Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? fórum

Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? (tudásbázis kérdés)


56. e71af41436 (válaszként erre: 54. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 14:00
Szerencsés vagy,hogy láttál ilyen helyeket.Sajnos én mindig kifogásolom ezen nyilvános helységek tisztaságát.Ha tehetem kerülöm a használatukat.....
2007. nov. 29. 13:58
miért ne lenne illnedő?beállítottság kérdése.van aki szemérmesebb,van aki nem.Annyi más dolog van az életben amin meg lehet botránkozni,ezen tényleg felesleges.személy szerint,minden szoptatós anyukát csak tisztelni tudok,akát nyilvánosan teszi ezt,akár nem. :)
54. 104bdd8c43 (válaszként erre: 53. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 29. 13:53
Nekem semmi kifogásom nem volt a hipermarketekben kialakított pelenkázó helységekkel!! Az, hogy van benne wc, na és?? Nem a használata közben szoptatna senki szerintem, aki oda bemegy. Azért mert va ott egy tisztán tartott wc, miért lenne akadálya a szoptatásnak?? Ahol én voltam, volt még egy külön szék is amire le lehet ülni az anyukának, vagy esetleg a nagyobb testvérnek. Fú igényesek vagy, örülj, hogy egyáltalán van pelenkázó helység, mert ha eszik a baba, az emésztése is működik, és nem hiszem, hogy jó lenne egész bevásárlás alatt szagolni az eredményt, arról nem is beszélve, hogy gyönyörű vörös lenne a feneke szegéy babának mire hazaérsz vele, mert neked nem felel meg a pelenkázó helység. Ha éhes megeteted, ha teletölti a pelust azonnal ki kell szedni alóla, és nem fintorogni a helyre ahol erre van lehetőség!! Bármelyik nagyobb bevásárlóközpontba is mész, mindegyikben gyönyörűen tisztán van tarta nemcsak a pelenkázó helység, de még a wc is!! Sosem kifogásoltam egyik tisztaságát sem!!! És büdös sincs sehol, és még a csempe is ragyog!! Lehet még nálad sincs ilyen ragyogás!! Nyugodtan lehet használni bármelyiket!!!!
2007. nov. 29. 13:29

Szóval:Nyilvános szoptatás:Illendő vagy sem?


Válasz:Ha valaki nyilvános helyen mutogatja a mellét,semmiképpen nem tartom illendő dolognak.

Az éhes babát táplálni minden Édesanyának kötelessége!!Azt hogy ezt mivel teszi,egyéni megfontolás és adottságok kérdése.Ha valaki a mellből közvetlenül való anyatejes táplálást választja,tehát kihagyja a cumisüveget,akkor semmiképpen nem illetlenség etetni a kisbabáját!Egyértelmüen meg lehet oldani a helyzetet diszkréten,mások által alig vagy egyáltalán nem észrevehetően.

Egy koszos nyilvános wcben semmiképp nem fogom etetni a gyerekem és mivel a legtöbb pelenkázó a wcben van,vagy a mellett hasonló állapotban,egyiket sem szeretném igénybe venni,még pelenkázásra sem.

Köszönöm hogy lehetőséget kaptam válaszolni a kérdésre.Remélem válaszommal nem gerjesztek felesleges indulatokat,nem áll szándékomban,viszont amíg a Hoxa portál tagja lehetek,jogomban áll válaszolni a feltett kérdésekre.

2007. nov. 29. 11:59

Kicsi lányom beteg volt, egész nap szopizott. Elmentünk a dokihoz. Ott eszébe jutott, kéne cici. Kérte, kezdett vetkőztetni... Teremben sok felnőtt. Egy sem nézett furcsán. Lázas gyereknek kellett cici.

Bementünk a mellette levő gyógyszertárba, ott egy széken szopizott.

Ebben az esetben nem volt más megoldás.

Az igaz, hogy ált. etetésekre otthon voltunk, de ha muszáj, miért ne etessem meg?

51. M_Marcsa (válaszként erre: 47. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 11:55
Nem csak a te környezetedről van szó.Általában van szó. Van olyan is, hogy cumizavar.
50. igynogy (válaszként erre: 36. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 11:41

Én elismerem, vannak olyan esetek, amikor kell a cumisüveg. Nálunk pl a kórházba nem volt szabad bevinni, minek vettem volna egyáltalán. Pedig előttem olyan példa volt, hogy sem édesanyám, sem pedig a nővérem nem tudott szoptatni, tehát ők alapból cumisüveggel kezdtek. Az hogy nem szopik a baba, előfordul,közeli ismerősömnek sem szopott a kicsi, mégis a kórházba nem vihetett cumisüveget, csak itthon itathatta belőle. Tehát előre nem kell megvenni, bár kórháza válogatja. Az elején nekem is kevés volt a tejem, mégsem nyúltam cumisüveg, cumi, pótlás után, hanem szoptattam, szoptattam, és szoptattam. Fél óránként!!! Nagyon sok segítséget kaptam, hogy tudjak szoptatni, higgyem el van tejem, és nem kell cumisüveghez nyúlni! Talán azért is szopik a kicsim még mindig, és még mindig bőven van tejem. Sajnos ezt az első lányomnál nem tudtam megvalósítani, akkor visszahúzó tényezők voltak, olyannak hittem, aki nem is értett hozzá, hiába szoptatott 3gyereket. Mai napig bánom.

De ez is csak egy vélemény a sok közül, mindenkinek saját bevallása szerint kell eldönteni, akar e cumisüvegezni, vagy nem.

2007. nov. 29. 11:35
Nekem még nincs babám, de ha lesz és nyilvános helyen éhezik meg, akkor biztos nem várok amíg hazaérünk. Biztos kényelmesebb és higénikusabb otthon etetni, de a baba közérzete még annál is fontosabb. Nyilván a tisztába tevéssel sem várnék hazáig.
2007. nov. 29. 11:31
Előfordult már,és semmilyen negatív visszajelzést sem kaptam az emberektől akik "látták"(diszkréten,eltakarva úgy hogy szinte csak a póz utalt arra hogy éppen szopizik a baba)sőt szinte kivétel nélkül elmosolyogtak az emberek,szinte látszott rajtuk hogy elérzékenyülnek!
47. 104bdd8c43 (válaszként erre: 38. - M_Marcsa)
2007. nov. 29. 11:12
Néha előfordulhat, de a környezetemben még sosem volt ilyen!!! Most vannak 2 hónapos ikerbabák a családban, cumiznak, cumisüvegből kapnak inni, és szoptatják mindkettőt!!! Na, hol a cumizavar?????
2007. nov. 29. 07:38
A szoptatásért pedig mindíg harcolni fogok,azt teszem a mindennapjaimban is ha felmerül a téma.Van olyan baba amelyk nagyrészt nekem köszönheti hogy szoptata az anyukája.a szavazás pedig nem érdekel,sok mindenki másképp gondolja mikor babája lesz,mint előtte.szóval....majd ha Hoxa kér meg rá,akkor hanyagolom a hozzászólásaim...
2007. nov. 29. 05:41
Naháááááát, miért marakodtok?! Ha akar, szoptasson. Nekem spec. sosem jutott volna eszembe, hogy nyilvános helyen...
44. LoLiNa (válaszként erre: 19. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 04:49
ha egy gyermek éhes, eszik! még ha elötte soha nem látott üveget sem.... ezzel kár "érvelned"...
43. LoLiNa (válaszként erre: 23. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 04:47
mi az, hogy nem engedik? ki nem engedi? próbálna valaki visszatartani...
42. LoLiNa (válaszként erre: 27. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 04:46
még szerencse, hogy nagyot fordul a világ, ha valakiből szülő lesz :) nem az ilyen idiótaságok leszneka fontosak neki, hanem a gyermeke! de látom nálad ez még nem érett meg..
41. LoLiNa (válaszként erre: 36. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 04:42
ha így állsz hozzá, tényleg kell... egyébként nem kell! :P
40. LoLiNa (válaszként erre: 7. - 104bdd8c43)
2007. nov. 29. 04:40
azért a szex és egy csecsemő éhsége nem egy és ugyanaz! ha csak úgy tugsz szoptatni, hogy látványosan mutogatod a melleidet, akkor inkább hagyd ki... meg lehet oldani magamutogatás nélkül is!
2007. nov. 29. 00:30
Ja, csak nézd meg a kiírt szavazást!!! A válasz magáért beszél!! Az eddigi eredmények alapján, sok embernek kéne megbékélnie a világgal!!
38. M_Marcsa (válaszként erre: 36. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 19:30
És cumizavar???
37. Btee
2007. nov. 28. 19:02
NEM kell a cumisüveg! Anélkül is gyönyörűen felnőnek a gyerekek. ;)
36. 104bdd8c43 (válaszként erre: 32. - Igynogy)
2007. nov. 28. 18:57
Nekem elsők között volt a cumisüveg a vásárlási listán, annak ellenére, hogy akartam szoptatni!! Nem zárja ki egyik a másikat! Tanuljon csak meg inni abból is, mert történhet bármi, ami miatt szükségessé válik a használata! Én használtam is, vizet kapott belőle eleinte, majd pótlást is. A barátnőmlánya annyira pici és gyenge volt, (nem koraszülött, kis súlyú újszülött!!)nemtudott szopni, 4 hónaposan tanult meg szopni, addig lefejt anyatejet kapott cumisüvegből, és lám, a cumisüveg után megtanult szopizni is!! Addig halt volna éhen?? Hiába próbált szoptatni a barátnőm, a baba nem tudott. Jó az ha van cumisüveg, mert bárkivel történhet ilyen!!! Újszülött korától kell szoktatni mindkettőhöz!!! Már a kórházban!! Nekem el van téve emlékbe az első cumisüvege és a cumija is! KELL A CUMISÜVEG!!!
35. Nikice
2007. nov. 28. 18:37

Szerintem nem kéne egymásnak esni, és egymás esetleges ötleteit egyből lehurrogni. Mindenki egyénileg eldönti, hogy szoptatna-e így, avagy nem. Van aki meg tudja oldani, hogy hazaérjen, van akinek bejött, hogy akkor cumisüvegből ad, van aki nem szeretne, vagy tud abból adni, és van akinek teljesen természetes, ha így szoptat. Bízzuk ezt saját magunk jóérzésére szerintem. Ha valakit ez kellemetlenül érint, azt is meg kell érteni, de neki is mérlegelnie kell, hogy vajon ő mit tenne ebben az esetben. Senki nem szoptatásellenes itt közöttünk szerintem. Ha egymást kritizáljuk, az már nem véleményformálás.


Egy barátnőm mondta egyszer, semmit sem utál jobban, minta olyan akar tanácsokat adni, akinek nincs gyereke, ill. csak azt, hogy akinek már van és innentől azt hiszi mindent tud. Én nem szoptattam így sosem, de alakulhatott volna úgy, hogy kell, így biztosan nem török pálcát senki felett emiatt.

34. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 18:06
Nem kell cumi az alapszerelésbe, anélkül lehet szoptatni. Sztem.
33. Kolibri (válaszként erre: 23. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 16:50
Nem tudhatod, hogy csak kismamak szavaztak-e, mint ahogy a hozzaszolasok sem mind kismamaktol jonnek.
2007. nov. 28. 16:08

Én szoptattam nyilvánosan, persze úgy,hogy egy pelussal eltakartam magunkat. :) Máshogy nem lehetett megoldani.

Sokan írták, hogy vigyük magunkkal cumisüveget????

Nos az én kicsim a mai napig nem iszik cumisüvegből mert én csak és kizárólag szoptattam, persze próbálkoztunk vele, de abból semmit nem evett. Csak és kizárólag azért próbáltuk, mert tudtam, hogy néha nem lehetek mellette, mert a nagyot orvoshoz kellett hordani.

Miért kellett nyilvánosan szoptatnom? Időpontra vittem vizsgálatra a nagyot, és három! órát kellett várnom, hogy be tudjak jutni, persze nem csak nekem, mert közbejött valami + a protekosok, (gondolom mindenütt vannak) és a kicsim 2 óránként szopizott. Nem értem haza, úgy hozták utánam a kicsit, mert üvöltött, mert hiába fejtem le a tejet, nem volt hajlandó megenni cumisüvegből. Szóval akár illetlenség akár nem, nem fogom hagyni, hogy a gyermekem ordítson az éhségtől. Persze lehet diszkréten csinálni, úgy hogy eltakarod magad. És kész!!

31. be52089f0e (válaszként erre: 7. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 16:04
Szerintem elég hülye példát hoztál fel. Egy pár hónapos csecsemőnek magyarázd már meg, hogy az utcán azért nem szabad szopizni, mert nem illik, ugyanúgy ahogy szexelni sem.
2007. nov. 28. 16:00

Sajnos én olyan helyen lakom, ahol a női mosdó mellett nincs pelenkázó.

A napokban több órát kellett várakoznunk a gyermeksebészeten és közben a gyermekem megéhezet. Válaszhattam, hogy a cigifüstös hideg wcben vagy a folyosón szoptatom meg.

Azt szeretném megtudni, hogy 40 fokos melegben hogyan oldjátok meg azt, hogy viszitek magatokkal üvegben az anyatejet.

29. d@nu (válaszként erre: 27. - 104bdd8c43)
2007. nov. 28. 15:59

??? Nem én kezdtem személyeskedni, hanem te kaptad fel valamiért a vizet. Úgy érezted, rólad van szó? Mi is lehet az oka? Nem értem...

De abban egyetértek veled, hogy nyilvánosan "szopatni" már valóban nem túl illendő.

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Kolibri)
2007. nov. 28. 15:50

Akkor jól gondoltam. :)))

Érdekes. míg nem volt babám, soha nem tűnt fel az ilyesmi.

27. 104bdd8c43 (válaszként erre: 25. - D@nu)
2007. nov. 28. 15:48
Most hogy jön ide egy sebész??? Gyerek nélkül is el tudja dönteni, szopatana-e nyilvánosan vagy nem?? Illendőnek tartja-e vagy nem!!!! Ha nem tetszik valami akkor ne olvasd el mit írnak ide, és ne válaszolj nekik!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook