Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olyan nőgyógyászt keresek Budapesten akinél lehet választani a császárt! fórum

Olyan nőgyógyászt keresek Budapesten akinél lehet választani a császárt! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
113. Taste (válaszként erre: 111. - Zebra25)
2013. jún. 7. 10:37

Én is azt írtam, h problémát jelenthetett ..

Érdekes, pedig a legtöbb vérnyomás csökkentőben vízhajtó is van. De mindegy, felesleges is boncolgatni, a lényeg az, h gondolom, már túl van rajta és 50 kg -al könnyebben éli az életét szegény ..

112. Zebra25
2013. jún. 7. 10:36

mennyi volt az induló súlya? ezt nem tudom pontosan sajnos de olyan 65-70 kiló lehetett

nem volt kövér, egyáltalán előtte

111. Zebra25 (válaszként erre: 110. - Taste)
2013. jún. 7. 10:33

dehogy is nem jelent

magas volt a vérnyomása

adtak neki gyógyszert, de nehéz volt beállítani

sokat is feküdt kórházba szegény

110. Taste (válaszként erre: 107. - Zebra25)
2013. jún. 7. 10:29
Tudom, most nem ez a fő téma (tényleg, elérhetőséget sztem még mindig nem kapott Ancsi :)), de ezen az 50 kg -on megakadt a szemem. Az orvosa ehhez mit szólt? Nem csinaltak vele a terhesség alatt semmit?Hány kg -ról indult a barátnőd? Gondolom, ennek a drasztikus hízásnak/vízesedésnek volt valami előtörténete?! Ez azért komoly bajt jelenthetett a terhesség alatt nem csak anyunak, hanem a gyereknek is, nem?
109. Taste (válaszként erre: 103. - *MysticMyra*)
2013. jún. 7. 10:24
Nem is gondolnád, mennyi olyan nőgyógyász van, aki vállalja.
108. Ancsii
2013. jún. 7. 10:20
Indulatot? Hát kinyilik a bicska a zsebembe egyesek miket irogatnak ha vki császárral akar szülni, ezért! Nem neked szolt zebra 25! Attól még ugyanolyan anyuka lesz mint a többi! Visszatérve, én nem akarok kockáztatni hogy oxigénhiányosan szülessen, vagy hogy utána rámenjen a házasságom ha esetleg visszamarad vmi! Akkor inkább szenvedjek a hasi mütét után! Viszont megcsászároznak ha az anyuka annyira fél töle, és pszichologustol visz róla papirt!
107. Zebra25
2013. jún. 7. 10:13
Van egy barátnőm aki 50 kilót hízott a terhesség alatt. Ebből az 50 kilóból szinte minden egyes kiló víz volt. Nem tudta megszülni a babát, meg kellett császározni, de ami a császár után következett az pokol volt. A vizesedés miatt nem tudott gyógyulni a sebe, begennyesedett és társai.
106. Zebra25 (válaszként erre: 104. - Zebra25)
2013. jún. 7. 10:10
fiamon, vízen, lepényen és a + véren kívül az összes többi víz volt.
105. Zebra25 (válaszként erre: 101. - Ancsii)
2013. jún. 7. 10:08
Nem értem ezt a nagy indulatot benned.
104. Zebra25 (válaszként erre: 102. - 17aadc1082)
2013. jún. 7. 10:08
Nem, nem csak azon múlik. Én 14 kilót híztam és a fiamon, al az összes többi víz volt. Attúl a mérleg felfele billent. Hiába diétáztam.
103. *MysticMyra* (válaszként erre: 10. - Ancsii)
2013. jún. 7. 10:02

:) Először is: ha normális választott orvosod van, nem fog hagyni 15 órát vajúdni. Ha látja, hogy nem jön lentebb a baba feje, vagy nem tágulsz rendesen, megfogja tenni a szükséges lépéseket.


Másodszor: nem kicsit sértő az írásod az agyon roncsolt hüvelyről, meg arról, hogy utána nem jó a szex.

Nem fogom részletezni a szexuális életem, de három hónapja szültem a kisfiam, természetes úton, és jééé, SEMMIT!!!, nem változott a hüvelyem. Igen, az első hat hétben más volt, de szépen vissza állt és a szex is pont olyan mint volt. Én őszintén feltettem a Páromnak a kérdést, nem tág-e, Ő is élvezi-e és azt felelte semmiben sem változott. Ugyanolyan szűk mint előtte volt.

Nem tudom honnan veszik egyesek, hogy ha valaki természetes úton szül, akkor Ő egy meleg vizes vödör lesz. A hüvely gyönyörűen regenerálódik.

És meg kell mondjam, szülés után már két órával a folyosón ücsörögtem, semmi bajom sem volt.

Három óra alatt meglett a kisfiam és a vajúdás része kellemetlenebb mint maga a kitolási szakasz.

Már pedig ha császárral szülsz, vajúdnod ugyanúgy kell. :) Mert nem írnak elő programozott császárra, ha be van fordulva a babád, nincs téraránytalanság és társai. Senki sem kockáztatja az állását, meg a szülésről záró jelentés készül, amiben szerepelnie kell hogy vettek fel az osztályra, mit kaptál, hogy s mint történt.


De a Te döntésed. Véleményem szerint nem fogsz találni olyan nőgyógyászt, aki ezt így elvállalja.


A hízás témához, pedig igen, azon is múlik ki mennyit eszik, de nagyon sok a genetikán.

Én 10,5 kg-t híztam, úgy hogy bőven faltam az édességet, mert ezt kívántam. Volt olyan ismerősöm, aki majdnem velem egy időben szült, hogy alig evett, diétázott, még is 18 kg-t hízott.

102. 17aadc1082 (válaszként erre: 100. - Zebra25)
2013. jún. 7. 00:42
De, pont azon múlik.
101. Ancsii
2013. jún. 7. 00:10
A levegőtől nem lehet hízni, csak az ételtől, tehát ha egy nap megeszem 5000 kalóriát, még szép hogy hízni fogok, ha csak 1000-t akkor biztos nem! Nem kell 20-30 kilót felszedni, mert terhes az ember. Ez mind akarat kérdése, a fogyókúra is, a dohányzásról leszokás is! Nyílván más a helyzet, ha pajzsmirigy, hormonális zavarokról van szó!!!
100. Zebra25 (válaszként erre: 98. - Ancsii)
2013. jún. 7. 00:01
Nem, nem azon múlik, hogy ki mennyit zabál.
2013. jún. 7. 00:00
Akkor most kismami vagy vagy sem?
98. Ancsii (válaszként erre: 97. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 6. 23:46
Látszik hogy egy idióta vagy!Igenis, te olvass vissza az elején miket irogattál, és abban ez is benne volt! Ezek szerint aki császárral szül nem való neki gyerek? És szoptatni se akarja, meg kihordani se? És az 90 kilós bálna lesz???? Nem leszek 80 kiló, mivel most is 50 kg vagyok, és ez csak azon múlik ki mennyit zabál a terhesség alatt, nem kell 2 helyett enni és kész!
97. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 96. - Ancsii)
2013. jún. 6. 23:25
Egy szóval nem mondtam,hogy te rossz anya leszel..olvass vissza.Azt írtam,hogy éretlen vagy még,ez süt minden mondatodból..de hajrá.Továbbiakban nincs miről beszélnünk,eléggé máshogy látjuk a dolgokat.Még annyi,hogy attól is lehetne ám félni,hogy úgy meghízol a terhesség alatt,hogy utána nem tudod leadni a felszedett kilókat és ez esetben a párod nem kívánna meg.Ezen is gondolkodj el...Erre van is egy megoldás:A béranyaság,se fájdalom,se pu.ci probléma viszont a gyerek meg van.Lehet nálad ideális megoldás lenne..Oroszországban olcsó..
96. Ancsii (válaszként erre: 95. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 6. 23:09
Te mi jogon mondod azt hogy ki milyen anya lesz, vagy lett, ha nem akar természetes úton szülni????? Van olyan nőgyógyász pasi aki, úgy vélekedik a császárról, h aki azzal szül 'nincs lestrapálva', minden nőnek úgykéne szülnie, mivel ő plasztikai műtéteket is csinál ott lennt! Na ezek után , senki nem tud lebeszélni erről, ha ezt egy olyan ember mondja aki látott ott egysmást!
95. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 64. - Ancsii)
2013. jún. 6. 22:52

:-D Hát ez jó!Még én vagyok primitív..bemásolom azt a mondatodat amiből arra következtettem,hogy neked nem való gyerek,mert annyira éretlen vagy:

"ha pasi lennék tuti nem nyulnék a feleségemhez ha kitolna ott egy gyereket, ezt mondtam a páromnak is, én tuti nem sexelnék többet ugy megviselne"

Ez szerinted normális?Az ő gyerekét szülnéd meg..könyörgöm...de veled nem is megyek bele vitába,nagyon gyerek vagy még!

94. Ancsii (válaszként erre: 91. - Krisz42)
2013. jún. 6. 22:36
Nagyon sajnálom ami veled történt! :( Ez a legundorítóbb az egészben, emberek vagyunk, és igen látniuk kelett volna h nem fog kiférni a baba, és hagynak szenvedni! Bocs h ezzzel jövök, de amikor a kutyusunkat láttam megszülni a kölykeit, a sziven szakadt meg ahogy láttam h szenved és nyüszít fájdalmában, és szörnyű volt h nem tudtam rajta segíteni, h ne fájjon neki,vagy könyebb legyen! És mi emberek, 2013-ban ridegen, nulla empátiás készséggel végignézzük ahogy szenved egy anyuka... :( Na a legszebb az egészben, h a nőgyógyászok többsége férfi, aki csak annyit tud mondani az anyukának hogy ne hangoskodjon, stb, és fingja sincs arról min megy keresztül egy szülés során, és soha nem is fogja megtudni!
93. Ági05 (válaszként erre: 86. - Nefaria)
2013. jún. 6. 22:14
Hallottam már 2 ismerősömtől is hasonlót,ők annak tudták be,hogy nem volt jó az aneszteziológus,nem adott elég nagy dózisú érzéstelenítőt.Nem értek hozzá,így nem tudok érdemben nyilatkozni.Lehet,inkább az van,amit írtál,emberfüggő.
92. Ági05 (válaszként erre: 67. - 4c1a787e8f)
2013. jún. 6. 22:11

Jól belemerültetek a témába lányok :) Ahol én szültem,ott a természetes szülést erőltették.Nálam indokolt volt a császár,az orvosom mégis 18 órát hagyott vajúdni,tolófájásokkal vittek a műtőbe,a kisfiam 1 hónapig volt emiatt kórházban.Én is visszakerültem,mert bennem hagytak placenta darabokat.

Sok mindent láttam,amíg bent voltam.

Egy valamit még nem említett senki,hogy az OEP naponta bizonyos számú császárt támogat.Pl.volt,akinek azért kellett megvárni az éjfélt,mert aznapra elfogyott a támogatás,így csak éjfél után műtötték meg.Bár gondolom,közvetlen életveszély nem állt fenn,mert ha igen,csak megcsászározták volna támogatás nélkül is.Volt egy olyan eset is,akit átküldtek a másik kórházból,mondván,nincs a babának szívhangja,ne ott rontsa a statisztikát.Még sajnos mondhatnék néhány esetet.Ebből a szempontból nagyon megértem a fórumindítót,elég a környezetében egy negatív eset ahhoz,hogy kialakuljon benne a félelem.

Barátnőm hasonló okokból keresett szintén így orvost,mindhárom gyerekét császárral szülte.Segíteni nem tudok a fórumindítónak,mert nem Budapesten van.

Egyetértek veled,csak indokolt esetben kellene a császár,de akkor cselekedjen időben az orvos.

91. Krisz42 (válaszként erre: 87. - Ancsii)
2013. jún. 6. 22:09
Nekem vakbélműtétem volt,mikor 1éves volt a fiam,ott izmot is vágtak.Engem 2nap utân hazaengedtek,már első éjszaka is becsempészre férjem a fiam és a sebemen fekve szoptattam,második éjszaka is,ott aludt mellettem.Otthon 1napig bírtam,h a nagy gyerekeket ugráltassam,ha emelni kellett,meg hogy feküdjek.4.nap felkeltem,én emelgettem,6.nap játszòtér és ment az élet tovább.Viszont az az 5perc olyan volt,h sìrhatnékom tâmad,ha eszembe jut.Pedig már 2x szültem előtte,de annyira kiszolgáltatott soha nem voltam és annyira mindent elborító fâjdalmat még soha nem éreztem.Utâna másfél hónapig véreztem,3hónap kellett,h felêpüljek.Akkor inkább matassanak bennem.Egyébként nagyon sok híresség császárral szül,mert megteheti.Ezek után hogy bízhatok abban,mit mondanak az orvosok,mikor nâlam az se érdekelte,mi volt az első szülêseknél,látták UH-n mekkora a feje-nagyon nagy volt-,de ez sem szâmìtott.Ezek utân hagy döntsem el ên,h szülöm meg.
90. Ancsii (válaszként erre: 89. - Aniju)
2013. jún. 6. 22:04
Ne haragudj, de nem értem az utolsó mondatodat...
89. aniju
2013. jún. 6. 22:02

Nekem vágták az izmokat, úh erről tegyél le....


És szanaszét taszigáltak, ezt éreztem. És ká gáz volt, majdnem összehánytam magam műtét közben....


Én még mindig tartom, hogy inkább normál útvonalon. De mindenki döntse el, mit akar. Viszont baromi kiváncsi lennék, mi lesz hozzáállás, amikor már van is miért ezen gondolkodni...

88. 712a5d68c1 (válaszként erre: 83. - Ancsii)
2013. jún. 6. 22:00
Nekem még most is az a véleményem, hogy úgy szülj ahogy jólesik. Én 23 órát vajúdtam, mert az agyalapi mirigyem nem termeli azt a hormont (oxitocin) ami a tolófájásokért felelős. Nem tudok kampányolni a sima szülés mellett és nem tudok érveket a császár ellen. Egy kisbaba születése tényleg maga a nagybetűs Csoda, de csak akkor ha nem bolondulsz meg a félelemtől.
87. Ancsii (válaszként erre: 86. - Nefaria)
2013. jún. 6. 21:44
Én is azt hallottam hogy mindent érzel ahogy ráncigálnak, mivel kicsi a vágás, és már állitolag nem vágják hanem széthúzzák az izmokat! ( ha ez igaz) Egyik sem jobb, mint a másik, igy is ugy is kiszolgáltatott helyzetben vagy, te is, a gyerek is az orvos kezében van, ha valamit nem vesz észre, köldökzsinór a nyakán, nem fér ki, beszorul a szülőcsatornába, vagy épp a császárnál csesznek el valamit! Sajnos nincs tökéletes ember , doki, mindenki hibázhat!
86. nefaria (válaszként erre: 85. - Ági05)
2013. jún. 6. 21:19
Akkor ez is emberfüggő :) Én kifejezetten úgy éltem meg, ahogy leírtam, hát, nemhogy felemelő nem volt, de szép sem. A végén megkérdezte a műtősfiú mosolyogva (miközben engem, a mozdulatlan meztelen bálnát emelt át a műtőasztalról a hordágyra) hogy "jó volt?" És emlékszem, azt mondtam neki, hogy "Hát, ez és a jó mérföldekre vannak egymástól..." Persze az jó volt, mikor odahozták az arcomhoz a pofiját, de a műtét...Én meg attól parázok, hogy találjak olyan dokit, aki császár után vállal hüvelyit, mert ezt nem szívesen élném át még egyszer (Persze ha muszáj...)
85. Ági05 (válaszként erre: 81. - Nefaria)
2013. jún. 6. 21:16
Én semmi ilyesmit nem éreztem.
84. Ancsii
2013. jún. 6. 21:15
A barátnőm simán szült 2 gyerkőcöt, egyiknél se volt teje! A masik császárral, neki most is van, fél éves a kicsi fia! Semmire sincs garancia, alkatfüggő az egész!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook