Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önző dolog, ha anyaként sportolni is szeretnék? fórum

Önző dolog, ha anyaként sportolni is szeretnék? (beszélgetős fórum)

1 2 3
42. 388b941089 (válaszként erre: 39. - 6e712803ac)
2016. jan. 20. 12:13

Az anyukában azért okoz rossz érzést, mert az apuka ellenzi!!! Ha apuka támogatná nem érezné úgy, hogy rossz anya, mert magára hagyja pár órára a gyerekét. :O Totál begyepesedett gondolkodás ez egy apa részéről. :OOO


Sztem beszéljék meg, és egyeztessenek. Az anyának és a babának is jobb, ha az anyuka nem depresszióban ülve van otthon egésznap a gyerekkel. És abból, hogy a napi 1 óra elmenetel miatt szorong, az látszik, hogy nem éppen kiegyensúlyozott. És ez a nem jó a gyereknek!! Nem az, hogy 1 órát egyedül van apukával!

2016. jan. 20. 12:10
NEM AZ.
40. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 20. 11:24

ne hülyéskedj! szerintem csak a párod kelti benned a lelkiismeretfurdalást. fogd magad, menj, és hagyd apukára. nekik mélyebb lesz a kapcsolatuk, te meg egészséges maradsz :) minden szempontból nyerő helyzet.


Én tuti nem agyalnék ennyit, mennék.

39. 6e712803ac (válaszként erre: 36. - 388b941089)
2016. jan. 20. 10:17
DE,de lehet. Nem ezt ondtam. Persze,hogy lehet. Csak azért irtam,hogy korai mert az anyuka vacilál,rossz érzést kelt benne. És ez viszont a babájának sem jó. Persze,hogy rá lehet bizni az apukára,már miért is ne? És ha apukának nem tetszik,lehet rá tojni mert biztos imádja a kislányát és rájön ,hogy milyen jó heti pár órát kettesben tölteni a kislányával. Viszont mondom ha anyukában ez rossz érzést kelt akkor várjon még pár hónapot. Csak ezt mondtam :)
2016. jan. 20. 09:12

Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod!

Jó sportolást! :-)

Szükség van a mozgásra, igényed is van rá, a baba meg arra a kis időre jól meglesz a család többi tagjával.

Miért ne mennél akkor? Hajrá!

37. anya4005 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 20. 08:32

Bár én nem sportolok már jó ideje,de arra biztatlak,hogy menj!

Szerintem nem sok a heti 1 alkalom (akár több is beleférne),a meccsre pedig elkísérhet apa és a baba is,ha úgy gondoljátok.

Attól,hogy gyereked lett,nem kell lemondanod a sportról.

Apa valószínűleg azért ellenzi,mert becart,hogy néhány órát kettesben lenne a picivel. Talán neki is könnyebb,ha az első néhány alkalmat úgy oldod meg,hogy egy nagyi is velük legyen (vagy valaki,akit bír apa is,baba is),aztán belerázódik ő is.

36. 388b941089 (válaszként erre: 2. - 6e712803ac)
2016. jan. 20. 08:18
Miert ne lehetne par orara az apukara hagyni egy 8honapos babat?! Ennyi kulon toltott ido kell az anyukanak es a babanak is! Az anyuka kozerzete is jobb lesz, feltoltodve megy haza, en mindenkeppen javaslom, en is ezt fogom tenni.
35. globus (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 20. 08:08
Nehogy lelkiismeret furdalásod legyen azért, mert szakítasz magadra egy órát! Sokkal jobb a családnak, ha kiegyensúlyozott, boldog vagy.
2016. jan. 20. 07:49

Nem Te vagy az önző, hanem aki nem akar elengedni. Az én véleményem szerint heti 2-3 edzés bőven belefér a gyereknevelésbe. Mindenkinek jó lesz ettől. Nem bandázni mész, nem bulizni, hanem olyant csinálsz, ami a testedet, lelkedet rendbe teszi. Ha nem fogsz eljárni, felőröl. Aztán jobb lesz-e nyugtatókat szedni?

Uccu neki, menj! Én is járok régóta, felszabadít, oldja a feszkót, stb... Akár egyedül, akár csoporttal, nekem mindegy.

2016. jan. 20. 07:25
Egyáltalán nem. Ha kiegyensúlyozottá tesz, az a gyermekednek is jó. Barátnőm napi 3 km-t fut ikrek mellett!! :)
2016. jan. 20. 07:23
Dehogy önzés! Nemcsak kikapcsolódás a sport és stressz levezető, de fontos az egészségednek is. Ha ebben a párod akadályoz, nem számít neki a te egészséged, nehogy még te érezd magad hibásnak! Nem szép dolog tőle.
2016. jan. 20. 07:12

ez a fórum is meggyőzött arról, hogy nem kell férjhez menni. nekem egy ilyen pasi sose parancsolgathatna.

menj edzeni, minél többször!

30. Petra025 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 20. 07:03

15 hósak lesznek az az ikrek, 10 hós koruktól babakocsival futok velük:-))

Imádom, rengeteget fogytam tőle és a babákat sem kell lepasszolni. A babakocsis futó közösség pedig szuper, a környékemen több futóanyu is van, így közös futásokat is szervezünk. Utána pedig csacsogás, kávézás:-))

2016. jan. 20. 06:14
Nem,a sport az egészséges élet része.Az lenne baj,ha nem sportolnál.
2016. jan. 20. 04:22

Nem vagy te sokak házvezetőnője, főleg nem cselédje.

Amúgy menj sportolni! Meg védd a depressziótól és jó karban tart, vagy most abba hozz. Ja és levezeti a feszültséget!

27. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:54

Wahhh... Nanaaa, hgy mozdulj ki :) Kell a feltoltodes nekunk, anyaknak is. Engem szerencsemre tamogat ebben a ferjem, kulonben betekeredhetnek, siman.

Utana a ferjed is kap egy feltoltott anyut, "nem eri meg neki?" :)

26. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:11

Tudod, mi az önzés?


AZ, hogy a párod ezt a heti egy-két órát sem hajlandó Neked megadni.....

25. timycat (válaszként erre: 17. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:07

Nálunk 27 és még sincsenek féltékenységi problémáink, meg azon is túllépett hogy az asszony helye a konyhában van, vagy ha nem akkor esetleg vághat fát. Király.


Hát nem vagyunk egyformák

24. michelle.r (válaszként erre: 23. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:06
Nekem pont ilyen van :) Magasra tette a mércét, kepeszthetek, hogy a nyomába érjek majd ;)
23. Enixa (válaszként erre: 21. - Katinkaboszi)
2016. jan. 19. 23:03
Ilyen anyóst elfogadnék! :-D
22. Enixa (válaszként erre: 18. - Da16da8965)
2016. jan. 19. 23:02
Ezt azt hiszem holnap mondani fogom neki. Köszönöm!
21. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:01

Huh, teljesen ki vagyok, hiszen egy anya, mert szült egy édes gyereket, attól még nem annak a kicsinek a rabszolgája és kiszolgálója, hanem önálló élettel rendelkező NŐŐŐŐŐŐ!!!!


Nagy betűkkel, ahogy kell, mert a férjed csak attól fél, neki kell vigyázni a saját gyerekére éss nem pedig az esti "nagyon fontos munkáját" végezheti, alvás, olvasás, tévézés ürügyén.


Magyarázd el neki, hogy attól csak jobb lesz neki, mert ha te jobban érzed magad,az neki is előnyökkel jár.


Menj el és ne hallgass, főleg az anyósodékra, mert a te életed, éld most és ha jönnek a volt csapattársaid, netán meghívood őket, beszéljetek nyugodtan arról, hogy legalább edzeni lemennél közéjük, amolyan kikapcsolódásként is.


Nekem még nincs unokám, de ha lenne, én küldeném az anyját egy idő után, kikapcsolódni, szórakozni a fiammal, mert attól jobb szülők lesznek, ha kiegyensúlyozott az életük.

A nagyszülők pedig segítsék őket ebben :D

20. Enixa (válaszként erre: 16. - 4740439ec6)
2016. jan. 19. 23:01

Ez a normális. Ha az embernek van kedve menni valahová, és megoldható, miért ne? :)

Mindenkinek jó utána.

19. unom (válaszként erre: 15. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:01
A favágás a nő dolga? Ebben támogatják az egyenjogúságot? :D
18. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2016. jan. 19. 23:00
A gyereknek (és a férjnek is) az a jó, ha az édesanyja kiegyensúlyozott és boldog.
17. Enixa
2016. jan. 19. 23:00
Nálunk is 10 év a korkülönbség, ezért kicsit megértem, hogy félt, de tudja, mennyire szeretem, sose kellene más...
2016. jan. 19. 22:59
1 hónapos volt a gyerek,mikor moziba mentünk.Kutya baja lett a gyereknek.
15. Enixa
2016. jan. 19. 22:58
Ilyen család az övé. Az asszonynak a konyhában a jelye, ha ott nem, akkor mosni, takarítani kell, fát vágni, stb... Már kezdem őket megszokni, de azt nem, hogy párom nagyon ad a véleményükre, és tuti, miattuk se enged...
14. Enixa (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2016. jan. 19. 22:55

:-D Annyira majdcsak nem aljas. :-D

A szüleim vigyáznak rá, már ez is le van beszélve. :) Ő is ellenne vele, tudom, imádják egymást, de féltékeny a párom, és tuti, hogyha elmegyek edzeni, megharagszik, de egy idő után belátná, hogy lehet, jól is tettem... mert mostanában néha elég hamar kiakadok. :D Ott azért le tudnám vezetni...

13. timycat (válaszként erre: 8. - Enixa)
2016. jan. 19. 22:53

Féltékeny? Baszki.

Én kb 2 hónapos korától visszamentem dolgozni, igaz volt hogy a gyerek is jött, de semmi baja nem lett sem a gyereknek, sem apának hogy a "társadalom által elvártnál" több időt töltöttek együtt. Sőt a nagy korkülönbség ellenére nagyon nagy köztük az összhang, mondjuk ki, apa az Isten, amit ő mond az fekszik-nyugszik. És ez tök jó és kényelmes nekem.


Az meg hogy más mit pampogott, hogy mennyire vagyok utolsó car-anya sosem érdekelt, valamiért mégis én voltam talán a legkevésbé frusztrált és a legkevésbé lestrapált "némber" a játszón.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook