Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


245. Akymo (válaszként erre: 229. - Eva680210)
2008. ápr. 26. 11:34
Ne rettegj tőle, hisz az IGAZI ti vagytok és ezt ő soha nem fogja elfelejteni vagy másképp gondolni.
244. Ica és Laci (válaszként erre: 243. - Márti-Pisti)
2008. ápr. 25. 11:30
Nem alapitványnál vagyunk,hanem a megyei TEGYESZ-nél.Másfél éve,hogy minden formaságon túl vagyunk.50 évesen mi még türelmetlenebbek vagyunk.
243. Márti-Pisti (válaszként erre: 242. - Ica és Laci)
2008. ápr. 25. 09:36
köszi hogy válaszoltál.De ti melyik alapítványnál vagytok meg kérdezhetem???nekünk is sokan mondják hogy kitartás,csak egyre türelmetlenebbek vagyunk sajna.
242. Ica és Laci (válaszként erre: 241. - Márti-Pisti)
2008. ápr. 25. 09:21
Sziasztok!Mi másfél éve várunk,mindenki azt mondja :kitartás.
2008. ápr. 25. 07:59
sziasztok!Mi is örökbe szertnénk fogadni egy csecsemőt.Már minden papir el van intézve.Másfél éve várunk már a kis jövevényre.légyszi írjatok meg hogy ti mennyit vártatok a kis csöpségre.Ja és melyik alapítványnál?
240. nitchka
2008. ápr. 25. 00:21
Ja es az orokbeadas se elitelendo. Nem tudhatom, h mien okokbol dont ugy az szulo, h lemond a gyerekerol...lehet , h jobb ugy...
239. nitchka
2008. ápr. 25. 00:19
A paromnak mar van egy gyereke az elozo kapcsolatabol, most szuletik az kozos baba, es terveink szerint par ve mulva orokbeveszunk egy 3-4 eves gyereket. Mindig is vagytam arra, h legyen egy orokbefogadott babam. Annyi arva gyerek van a vilagon....miert ne tennem szebbe legalabb egy kis kolyok eletet?
238. Akymo (válaszként erre: 234. - Bigyő)
2008. ápr. 24. 23:31
A gyámügyön titkosan kezelik az adatokat, akár ismeri egymást az örökbefogadó és az örökbeadó, akár nem.
237. 4d9f8affae (válaszként erre: 234. - Bigyő)
2008. ápr. 24. 21:35
Van!
236. c6b27363e5 (válaszként erre: 234. - Bigyő)
2008. ápr. 24. 19:42
a gyámhatoságnál lesz nyoma de választhatod a nyilt örögbe fogadást ot szülök ismertek a titkos örögbefogadáskor csak a gyereknek agyák ki aqz adatokat ha 18 -éveslesz senki másnak
235. bigyő
2008. ápr. 24. 19:36
van e lehetőség névtelenül, lemaradt egy szó:)
234. bigyő
2008. ápr. 24. 19:36
sziasztok! meg tudjátok mondani, hogy van e névtelenül örökbeadni, hogy az örökbefogadók se tudják, ki az anyuka személyesen, és ne legyen sehol sem nyoma?? köszönöm a segítséget, tapasztalatlan vagyok a témában.
233. Ica és Laci (válaszként erre: 232. - Eva680210)
2008. ápr. 24. 10:35
Köszi a biztatást!2 gyereket szeretnénk,kislányok lennének jók ugyanis 4 fiam van.Söt ha lennének testvérek vagy netalán ikrek.De mindegy is volna csak gyerek legyen ez lenne a fő.5 évnél kisebb nem lehet a korom miatt.
232. eva680210 (válaszként erre: 231. - Ica és Laci)
2008. ápr. 23. 21:41
Sziasztok! Sok sikert és kitartást nektek. Hát az biztos, hogy ez a rendszer bizony nagyon lassu. Mekkora gyereket is szeretnétek? Fiut, lányt?
2008. ápr. 22. 15:26
Sziasztok!Újak vagyunk még,mi is örökbefogadók leszünk.Én 50 leszek a férjem 51 lesz.Nekem van 4 fiam már nagyok.A férjemnek még nincs gyermeke,de mivel 5 éve együtt vagyunk közös gyermekünk nincs igy örökbe fogadunk.Két gyermeket akarunk de nagyon lassan haladunk.Mindenen túl vagyunk csak gyerek nincs még,pedig már nagyon várjuk.
230. Akymo
2008. ápr. 21. 17:47

Sziasztok!

JOgi segítségre lenne szükségem örökbefogadással kapcsolatban.Aki tud segíteni az kérem jelentkezzen a 06660294033-as telefonszámon.

2008. ápr. 19. 21:37
sziasztok! Nem tudom ki hogy van vele, de én rettegek attól a perctől amikor az én kicsikém szeretné megismerni az igazi szüleit. Ha rágondolok már most elfog a féltékenység. Ti hogy vagytok ezzel?
228. 4d9f8affae (válaszként erre: 227. - Eva680210)
2008. ápr. 18. 22:41
Igen így kell!
2008. ápr. 18. 22:02
Szia MSPHA! Nem biztos, hogy jól tudom, de ugy emlékszem, hogy a gyermek 18 évesen kezdeményezheti a vérszerinti szülővel a kapcsolatot, annál a gyámhivatalnál ahol ti örökbefogadtátok. Mindenképpen abba a városba kellene viszamenni ahol az örökbefogadás történt.
226. MSPHA
2008. ápr. 13. 19:00

Öröbefogadot fiam 15 keresi édesanyát, meg szeretné ismerni.1992 okt.27.születet Egerben.

3 honapos volt amikor feleségem es én örökbefogatuk.Németországban élünk.Fiam, növére 20 (92ben örökbefogadva)feleségem nem beszélnek magyarul.

Ki tud segiteni?

2008. ápr. 12. 15:42
Én úgy tudom,de nem biztos,hogy a pszihológus megszüntetheti az eljárást és ez ellen jogorvoslati lehetőség nincs!Vagy őt év vagy végleges kizárás van!De nem biztos!
224. epepe
2008. ápr. 12. 14:43

Sziasztok!

Nekünk van egy 7 éves kisfiunk, és elvileg szülhetnék is testvért, de nekem régi álmom volt az örökbefogadás, és most jutottunk el minden szempontból oda, hogy be tudjuk adni a kérelmet. Viszont a pszichológiai vizsgálaton teljes lendülettel elhasaltunk a férjemmel együtt. Elolvastuk az elemzéseket, és saját szavainkat csak tejlesen kiforgatva, átköltve láttuk viszont. Az én elemzésemben szó szerint benne van: "Nem a gyermek iránti vágy és a szülővé válás motiválja - szülhetne gyermeket - ill. nem a szükséghelyzet." Tehát aki szülhetne, de mégis most örökbefogadna, az biztosan nem akar gyermeket??? Még alig ültünk le a vizsgálaton, amikor kiderült, hogy mi a helyzet, rögtön támadni kezdett, és követelte, hogy akkor magyarázzuk meg neki, miért akarunk mégis örökbefogadni. Pedig jogilag nincs kizárva az ilyen örökbefogadó.

Van közöttetek valaki, aki ilyen helyzetben volt, és esetleg leírná mi lett a végkimenetele? (Mi most még biztosan nem adjuk fel, hanem felülvizsgálatot kérünk, de nem tudom, mire számíthatunk ezek után.) Előre is köszönöm.

223. 4d9f8affae (válaszként erre: 221. - Ildikó424)
2008. ápr. 9. 10:52

Ti mióta vártok és hányadik babára?

Mi a Bálintomra 5 hetet,Ákosomra 2 hónapot,Szofira 5 évet vártunk!

222. zolvi
2008. ápr. 9. 10:50

Sziasztok


Mi is örökbefognánk egy gyermeket,jó körülmények között élünk,családi házban.

Ha valaki tud információt adni,kérem írjon nekünk.

Köszönjük.

221. Ildikó424 (válaszként erre: 220. - Aldav)
2008. ápr. 8. 23:53
Szia, én most járom ezt az utat, úgyhogy készülj fel, mert eléggé göröngyös!! Szóval először is fel kell keresned személyesen a megyédben lévő Területi Gyermekvédelmi Szolgálatot. Bár egész napos ügyfélfogadásuk van azért jobb ha először telefonálsz az időpont miatt, így várnod sem kell.Elmondanak majd mindent pontosan mit kell tenned: szükség lesz pszichológiai vizsgálatra, háziorvosi véleményre, környezettanulmányra, majd ha a minden megvan és minden eredmény jó, akkor következik az örökbefogadói tanfolyam elvégzése, amiről határozatot kapsz, és ezzel lehetsz örökbefogadó szülő. Ez kell az alapítványi örökbefogadáshoz is. Enélkül nem megy. Hogyha ez mind megvan akkor már csak nagyfokú türelemre van szükséged! 2-3-4-5 évet kell várni gyermekre titkos örökbefogadásnál. Az alapítványoknál hamarabb megy azt hallottam. Ha valami kérdésed van még, írj, szívesen válaszolok.
220. aldav
2008. ápr. 8. 16:06

Sziasztok!


Örökbefogadással kapcsolatban szeretnék tőletek kérdezni egy pár dolgot:

Pontosan hogyan kell elindítani,mit kell tenni,személyesen,levélben?

Mi szükséges hozzá?

Nagyon megköszönném a jó tanácsokat!

Köszönöm!

2008. ápr. 6. 19:30

Sziasztok!


Meg tudná valaki mondani, hogy mi az az idő, ami után megadják egy testvér adatait, akit örökbefogadtak? Én Apukám húgát keresem, akit már 50 éve nem látott. Örökbefogadták és sajnos nem adnak semmilyen infót, csak ha Ő keresne minket. Régen azt mondták a hivatalokban, hogy 50 évnek kell eltelnie. Kérem, aki tudjon segítsen. Köszönöm, ha kell a teljes történetet elmondom, csak segítsen valaki. Mindenhol próbálkoztam már, sehol nem válaszoltak. Tv, újságok, mindenhol.

Az e-mail címem: uzsika@c2.hu


Még egyszer köszönöm: Zsuzsa

2008. ápr. 5. 19:52
Azóta is azon gondolkodom hogy ha akkor nem inditjuk el az örökbefogadási kérelmet akkor is teherbeestem volna-e??Na nem mintha közük lenne egymáshoz de hallottam hogy lélektanilag köze lehet!!
2008. ápr. 5. 19:49
Sziasztok!!12 éve vagyok férjnél.8 évig próbálkoztunk mire teherbe estem 2004-ben!!Voltunk orvosnál még 2000-ben ö azt mondta hogy 50%az esély rá hogy természetes uton gyerekünk legyen!!A férjemnél volt gond!!ahogy multak az évek beletörödtünk hogy nem lesz saját gyermekünk vagy ha igen majd késöbb !!Előbb neki indulunk az örökbefogadásnak.2004 Oktoberében döntöttük ezt el és felkerestük a hivatalos szerveket.A papirmunka lezajlott november 19.-én kijöttek környezettanulmányra.Mindent rendben találtak söt kikötésünk sem nagyon volt a gyermek nemét származását illetöen annyit kértünk hogy 6 honapos és 1.5 es közt legyen.Mondták is hogy igy talán nem sokat kell várnunk.December 29.-én megtudtuk,hogy 6 hetes terhes vagyok!!!Elöször elsem akartuk hinni ,hogy ez pont most történik velünk!!2005 szeptemberében megszületett a kisfiam!!Az örökbefogadási kérelmünket nem szüntettük meg csak felfügesztettük.Mondván ha nem lesz kistesó akkor talán ...A kisfiam 2.5 éves és azóta sem akar jönni a kistesó!!Most 27 éves vagyok a férjem 32.Eredetileg 3 gyermeket terveztünk:))))Sőt dupla ikrek vagyunk:)
2008. ápr. 2. 18:42
Sziasztok! Két éve elvégeztük a TEGYESZ programot-vizsgát, de sajnos azóta sem sikerült gyermekhez jutni. Anyagilag, lakásilag, rendezett körülmények közt van. Ha valaki érdemben tudna segíteni az kérem írjon az e-mail címemre (fontos, és sürgős lenne) és akkor felvesszük a kapcsolatot. Címem: puskasgyalog@citromail.hu Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook