Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önző vagyok!!! fórum

Önző vagyok!!! (beszélgetős fórum)


23. genlips (válaszként erre: 19. - F08844d0fd)
2011. jan. 3. 11:21

én sem látok önzőséget a tetteidben és elképzelni sem tudom, miért rohantak le téged ezért a történetért egy másik fórumon az önző jelszóval. az ő tetteiben annál inkább látom az önzőséget... pontosabban, hogy amikor meghozza a döntéseit, a saját, rövid távú, szórakozáskedvét leginkább kitöltő elfoglaltságot csinálja. és tudod mi a baj? ebből a körből már a szex is kiesett!

azzal, hogy hazaérkezése után a gép előtt ülő zombit játssza, egyáltalán nem tölti be a férj és apai szerepköröket!

és amikor gépezés közben a gyereked odamászik hozzá 'követelve' teljes figyelmét, ő maga hozza meg a döntést, hogy a gyerekét félre rakja (aki most alakítaná ki a köteléket közöttük, hozzáteszem, a gyerek tesz erre lépéseket és nem az apja?!?!?! - nonszensz!) és helyette a netezést vagy gépezést választja, aminek soha a büdös életben nem lesz semmilyen hosszú távú előnye, csak éppen a pillanatnyi szórakozás. ha feláll a géptől, elillan!


őszintén... én nem venném a fáradtságot egy percre sem, hogy miután elmondod neki ezeket, várjak egy pillanatot is, hogy változzon. szerintem nyíltan megmondhatod neki, hogy nem a barátnődtől kaptál tippeket, hiszen vele pont (férjed) miatta nem találkozol már! hanem egy fórumon kerested a választ, mert olyan elkeseredett vagy már. ha azt akarod, hogy megtaláltja a ezt a fórumot, ne töröld ki az előzményeket.


nem tudom hol él... illetve részben igen, mert gyerekkoromban én, lány létemre és két fiú tesóm is gépfüggők voltunk, de tudtak változni, mert felismerték, hogy az igazi emberi kapcsolatok, főleg a családban fényévekkel fontosabb, mint a netezés, gépezés, játék! mindezt gyerek nélkül is képesek voltunk és tudom, hogy nem könnyű! felismerés kérdése. csak nem jön olyan könnyen!!! és én erre nem várnék már...

2011. jan. 3. 08:11
beleolvastam a naplódba. nem vagy önző, csak fiatal :) fejezd be a sulit, ez nagyon fontos! 8általánossal nem mész semmire ma, ez a nagy helyzet. lehet hogy ott kellene hagynod ezt az embert, de te látod, érzed. a pénzről pedig: én gyedet kapok és abból+ a férjem fizujából nekünk sem egyszerű kijönni. ne dőlj be a látszatnak, sokan hitelekből élnek
21. kisj
2011. jan. 2. 20:00

Én olvasom a naplód. Nem vagy jó helyzetben.:(

Az én véleményem az, hogy aki 35 éves korára is csak ennyit tud nyújtani érzelmileg, anyagilag...stb az később sem fog változni.

Fiatal vagy, de erre a kapcsolatra akkor sem érdemes több évet elvesztegetni. Anyukádhoz nem tudnál elköltözni a kisfiaddal együtt? A sulit is minél előbb be kellene fejezned.

20. Evawitch (válaszként erre: 19. - F08844d0fd)
2011. jan. 2. 17:36
Sajnos a legtobb ilyen korai dolgokból mindig válás lesz, főleg mostanság. :( Te álmodozol a szép, boldog családról, ez meg csak a f@szt veri... Ha tudod, mielőbb hagyd ott a francba. :(
2011. jan. 2. 17:31
Én is úgy gondoltam, hogy netet lemondatom. Beszéltem vele, nem is egyszer és képes volt azt mondani, hogy a barátnőmmel találtuk ki, hogy összeveszek vele. Szerinte ő sokat foglalkozik a fiával. Nem lát be semmit sem. Különben 35 lesz. Ilyen idősen azért...Nem tudnék egyenlőre hová menni, de anyukám ott segít ahol tud. Most már tudom mire való az óvszer.:) Most még egyenlőre biztos nem akarok mást férfit. És majd ha külön megyünk egyszer biztos, hogy sok időbe fog telni mire túl leszek rajta.
18. zsanci79 (válaszként erre: 11. - F08844d0fd)
2011. jan. 2. 17:25

Hát most erre mit mondjak? Ki kell dobni a gépet!:))

Komolyra fordítva a szót, ha beszéltetek róla, és nem változik akkor neked kell lépned, mert nagyon nagyon fiatal vagy még, bőven előtted az élet. Főleg két év után már így....gondolom ő is csak huszonéves lehet.

de én azt tanácsolom, hogy ne fuss másik fiú karjaiba, hanem "gyászold" meg ezt az egészet, ha külön akarod folytatni....Ha egyáltalán van hova menned.

És a védekezés nagyon fontos, remélem mostmár Te is belátod, ne ess mégegyszer ilyen hibába

2011. jan. 2. 17:08
Ha beszéltél vele erről, mit szólt? Lenne hely, ahová tudnátok költözni a gyerekkel, ha elválnátok? Ha nem változik semmi, előbb-utóbb válás lesz a vége...
2011. jan. 2. 17:04
Nagyon jól esik, hogy itt azt mondják nem vagyok önző. Sok mindenben hibázik minden ember, de én próbálok változtatni folyamatosan. És szerintem már azért is járna legalább egy ici-pici tisztelet a férjem részéről, mert két év alatt a körülményekhez képest nagyon is jó háziasszony, anya és feleség lettem. Bár feleségként annyira nincs is rám szükség.
15. f08844d0fd (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2011. jan. 2. 17:01
Itt a probléma. Nagyon is tudom, hogy fiatal vagyok és mielőtt terhes lettem a legbulizósabb, csavargóbb csaj voltam, de nagyon is jól sikerült szerintem belerázódnom a feleség, anya, háziasszony szerepbe. Szinte mindig itthon vagyok a fiammal, aki egy barátságos, mosolygós, hiperaktív, egészséges kisfiú. Szinte mindig rend van, a játékokat leszámítva. Van kaja, még ha alig van miből akkor is eszünk valami főtt kaját. Mióta egy várossal arrébb költöztünk barátnőmtől (egyetlen egy van) Havonta max. 2-szor találkozunk. Ha mondom neki, hogy megyünk b.nőmhöz: Marha jó! Én egyedül bárhova??? Eddig nem sokszor volt rá példa. Orvoshoz, vérvétel, állásinterjú. Meg most a szilveszter, hogy az apjával volt. Meg volt még egy két alkalom és ennyi. De a mostani szilveszter is épp, hogy elvállalta, hogy vigyáz a fiára. Pedig ő nem is akart menni sehova.
14. Evawitch (válaszként erre: 11. - F08844d0fd)
2011. jan. 2. 16:59
Nem látok sehol önzőséget. Valamit biztos írhattál, ahol félreértették a dolgokat.
13. 03feca27e2 (válaszként erre: 12. - F08844d0fd)
2011. jan. 2. 16:57

Szia!


Szerintem épp ezért nem vagy önző. Aki ezek után azt írja rád az fogalomzavarban szenved...

2011. jan. 2. 16:50
Azt én értem, hogy ketten kellünk ehhez is. Én tudom mit rontottam el és szerintem már azon változtattam, de ő semmin sem.
2011. jan. 2. 16:47
Az történt, hogy 18 éves fejjel összejöttem a férjemmel, nem sokra rá kiderült, hogy lesz babánk. Én ha valakit nagyon szeretek akkor azt tényleg nagyon és csak őt. Azt mondta a férjem, hogy ha elvetetem akkor nem áll többet szóba velem. Már 3 hónapos volt a baby mire kiderült és valójában én sem akartam volna elvetetni. Felelőtlenség volt tudom, de már az elmúlt. Terhességem alatt jöttek sorban a gondok. A férjem keresett jobb állást. Egyet aztán kettőt, hármat, négyet, ötöt és már nem is tudom mennyit. De ennyi biztos volt. Egyik helyen a főnököt nem bírta, a másikon a munkatársat. Egy kettőt még meg is értek, mert érthető indoka volt. Aztán jöttek ugye az egy hónap kiesések miatt az anyagi gondok. Költöztünk 1x, 2x, 3x, és ez a negyedik ahol lakunk. Még terhes voltam mikor már meg kezdődtek a számítógép gondok. Azt hittem, vagyis reméltem, hogy majd ha már megszültem jobb lesz. Hát nem. Volt, hogy mikor már otthon volt a fiunk megvártam késő este, erre ő leült gépezni... Szülés óta a szexuális életünk...egy darabig volt, hogy eltelt fél év. Ma már eljutottunk a havi egyhez...Aztán nőtt a kisfiunk. Már egyre többet kellett vele foglalkozni, apa csak játszott. És most jön a nagyon közel múlt és a jelen. Jött a mostani álláslehetőség. Biztos, nem annyira vészes munkaidő. 8 óra pékség Tes.o. Apa mondta, hogy na hát akkor már többet tud velünk foglalkozni, meg többet lesz itthon. Oké. Hát már ez a hatodik hónap, hogy ott van. Mikor felkel reggel(mindig délután jár) bekapcsolja a gépet és játszik amíg nem megy dolgozni. Hazajön tv-zik, mert akkor általában én ülök a gép előtt. Ha szabad napos akkor szinte ugyan ez. Ha a fia odamegy hozzá akkor vagy felveszi és hamarosan le is teszi, mert hát egy 1 éves gyerek nem szeret egy helyben ülni. Ha megkérdezem, hogy nem megyünk-e sétálni vagy valami akkor hát ő MINDIG nagyon fáradt, meg most focit néz, most játszik. Egyszer elegem lett abból ahogy viselkedik velem és kerestem egy szeretőt. Akit találtam is. De ha hiszitek ha nem PRÓBÁLTAM javítani a kapcsolatunkon, mert csak szerettem valaha és csak a fiam apja, de én egyedül kevés vagyok. Neki is kéne alkalmazkodnia nem csak nekem. Ha elmegyek barátnőmhöz a fiammal akkor mindig ezt mondja mérgesen, hogy nagyon örülök. Miért sajnál havonta egy max két napot? És a fia is szeret ott lenni. Neki mindent lehet nekem semmit. De ez komoly. És én vagyok az önző? Mondtam neki nem rég, hogy jövőre visszamegyek a suliba. Van még két évem. Jövőre ő megy jogsit csináltatni én majd akkor megyek suliba ha már a fiunk ovis. Kocsink nincs pénzünk rá megint nincs, akkor minek a jogsi? Nem lenne fontosabb, hogy legyen szakmám mire oviba megy a gyerek. Idén tél előtt kapott 6000-ért bakancsot, én tavaly kaptam 3000-ért csizmát. Mondtam neki, hogy venni kéne egy csizmát, mert lefagy a lábam. Hát neki is lefagy. Mert az ő lábát csak a 15-20 ezres bakancsok bírják. Nem is tudom mit írjak még.
10. zsanci79 (válaszként erre: 1. - F08844d0fd)
2011. jan. 2. 16:45

Most beleolvastam az egyik fórumodba, ahol panaszkodsz a családi életetkeről. Én ott nem láttam semmi pocskondiázást, lehet nem erről van szó nemtom.

De elolvasás után is tartom azt, amit látatlanban írtam, túl fiatal vagy még, biztosan imádod a gyermeked, nem kétlem, de Neked még nem ez az élet kéne, a lelked mélyén Te is tudod, és kivetíted a mérgedet másokra is. Lehet hogy pont a férjed kapja. Amúgy kettőn áll a vásár...Ha meg más problémátok nincs, csak a hétköznapi szürkeség, akkor inkább várd meg míg visszamész dolgozni (ha dolgoztál), de addig is járj el a barátaidhoz egy kicsit, a kicsit meg hagyd addig apával. Biztosan feltöltődsz majd:)

Amúgy tervezett gyermek volt?

2011. jan. 2. 16:31
és tényleg mindenért ő a hibás? mert ez erős túlzás.egy házasság elrontásához ketten kellenek...
8. zsanci79 (válaszként erre: 7. - F08844d0fd)
2011. jan. 2. 16:31
Én sem ismerem a történeted. De nem lehet hogy te még túl fiatal vagy? 20 évesen válás, gyerek...tán még keveset tapasztaltál...De mondom, nemtudom miről van szó, csak következtetek
2011. jan. 2. 16:27
Na ez az, hogy mindenki boldog akar lenni. Én is. És a jelen házasságomban nem igazán sikerült. Azért mondták, hogy önző vagyok, mert semmit nem nézek el a férjemnek. Mindenért hibáztatom.
2011. jan. 2. 16:26
nem ismerlek. elolvastam a más témához a hozzászólásaid, de az alapján nem tűnsz annak. nem tudom
2011. jan. 2. 16:25
írd le ide is a történetedet és meglátod, hogy ugyanazt kapod-e itt is vagy csak egy felbátorodott csoport lincselt volna meg :)
2011. jan. 2. 16:24
Az ember nem ismeri a történeted így nem is alkothat véleményt.
2011. jan. 2. 16:24

Ez rettenet!

Milyen jogon ír valaki ilyet??

2011. jan. 2. 16:23
A boldogságra vágyásnak nem sok köze van az önzéshez. Természetes, hogy boldog akarsz lenni - ugyan, ki nem? Az már más kérdés, hogy van, aki valóban önző módon akarja elérni ezt az állapotot.(Nem ismerlek, ezért csak általánosságokat írhatok.)
2011. jan. 2. 16:18
Egy másik oldalon eléggé kaptam a .ofámra. Azt mondták, hogy önző, nem törődöm, átlátszó és "Szánalmas hazug és társadalmilag elkorcsosult ember vagy..."! Hogy miért? Mert szerettem volna boldog lenni. A többi meg már talán nem is olyan lényeges.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook