Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Olajtól megavasodott nyújtófát mivel lehet kitisztítani? fórum

Olajtól megavasodott nyújtófát mivel lehet kitisztítani? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 28. 18:10
:)sikerült az ecet és utána forróviz.Igaz hogy a kezemet is jól kiszárította,de sebaj,a lényeg az avas szag eltüntetése volt.
2012. jún. 27. 13:20
Mindenkinek nagyon köszönöm a hasznos válaszokat,most kipróbálom az ecet és forróviz módszert,mivel ez van itthon.Aztán reagálok hogy mi történt.
2012. jún. 26. 19:13
A mosószóda magas pH-értékénél fogva elpusztítja a gombákat és a baktériumokat. Kíméletes módszer a vágódeszkák, fakanalak, lekváros- és befőttesüvegek tisztítására.
5. Suhi
2012. jún. 26. 19:05
Én az ecetet ajánlottam volna, merthogy az zsíroldó, de a citrom is jó ötlet:)
2012. jún. 26. 18:42

Szereintem nem szabad hypózni, mivel fáról lévén szó beszívja a szagot és az ízt is. (Lásd; megavasodott). A fa deszkákról én citromlével (lehet, hogy egy egész citrom lesz hozzá szükséges) távolítom el a szagokat. Teljesen természetes, a nyújtófát sem károsítja. A forró vezes megoldás OK, de csak egy-egy citromos átsurulás után.

Én a citromot negyedekbe vágom, a nyújtófát beállítom a vájlingba. (pesti vagyok ugyan, de vájlingban mosogatok, hej-haj-húj szép élet, víg élet, könnyített élet!!! Azért oda, mert a lecsorgott citromot többször rá tudom kenni a nyújtófára. Többször megismétlem, a forróvizes lemosással együtt. Után szagminta vétel (kötelező az egész családnak, hiszen lehet, hogy érzékenyebb rá az orruk, mint a mienk)addig ismételd, amig Te is meg leszel elégedve. vele.

Személy szerint a Hypót inkább a mosogatóba, vagy a vizesblokkoknál, illetve zokni fehérítéshez használom. A konyhába ecetet és citromot. 20 %-os ecetet öntök harmadába a mosogatószerhez, és LEVISZ MINDEN ZSÍRT az edényről. Igaz utána a kezem - hát nem részletezem, csíp, szúr, fáj, stb.)

Kérlek, ha Neked is vannak olyan ötleteid, amit megosztanál velünk, tedd meg, és szerintem kérdezz is, mindenki válaszolni fog rá!!

2012. jún. 26. 18:31
Próbáld mosogatószeres forróvízben kiáztatni,kis hipó sem ártana a vízhez. Talán használ.
2012. jún. 26. 18:29
A gyúródeszkát és a nyújtófát jó forró folyóvízzel szoktam átsúrolni. Nem szabad vegyszert használni! Utána pedig ki a napra száradni.
2012. jún. 26. 18:24
Olajtól megavasodott nyújtófát mivel lehet kitisztítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook