Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örökbefogadás - mi a véleményetek? fórum

Örökbefogadás - mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. dilema
2008. dec. 21. 22:17
igen tudnék mesélni, ha fele igaz amit a korházi kollegák elmeséltek/fogtechnikus vagyok/akkor igen csunya dolgok vannak. de mivel én ezeket csak hallomásból tudom nem én voltam a szemtanu igugy gondolom rágalmazásnak tünne ha ezeket itt közre adnám. Gondolom a korházi dolgozók sem értenek egyett egyes szervezetek igen erős nyomulásával. De ha a törvény ezt mind megengedi lelkük rajta. Ugygondolon nem az a jo ember aki minnél több gyermeket örökbe ad mert az nem lóverseny ,ha nem az aki megpróbál az örökbeadóknak és az örökbe fogadoknak is segiteni.
2008. nov. 26. 17:21
Szeretnénk olyan nőt lányt találni aki nem tudja felnevelni a kisbabáját és nem a pénz mozgatja hanem az hogy a gyermeknek jó élete legyen. Ha van itt ilyen vagy ti itt ismertek ilyet kérlek írjatok itt nekem, mert oly régen próbálkozunk és az hogy még sok évet kelljen váni azt nem viselném el. Annyira szeretnék már anya lenni!!
57. ac1096844d (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2008. nov. 21. 17:03
A próféta szóljon...:))))
56. trapiti (válaszként erre: 54. - Fikuszka)
2008. nov. 21. 16:55

Az örökbefogadásról az, hogy életünk legjobb döntése volt, hogy belevágtunk :)


Szrobcsek!

Drukkolok hogy minél hamarabb!!! A következő Bölcsős talin már találkozunk!!! :)


Az ilyen hirdetéseket pedig átgondolatlannak és felelőtlennek tartom. Ennek nem ez a módja, akármennyire is "+komolyan gondolod". Persze mindenki azt zúdít a saját nyakába amit csak akar, bár nem árt az orrunknál tovább is látni. Ráadásul a felhasználó már nem tagja a hoxának... 2 perccel az üzenet után...

2008. nov. 21. 16:50

Mi a véleményem...

Hát már nagyon várom azt a bizonyos telefonhívást :-)

2008. nov. 21. 16:49
Mi a férjemmel komolyan gondoljuk az örökbefogadást és olyan örökbeadó anyát keresünk, akinek az a segítség, ha valakinél biztonságban tudhatja a babáját,akitől biztosan rettentő nehéz szívvel válik meg, de valamilyen nehézség miatt nincs más megoldása! Érzelmekről beszéljünk, ne pénzről!!!
53. alfoldi13 (válaszként erre: 52. - Kamilla62)
2008. nov. 1. 06:57
olyan jó volt olvasni ezeket a sorokat igy ismeretlenül is és mindnyájunk nevében kivánunk további sok sok örömöt... bizony egy egy gyermek bearanyozza az életünket vagy bearanyozta...
2008. okt. 31. 21:37
Néha azt álmodom, hogy a lassan 17 éves lányom az én testemből fakadt,ha ránézek magamat látom visszatükröződni.Sokan megállapítják mennyire hasonlít reám, vagy éppen a férjemre...és így is van , reánk hasonlít!Két hetes pici baba volt amikor egyenesen a korházból elhozhattuk.Életünk legáldottabb napja volt.Nem vagyok különösebben vallásos ember, de azóta azt gondolom,hogy Isten nemhiába teremtett ennyi féle embert. Azt szokták mondani,a gyereket nem magának neveli az ember.Lehet így van, nem tudom, de értelmet adott a napjainknak, s ha nem is lesz érte elég hálás, én áldott vagyok azért, mert ő van.
51. steiff (válaszként erre: 49. - Tavaszilány)
2008. okt. 31. 14:27

Szia tavaszilány!

Mintha csak én írtam volna! Nálunk is ugyanez a helyzet! :-))) 3 babótok van?

2008. okt. 26. 10:59
Tudjátok mire rájöttem,hogy igaz nem tőlem,de nekem született 10 év telt el a házasságomból!
49. tavaszilány (válaszként erre: 48. - Trapiti)
2008. okt. 26. 10:12

Kedves trapiti!

Teljesen egyetértek Veled: nekünk van örökbefogadott, nevelt és vérszerinti is! nincs különbség...

48. trapiti (válaszként erre: 47. - 10d89b51ea)
2008. okt. 22. 22:49

"ugyanúgy"...

Nincs különbség szívszerinti és vérszerinti között. Mi Őt igazán akartuk, vágytunk rá, hordoztuk a szívünkben ketten együtt. Együtt küzdöttünk érte úgy, ahogyan a vérszerintiért sosem küzdöttünk. Mi hárman háromfelől jöttünk, mégis összetartozunk, és ez több mint a vér köteléke :)

2008. okt. 21. 23:49
ha másként nem lehet?? miért ne? ugyanugy lehet őket is szeretni.
2008. okt. 21. 18:07
kezdjük előlről
2008. szept. 24. 15:27
hát irok én ide egy két betüt mert a joságnak csak kell hogy helye elöl legyen...
2008. júl. 7. 19:08
sziasztok új vagyok.2éve várjuk a kis hugit,mi csak igy hivjuk,bár még nem ismerjük.az enyhe sérült fiunkkal,és az egész családdal.piszok hosszú a várakozási idő,vagy csak nekem tűnik annak..30.krisike üzije a Gyermeket vegyenek,cimű filmben láttam.megnéztem v 5ször végig bőgtem.
2008. jún. 24. 14:07

Az örökbefogadas egyidös az emberiseg törtenetevel ! Sokszor nagyobb a szeretet , megertes mint a "verszerinti!" szulö/gyerek kapcsolatban !

Zsakbamacska lehet verszerinti gyermek is ! Mert a genek nem egyenes uton jönnek pont "töled!" az adott genek/kodok jöhetnek 10-20-generacival elöbbröl ..... pl egy regen elfelejtett verengzö , haramiatol.

2008. jún. 24. 08:13
a kedvenc novellám a naplóm elejébe téve a prózamondó versenyeken a lányaim vagy fiaim szájában fejében.... tegnap este mesélni kezdtem az unokámnak három és fél éves szájtátva hallgatta közel két órán át a meséket a netről olvastam de kiszineztem saját egyéniségemmel...általánosítani itt egyáltalán nem lehett a kicsi különbségek is más eredményt hoznakde egyetértek az előttem szólóval....
41. trapiti (válaszként erre: 40. - Cel)
2008. jún. 23. 23:03

Igen, minden gyermek "zsákbamacska", de az élet épp ettől csodálatos :)

Sokféle utat bejárt örökbefogadó család van a környezetünkben - köztük mi is - de egy biztosan közös bennünk: mindenki megharcolt-megszenvedett a gyerekéért, és minden család nagy szeretetben neveli az örökbefogadott gyerekeit. Ugyanezt sajnos nem minden esetben tudom elmondani a körünyezetünkben élő vérszerinti gyermeket nevelő családokról. Persze ezek mind egyedi esetek, nem lehet általánosítani.

40. cel
2008. jún. 23. 16:15

Egyes pároknak az egyetlen út az áhított gyermek felé.

Mindazonáltal mondjuk ki őszintén, zsákbamacska. Tudjuk jól, hogy a génekben hordozott kódolt információkat nem lehet megmásítani. A nevelés és a körülmények sokban befolyásolhatják a személyiség fejlődését, de van, amin nem lehet változtatni.

Természetesen nincs garancia arra sem, hogy családba született gyermek nem válik problémássá.

Épp ezért számomra nem létezik édes gyermek és örökbe fogadott gyermek. GYERMEK létezik csak, így nagybetűvel, akiről gondoskodni, a szülők legszentebb feladata.

2008. máj. 21. 17:29
Örökbefogadás? Tisztelet és Becsület!
2008. máj. 21. 17:06
Sziasztok!Én teljesen új vagyok a neten.Örülök,hogy rátok találtam.Mi 2,5 éve várunk gyerekre.Három fiunk mellé egy kislányt szeretnénk.Van tapasztalatok amit megosztanátok?
2008. ápr. 22. 07:29
mi a gyermekeinket a szivünkbe fogadtuk örökbe ,a nagyok ma is hazajönnek a kisebbek pedig mig a sors ránk bizta e lelkünkben vannak kitörölhetetlenül persze egészen más amin ti gondolkodtok és csináltok de ma már igy több mint husz év távlatából azt hiszem ez csak papir én lassan 11 gyermeket neveltem fel,de bizony a kamaszkort szinte minddel megszenvedtem...kis gyerek kis gond mondja a közmondás ....örömmel olvasok soraitok közé ...a nem vérszerinti gyerekeim ma templomok orgonistái,gimiben átlagos gyerekek,képzőmüvészetiben van ki rajzban ügyes van kinek nagyszerű a hangja, mindben van valami nagy nagy kincs és ezt időben megtalálni nem könnyü a mai világ nem egyszerű kivánok mindőtökre áldást a gyermekneveléshez örömöt ....
36. dee (válaszként erre: 30. - B75564a819)
2008. ápr. 22. 00:31
Ez szép!
35. Akymo
2008. ápr. 21. 21:46

Sziasztok!

JOgi segítségre lenne szükségem örökbefogadással kapcsolatban.Aki tud segíteni az kérem jelentkezzen a 06660294033-as telefonszámon.

2008. márc. 31. 19:06
Hát már hívhatnának igazán...:)
2008. márc. 31. 14:49
mindötöknek szivből drukkol egy sok gyermekes apuka....
2008. márc. 31. 13:59
ha nem lehet akkor miért ne
31. 4d9f8affae (válaszként erre: 30. - B75564a819)
2008. márc. 12. 19:35
Ezt a napokba hallottam a tévébe,de nem tudom milyen műsorba nagyon tetszett,de nem ez volt a kiváltó ok amiért mi háromszor is megtettük!
2008. márc. 12. 14:28
Életet adni a természet ajándéka. Az örökbefogadás Istené.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook