Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Okosan" főzni fórum

"Okosan" főzni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. mandella (válaszként erre: 68. - Bowie)
2013. júl. 7. 20:13

de jó!

és még milyen főzelék "tehető el"?

68. bowie (válaszként erre: 67. - Mandella)
2013. júl. 7. 20:12
Igen! És olvadás után felforralásnál majd behabarod.:)
67. mandella (válaszként erre: 66. - Bowie)
2013. júl. 7. 20:09

főzelékfélék érdekelnének, mert azokat nagyon szeretjük

pl. ha nagyobb mennyiségű tökfőzeléket csinálok, akkor a habarás (tejföl vagy kefir) nélküli adagot lefagyaszthatom?

66. bowie (válaszként erre: 65. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:59

Megnéztem a naplódat, látom már nagyjából a listádat.

Neked most kell hosszútávra gondolnod. Tehát most ami szezonális és olcsóbb abból elraktározni őszre, télre...így most nehezebb lesz, de a téli hónapok, amikor amúgy is még drágább minden neked ebből a szempontból könnyebbek lesznek.

Zöldségeket fagyasztani (ha csak nyersen eszed őket, az nagyobb bibi, mert akkor megfelelő tárolási hely kell nekik..), akár idénygyümölcsöket is fagyaszthatsz, az jók jöhet egy túrókrémnél..stbstb..

65. mandella (válaszként erre: 63. - Bowie)
2013. júl. 7. 19:53
oké, majd megnézem őt is
64. 91d4989ab9 (válaszként erre: 56. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:46
ha látod hogy fogy a kenyér kiveszed a fagyasztóbol, és magától enged fel, igy a legjobb. én nem vagyok finnyás ha kell megmikrózom de akkor azonnal finom csak utána már gumis:D
63. bowie (válaszként erre: 61. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:43

Van itt "gribedli" nevű felhasználónak egy spórolós naplója.

Nagyon nagyon jó!

62. 91d4989ab9 (válaszként erre: 51. - Bowie)
2013. júl. 7. 19:43
csúcs vagy köszi!
61. mandella (válaszként erre: 59. - Bowie)
2013. júl. 7. 19:32
jó kis "matek" ez, de érdekes, és nem unalmas :)
60. bc257fd221 (válaszként erre: 56. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:29
Sosem teszem a sütőbe,mindig szobahőmérsékleten hagyom kiolvadni.Zsömlét négyesével zacsizom,a kenyeret fél kilónként.
59. bowie (válaszként erre: 57. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:28

Azért írtam a kicsiben kezdést..mondjuk zöldségek: elmegy a hónapban (csak példa jön) mondjuk 6 darab karfiol, de ez az első 3 hétben...akkor még hó elején az egyik karfiol mellé veszel még kettőt és darabolva berakod a fagyasztóba, és bármi is van, nem nyúlsz hozzá, hó végén is csak az egyikhez...így már van egy tartós tartalékod, amit a következő hónapra át tudsz vinni.:)


A zöldségesnél irdatlan mennyiségű pénzt ott lehet hagyni sajna, ezért jobb azt is előre megtervezni, hogy mondjuk csak két hetente kelljen menni...

58. bowie (válaszként erre: 52. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:25

Na olajos hal..én ha látok akcióban, abból mindig feltankolok, és berakom a spájzba.

Zöldséget mi magunknak termeljük, szóval én azt mindig feldolgozom, már konyhakészre..pl a répát karikára vágva, a borsót fél kilós zacsikban, stbstb, és úgy rakom be a fagyóba.

57. mandella (válaszként erre: 55. - Bowie)
2013. júl. 7. 19:24

értem, és nagyon köszönöm

túl sok költenivaló pénzem/pénzünk mondjuk nicns, de próbálkozom :)

56. mandella (válaszként erre: 53. - 91d4989ab9)
2013. júl. 7. 19:23

szia

pont a kenyérre, zsömlére akartam rákérdezni

hogyan kell? megveszem a zsemlét, de mondjuk sok lett, a felét ahogy van, beteszem a fagyasztóba. amikor kell, előveszem, és be a sütőbe? ennyi? meddig áll el?

55. bowie
2013. júl. 7. 19:22

És nézd, van egy ilyen instant poros bejegyzésem is, ezt is érdemes, és jó előre legyártani, hó végén, hó közben, vagy akármikor, akárki egy kis édességre vágyik, ezek közül pikkpakk választhat:


[link]



Egyébként én úgy oldottam meg régen, hogy végigmentem a házon és a wc papírtól az elemig mindent felírtam, és betáraztam..lisztből pl 10 kilót, stbstb...olyan 6 hét alatt utoléri magát az ember a pluszköltségek miatt, és utána már teljesen egyenesbe lehet jönni. Azóta mindig csak pótolni kell, amit a kamrából elveszek...így mindig tele a spájz, a hűtő, és nincs olyan, hogy hó vége..ezt el lehet kezdeni kicsiben is, a legalapabb dolgokkal.

54. mandella (válaszként erre: 51. - Bowie)
2013. júl. 7. 19:22
hát... beleolvastam, nagyon ügyes vagy, le a kalappal!!
53. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Mazsinka)
2013. júl. 7. 19:22

tipp tárolásra:


van egy csomó ásványvizes flakonod szerintem neked is, a folyékony híg leveseket tölcsérrel beletöltöm, és mehet a fagyóba, fagyottan darabolható és zacskózható is.


ha valami darabos akkor levágom a flakon keskenyedő részét, és mehet bele a kaja, vagy egy zacskó és abba a kaja. pörkölteket kis és nagy tejfeles poharakba tudod elrakni.


van amikor zacskóba rakom csak pl a fagyasztott gyümit, és egy tálca megy alá amig megfagy meg kiolvad.


jó még fagyasztva a kenyér is csak előtte szeld fel, zsemle is.

52. mandella (válaszként erre: 51. - Bowie)
2013. júl. 7. 19:19

köszi :)

az a "baj", hogy viszonylag sok zöldséget eszünk, azokat muszáj frissen beszerezni, de a többiból megpróbálok bespájzolni, most pl. eszembe jutott az olajos hal, sokszor eszünk azt vacsorára, és azért hó végén áldásos lenne, ha lenne otthon :)

vagy pedig az is eszembe jutott, hogy a "van pénzem"-időszakban figyelni fogom az akciókat, és akkor többet veszek az akciós dolgokból.

51. bowie (válaszként erre: 49. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:16

Érdemes átgondolni, hogy miket szoktál főzni, és az azokhoz valókból plusz egy csapatot szintén megvenni. Én most havi egyszer főzök, előre, de ennek ellenére mindig vannak tartalékok..egy kis tepertő, liszt, májas, élesztő, száraztészták, konzerv gomba, konzerv bab, stb stb.


De pl itt van a júliusi előrekészülésem:

[link]

50. bowie (válaszként erre: 49. - Mandella)
2013. júl. 7. 19:13

Csupán annyi, hogy két félét főzöl belőle.:)

De sztem érdemes még ilyenkor megfőzni előre és betenni a fagyóba a kész ételt, nehogy egy esetleges hozzávaló hiánya miatt ne tudj főzni.

2013. júl. 7. 19:03

most nagyon jó, hogy létrejött ez a fórum, mert a hó végi szenvedést elkerülendő (amikor kb. egy hétig nincs otthon mihez nyúlni) tervezem, hogy ezentúl előrelátóbb leszek.

olyasmire gondoltam, hogy fizetéskor, amikor még van pénzem, több, akkor kissé felhalmozok néhány "száraz" dolgot (sűrített paradicsom, tészta, miket lehet még?), de akár fagyasztóba is eltehetnék dolgokat, ma pl. DIREKT több darált húst vettem, és több mint a felét el is tettem a mélybe. el is akarok picit feledkezni róla :)

csak azt sajnálom, hogy nem feleztem el, hanem úgy egyíben 1 kilót lefagyasztottam. mi a teendő, ha nem egyben akarom majd mindet felhasználni?

48. bowie (válaszként erre: 46. - Geranna7)
2013. júl. 7. 18:53
Én készre..havi egyszer főzést csinálom már 2 hónapja.:)
2013. júl. 7. 18:53

sziasztok

főzelékfélek közül mindent lehet fagyasztani?

46. geranna7 (válaszként erre: 45. - Bowie)
2013. júl. 7. 18:51

Elhiszem..mert én is! Kedvenc kajám!4 De a család fintorog mert a rizs olyan összetört lesz benne..és hát az ő véleményük a döntő....:D, :D

Te készre főzve szoktad, vagy nyers állapotban?

45. bowie (válaszként erre: 44. - Geranna7)
2013. júl. 7. 14:15
Én a töltött káposztát imádom felengedés után..akár úgy hidegen is.:D
44. geranna7 (válaszként erre: 43. - Marcsika0123)
2013. júl. 7. 14:01
Így van!! Azt nem érdemes..olyan törmelékessé válik. Sőt a rizses ételeket sem ..pl. töltött káposzta. Nálunk legalábbis nem jön be..
2013. júl. 6. 20:43
A rizs szerintem nagyon rossza fagyasztva.
42. f758a7200f (válaszként erre: 35. - Bowie)
2013. jún. 2. 09:54
A rizst, tesztat igen, siman lehet fagyasztani, a krumplival en is vigyazok de ami sutobe valo, pl a gratinalt, az melyhutheto eleg jol. Bar nagyon ritkan eszunk krumplit ezert ez sincs sokszor
2013. jún. 2. 09:52

Csajok, a fagyasztas lenyege, ha nem akartok melyhuto izu kajat enni, az, hogy a fagyasztas minel gyorsabban menjen, a kiengedes meg minel lassabban.


Ha lassan fagy meg a kaja, masmilyen kristalyok kepzodnek es ezert lesz melyhutoize.

Gyors fagyasztas pedig konnyebb ha:

-kicsik az adagok

-a zoldsegek kis darabokra vagva es talcan lefagyasztva, utana zacskozva, ez vonatkozik a kekszekre es fasirtra is

-a mai melyhutok gyorsfagyaszto rekesze arra valo, hogy legyen uresen hagyva es ott kell hirtelen lefagyasztani a cuccot (van is erre gomb), es utana becsomagolni es attenni a tobbi melyhutott cucc koze

-a leveseket, fott etelt minel gyorsabban lehuteni (es nem masnap, harmadnap ami megmaradt, lefagyasztani csak ugy), ezt ugy kell csinalni, hogy fozes utan a labost is mar hideg vizbe allitjuk, a meleg etelt tilos a fagyasztoba tenni de a fottet minel gyorsabban le kell huteni



Kiolvasztas: a hutoben, 1 nappal elotte, igy serulnek minel kevesbe a kristalyok


Tipikus pelda rosszul fagyasztott husra, amikor kiolvadaskor tocsog a verben, husleben. Ha jol lett fagyasztva (eleg gyorsan es eldarabolva, talcan), akkor gyakorlatilag nem lesz ilyen leve, ez azt jelenti, hogy a hus izesebb is lesz:)

40. grizus (válaszként erre: 35. - Bowie)
2013. jún. 2. 09:11
Köszi szépen, ezek nagyon hasznos tudnivalók a fagyasztásról. Én még csak kezdő háziasszony vagyok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook