Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Örökbefogadás, menhelyek fórum

Örökbefogadás, menhelyek (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. 18ba5935e0 (válaszként erre: 36. - Tixtina)
2009. jún. 29. 15:28

Azért azt gondolom te is elismered, hogy a magyar nyelv nem ugyanolyan szegényes, mint az angol! ;-)


Ha már van egy ilyen gazdag, szép és igényes nyelvünk, akkor érdemes kihasználni.


Én nem minősítettem itt senkit, amiért kutyát tart/szeretne, pedig hidd el, erről is van véleményem, főleg a városon belüli kutyatartásról, de ez nem idetartozik.


Nekem egyszerűen "megütötte" a szememet ez a kifejezés és ahogy látom, addig nem lehet megérteni az álláspontomat, míg nem érzitek meg a különbséget egy gyerek és egy kutya között.

Sajnálom, mert óriási a különbség.

A gyereknek az ember az anyja/apja lesz, míg egy kutyának a gazdája. Ezeket a kifejezéseket sem keverjük, hiszen nem mondjuk azt, hogy gazdája vagyok a gyerekemnek!

36. tixtina (válaszként erre: 35. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 15:03

Már ugyan áruld el nekem légyszi,miért ne lehetne egy kifejezést több dologra használni?

Nem tudom,beszélsz angolul?

Na,ott aztán vannak szavak,kifejezések,amiket rengeteg mindenre használnak.

Nem vitatkozni szeretnék,nem is bántani,csupán rávilágítani-mennyire értelmetlen marhaság ilyesmin elmélkedni.:DD

2009. jún. 29. 14:20

Mint írtam, egyáltalán nem szeretném degradálni azt a szeretetet, amit a kutyáitok iránt éreztek!


Ahogy olvastam, ti pont azok a gazdik vagytok/lesztek, akiknél teljes életét élhet a kutya és ahonnan nem kerül majd újra vissza a menhelyre! :-)



Én csak azt szerettem volna nektek megvilágítani, hogy nem lehet ugyanazt a kifejezést 2 különböző dologra használni. Ha ez nektek szörszálhasogatás, akkor legyen! Számunkra, örökbefogadó szülők számára az örökbefogadás életünk egyik legfontosabb eseménye, ezáltál lettünk szülők, nem pedig gazdik. Ez a különbség!


Elhiszem, sőt olvasom a soraitokban, hogy mennyire szeretitek a kutyáitokat, de ez akkor sem mérhető egy gyerek iránti szeretethez. Ezért kellene szerintem külön kifejezést használni erre a 2 különbző dologra.


Egy igazi örökbefogadásnak ez a menete:


- jelentkezni kell a Tegyesznél,

- személyes konzultáción kell résztvenni a későbbi ügyintézővel, ahol felvilágosítanak az öf. menetéről,

- kötelező pszichológiai vizsgálaton kell résztvenni,

- kötelező környezettanulmány van legalább egyszer az otthonodban, ahol még a fehérneműs fiókba is belenéznek!

- kötelező tanfolyamon kell résztvenni.


Ezután születik meg az 1. fokú alkalmassági határozat, majd ez átkerül a területileg illetékes gyámhatósághoz.


A gyámhatóság újra meghallgatja a házaspárt, majd újabb környezettanulmányt készít és végül meghozza a jogerős, 2. fokú alkalmassági határozatot.


Ez a jogi herce-hurca nekünk kerek 8 hónapunkba került!

Végül 1,5 évet vártunk, mire megszólalt a várvavárt telefon (ez nagyon rövid idő, általában 2-3-4-5 évet várnak a leendő örökbefogadók!) és 2 hónap barátkozás után hazavihettük a gyerekeinket. Sőt, még ezután 1 hónapon keresztül, heti egy alkalommal jöttek hozzánk családlátogatásra, hogyan sikerült beilleszkednie a gyerekeknek, jól érzik-e magukat.


Csupán mindezek után emelkedhetett jogerőre az örökbefogadás és változhatott meg a nevük.



Szerintem ez össze sem hasonlítható azzal, mikor befogadsz egy kutyát.


Én ezért írtam le a véleményemet és nem akartam megbántani senkit!


Remélem, a topikindító sikerrel jár és a sok menhelyes kutyusnak hamar gazdija lesz!

34. Katinkaboszi (válaszként erre: 28. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 12:08

Veszekedést csak akkor lehet szítani, ha találsz olyat, aki ugrik a szavaidra.

itt nincs.


Viszont, bár még nincs kutyám, de számomra egy beszélgetés közben, nem ellik a kutya, hanem szül, nem elpusztul, hanem meghal, vagyis inkább elmegy, mert még emberre sem szeretem ezt a szót.

Egy kutya, aki az ember társa lesz és egymás után képesek meghalni, ha már mindkettő öreg és egyedül van, és jobban vigyáznak egymásra, mint az élő rokonaik, szóval jól van ez így, ezzel a kifejezéssel.Örökbefogadás.

2009. jún. 29. 11:04

Sziasztok!

Nagyon aktuális a kérdés nálunk, épp tegnap hoztunk az öreg benti kutyánk (fr. bulldog) mellé egy fiatal ivartalanított mix csajszit.

Szombaton elmentünk a menhelyre, körülnéztünk, picit vaccilláltunk, hogy kölyök szuka, vagy nagyobb, és vasárnap már jött is velünk haza Lottó, akit hivatalos szerződéssel ÖRÖKBE FOGADTUNK! :)

Nincs ezzel az elnevezéssel a világon semmi probléma...

Egy tündéri "mosolygós" szeretetcsomag, aki azonnal otthon érezte magát nálunk, az öreggel megszagolták egymást, és már egymás táljából esznek...

Ismétlen, tegnap dél körül hoztuk el, 1 nap alatt már kikeféltem a bundáját, sétálni voltunk, pedig kert van, és már póráz nélkül jött velünk az utcánkban.


A menhelyről: az igaz, hogy az Emberem kopasz tüsihajú, de nem az a brutál külsejű, 8 éves kiscsajjal mentünk, de mégis bizony úgy kikérdezett a csaj, hoyg hova, milyen körülmények közé kerül a kutyus, hogy csak lestem! :O Lakcímkártyát kért, nem volt elég bemondani a címet stb...

Tavaly (állítólag) 600 kutyát adtak örökbe...

Látszik az állatokon, hogy milyen jól tartják őket, szép fényes a szőrük, pontos időbeosztás szerint engednek ki szaladgálni egy-egy kennelnyi (2-4) állatot. Nekem ez nagyon pozitív tapasztalat volt, mert a menhelyekről olyan kép él szerintem sokunkban, amilyen elrettentő példákat mutatnak pl. a híradóban... :(


A lényeg, mi ezt a kutyust ÖRÖKBEFOGADTUK, vagyis élete végéig magunkhoz vettük, ezen kár vitázni.

(A naplómban majd lesz kép! ;)

2009. jún. 29. 08:21
Félre ne érts, nem bántani akarlak, nekem sincs gyermekem, és biztosan örökbefogadnék, ha nem lenne később sem. De! Pontosan azért használják ezt a szót az állatkák örökbefogadására is, hogy az emberek érezzék a tett súlyát. Ugyanis miattuk van ennyi állat a menhelyeken.
2009. jún. 29. 08:18
Komolyan nem értem, minek kell ilyeneken szőrszálhasogatni...
30. 54246605c4 (válaszként erre: 28. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 08:17

Szia!

NEM, NEM LEHETNE!!!!!

Ugyanis ez a neve...Felvilágosításul: Ugyanúgy örökbe fogadsz egy kisállatot, mint egy gyereket.

A gazdi ugyanis sokszor ugyanazt jelenti nekik, mint egy árva gyerkőcnek egy szülő. Ezért ez a neve.

29. tixtina (válaszként erre: 28. - 18ba5935e0)
2009. jún. 29. 02:52

Felőlem,tök mindegy-hogy hívjuk.

Elmentem a menhelyre,és kihoztam egy kutyust.

Ma már az állatkerteben is örökbe lehet fogadni,igaz jelképesen akár egy bengáli tigrist.

Ez most egy példa volt.

Miért baj,ha örökbefogadják az állatokat a menhelyről?

Ez szerintem csupán a szavakon való lovaglás.

Persze,nem hasonlítható össze-egy gyermek örökbefogadási procedúrával.

Azt is lehetne mondani,hogy befogadjuk az állatot.

Vagy keresgéljünk megfelelő kifejezést:))

Adjál tippeket esetleg:))

2009. jún. 29. 01:22

Sziasztok!


Nem veszekedést akarok szítani, de le szeretném írni a véleményemet!


Nagyon bánt, mikor állattal kapcsolatban hallom, hogy "örökbefogadás". Az örökbefogadás egy jogi kategória, örökbefogadni gyereket, azaz egy emberi lényt lehet, nem pedig állatot!


Ez ugyanolyan, hogy a kutyánál nem azt mondjük, hogy szül, hanem azt, hogy megellett. A kutya nem meghal, hanem elpusztul és így tovább.

Nem degradálni akarom azt a szeretetet, amit a kutyáitok iránt éreztek, de ez akkor sem "örökbefogadás"!

Nagyon szívesen leírom, mint örökbefogadó szülő, hogy mit jelent egy igazi örökbefogadás, mi mindennek kell megfelelni, mennyi hatóság vizsgálja meg az embert és mennyi hivatalos ügyintézéssel jár!

Nem ugyanaz, mikor kiválasztasz egy kutyát a menhelyen, fogod és hazaviszed...


Nem lehetne találni valami jobb szót erre? Mondjuk "gazdikereső" vagy hasonló.


Elnézést, hogy beleszóltam, megbántani meg főleg nem akartam senkit!

Remélem, minden menhelyes kutya talál magának felelős gazdit és jó helyre kerül!

27. tixtina (válaszként erre: 26. - 54246605c4)
2009. jún. 29. 00:37

Vajon a kan macskák sem császkálnak el,ha ivartalanítva vannak?

Úgy hallottam,hogy attól még csatangolnak.

26. 54246605c4 (válaszként erre: 25. - Tixtina)
2009. jún. 29. 00:34

pont az, ha nincsenek ivartalanítva:D

Olyanok, mint a pasik. Mennek a csajok után:))))

25. tixtina (válaszként erre: 24. - 54246605c4)
2009. jún. 29. 00:33

Persze,értem.

Most már marad ez a két "óriásbébim":)

Egyetlen kan kutyám volt-egy németjuhász-aki nem csavargott el.Pedig a haveromé volt,aki elköltözött panelba,és megkért-hogy fogadjam be Fredit.

Na,Ő csúcsfej volt-sajnos 14 évesen eltávozott:(

Azt nem tudom,hogy volt-e ivartalanítva.

Ha véletlenül mégis kan kutyám lesz,akkor mindenképp ivartalaníttatjuk.

Azt hittem,ez megbolondítja a kutyákat-meg sajnáltam szegényeket:)

24. 54246605c4 (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2009. jún. 29. 00:23
a kankutya, ha ivartalanítva van, nem csavarog. Nem kell, de ajánlott:)
23. tixtina (válaszként erre: 22. - 54246605c4)
2009. jún. 29. 00:18

Igen,így lehet.

Most a kankutyákról beszélsz,hogy ivartalanítani kell?Még nem is hallottam erről.

A lánykutyáim ivartalanítva vannak,mert az egyiknek méhgyulladása volt-azonnal kipakolták-még 1 éves lehetett.

A másiknak kifordult a nemi szerve,fél évesen az első tüzeléskor.Megijedtünk-de kipakolták-megoldódott a problémánk.

22. 54246605c4 (válaszként erre: 21. - Tixtina)
2009. jún. 29. 00:06
Ilyenkor? Ivartalaníttatni kell őket, mint minden menhelyről elhozott kutyát. Egyrészt kezelhetőbb lesz, másrészt oké, neked nem szül oda egy alomnyi kiskutyát, de hogy másnak "csinál" az teljesen biztos:)
2009. jún. 29. 00:04

Nekünk sajnos nem volt szerencsénk a kan kutyákkal.

Jött a párzás ideje,és árkon bokron menekültek itthonról,pedig nagyon jó dolguk volt,sétáltattuk-foglalkoztunk velük.

A kerítést megemeltettük-mindent befoltoztunk-kikötni nem fogunk állatot.

Mind a kettőt menhelyről hoztuk,de kölyök korukban kerültek hozzánk.Aztán:kerestük,kutattuk,végül a város másik felében találtunk rá,egy menhelyen volt.Újra megszökött.Másik kan kutyánkkal hasonló képpen jártunk.Jön a párzás ideje,és megkergülnek.Ilyenkor mit tehetünk?:(Most van két szuka kutyánk,egyik menhelyről,másik egy családtól-meg sem próbáltak megszökni.

20. 54246605c4 (válaszként erre: 19. - Kisfüles)
2009. jún. 28. 23:05

Nekem egy önfejű, makacs kis yorkim van, de azzal együtt kezelhető, imádnivaló, viszont első kutyás gazdinak soha nem adnék yorkit...

Értem, miről beszélsz:)))

2009. jún. 28. 23:01
Nekem van tenyésztőtől vett fajtatiszta kutyám is,és menhelyről hozott keverék is,hát mit mondjak,az ég meg a föld a két kutya között a különbség,a tenyésztőtől vett 3 hónapos kora óta van nálunk,de akkor fogad szót nekünk,amikor ő akar,a menhelyről hozott kutyánk nagyon bújós,szófogadó,ő szinte minden pillanatban igényli a simogatást,és lehet hogy csak nekem,de nagyon érdekes,hogy a kölyke ugyan ilyen,tehát ő is bújós,minden pillanatban szeretne bennünket,és szinte minden pillanatban odabújik hozzánk,hogy simogassuk.Szóval Szerintem a Menhelyről Hozott Kutyák Hűségesebbek,És Jobban Ragaszkodnak a Gazdájukhoz.Persze Természetesen Minden Állat Szeretetre méltó Függetlenül Attól Hogy Menhelyi Vagy Sem.
18. 54246605c4 (válaszként erre: 16. - Királylány83)
2009. jún. 28. 22:47
elment a privi...
17. 54246605c4 (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2009. jún. 28. 22:46

Sajnos jogos. Ez a szülő feladata. Én a 4. !!! születésnapomra kaptam egy kutyát. Anyukám a rendőrségen dolgozott, közölték, hogy nem való rendőrkutyának (németjuhász) és vagy elviszi valaki, vagy agyonlövik !!!!

Anyu elhozta. Na az a kutya senkit nem fogadott el gazdijának, csak engem...Elválaszthatatlanok voltunk...

Szegény Kormoskám konkrétan végigülte még a ballagásomat is az iskolakertben, csokornyakkendővel a nyakában....

A világ legédesebb kis döge volt... 14 évesen ment el közülünk...

Ezt azért mesélem el,. hogy nem a gyerekkel van a gond, hanem a szülővel, aki nem tanítja meg felelősségteljesen gondolkodni...

16. Királylány83 (válaszként erre: 1. - 54246605c4)
2009. jún. 28. 22:44

Szia!

Teljes mértékben egyetértek Veled!

Az örökbefogadást azért is támogatom, mert az az állat ezer százalék, hogy meghálálja és imádni fogja az új gazdit.

Készülök önkéntesként segíteni egy menhelyen, de az időm most még nem engedi, de minden info érdekelne erről, ha tudsz segíteni írd meg! Köszi

2009. jún. 28. 22:42

mikor mi vettünk kutyát a tenyésztő megnézte milyen helyre kerül, és mondta hogy volt akinek nem adta el mert nem volt megfelelő körülmény


és igen én is a kisgyerekek miatt irtam hogy egy kutya 10évre szól minimum


és aki 8 évesen még szeretgeti, lehet hogy 18évesen felé se néz:( tapasztalat

14. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2009. jún. 28. 22:42

ha pedig gyereknek veszik, érdemes nyáron, a szabadságok, no meg a nyári szünet ideje alatt venni, hogy legyen ideje megszokni egymást a két gyereknek :)


a másik, hogy el kellene magyarázni egy jó tenéysztőnek, hogy miket kell csinálni bármilyen jószággal, kutya, macska, stb, mert nem elég hazavinni.

Itt romlik el minden, mert egy ilyen apró állatka, nem játékra való eleinte.

Sőőőt, később is, inkább sok türelmet, szeretetet és gondoskodást óhajt, pont mint egy kisgyerek.

13. 54246605c4 (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2009. jún. 28. 22:41

én is látom sajnos. Nekem mini yorkim van, őt kaptam, az egyetlen állatom életemben, ami nem menhelyről van. Sokkal többet beteg, mint az előző kutyáim. Azonkívül sokan azt felejtik el, hogy édes egy yorki, édes, de ELSŐ KUTYÁS GAZDINAK NEM VALÓ!!!!

Borzalmasan okosak, de ha nem fogod elég erős kézzel, hülyeségre használja az eszét, és nagyon makacs, önfejű...

És mégis egy csomó kisgyereknél látom a yorkit...

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - 54246605c4)
2009. jún. 28. 22:38

köszönöm előre is, és szólok feltétlenül,

azt már tudjuk, hogy nem ragaszkodunk a fatisztákhoz, mert több a félre- és beltenyészet közöttük, sajnos.

11. 54246605c4 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2009. jún. 28. 22:38

Ezzel sajnos egy a probléma... Ez ténylegesen nem a tenyésztő feladata. Sokan akarnak "megkövezni" érte, de szerintem a legtöbb kidobott, megunt kisállat a gyerekektől van:(

Ugyanis a legtöbb szülő mit csinál? Nyúz a gyerek, kap állatot, egye fene. De ha egy gyerkőc nem tudja, hogyan is kell állatot tartani, hamar ráun. Ez nem az ő bűnük. Ilyenkor mit csinál a szülő? Megpróbál gazdit keresni neki, ha nem megy, irány a menhely.

A menhelyek olyan szinten vannak tele, hogy nincs HELYÜK az állatokra. Azonkívül nem is olcsó, az önkéntesek néha minden forintjukat arra fordítják, hogy a lakóknak legyen mit enniük. Bevallom,egyszer velem is megesett, hogy előbb vittem nekik kaját, minthogy a villanyszámlám be lett volna fizetve...

10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 8. - 54246605c4)
2009. jún. 28. 22:34

nem ezekre a tenyésztőkre gondolok, hanem akik csak ugy otthon maguktól állnak neki feketén szaporitani törzskönyv nélkül

és utána vásárokon árulják kocsiból , miniketrecekből, a szivem szakad meg:(


fontos lenne elmondani hogy egy kutya minimum 10évre szól, vagy több

9. 54246605c4 (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2009. jún. 28. 22:31

Szia Drága:)

akkor majd ha aktuális lesz, szóljatok, tudok segíteni:)

8. 54246605c4 (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2009. jún. 28. 22:30

Ezt most készülnek szabályozni, ha ez megnyugtat:)

Tenyésztő nem adhat ki a tervezet szerint anélkül kutyát, hogy a helyi sintértelepről meg ne néznék, hogy hova kerül a kutyus, valamint chipezve kell eladni őket, ergo lekövethető, honnan van, és a tenyésztő is felelősségre vonható lenne a tervezet értelmében.

Remélem sikerül...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook