Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? fórum

Olvastatok Nick Vujicic-ról, a kezek és lábak nélkül született 31 éves férfiról? Eltörpül-e a problémánk az övé mellett? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
837. Slyte (válaszként erre: 836. - Krisz42)
2013. máj. 5. 16:04
Akkor nézz meg 1 képet az ember felegyenesedéséről. Egyre nagyobbakat hantázol.
836. Krisz42 (válaszként erre: 833. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 15:57
Ebben igazad van.SOHA SENKI NEM MONDTA,H A MAJMOKTÓL SZÁRMAZUNK!Egy közös őstől-így is tanítják az iskolában.Nem mindegy.De ha annyira bele szeretnénk merülni abba,h mi történt régen,ne hagyjátok ki az idegeneket sem.Láttam nemrég egy dokumentumfilmet.Neves kutatók,proffok beszéltek arról,h épültek a piramisok,hol volt az éden,mi lehetett sok vallában a tűzes nyílak,stb.Hát teljesen logikus,ésszerű magyarázatot találtak mindenre.Persze azt se reklámozzák,h 9ezer éves magyar rovásírást is talâltak,de mindegy.A történelmet átírják,ahányszor jólesik.
835. Slyte (válaszként erre: 834. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 15:57

ahhha, akkor hol is találkoztál a Bibliával?


2x katolikus -> NEM

vallások -> NEM

....


Amúgy meg a hsz-eiddel elmondasz mindent. Nem kell az álszent körítésed hozzá.

Van akibe még nem kötöttél bele itt a portálon úgy, hogy az valamiben ne értett volna veled egyet? Képtelen vagy a kulturált kommunikációra, és úgy csűröd-csavarod, ahogy a végén még kívülálló úgy lássa, hogy te vagy az áldozat.


Nem kell neked félelem, elég, ha magadba nézel.

834. 9678a02221 (válaszként erre: 831. - Egypt)
2013. máj. 5. 15:31

Bar nem szokasom oneletrajzot irni most kivetelt teszek: 12 eves koromig szigoru katolikus nevelesben reszesultem,13 evesen maganszorgalombol a 38 oldalas esszet irtam a vallasokbol ,15 evesen csatlakoztam a helyi reformatusokhoz,16 evesen pedig Krisna ragadott magaval:D

20 evesen ismet a katolikus vallasban probaltam menekulni.24 evesen ateista lettem.

Sokkal tobb mindent lattam es tapasztaltam eddigi eletem soran a vallasokkal kapcsolatban mint barmelyikotok itt:(

833. 9678a02221 (válaszként erre: 832. - Slyte)
2013. máj. 5. 15:26
A folenyeskedo alszentseg a butasaggal keverve eleg felelmetes tud lenni..
832. Slyte (válaszként erre: 831. - Egypt)
2013. máj. 5. 14:34
Tudod, aki a katekizmust összekeveri a Bibliával, nem csoda, hogy nem tud különbséget tenni jó és rossz között.
831. egypt (válaszként erre: 829. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 14:23
Én úgy értelmeztem, te nem a Biblián nőttél fel, hanem a katolikus tanításokon, amiknek sajnos nem sok köze van az eredetihez. Egy katolikusnak nagyon nehéz meglátni a sok sallang mögött a lényeget. Sokáig Bibliát sem vehettek a kezükbe és latin nyelven mentek a misék. Na az tényleg pont arról szólt, amikről te eddig írtál.
830. egypt (válaszként erre: 822. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 14:20
Senki nem egyházról beszélt, hanem hitről. A hit felekezet, egyház és mindenek fölött áll. Nem feltétlenül kell hozzá egyház, az egyház csak a hívők közössége, ami összefogja. Megjegyzem, nem minden egyház és egyházi személy gazdag, pl. az én egyházamhoz sem csatlakozik senki a pénz miatt, az biztos.
829. 9678a02221 (válaszként erre: 825. - Slyte)
2013. máj. 5. 13:37

Te nem erted en mirol beszelek,de sebaj:D

Ne akardc nekem megmagyarazni a Bibliat azon nottem fol..Ha kicsit visszaolvasol meg fogsz miket nem tudok:D

828. grizus
2013. máj. 5. 11:25

Ami ezt a ma még mindig létező hamis "vallást" és "tudományt" illeti:

"Több dolgok vannak földön és égen Horatio, mitsem bölcselmetek álmodni képes". Shakespeare: Hamlet. Nos, ennyi a tömör véleményem...

827. Slyte (válaszként erre: 826. - Slyte)
2013. máj. 5. 11:24
Ezt a 824-re írtam! :)
826. Slyte (válaszként erre: 823. - Grizus)
2013. máj. 5. 11:23
Hát, úgy látom, ha nem is nagy, de már apróbb eredményeid vannak. ;)
825. Slyte (válaszként erre: 822. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 11:22

Neked a pénzen kívül van más? Nagyon akörül forogsz, nem tudsz elszakadni.


Aztán megint a félremagyarázásod, vagy értésed. :S

Akkor kicsit szájbarágósabban, a te kedvedért:


Míg az ember nem tudja bebizonyítani, hogyan lesz élettelenből élő, addig az Isten arra is képes, hogy az élettelen kő megszólaljon általa.


De ha neked ez az anyagiakon múlik?!

Nagyon fura... :/

824. grizus (válaszként erre: 814. - Slyte)
2013. máj. 5. 11:22
Bizony, arról nem is beszélve, hogy állítólag a betegség meg az öregedés meg még a halál is a mi általános közmegegyezésünk része, mert belénkverték mi meg elhittük, hogy ez van. Ha máshogy hinnénk, máshogy lenne. Állítólag. Én pl. baromira nem hiszek az influenzában és még sose voltam influenzás. Egyszer meg, mikor a fű miatt ekcémás volt a lábam, eldöntöttem, hogy márpedig én fűben akarok sétálni és elmúlt. Hát ezek a szerény eredményeim, ööö...
823. grizus (válaszként erre: 813. - Slyte)
2013. máj. 5. 11:19
Kedves vagy, hogy ezt kívánod nekem, ahelyett, hogy elküldenél! Köszi.
822. 9678a02221 (válaszként erre: 821. - Slyte)
2013. máj. 5. 11:12
Nem hat mert az egyhazban van a legtobb penz:D A mai napig sajnos.
821. Slyte (válaszként erre: 820. - Egypt)
2013. máj. 5. 11:08

Pontosan!


Sőt


"az ember a majomból alakult ki (ezt sem tudták a mai napig hitelesen bebizonyítani)"


Ezt a nézetet már meg is cáfolták egyes tudósok.


Ahogy azt sem sikerült még soha senkinek, hogy 1 élettelenből hogyan lesz élő.


De! Jézus azt mondta: 

"És ő felelvén, monda nékik: Mondom néktek, hogyha ezek elhallgatnak, a kövek fognak kiáltani."


Istent soha senki nem fogja elnémítani!

820. egypt (válaszként erre: 814. - Slyte)
2013. máj. 5. 10:53

Így van, a hit lényege pont a nem látható dolgok létéről való meggyőződés. (By Pál apostol...:))

Nem lehet bizonyítani, vagy elhiszi valaki, vagy nem. Az evolúció is ilyen, arra sincs elegendő bizonyíték, és arra sem, hogy a világegyetem pontosan hogyan keletkezett. Szerintem semmivel sem értelmesebb abban hinni, hogy a semmiből egyszer csak létrejött ez az egész, mint elhinni egy teremtő erő létezését. Vagy miért értelmesebb elgondolás az, hogy az ember a majomból alakult ki (ezt sem tudták a mai napig hitelesen bebizonyítani), él pár évtizedet és az érzései, gondolatai mind eltűnnek vele együtt, mint az, hogy valami konkrét okból születtünk meg és a fizikai test pusztulása nem jelenti mindennek a végét, hanem egy részünk, a lényegünk valamilyen formában tovább él. Nem értem, miért kell ezt lenézni, mesének meg maszlagnak mondani, miközben a másfajta elképzelések pont ugyanannyira alátámasztottak (vagy nem alátámasztottak), mint ez. Tudósok, orvosok, kutatók között is szép számmal vannak hívők, még keresztények is, és Einstein is arra jutott végül, hogy kell lennie egy hatalmas erőnek, ami az univerzumot létrehozta és mozgatja:

"Én nem hiszek Istenben, én biztos vagyok benne."

Sokféle hit van, és nem gondolom, hogy attól függ egy ember intelligenciája és értelmi színvonala, hogy melyiket vallja sajátjának.

819. Slyte (válaszként erre: 817. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 10:35
Amúgy meg ebből az ezo-gurus megjegyzésedből is látszik, hogy abszolút nem jut el hozzád amit írok. De sebaj, ha van mit félreértelmezni, félremagyarázni, azt jól csinálod, abban profi vagy. Grat.
818. Slyte (válaszként erre: 817. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 10:28

Látom, te önamagadat adod.


"A stílus maga az ember."

817. 9678a02221 (válaszként erre: 816. - Slyte)
2013. máj. 5. 10:27

En legalabb nem adom a 'mindentudo emberi gyarlosagok folott allo' karmikus ezo gurut:D

Sebaj.Szep napot neked.

816. Slyte (válaszként erre: 815. - 9678a02221)
2013. máj. 5. 10:26
A te hsz-eid nem kevésbé!
815. 9678a02221 (válaszként erre: 813. - Slyte)
2013. máj. 5. 10:07
Ez nagyon gyomorforgatosra sikerult.
814. Slyte (válaszként erre: 811. - Egypt)
2013. máj. 5. 08:19

Azok a dolgok, amik nem bizonyíthatók, akár elfogadja valaki, akár nem, hit kérdése.

Még az evolució is hit kérdése, ezer elképzelés van, egymást döntik meg, mert kiderül, egyre-másra, hogy hazugság.

813. Slyte
2013. máj. 5. 08:08

Ez. Is 1 szép hsz.


"karmikus értelemben úgy éltem, hogy nekem ezek meglegyenek, csak magamnak mondhatok hálát"


Ez így van! Akinek bármilyen problémája van, nézzen magába, hogy mikkel sértette meg a karmát. Úgyhogy akik itt, vagy más fórumokon panaszkodnak, csak maguknak köszönhetik. Jobb lenne elgondolkodni, hogy mivel is vonzották be, és igyekezni nagyobb szeretetet, elfogadást mutatni, hátha változni tudnak bizonyos "problémák".


" De azért jólesik valami nagyobb hatalomnak is hálát mondani. Valószínűleg ezt kéne megértenünk, hogy isten nem valami nagyobb dolog, hanem bennünk van, és így inkább tudnánk változtatni a változtathatatlannak hitt dolgokon is."


Úgy tűnik, Nick megtalálta, hisz változtatott, ezek szerint ő maga, csak még nem ismerte fel, hogy az a nagyobb hatalom benne vagy. Vagy lehet, hogy felismerte? Igazából nem nagyon derül ki.


"Aki lenézi a problémámat, az egy álszent köcsög és nincs mit beszélnem vele, mert ez igenis probléma. És van még más is."


Ezt az utolsó mondatodat páran osztják, vagyis ugyanígy gondolják.


Kitartás! Majd neked is sikerül változtatni a változtathatatlannak hitt dolgokon. ;)

812. grizus
2013. máj. 5. 03:13
Mindenkinek megvan a maga problémája, és ha alkatilag egy kicsit borus hangulatu az illető, hajlamos rá, hogy azt megoldhatatlannak lássa. Ez az ember érzi ugyan, hogy miben van korlátozva, de így született, nem pedig elveszítette a végtagjait. Megnéztem őt a tévében de ettől az én problémám nem lett kisebb, sőt, napról-napra nehezebb. Ha azt mondanám, hogy segített nekem, hazudnék, de azért döhös elégedetlenségem közepette igyekszem néha hálát adni látszólag evidens dolgokért, pl. hogy nagyjából egészséges vagyok, van karom-lábam, látok-hallok, stb. De az az igazság, hogy ez is bárgyú dolog, mert karmikus értelemben úgy éltem, hogy nekem ezek meglegyenek, csak magamnak mondhatok hálát. De azért jólesik valami nagyobb hatalomnak is hálát mondani. Valószínűleg ezt kéne megértenünk, hogy isten nem valami nagyobb dolog, hanem bennünk van, és így inkább tudnánk változtatni a változtathatatlannak hitt dolgokon is. Én pl. szeretnék megfiatalodni mert 37 éves leszek és nagyon el vagyok keseredve a bőröm miatt, szeretnék kevesebb kilót és pattanást. Aki lenézi a problémámat, az egy álszent köcsög és nincs mit beszélnem vele, mert ez igenis probléma. És van még más is.
811. egypt (válaszként erre: 810. - 9678a02221)
2013. máj. 4. 22:46

Ha Istenre gondolsz, ő nem személy, hanem egy erő vagy lélek. Szerinted nem létezik, mások szerint igen. Egyikre sincs bizonyíték. Nick hisz benne, és úgy gondolja, hogy az ő segítségével érte el azt, amit elért, nem egyedül, és ez másnak is sikerülhet.

Az, hogy te személy szerint ezt elhiszed vagy sem, más téma.

810. 9678a02221 (válaszként erre: 807. - Egypt)
2013. máj. 4. 15:42
Nem egyedul?Nem persze hogy nem hiszen a szulei es a csaladja baratai tamogattak.Nelkuluk (foleg a csaladja nelkul) sehol sem lenne..De minek ebbe egy nem letezo szemelyt belekeverni?
809. Krisz42 (válaszként erre: 805. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 4. 15:35
De a te rosszindulatod nem bír,igaz?
808. egypt (válaszként erre: 801. - Slyte)
2013. máj. 4. 15:10
Nekem is többször volt már ilyen érzésem. Mintha nyelvi nehézségei volnának, sokszor egyáltalán nem érti, amit írok.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook