogalmam sincs hogy az Öcsémmel ketten örököljük,vagy mi lesz majd vele....

Holnap lesz 74 éves virág és bonbon kész,viszem neki,mert szeretem. Nem az örökség miatt hozzá teszem....

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
márc. 14. 14:30
Az apám és a felesége közös háza.
14. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 14:21

"A ház közös néven van"

Pontosítsd légyszíves, apukád és a te neveden vagy apokád és a felesége nevén?

13. michelle.r (válaszként erre: 7. - Bichi)
márc. 14. 13:01
Semmi rosszindulat nincs ebben. Barátnőmmel megtörtént, hogy az idős édesapjával kötött egy eltartási szerződést a kedves élettársa. Teljesen eltiltották a lányától, amikor rendőrökkel odament, látszott a papája arcán, hogy nem önként mondja, amit mond. De azt mondta, nem akar a lányával találkozni, kapcsolatot tartani. Azzal, akit mindig is imádott. Mindenéből kiforgatták, a barátnőm néhány éve tudta meg, hogy meghalt. Egy ismerőse felismerte a nevét - Debrecenben elég ismert - egy sírkövön.
márc. 14. 12:59
Lemondhatod és akkor se plusz, se mínusz nem terhel.
11. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 12:55
Azt látom megoldásnak, ha hivatalosan megtagadod apádat. Ezzel elvágnál minden örökösödési, hagyatékolási hercehurcát örökre.
10. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 11:55

Úgy tudom ilyen esetben a köteles rész sem jár.

Lemondasz és nullán vagy.

9. semleges (válaszként erre: 7. - Bichi)
márc. 14. 11:51

Semmi rosszindulatot nem látok benne. Fél. Én is, te is mindenki félne ha ez felmerülne. Ki a fene akar adósságot örökölni? Ki akar más helyett fizetni?


Kedves FI!


Én is úgy tudom, hogy le kell mondani mindenről és akkor nem örökölsz semmit. Se pluszt, se mínuszt.

Nem látom bajnak és rosszindulatnak ha előre gondolkodsz. Sőt, okos ember igenis elébe megy a sz.rnak ha tud.

márc. 14. 10:42
Lányok, nem biztos, hogy a rosszindulat beszél belőle, mert sokszor megesik, hogy a fac feláll, az ész megáll, az új feleség a vér szerinti gyermekei ellen hangolja a pasit, nem kevés fórum íródott erről itt is, de a valóéletben is találkoztam ilyennel.
7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 10:32

Örökségről akkor tudsz lemondani, ha az illető meghalt.

Egyelőre viszont él, és csak a rosszindulat és az utálat beszél belőled. Simán lehet, hogy te örökölsz, és semmi adósság nem lesz, gondolom akkor majd átgondolod, és mégis kell...

márc. 14. 10:30

Először is várd meg, ameddig bármit is örökölsz.

Erről csak akkor lehet szó, ha apukád meghalt.

Ha az "adósság" nagyobb, mint amit örökölnél, lemondhatsz az öröklésről.

5. Enissa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 14. 10:21
Igen, mondhatod. De abban az esetben mindenről le kell mondanod, ha mégis pl. örökölnél értékesebb dolgot is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook