Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


2008. jún. 26. 13:28

Titkos örökbefogadásnál is már 14 év kor felett ha keresni kezdi szüleit a gyermek Gyámhivatlanak köteles kiadni az iratokat.18 év felett meg méginkább.Nálunk rengeteg örökbeadott felnőtt jön vissza és keresi a gyökereit,a múltját,szüleit...Van olyan történet,ahol már a vérszerinti szülő meghalt és a gyermeke aki akkor már felnőtt volt gyászba borult(nem is ismerte!!!)

Iszonyatosan nehéz helyzet.Minden oldalról:(

394. Akymo (válaszként erre: 393. - C6b27363e5)
2008. jún. 26. 13:25

Jajj.. :-( Ez fájt..

Anya az aki felneveli a gyermeket, hidd el a szülő nők is tisztában vannak ezzel.

Nekem 2 nyílt örökbefogadásom is volt, mégsem találkoztak soha a gyermekeimmel a biológiai anyák.

A nyílt nem arról szól, hogy tartjuk a kapcsolatot, hanem azt jelenti, hogy volt személyes találkozás az örökbe adó és örökbe fogadó között.

393. c6b27363e5 (válaszként erre: 392. - Akymo)
2008. jún. 26. 13:11

Ne haragudj, én eszel nem értek egyet

Anya csak egy van, ezt tudjuk, s ha tudni akar, róla kap fénképet leírnám, hogy mit csinál (ül áll. mászik, megy stb. ..)de ha mindig jár, oda megzavarodik a gyerek

én személy szerint ezért választottam a titkos örökbefogadást

392. Akymo (válaszként erre: 387. - Trapiti)
2008. jún. 26. 13:05
Tudod minden ember más és minden emberi történet szintén.Minden örökbe adás és örökbefogadás is ide sorolható. Ha valaki azt szeretné, hogy megismerje hova kerül a baba ami 9 hónapig benne növögetett, szíve joga. Ő lemond a babáról, tisztában van a döntése súlyával.Ha ő úgy érzi, hogy szüksége van erre az ismerettségre, hogy a későbbiekben, ezt a döntését fel tudja dolgozni magában.Ezt el kell fogadnunk, mint tényt. Nem összekötjük az életünket ezzel , csak a baba érdekeit tartjuk előtérben.
391. 4d9f8affae (válaszként erre: 389. - 274c9996b8)
2008. jún. 26. 11:44
Ez pont egy olyan helyzet,hogy máson segítsen!
390. 274c9996b8 (válaszként erre: 369. - B75564a819)
2008. jún. 26. 11:31

Kedves Krisike !

Nem tudom mit velsz kiforgatottnak ? !

En csak a beirt buntenyre reagaltam , ami ugye 1-masik topiktemaba valo.

Legendas velemenyeket/tanacsokat kert ! Es mindenki aki valaszolt neki , arra hagyatkozott amit Ö , szemelyessen elmondott a körulmenyeiröl ! Az is termeszetes hogy mindnyajjan a sajat szemszögunkböl , tapasztalatainkbol kiindulva valaszoltunk .

389. 274c9996b8 (válaszként erre: 376. - Dee)
2008. jún. 26. 11:24

szia !

Termeszetessen , hogy en sem lathatom a lenyeget ! Csak arra hagyatkozhatok amit Legendas leirt ! Es erre reagaltam ! Kioktatasnak sem szantam , csupancsak rakivantam vilagitani egy ilyen döntes következmenyeire ! Es hat Legendas reakciot es velemenyeket vart , nem ?

Hogy en mit tettem volna , ha nem lehetett volna sajat gyermekem ? ! Azt akkor az adott helyzetben döntöttem volna el....

2008. jún. 26. 10:55

Sziasztok, ismét én is annyit mondhatok, hogy ha nem lett volna az a nő, aki le monda gyerekeimről soha nem érezhetném ezt a szeretet, amit tőlük kapok, de soha meg nem tudom érteni, hogy mért

Én se bántásból írtam, hogy gondold meg legenda lehet most így gondolod, de idővel fájni jog ez a döntés mikor oda áll eléd s megkérdezi a gyermeked miért, na, ekkor fogod báni

Nagyon boldog vagyok, hogy egy család lett a miénk 2 gyönyörű okos fiúval

Mi titkos örökbe fogadással fogadtunk örökbe, de minden tiszteletem, aki válja a nyílt örökbefogadást keményebb tudni mindent és rólunk szintén.

S elszorul, a szívem mikor azt olvasom, lemond róla

Szintén mikor azt olvasom 7-8 éve várnak, mert tudom milyen az a várakozás

387. trapiti (válaszként erre: 386. - Akymo)
2008. jún. 26. 00:11
Igazad van, bár a szándéknyilatkozat tényleg nem jelent semmit. Mi is nyíltan fogadtunk örökbe, így ismerem a dolgok menetét. A magam részéről nem tartom jónak, ha a lemondást tervező várandós nő és az örökbefogadni szándékozó már a szülés előtt kapcsolatba kerülnek egymással. (Ezzel persze lehet vitatkozni, sokan másképp gondolják.)
386. Akymo (válaszként erre: 385. - Trapiti)
2008. jún. 25. 23:17
Szándék nyilatkozatot tehet a szülő nő a terhessége alatt is, és maximálisan igazad van, hogy a LEMONDÁS csak a baba megszületése után történhet meg, de ott van a de! A nyílt örökbefogadásnak az a lényege, hogy a szülő nő és az örökbefogadni kívánó ismerik egymást és éppen ezért a szándéknyilatkozat megtörténhet.Ez nem kötelez senkit semmire, viszont a krízis helyzetben lévő szülő nő megnyugodhat, hogy a születendő babának a tervei szerint a legjobb döntést hozta meg.
385. trapiti (válaszként erre: 375. - Akymo)
2008. jún. 25. 22:49

Csak a félreértések elkerülése végett: ma Magyarországon csak már megszületett gyermekről lehet lemondani, a terhesség alatt nem mondhat le senki. Azt gondolom, sokan ebből és az ehhéz hasonló fórumokról szerzik a témában az információikat, fontos, hogy pontosan fogalmazzunk.

Amíg a baba meg nem születik az anya természetesen gondolkozhat a sorsa felől, de dönteni csak a szülés után lehet. Sajnos sokan vannak, akik összemossák ezeket a dolgokat.


Legendasról f3eltételezem, hogy nem jókedvéből írt, és a döntését a baba születéséig még ezerszer átrágja majd.


A legjobb, amit tanácsolni tudnék a hozzá hasonló helyzetben levőknek, hogy kérjenek segítséget az arra hivatott szervezetektől, ne egyedül próbálják megoldani a helyzetüket és a baba sorsát. Sajnos nem minden örökbefogadni szándékozó 'játszik' tisztességes és emberséges eszközökkel, így aki maga próbál családot keresni születendő gyermekének, hamar kiszolgáltatottá válik. :(


Legendas! Sokféle ember sokféle véleményt alkotott itt Rólad és a döntésedről, anélkül, hogy igazán tisztában lennének a helyzeteddel, érzéseiddel, de ennek a világon semmi de semmi jelentősége nincsen. A lényeg az, amit Te érzel, amit a szíved diktál.


ALföldi írta, ha jól emlékszem, hogy ha Isten bezár egy kaput, kinyit egy másikat. Ez velünk is így történt: amíg vérszerinti gyermekre vártunk, sorra zárultak be a kapuk előttünk, de közben megmutatkozott egy másik út: egy csodálatos szívszerinti kislány szülei lehetünk. Az a lány, aki a mi gyermekünknek életet adott, szintén csapdában volt, az Ő számára is az örökbeadás volt a megnyíló kapu. A dolgok nem feketék és fehérek, mégis sokan úgy vélekednek: öröknefogadni jó, örökbeadni pedig rossz. :( Én minden percben hálás vagyok a Gondviselésnek, hogy találkozhatott a mi sorsunk és annak a lánynak a sorsa aki világra hozta a kislányomat.

384. dee (válaszként erre: 383. - Akymo)
2008. jún. 25. 22:36

Így van!

Köszönöm a soraidat,jó olvasni.

383. Akymo (válaszként erre: 379. - Dee)
2008. jún. 25. 22:30

Tudod Dee , szívem szerint újra és újra örökbefogadnék még babát, hisz gyermekeim minden másodpercem boldogsággal kitöltik. :-)

Sok örökbefogadő szülőt, sok örökbefogadott babát ismerek, sok krízishelyzetben lévő szülő nőnek segítettem már. Most is csak a segítségem kínálom fel bárkinek akit ez a téma érint. Minden ember kerülhet krízis helyzetbe, az örökbe adó és az örökbe fogadó is, hisz gyarló emberek vagyunk. Mindenki ismeri ki jobban, ki kevésbé a határait, de soha senki felett nem törhetünk pálcát.

Az élet tele van kihívásokkal és csak mi tudjuk mi az amit fel tudunk vállalni.

382. 19ba18c379 (válaszként erre: 381. - Dee)
2008. jún. 25. 22:15
:( Én mindig a gyermek oldaláról nézem a dolgokat , emiatt pedig igazat adok Legendás döntésének, bár nem látok bele mélyebben a helyzetébe. Ahogy senki más nem láthat bele csak ő tudhatja ...
381. dee (válaszként erre: 377. - 19ba18c379)
2008. jún. 25. 22:11

Köszi.

Tudod bennem is kavarognak a gondolatok.Még friss az élmény.Tudom,ilyen helyzetben voltunk.Átéltük a nyílt örökbefogadást.

2008. jún. 25. 22:11
nézzétek meg a naplómat nekem is csodásak a gyermekeim!
379. dee (válaszként erre: 375. - Akymo)
2008. jún. 25. 22:09
Az utolsó mondatod szép!
378. alfoldi13 (válaszként erre: 370. - B75564a819)
2008. jún. 25. 22:08
a kislányodhoz mi is gratulálunk igazi szépség tudjuk milyen örömben van részetek,de hidd el véletlen se szeretnénk megbántani itt senkit de mi se akarunk rosszat és mi miattunk a világért se fordulj más felé ,de ugyérezzük belülről ,hogy itt még sok humánus és nem tragikus megoldás is létezik,hisza hölgy azt irja magáról,hogy egy jó képességű/diplomás/ aki épp most vert helyzetben áll de ha minden vert helyzetben levő csak ilyen kiutat látna vagy találna a fél világért lehetne sorbaállni /nem fogok mostmár bármilyen ehhez való hozzászóláshoz ezzel kapcsolatban reagálni de remélem megérted mi se akarunk ártani még véletlen se.... a kislányotokhoz pedig csak gratulálni tudunk....
377. 19ba18c379 (válaszként erre: 376. - Dee)
2008. jún. 25. 22:07
Egyetértek azzal amit írsz , valami ilyesmit akartam megfogalmazni.
376. dee (válaszként erre: 361. - 274c9996b8)
2008. jún. 25. 22:05

Sólyom!

Ne haragudj de Te sem látod a lényeget.

Legendas meghozott egy felelősségteljes döntést.Ebbe mi nem szólhatunk bele,de mellé állhatunk és segíthetünk neki.Bizonyára annak jobban örülne,mint a kioktatásnak.


Arra is gondolhatnál,hogy ha nem lenne örökbeadó szülő, akkor nem lehetne örökbefogadó sem.

Tehát én és még sokan nem tapasztalhatnánk meg az anyaság csodáját.


Gondolj bele,mit tettél volna ha nem lehetett volna gyermeked.

375. Akymo
2008. jún. 25. 22:04

Olvasom ezeket a magas röptű hozzászólásokat:-(

Sajnálom, hogy vannak emberek akik nem érzik át sem "ezt" sem "azt" az oldalt.Saját példámat hozom fel nektek , mindenki úgy értékeli ahogy akarja.

Két gyermekemet is nyílt örökbefogadással fogadtam örökbe, s a középsőt titkosan csecsemőotthonból.Nos sajnálom, hogy azt a 8 hónapot nélkülünk kellett eltöltenie.Sajnos mikor egy újszülöttet a kórházban hagynak nem olyan egyszerű a mai törvények alapján, hogy családba kerüljön örökbe fogadó szülőkhöz. Kevesünknek adatik meg , hogy a vérszerinti anya még a terhessége alatt lemond a babáról, így az újszülött világra érkezésekor örökbe adhatóvá válik és rögtön szerető , gondoskodó szülőkhöz kerül.Ne haragudjatok, ha nem teljesen érthető amit írok, de tombolnak a gondolatok bennem.A testvérekről akik a szülő anyánál maradnák csak annyit, hogy a nagyfiam 11 évesen felvette a kapcsolatot a féltestvérével, ( a szülőnőről nem beszélnek) és normális kapcsolatot ápolnak. Én is tartom a féltestvérével a kapcsolatot,igaz csak neten keresztüli egyenlőre. Minden csak nevelés kérdése. A gyerekekkel mindent meg lehet beszélni, csak őszintének kell lenni.Szerintem Legendás nagyon jól átgondolta az életének az elkövetkező szakaszát, tisztában van a tettével, senki nem ítélheti el.Én mindennél jobban tisztelem azokat a nőket akik ezt a döntést meghozzák és NYÍLT örökbefogadás mellett döntenek.

"Soha ne ítélkezz mások felett, soha nem tudhatod mit hozd a holnapod."

2008. jún. 25. 22:02

Bár én nem tartozom az örökbefogadók közé de esélyes volt hogy egyszer szükség lesz rá. Hála az Égi hatalmaknak nem kellett.

Végigolvastam az alábbiakat és két oldalt is láttam.. egy szülő mindig a legjobbat akarja a gyermekének . Azt látom jelenleg Legendás döntése a lehető legjobb, főleg ha ezzel mást is boldoggá tehet... Fel kell mérnie ahogy gondolom megtette, hogy a gyermeknek mi a legjobb. És nem hiszem, hogy könnyű volt erre a döntésre jutnia.

373. b75564a819 (válaszként erre: 371. - Ac1096844d)
2008. jún. 25. 22:01

Köszönöm!:) Kívánom, hogy minél előbb éljétek át ti is! Addig is kitartás, szorítok nektek! :)

(De most már tényleg megyek).

372. dee (válaszként erre: 359. - Legendas)
2008. jún. 25. 21:56

Nagyon szépen fogalmaztál és én maximálisan megértelek.

A rossz döntések közül a legjobbat teszed,ha örökbeadod a babát.


Én tudom milyen boldogság a kórházból hazahozni egy csöppséget. 15 hónapja átéltem ezt.:)

Egy életen át hálás leszek ezért.

371. ac1096844d (válaszként erre: 370. - B75564a819)
2008. jún. 25. 21:51

Nagyon remélem, mihamarabb átélhetjük, amit ti...

Mi még várunk, de mások boldogságából, sikeréből jó addíg is erőt meríteni...

Gratulálok a picihez, gyönyörű kislány!

370. b75564a819 (válaszként erre: 369. - B75564a819)
2008. jún. 25. 21:48

Mi titkos örökbefogadásban vettünk részt, így a kislányom vér szerinti anyukáját nem ismerem. Fanni 6 hónapos, és életünk legcsodálatosabb ajándéka! 2 hetes kora óta dajkálom, etetem, pelenkázom, énekelek neki, együtt sírunk és nevetünk. Együtt dobban a szívünk. Akik örökbefogadtak már, azok tudják, miről írok. Az ismeretlen asszonyt magamban életet adónak hívom. Ami neki esetleg gond vagy bánat volt, az nekünk a legnagyobb öröm és boldogság! Talán így egyenlítődnek ki a dolgok az életben néha...Ezt adta ő nekünk ismeretlenül és én hálás vagyok neki...Ha a kislányom idővel meg akarja majd ismerni őt - amihez joga van - megkérdezem majd tőle: miben segíthetek neked? És újra elmondom majd neki, hogy ez mindig az ő otthona marad, és ő mindig a mi imádott kislányunk marad, történjen bármi...

Ez a topic a kedvenceim között volt, de kiveszem onnan. A további véleményekre nem kívánok reagálni. Szép estét mindenkinek!

369. b75564a819 (válaszként erre: 368. - 274c9996b8)
2008. jún. 25. 21:19

Tiszteletben tartom Alföldi, a te és a mások véleményét ebben a topicban. De te vajon miért forgatod ki az én hozzászólásomat? Eszem ágában sem volt, hogy a fórum látogatóit egy bűntény "leírásával" borzasszam el! Igen, bűntény történt, főleg az ügyészség, rendőrség és a bíróság és a közvélemény szemszögéből ítélve, de másrészről, ami történt, az az áldozat(ok) (mert én idesorolnám az asszony élő gyermekeit) és a hozzátartozók szemszögéből emberi tragédia...Méghozzá szörnyű emberi tragédia...Az elkövető anyukának más alternatívája is lehetett volna (te talán nem tudtad vagy nem akartad megérteni, hogy mire szerettem volna rávilágítani): örökbe is adhatta volna a nem kívánt gyermeket. Ez egy nehéz, de felelősségteljes döntés. Ezzel elkerülhető lett volna ez a tragédia. Az életkörülményeiről csak annyit tudok, hogy egyedül nevelte nehéz körülmények között 3 gyermekét. Ez a kislány lett volna az negyedik, őt már nem tudta volna vállalni semmilyen körülmények között. Az élettársa jóval korábban elhagyta.

Egyébként te pontosan ismered legendas életkörülményeit, vagy csak ismerni véled? A kettő nem ugyanaz. Nyilván legendást is ismerni véled, mindjárt rá is akasztottál egy címkét: bepánikolt anyuka...Nos, ha valaki, akkor te nem látod vagy nem akarod látni a lényeget, de erről sem legendás, sem pl.én nem tehetünk...:(

368. 274c9996b8 (válaszként erre: 365. - B75564a819)
2008. jún. 25. 19:47

Ez , egy bunteny amit te itt leirtal ! Nem ebbe a topikban a helye , raadasul a körulmenyeket sem ismerjuk ?

Itt arrol van szo , ha jol ertettem hogy ; 1-lendö anyuka örökbe akarja adni a meg, megsem szuletett gyermeket , mert ugygondolja hogy nem tudna a mar meglevö 2-gyermeknek , 1-el több gyerekkel mindent megadni ? !

Minden valoszinuseg szerint bepanikolt es nem latja ill nem erzi at , egy ilyen lepesnek a hosszutavu következmenyeit ! ?

Ujra csak azt irhatom , hogy Alföldi nagyon szepen es kedvessen vilagit ra a lenyegre.

367. c6b27363e5 (válaszként erre: 359. - Legendas)
2008. jún. 25. 19:12
na látod érdelel mi lesz vele ezért montam hogy meg fogod báni hogy igy döntotél
366. ac1096844d (válaszként erre: 365. - B75564a819)
2008. jún. 25. 19:08
Bassszus... :/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook