Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyitott monogámia fórum

Nyitott monogámia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
56. codysz (válaszként erre: 51. - Lusza)
2016. márc. 11. 20:17

Miért lenne elkerülhetetlen? Én azt gondolom, hogy ha a páromban mindent megtaláltam, amire vágyom, ha mind a ketten célul tűztük ki, hogy ezt a kapcsolatot építjük és megvan a szerelem is (ha idővel át is alakul, attól még szerelem marad), akkor nincs esélye ennek.


De természetesen én csak a saját példámból tudok kiindulni. Arra viszont felhívnám a figyelmed, hogy mit írtam a saját kapcsolatomban a nyitott kapcsolat megvalósulásáról: közösen tervezzük/éljük át ezeket a kalandokat. Ha szerelmes belém, és velem akar hosszútávú kapcsolatot építeni, akkor ezek az élmények csak erősítik a dolgot. Hangsúlyozom, tapasztalatból beszélek, de csak sajátból.

55. unom (válaszként erre: 53. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:13

Próbáld megérteni, amit írok.

Neked egy pasid van olyan, amilyen, ezt te tudod. De csak azt tudod elképzelni, hogy ha nem így lenne, akkor csak az aljából válogathatnál. Ennyire semmire tartod magad?

54. unom (válaszként erre: 52. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 20:12

Aki monogám, az szerinted csak nem elég intelligens? Ez ugyanolyan idióta álláspont, mint a másik oldalé.

A hűség fejben kezdődik, és mindenki maga dönti el, neki meddig tart. Neked belefér a szex mással, nekem például nem.

Egyébként pl. a szobatisztaság sem ösztönös, a mosdás sem. Hajrá, élj az ösztöneid szerint.

53. Channa* (válaszként erre: 49. - Unom)
2016. márc. 11. 20:10

Én az aljából? Nekem egy pasim van.

Neked viszont, ha nyitott kapcsolatban élsz, akkor a legalja jut, hiszen azok nem képesek senkit szeretni. Nem tudsz jobbat választani, ha ilyen kapcsolatot akarsz. Tehát, marad a legalja, aki senkinek nem kell csak az olyanoknak, akik elfogadják, hogy nem kellenek senkinek....

52. 79c335274a (válaszként erre: 34. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:08

Nagyon is sok köze van a párkapcsolatokhoz, azon túl a monogámiához, ha végiggondolod.


Szerintem a nyitott kapcsolatokat azok nem tudják elképzelni, akik eleve korlátok közt nevelkedtek. Ez jellemző a nyugati társadalmakra. Mint korábban írtam (ha olvastad), senki sem születik monogámnak, a környezet, a társadalom teszi azzá.

Aki már másként mer gondolkodni, az már egy b...lan szingli, akit nem képes senki szeretni.:)

Aki csak azért "tűri", hogy nyitott kapcsolatot, mert fél, hogy elhagyják.


Szerintem azok, akik nem értik a nyitott kapcsolatokat soha, nem is próbálták megélni önmagukat, a fantáziáikat. Eleve a korlátokból nem is akartak soha kitekinteni.

És ezt a hűséggel magyarázzák. De ennek a szónak sem látják a kiterjesztését. A hűség nem az ágyban kezdődik és nem ott ér véget.

51. lusza (válaszként erre: 37. - Codysz)
2016. márc. 11. 20:07

Nem is a hozzáállás miatt szoktak elbukni ezek a kapcsolatok, mert ha valaki nem tudja ezt kezelni, nem megy bele eleve. De óhatatlan, ha mindkét fél másokkal ismerkedik, előbb-utóbb találkozik valakivel, aki fontossá válik, fontosabbá, mint az otthoni.


A monogám kapcsolatok nagy részében is vannak megcsalások, és többnyire nem azért válnak szét, mert a megcsalt fél nem akarna már a másikkal lenni. Legtöbbször egy megcsalt fél vagy feleség mindent meg akar tenni, hogy a másik ne hagyja el mégsem, hiába bukkant fel egy harmadik. Mégis sokszor ez a vége. Akkor olyan kapcsolatban, ahol eleve szabad a pálya az ismerkedésre, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy nem stikában lépsz félre időnként, hanem meg is válogatod rendesen, hogy kivel szeretnél lenni, alapból adott egy erős vonzalom, akarás.


Ami egy ideig jaj de jó és magasztos érzés, hogy milyen szabadon és őszintén élhetsz, és erősebbnek érzed a kapcsolatot, mintha monogám lenne, az később átmegy abba, hogy gyengül az intimitás (nemcsak a szexé) kettőtök között, és könnyen átlibbenhet másba. Mert az érzéseket, a szerelmet nem befolyásolhatod. Ha a párod szerelmes lesz másba, és azzal akar lenni, nem fogja az kötni hozzád, hogy de mert melletted szabadon szexelgethet és az milyen jó.

50. codysz (válaszként erre: 47. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:05

Fogalmad sincs, hogy konkrét esetekben ez hogy működik, azt az egy képet véleményezted, ahogy a te fejedben ez megvalósulhat.

Senki nem mondta, hogy a legtöbb nőnek ez kell.

Senki nem akarta rád erőltetni.

Nekem nem volt célom, hogy megmagyarázzam neked.

49. unom (válaszként erre: 47. - Channa*)
2016. márc. 11. 20:03
"(és milyen pasik!)" Szerintem olyanok, amiyeneket választ valaki. Ha te az aljából válogatnál ilyen helyzetben az a te döntésed lenne.
48. codysz (válaszként erre: 45. - Unom)
2016. márc. 11. 20:02

Szóval akkor ezért mondják mindig, hogy örök idealista vagyok... :)


Remélem azért lesznek még itt érdekes megnyilvánulások mindenki számára, nem csak az ítélkezés! Például te is elmondtad a saját véleményed ítélkezés nélkül az első hozzászólásodban, én is elmondtam az enyémet szintúgy, szóval már megérte. :)

47. Channa* (válaszként erre: 41. - Codysz)
2016. márc. 11. 20:01

Bocsánat! Nem vagyok jártas a témában:D

Közösen hozzájárulnak.... Ja. De ez kinek jó? Tényleg csak nagyon kevesen vagyunk, akik nem szeretik ha egyszerre/egymás után/felváltva több pasi (és milyen pasik!) mártogatják belénk a micsodájukat? Tényleg mindegy, hogy a pasim mit hoz majd nekem egy másik nőcskétől? Tényleg ezért kell majd mindenféle fertőzéssel megküzdeni, mert hú de szabadok és őszinték vagyunk? Tényleg ez kell a legtöbb nőnek?

Hát nem tudom. Nekem nem hiányzik egy nemi betegség sem és gusztusom sincs ahhoz, hogy más nők után velem legyen valaki.

Fene a gusztusotokat....A ti életetek, azt csináltok amit akartok, de ne akarjátok ráerőltetni másokra és megmagyarázni sem, hogy ez miért jó és miért rossz nekünk.

46. sanyinak (válaszként erre: 45. - Unom)
2016. márc. 11. 20:01
Igen, hiszen mindenkinek csak a sajat velemenye az elfogadhato...
45. unom (válaszként erre: 43. - Codysz)
2016. márc. 11. 19:52

Ebben a témában jellemzőbb az ítélkezés oda-vissza, mint az érdeklődés.

Mindenki azt bizonygatja, az, és csak az a helyes, ahogyan ő él, és közben ekézi a másikat.

44. codysz (válaszként erre: 40. - Channa*)
2016. márc. 11. 19:51

Úgy érted, hogy hivatásos? (irónia)

Kicsit erősen fogalmazol, de a véleményed tisztán érthető, köszi a hozzászólást. :)

43. codysz (válaszként erre: 39. - Unom)
2016. márc. 11. 19:49
Azzal egyetértek, hogy mindenkinek a saját dolga, de hogy ne foglalkozz senki mással... Érdeklődés, beszélgetés szintjén miért ne?
42. sanyinak (válaszként erre: 34. - Channa*)
2016. márc. 11. 19:48

Talan, hogy a matriarcha, v. patriarcha eldontheti, h. monogam, v. poligam legyen :)

De lehet, hogy a fekete ozvegy viselkedese a termrszetes... ;)

41. codysz (válaszként erre: 34. - Channa*)
2016. márc. 11. 19:47
Bocsáss meg, de félreérted. Ha megcsalásról van szó, az nem nyitott kapcsolat. A nyitott kapcsolat alapja a KÖZÖS hozzájárulás a mással való intimitáshoz.
40. Channa* (válaszként erre: 28. - Lusza)
2016. márc. 11. 19:47
És az is más, ha valaki kur.a, és ezért favorizálja a nyitott kapcsolatot....
39. unom (válaszként erre: 34. - Channa*)
2016. márc. 11. 19:46

A monogám kapcsolatok többsége se túl fényes...

Mindenki döntse el, milyen kapcsolatot akar, és ne foglalkozzon vele, másnak mi a véleménye róla. de ne foglalkozzon azzal sem, más hogyan él, milyen a kapcsolata, mert nem az ő dolga.

38. sanyinak (válaszként erre: 35. - 6b3a35c3e8)
2016. márc. 11. 19:45
De a haboru nem a nokrol szol, hanem a hatalomrol...
37. codysz (válaszként erre: 32. - 6b3a35c3e8)
2016. márc. 11. 19:45

Én ebben nem értek egyet veled, de lehet csak máshogyan éljük meg a dolgot. Számomra például nagyon megnövelte az összetartozás érzését, meg a biztonságérzetemet is, hogy elmondhatom a vágyaimat a páromnak és tudom, hogy nem fogja azt gondolni, hogy nem szeretem, stb. csak azért mert mást is kívánatosnak találok például.


Vagy amikor őszintén élvezni tudom azt az érzést, hogy az ő élvezete gazdagodik más élményekkel (például közös élménnyel egy másik "fiatal tökéletes testű nőt" bevonva). És nem érzem úgy, hogy az ilyen élményektől kevésbé szeretne.

36. Channa* (válaszként erre: 17. - Unom)
2016. márc. 11. 19:42
Így-így!
35. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 33. - Sanyinak)
2016. márc. 11. 19:41
Szerintem a tesztoszteron is a nőkért van... A tesztoszteron nem azért van hogy hamarabb kapjunk érelmeszesedést, meg kopaszodjunk... Azért hogy kanosak és/vagy agresszívak.
34. Channa* (válaszként erre: 6. - 79c335274a)
2016. márc. 11. 19:39

"A monogámiát semmiképp sem mondhatjuk természetesnek. A kezdetekben ott volt ugae a matriarchális, majd a patriarchális társadalmak. "


Ezt, hogy érted? "matriarchális, majd a patriarchális társadalmak" ezeknek mi köze a monogámiához vagy a nyitott párkapcsolathoz? Szerintem semmi.

matriarchális=nő uralom, azaz az a nők akarata, joga érvényesül.

patriarchális=férfi uralom, azaz az a férfiak akarata, joga érvényesül.


Szerintem a nyitott kapcsolatot azok tudják megmagyarázni, aki mellett nincs olyan partner, aki szeretné őket. Benne maradnak egy rossz kapcsolatban, csak azért, hogy ne legyenek szinglik és tűrik, hogy megcsalják őket, és még meg is tudják magyarázni, hogy ez nekik jó, mert nekik nyitott a kapcsolatuk. Milyen kapcsolat az ilyen? Vacak....

33. sanyinak (válaszként erre: 32. - 6b3a35c3e8)
2016. márc. 11. 19:34

Hatalom es haboru a nok miatt?

Ugyan mar, ez mind a tesztoszteronbol jon, semmi koze a nokhoz!

32. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 27. - Codysz)
2016. márc. 11. 19:26

Minden kikacsintás, megcsalás, akár közös megegyezésen alapul akár "hagyományos" megcsalás, gyengíti a kapcsolatot/házasságot.

Miért csináltam? Nincs a férfiembernek nagyobb jutalom az életől, mint egy fiatal tökéletes testű nő. Végülis egy férfi ellakna egy kartondobozban is, egy farmerben meg egy pólóban ellene... minden a nők miatt/ért van amit teszünk. Hatalom, háború, munka, pénz.

2016. márc. 11. 19:16
A monogámia felvett szokás, és döntés kérdése.
30. codysz (válaszként erre: 28. - Lusza)
2016. márc. 11. 19:14

Szerintem úgy jön hozzá, hogy rengeteg kapcsolatot láttam, ahol valamelyik fél elfojtotta a szexuális vonzalmát, nem tudott/mert őszinte lenni. Nem mindenkinél nyilván, és az lenne a legjobb, ha alap lenne az őszinteség a kapcsolatban, de ugye te sem mondod komolyan, hogy manapság nincs ezzel probléma?


Másrészt szerintem egy nyitott kapcsolat nem csak ilyen lehet. A saját esetemben például: együtt tervezünk kalandokat, nem naponta, hetente, nem idegenekkel, szóval értsd, nem szedünk fel bárkit, bárhol, mintha szinglik lennénk, de nem korlátozzuk csak kettőnkre a szexualitást. Ezek alkalmi dolgok, az egyetlen szabályunk, hogy minimálisra csökkenjen az érzelmi kötődés kialakulásának esélye más iránt.

29. unom (válaszként erre: 26. - Codysz)
2016. márc. 11. 19:11

Nem, nem rád :)

De már itt is megjelent az a vélemény, hogy aki monogám az megfelelési kényszerből az.

28. lusza (válaszként erre: 23. - Codysz)
2016. márc. 11. 19:04

Az őszinteség alap lenne egy kapcsolatban két ember között, mi köze ennek a szexhez? Azért meg őszintén megmondod, hogy te mással akarsz lenni, attól még az nem egy plusz pozitív tulajdonság vagy történés. :)


Nem tudsz figyelni egy kapcsolat tartósságára, ha mellette más kapcsolatokat alakítasz ki. Mert nem tudhatod, melyikben kezdesz többet akarni a másiktól. Az megint más, ha valaki kurvákhoz jár a felesége mellett, vagy hímringyókhoz (nem tudom, minek nevezik) a férje mellett. Azok egy menetről szólnak. A nyitott kapcsolatban meg úgy ismerkedsz, flörtölsz, akarsz, indulsz rá valakire, mintha független lennél.

27. codysz (válaszként erre: 25. - 6b3a35c3e8)
2016. márc. 11. 19:04
Értelek. És ha úgy érezted, hogy nem jó döntés, akkor (ha nem túl indiszkrét a kérdés) miért csináltad? Amikor tudott a nejed a második lányról az hogy érintett? Javított vagy rontott a helyzeten szerinted?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook