Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óra vissza NEM állítás fórum

Óra vissza NEM állítás (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
43. Channa* (válaszként erre: 41. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 22:51
Ebből is látszik, hogy nem csak az időzóna számít, hanem az, hogy a napsugara, hogyan érkezik a földre...
42. Channa* (válaszként erre: 40. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 22:50

Hát nem tudom...

Nekem a nénikém férje igazi paraszt ember. 80 éves és már nem etet állatokat, nem jár ki a földekre, de az alvási szokása semmit nem változott.

Minden nap hajnali 3-kor kel (télen is nyáron is), és este 7-kor lefekszik (télen és nyáron is). Nem TV-t néz, hanem teszi a dolgát. Mostanság kutyákat etet hajnalban, mert már nem tart disznókat, kitakarítja a helyüket, stb. Tesz-vesz a házkörül, elmegy horgászni, stb.

Nem, nem a nappal kel, és nem is azzal fekszik le, hanem a megszokás szerint.


Én a nyári időszámítást szeretem és a nyarat, mert nyári vagyok? Én fővárosi vagyok és szívesen kelek és fekszek a nappal...

41. sanyinak (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. szept. 1. 22:42

Nem szőrszálhasogatás az, hogy mindenkinek más időszámítás lenne ideális.

Amikor pl Barcelonában nyaraltam, nekem szokatlan volt, hogy milyen sokáig világos van. Ők is ugyanabban az időzónában élnek, pedig a nap járása között lehet talán közel egy órányi különbség is hozzánk képest. Mi az UTC +01:00 időzóna keleti részében élünk, tehát abszolút indokolt lenne a "nyári időszámítás" folyamatos alkalmazása.

40. sanyinak (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2018. szept. 1. 22:32

Télen nem is kelnek fel a parasztok hajnalban, mivel sötétben semmi dolguk nincs. Nyáron viszont (az óra szerint) korán kelnek és ezért elmennek napközben delelni.


A kakas sem az óra szerint kukorékol, hanem a napkelte szerint és este az ülőre is a napnyugta szerint tér be.


Bizony az állatoknak télen rövidebbek a napjaik mint nyáron.

39. semleges (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 21:46
Nem kell állítgatni az órát.
38. Amaunet (válaszként erre: 33. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 21:15

Ok. Állítsuk meg a Földet? Ki akarsz szállni?:)


[link]

37. Channa* (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 21:04

Hány éves vagy?

Én 51, így éltem már abban a korban, amikor még nem létezett óra átállítás.

Szerintem te is:D

36. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 20:44
A nap járásához? Tehát nyáron már 4-kor fenn van, de télen csak 7-kor kel, mint a nap? Akkor én csak télen csinálnám, mert sokkal rövidebbek a nappalok, így sokkal kevesebbet kell dolgozni is.
35. Guruljka (válaszként erre: 33. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 20:42
Eme hozzászólást ajánlom mindazok figyelmébe, akik szerint én vagyok szőrszálhasogató és kötözködő.
34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 20:30

A gazdálkodót arra értem, aki főfoglalkozásban a mezőgazdaságból él.


Azért nem is gazdálkodót írtam, hanem az istálló állatainak a gazdáját. Nem ritka, hogy valaki a "kenyérkereső" munkája mellett egy-két állatot is tart. Nyilván a reggeli etetés a munkába induláshoz igazodik, és az állatnak szokatlan az óraátállítás miatti változás. Mint a kunyeráló macskának is. :D

33. sanyinak (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. szept. 1. 20:28

Nem csak kis hazánkról van szó, hanem az EU időszámításról.

Egyébként Győr és Nyíregyháza között is több mint negyedóra különbség van a nap járásában. Ez alapján nyilván nem egy időben "delel" a nap mindkét helyen, holott mindkét helyen ugyanakkor van 12 óra. És ez csak a Magyarországon belüli eltérés.

32. sanyinak (válaszként erre: 29. - PöttyösPanka)
2018. szept. 1. 20:25
És a gazdálkodóknak is van életritmusa, ami ugyanúgy független az óra beállításától és inkább az állatokéhoz és a nap járáshoz alkalmazkodik.
31. Magdalénia (válaszként erre: 19. - Papája)
2018. szept. 1. 20:18

:) Akkor viszont sokkal többet dolgoznánk és kevesebbet pihennénk.


Valójában a csillagászati idő az ami az emberre hat. Sokan nem is képesek éjszakai munkára. Szokni kell, vagy még úgy se.


A nyári időszámítás miatt főleg a gyerekek kerülnek későn ágyba, de ezáltal a felnőttek lefekvése is kitolódik. Van, aki könnyen hozzászokik a kevesebb alváshoz, de a gyerekek esetében káros. Szerintem a felnőtteknek is.


Télen fenntartani a nyári időszámítást, nagy botorságnak tartom, hiszen értelme sincs.

30. lapbarna (válaszként erre: 21. - Papája)
2018. szept. 1. 19:14

Saját gyerekkoromra visszatekintve nekem kifejezetten öröm volt sötétben jönni-menni, de én egyrészt sosem voltam "alvós", másrészt lehet, rosszul vagyok bekötve. :D

A három gyerekem közül 2 rossz alvó, 1 jó. De ez is változik, mivel a kamaszodás sokat javított a legnagyobb alvásain is. Az, hogy tél van, vagy nyár, tök mindegy nekik. Morcosan kelnek, ha nincs suli, ha meg van, akkor extra morcosan. :DDD

29. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 19:10
Az állatoknak is van egy életritmusuk, amihez hozzászoknak. A gazdálkodó sem teheti meg, hogy akkor eteti meg, és akkor engedi ki őket, amikor épp kedve tartja. Valamint az állatartók élete sem merül ki ennyiben, ezért nekik is van egy napi ütemtervük ahhoz, hogy mindent el tudjanak végezni. Nem olyan laza, hogy még órára sincs szükségük.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 19:02
Kis hazánkról beszélünk, nem?
27. sanyinak (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. szept. 1. 18:53
Az a hülye nap nem a teljes időzónában van a legmagasabban pont délben, hanem csak egyetlen hosszúsági fokon. Azaz a hosszúsági foknak megfelelően most sem ugyanakkor kel fel és nyugszik a nap az adott időzóna nyugati és keleti határán.
26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Sanyinak)
2018. szept. 1. 18:47
Nem a gazdálkodóról írtam, hanem aki egyéb munkája mellett tart jószágot.
25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2018. szept. 1. 18:46
Nekem végül is mindegy, csak szót csépelünk itt eleve.
24. sanyinak (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. szept. 1. 18:43

Én nem hiszem, hogy a gazdálkodó az óráját nézegeti folyamatosan, hogy mikor menjen etetni. ;)

Ott nincs idődrukk, ébresztőórára sincs szükség.

23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Papája)
2018. szept. 1. 18:42

Ez a kulcsszó, hogy kipihenje magát.


Nyáron világosban nehezebben alszik el még a nagyobb gyerek is. Pedig reggel esetleg korán kell kelni. Hiába indul reggel 5-kor világosban, ha este 22 óra óta esetleg nem aludta ki magát, mire kelnie kellett.


Télen gyakran indul sötétben az ember, de mivel kb. 17 óra és 07 óra között mindenképpen sötét van, ez nem kerülhető el.

22. Amaunet (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2018. szept. 1. 18:39
A bolygók mozgása nem lesz meggyőző magyarázat.:D
21. papája (válaszként erre: 20. - Lapbarna)
2018. szept. 1. 18:37
Szerinted a gyerekekre hogy fog hatni, ha reggel sötétben kell velük elindulni. Észre veszik, vagy nem foglalkoznak vele, ha kipihenten ébredtek.
20. lapbarna (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 18:28

Engem egyáltalán nem visel meg az óraátállítás.

Reggel felkelek, este lefekszem. Így is, úgy is keveset alszom, azt is szakaszosan.

19. papája (válaszként erre: 6. - Magdalénia)
2018. szept. 1. 18:23

Rövid, tömör és nagyon találó a válaszod.

Nekem ez tetszik legjobban.

Idővel meg kiderül mi a jobb, belenyúlni a természet rendjébe, vagy nem.

18. Guruljka (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2018. szept. 1. 18:00

Igen, a háziállatokra senki nem gondol. Pedig még az a kutya is csodálkozik, amelyik tud alkalmazkodni a gazdája életritmusához.

Ha a gazdi munka előtt viszi le pisiltetni a kutyát, az még elszorongatja a dolgát egy órahosszat. De az istállóban tartott állatot esetleg már jobban megviseli a változás, ha a gazdája kénytelen más időpontokhoz is igazodni és nem tudja korrigálni az átállítást.

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - L.luiselotte)
2018. szept. 1. 17:56
A téli időszámítás a valós. Ha megszüntetik, akkor ezt ősszel kell kimondani.
2018. szept. 1. 17:33
Én gyűlölöm a nyári időszámitást, még mindig nem hevertem ki a márciusi óraelőreállitást, Ja, azt még nem irtam, hogy 1/2 5 körül kelek, éppen amikor el tudnék aludni. Megyek melóba, még fenn a teliholod, 7 körül jövök, már ismét fenn van. ( vagy Szegeden le sem ment ? )Nem sok minden szól emellettt az ország mellett, de ha eltörlik a téli időszámitást, az is egy nyomós ok lesz a kivándorlásra. Szerintem nem csak nekünk.Én speciel 5 hónapja szédelgek a koránkelés miatt, már hétvégén sem tudom kipihenni magamat, mert mondani sem kell, hogy "bagoly" vagyok..
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Papája)
2018. szept. 1. 17:00

Az első bekezdésed azt sugallja, hogy a nyári időszámítás miatt van este sokáig világos. Pedig ugye azért van, mert nyáron eleve hosszabbak a nappalok. Télen teljesen mindegy, milyen időszámítás van, a nappalok olyan rövidek, hogy vagy este, vagy reggel úgyis sötétben kell tevékenykedni. Emlékszem gyerekkoromból a hideg, sötét téli délutánokra, amikor bandukoltam hazafelé. Aztán évekig dolgoztam úgy, hogy télen hetekig nem voltam szabadban olyankor amikor világos volt. Munkába menet még, hazafelé már sötét volt. Úgyhogy a sötétet nem lehet megúszni. Viszont az óraállítás sokak szervezetét megviseli.


Többek közt azét a macskáét, amelyik mindig megjelenik ebédidőben a nem messzi étteremnél kunyerálni. Aztán meg óraállításkor csak pislog, hogy miért üres az étterem a megszokott időben :D

14. globus (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. szept. 1. 16:58
Utoljára tesóm is bekapta a visszahajtást éjszakai műszakban.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook