Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óra vissza NEM állítás fórum

Óra vissza NEM állítás (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Apeeng)
2018. szept. 1. 16:58
Amennyit a japánok dolgoznak, nekik mindegy. :D
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. szept. 1. 16:57

És akik éppen éjszakás műszakban vannak, és egy órával többet dolgoznak...

Még ki sem fizetik, holott a tavaszi átállításkor nem biztos, hogy ugyanazok lesznek megint éjszakásban.


A nemzetközi járatok várakoznak a határon...

11. apeeng
2018. szept. 1. 16:48

Már csak az a kérdés, hogy a japánok miért nem alkalmazzák ezt a téli-nyári dőszámítást?

Lehet, hogy náluk bevált a klaszikus téli?


fura népség..bezzeg Európa, az nyitott minden jóra.

10. globus (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. szept. 1. 16:44

Hát ez az... :D Lusta vagyok megkeresni, hányan faxoztak a fórumon, amikor óraigazítás volt.

Most lesz lehetőség örülni.

9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Magdalénia)
2018. szept. 1. 16:43

De a Nap körül keringünk, és a Föld tengelye is ferde.

Vagy mondjuk havonta órát állítunk, de a nappalok rövidülésével akkor sem tudunk mit kezdeni.


Több ezer éven át jó volt úgy, ahogy volt... :D Aztán 38 évvel ezelőtt jött az átállítás ötlete, azóta ment a vita, hogy kell-e egyáltalán. Most vissza akarják vonni, most meg az a baj.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2018. szept. 1. 16:39

Szóval az átállítgatás szerintem is felesleges.

A téli időszámítás felel meg a csillagászati nappalnak a delelőponttal együtt. Ha nem lesz megkülönböztetve a téli és a nyári időszámítás, akkor majd szépen megint megszokja mindenki, hogy az az egyetlen nappal, ami 16 órás, körülbelül hánykor kezdődik.

[link]

7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Papája)
2018. szept. 1. 16:35

Az jó is lesz, mert a Napnak aligha tudod elmondani, hogy délben álljon már kicsit odébb. Mindenütt át kell írni, hogy van az elméleti delelőpont, de nem akkor van dél,mert mi így találtuk ki.


Én általában éjjel dolgozom. A gyárakban sincs ablak, ott állandó a mesterséges megvilágítás.


Nyáron eleve hosszabbak a nappalok, ha a világossághoz képest nézed, akkor nem mindegy, hány óra van?

Ha meg munkahelyre jársz, akkor az adott időpontban mindenképp vagy világos van, vagy sötét.

6. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 16:18

Talán azért térnek el a vélemények, mert egyikünk kakas, másikunk bagoly típusú.


Az lenne az ideális, ha későn lenne a napnyugta és korán a napkelte. Így lenne mindenki elégedett. :D

5. papája (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. szept. 1. 16:18

Ez így van, egyforma hosszú a nap télen és nyáron is, azonban nyáron, világosban tevékenyebbek vagyunk.

Tankönyv írásban meg "nagyok" vagyunk.

2018. szept. 1. 16:17

Magát az időszámítást is az ember találta ki.

Akik megszavazták (nem titkos, személyre szóló konzultációs megkeresések útján, ahogy nálunk szokás, hanem interneten, nyíltan) valószínűleg tisztában voltak azzal, hogy mit választanak.


A reggeli sötétség valószínűleg kisebb súllyal számít, mint amit az esti "még világos van".

A szervezetünk ehhez fog idővel alkalmazkodni hosszú távon. Nem kell majd félévente reboot-olni,és már ez is nagy segítség a stressz ellen, az immunrendszerünk érdekében.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 16:11

Nekem az a véleményem, hogy ha a tavaszi időszámítást akarják bevezetni, akkor át kell írni a tankönyvek egy részét. Ugyanis téli időszámítás felel meg a csillagászati időnek, az a hülye Nap olyankor van délben a delelőponton.


:D


A nappal időtartama akkor is annyi, ha később kezdődik. Viszont az év felében nő, az év másik felében egyre csökken az időtartama. Gáz, de ez az átállítás előtt is így volt.

2. globus (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 16:07
Semmi se jó nekünk.
2018. szept. 1. 16:06

Nagyon szeretem a nyári időszámítást. A hosszú világos estéken mennyi mindent lehet csinálni, olyan, mintha az életünk is hosszabb lenne. Sokszor eljátszottam a gondolattal, mi lenne, ha télen is a nyári idő szerint élnénk.

Most úgy tűnik az Eu-s állampolgárok szavazatai alapján bevezetik télen is a nyári időszámítást. Nem lesz óra állítgatás, nem lesznek nyűgös reggelek. Vagy mégis ?

Azt már tudjuk, milyen átállni tavasszal és ősszel.

Azt viszont nem, hogy milyen lesz télen is nyári óra szerint élni. Magam részéről jó, - mert nyugdíjas vagyok, nem megyek sehová, mindegy mikor kel a nap.

DE mi történik a gyerekekkel, a dolgozókkal ?

Délután nagyon jó lesz, mert még világosba haza érnek, kint játszanak is egy kicsit, szülők tesznek-vesznek a ház körül világosba.

DE mi lesz reggel ? 7 órakor tök sötét lesz. Ekkor a többség már úton van, vagy már ott van a munkában, iskolában. 8 órakor épp kivilágosodik és kezdődik a tanítás. Aludjon az a gyerek bármennyit is éjszaka a reggeli sötét szerintem megviseli a kicsit és a nagyot is. Tőlünk nyugatabbra 9 órakor kezdődik a tanítás épp e miatt. Na de tovább is tart, akkor meg mit értünk el. Tudjuk, lassan sötétedik, hozzá lehet szokni, de mégis.

Mi a véleményetek ?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook