Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyitott monogámia fórum

Nyitott monogámia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
146. Bolen (válaszként erre: 145. - Globus)
2016. márc. 12. 19:56
..és aki ki nem állhatja a zöldségféléket?:))
145. globus (válaszként erre: 142. - Mucicc)
2016. márc. 12. 19:53
Nem olvastam végig, csak futólag. Lényege, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb :)
144. globus (válaszként erre: 140. - Codysz)
2016. márc. 12. 19:50

Nem foglalkozok másokkal, mindenki a saját portáján söprögessen. Ha én szeretem a páromat, ő meg mást szeretne, akkor ezt minek nevezzem? Vagy én nézegetek kifelé, ez mi? Ha nem kellünk egymásnak, akkor kulturáltan el lehet válni. Nyitva áll a lehetőség. Hány fiatalt nevel egyedülálló szülő? Szerintem annál ocsmányabb nincs, hogy együtt maradnak, de mindketten mással kufircolnak, miközben fennen hirdetik, hogy egy pár vagyunk.

Mondjuk nincs annyi házasság, amiért e témát érdemes feszegetni :D

143. unom (válaszként erre: 129. - Lili 1001)
2016. márc. 12. 19:48

"Vagy egyik, vagy másik, vagy mindkettő félrelép" Ez nem igaz. Sokakra igen, de az általánosítás mindig hazugság.

Egyébként attól, hogy egy kapcsolat nyitott, nem lesz kevésbé hazug vagy álszent. ugyanazok a dolgok vannak benne, mint más kapcsolatban, csak a keretek mások.

ha azt hiszed, a nyitott kapcsolat biztosíték bármire nagyot tévedsz.

142. Mucicc (válaszként erre: 139. - Codysz)
2016. márc. 12. 19:45

[link]


:)

141. Bolen (válaszként erre: 139. - Codysz)
2016. márc. 12. 19:44
Szerintem ,az öröm minden elképzelhető változatában:))
140. codysz (válaszként erre: 134. - Globus)
2016. márc. 12. 19:44

A szabadságos elveket vallók a nyitott kapcsolatban élők?


Te pontosan tudod, hogy ezek a 20-30-50 évet megélt párok monogámok voltak, és egyáltalán nem játszott közre a társadalmi kényszer, tiltás, hogy nem lehet kilépni egy házasságból? Nem kétlem, hogy van ilyen is, de nem hiszem, hogy mind ilyen lenne.


Miért gondolod, hogy egy szabadságos elveket valló házasság nem tarthat ki ilyen sokáig?


Néhányan (ezt ne vedd magadra), de úgy írtok erről a dologról, mintha ez az egy aspektus azt jelentené, hogy nulla tisztelet van a felekben egymás és maguk iránt, és nem ugyanolyan hétköznapi emberek lennének mint ti, hanem valami furcsa faj tagjai.

139. codysz (válaszként erre: 131. - Mucicc)
2016. márc. 12. 19:38
Esetleg emlékszel, hogy hol olvastad a cikket? Online vagy papír formában? Érdekelne, ha online elérhető! Köszi szépen! :)
2016. márc. 12. 19:36
Micsoda cím.
137. Bolen (válaszként erre: 135. - Lusza)
2016. márc. 12. 19:32
Szabályos könyvelést vezethet a Mennyországba:))
136. codysz (válaszként erre: 123. - Lusza)
2016. márc. 12. 19:29

Megkérlek, hogy a továbbiakban esetleg engedd meg, hogy jobban tudjam nálad, hogy mit érzek! :)


Biztos vagyok benne, hogy az őszinte törődés hajt, hogy jobb belátásra bírj, de vedd észre, hogy a te "csak egy igazságod" kevés lesz minden embernek a bolygón.


Az én esetemben, amikor más is képbe kerül a szexualitásban, akkor ő is, én is, és a párom is gazdagodunk egy érzéki élménnyel. Ha nem hiszed el, vagy máshogy látod, a te dolgod, de ne próbáld hazugságként és/vagy butaságként feltüntetni részemről!

135. lusza (válaszként erre: 129. - Lili 1001)
2016. márc. 12. 19:27
Sajnos kevés jó kapcsolat van, ezernyi oka lehet. De attól még nem lesz jobb egy kapcsolat vagy kevésbé álszent, hazug, csak mert nem stikában mennek félre, hanem "engedéllyel". :)
134. globus (válaszként erre: 129. - Lili 1001)
2016. márc. 12. 19:27
Ezen okokból kifolyólag gyakorlatilag alig van pár - akár élettársi, akár házas, akiknek néhány évnél több borítékolható. Ha egy pár leél egymással 20-30, netán 50 évet, azért tudnak valamit, amiről a nagy szabadságos elveket vallóknak fogalma sincs.
133. Bolen (válaszként erre: 124. - 2c5f60da64)
2016. márc. 12. 19:22
Sport vagy verseny?:))Szenvedélyes, érzéki élet:))
2016. márc. 12. 18:54

Én például olyan típus vagyok, aki nem hajlandó osztozni senkin és senkivel. Fogkefémet, fehérneműmet és a páromat nem adom kölcsön :)

Ezen kívül tisztelem magam annyira, hogy ne legyek "háremhölgy" senki szerájában.

Más dolog, hogy nem mindenki gondolja így, nekik teljen örömük a nyitottságukban :)

131. Mucicc
2016. márc. 12. 18:45
hú ez nagyon izgalmas és jó téma érdekes.. :) pont most olvastam erről egy cikket.. ami egyébként érdekes volt de nem tetszett és azért nem mert egy kicsit arra hajlott hogy biztos azzal az emberrel van probláma aki az "áldozat" akit megcsaltak.. meghogy az idők során milyen sokások és hitek és stb.. keményen leeht ezt a témát boncolgatni. hát van olyan akit tényleg nem zavar ha a párja és ő maga is félrekacsint de szerintem ezzel kevesen vagyunk így mind nők mind férfiak! mert ugye ilyenkor nem csak a nőkről van szó! van olyan aki meg teljesen "vak" úgy van vele hogy jól van menjen de sztem ez inkább a nőknél van így hogy a férjüket párjukat elkönyvelik hogy úgy is ide jön haza stb.. a férfiaknál sztem ez a dolog nem működik hogy ó hát ahaz jöttél de örülök közben meg tudja hogy dugványozni volt.. azért ezt nehéz elképzelni ugye? :D Én az az ember vagyok aki nem szeretném ha máshoz kezdene el járkálni a párom vagy férjem akkor mondja meg hogy ott vele jól,jobban érzni magát és hogy húzzak el :D Inkább maradok egyedül mint egy olyan emberrel aki nem tisztel, nem nézi az érzéseimet, nem érdekli hogy mit gondolok stb.. azért ez a saját önbecsülésünkről is szól szerintem hogy mennyire vagyunk magunkal jóban.. nem? vagy hóhó éppen a másik mennyire van magával jóban?? nem tudom ez iszonyat nehéz téma , igazából az egész kapcsolatnak működnie kell kommunikáció őszinteség humor tisztelet szeretet szerelem na és a sex. de még ha midnen oké is akkor is van olyan aki félre kacsint szóval ezt nem tudhatjuk!! :/ hogy kiből mijön ki 2hónap vagy fél é vagy 20év után..
130. 79c335274a (válaszként erre: 128. - Lusza)
2016. márc. 12. 18:17

Megkérlek, tiszteld meg a másikat azzal, hogy hagyod a véleményét elmondani a kérdésben.

Attól, hogy nem érted, még nem butaság, ha valaki el tud vonatkoztatni.


Köszönöm! További szép napot, estét! Peace!

2016. márc. 12. 18:06

Nehogy már egymás torkának ugorjatok:-)))


Hazugság? Álszentség? Érdemes körülnézni a legtöbb házasságban. A házasságok 90%-a álszent és hazug.Gazdasági, és/vagy szülői közösség. A mézes évek elmúltával elszürkülnek, kiürülnek, és mindenki megy a saját útján. Vagy egyik, vagy másik, vagy mindkettő félrelép.Aki legjobban mondja, hogy az ő férje aztán ne, na ott a legnagyobb a gáz, az lép félre legsunyibban. Volt alkalmam a munkámból adódóan, meg úgy egyáltalán az életkoromból adódó tapasztalataim során látni, hallani ezt azt.Az a legnagyobb félrejárogató, akiről senki el nem képzelné.vannak jó kapcsolatok is természetesen, de nagyon ritka. Az, hogy a házasságok az első pár év után elszürkülnek, kiürülnek több oka is van.Egyik, hogy csak úgy beleugrálunk minden szarba ilyen olyan ok miatt, pl. hogy ne legyünk egyedül, vagy mert besikerült a gyerek,félünk, hogy kiöregszünk, találunk egy jó partinak tűnő partnert, stb. Másik ok a kommunikáció, és az őszinteség hiánya. Harmadrészt pedig nem figyelünk a másikra, nem tiszteljük eléggé...

128. lusza (válaszként erre: 126. - 79c335274a)
2016. márc. 12. 18:02
Olyan butaságokat írsz, hogy azt nem lehet másként lereagálni. Persze, a tested csak egy eszköz, csak hát minden porcikád, sejted egy lélegző, élő részed, összességében adnak ki téged. Lélekben, gondolatban, tettekben, jellemben. Ha lekevernek egy pofont, azt te érzed, ha szexelsz, azt te élvezed, ha szomorú vagy, a te könnyed hullik, ha boldog vagy, az téged dob fel.
127. 79c335274a (válaszként erre: 125. - 2c5f60da64)
2016. márc. 12. 17:51
Ezt vehetjük fenyegetődzésnek?
126. 79c335274a (válaszként erre: 124. - 2c5f60da64)
2016. márc. 12. 17:49

Ne haragudj, ne szeretnék személyeskedni, ahogyan azt te teszed.

Ha nem értesz valamit, azt nem nekem feladatom elmagyarázni.


Köszönöm! Puszika!:)

125. 2c5f60da64 (válaszként erre: 111. - Codysz)
2016. márc. 12. 17:03
Nem építő jellegű? :) Rendben. Aztán ne mondd, hogy nem szóltam...:)
124. 2c5f60da64 (válaszként erre: 120. - 79c335274a)
2016. márc. 12. 16:59

Jaj. Csak egy eszköz a tested?


És mire használod ezt az eszközt?


Ez nagyon csúnya gondolat...ami belül van, az van kívül. A tested testesít meg Téged :) a belsődet, önmagadat. Az érzéseidet a tested által tudod kinyilvánítani... mondjam még?


Jó, hogy nem azt írtad, hogy pénzkeresésre használt eszköz...

123. lusza (válaszként erre: 119. - Codysz)
2016. márc. 12. 16:56

Szerintem ez nem általánosítás, hanem pusztán a valóság. Olyan vakság ez nálad, mint a megcsalt feleségeknél, hogy a férjnek az csak egy dugás volt és hozzá megy haza, vagy a szeretőknél, hogy de ő biztos többet ad, mint a feleség.


A nyitott kapcsolatokat úgy egészében sokkal rosszabbnak gondolom, mint a monogámiát, egyszerűen azért, mert sokkal több hazugságot, álszentséget rejtenek, és mert nincsenek tekintettel benne úgy igazán, őszintén senkire. Sem a partnerre, sem a "külsős" beugrókra, akik szintén emberek, nem csak b@szogépek, már bocsánat.

122. Panna.33 (válaszként erre: 120. - 79c335274a)
2016. márc. 12. 16:54

Egyébként meg dehogynem, a tested is te vagy.

Sőt, itt és most leginkább az vagy te. A tested, a gondolataid, az érzéseid, a cselekedeteid mind te vagy, és az összes a testedből ered, a tested által válik azzá, ami.

121. Panna.33 (válaszként erre: 120. - 79c335274a)
2016. márc. 12. 16:51
Nem a testedről beszélek. A csaláshoz nem kell dugni.
120. 79c335274a (válaszként erre: 118. - Panna.33)
2016. márc. 12. 16:29

Próbálj meg elvonatkoztatni és nem földhöz ragadni!:)

A testem nem ÉN vagyok, az csak egy eszköz.

119. codysz (válaszként erre: 116. - Lusza)
2016. márc. 12. 15:56

Nem tudom, hogy mennyire őszinték vagy nem, én azt tudom leírni, hogy én hogy élem meg és ez alapján mit gondolok a dologról.


Ha már általánosítás, akkor viszont azt mondanám, hogy az emberek nagy része nem él/ nem tud élni őszinte és boldog kapcsolatban, vagy benne marad egy olyan kapcsolatban is, amiben nem kéne, de ez már nem azon múlik, hogy monogám vagy nyitott kapcsolat, szerintem.


Én is találkoztam társkeresőn ilyen férfiakkal, meg olyanokkal is, akik nem "engedéllyel", de ugyanúgy kerestek maguknak partnert az állandó mellett.


Viszont azt se felejtsd el, hogy te ott nem az összes ilyen kapcsolatban élővel találkoztál, beszéltél csak pont azokkal, akik hazudtak, csaltak még a nyitottság mellett is. Akinek működik a dolog, azzal ott nem vagy nem így futottál volna össze.

118. Panna.33 (válaszként erre: 117. - 79c335274a)
2016. márc. 12. 15:44

Itt azért én érzek némi ellentmondást.

Ha nem annak éled meg, miért gondold azt róla?

Ez olyan, mintha én azt gondolnám hogy a homeopátia csalás, mert csak cukorgolyókat árulnak, és közben tömném magamba bízva a gyógyulásban.

117. 79c335274a (válaszként erre: 115. - Panna.33)
2016. márc. 12. 15:38
Nem, nem annak élem meg, csak ezt gondolom róla.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook