Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? fórum

Nyilvános szoptatás: Illendő vagy sem? (tudásbázis kérdés)


116. Krysty (válaszként erre: 100. - 104bdd8c43)
2007. dec. 2. 07:47

Szerintem nem sok pasi van aki egy szoptatós anyuka cicijét skubizná, amikor az éppen a babáját eteti.

Én is láttam már parkban szoptató mamit, de nem jutott eszembe megbotránkozni rajta, és mások sem tették az ott lévők közül.

Egy csecsemő táplálásánál, bármilyen különös is ez, a szoptatás a természetes.

Van aki lenézi a szilikoncicis nőket, mert mű, a cumisüveg is mű!

Most gondold el, hogy egy tök mesterséges gumidarabot tuszkolsz a gyereked szájába!!!! Szerinted ez elfogadható dolog? A kerti széket sem tömöd a szájába...

Na jó, ezt most jól lesarkítottam, de miért kéne szólni annak aki nyilvánosan szoptat?!

Szerintem azért sem szól senki mert banánt ad valaki a gyerekének NYILVÁNOS HELYEN!

115. e71af41436 (válaszként erre: 114. - 104bdd8c43)
2007. dec. 2. 07:02
még kérded? egy nő kezébe nem való a sör...alapvető illemszabály...csak ugye te ezt rendszeresen műveled,ezért neked nem megbotránkoztató..-
114. 104bdd8c43 (válaszként erre: 103. - E71af41436)
2007. dec. 1. 23:29
Én is üvegből szoktam inni a sört ha iszok,sőt,még válogatok is, csak egy fajta sört iszok! de pohárből utálok sört inni. Meg most minek csináljak plussz munkát a pultosnak, hogy poharat kelljen mosni. De most ezen mi megbotránkoztató van?? Nem vagyok már rég kiskorú...
113. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 112. - E71af41436)
2007. nov. 30. 21:39

én a vidéki kisvárosban ahol éltem,pl a piacon nagyon sokszor láttam:)igaz roma hölgyeknél...jaj,nehogy elitéljenek,nem rossz szándékbol mondom:)....

Persze ha lehetett én is elkerültem,ha módom volt rá autóban szoptattam és persze úgy igyekeztem indulni hogy ne essen kajaidőre...igaz az én igény szeritn szopó gyerkőmnek 24órás igénye volt a szopcsira:))

112. e71af41436 (válaszként erre: 111. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 30. 21:31

én már láttam olyat is a 24-es villamoson,hogy az anyuka kitette a mellét(huhaaa,nem volt ám kicsi)és úgy cuppant a gyerek a cicre.én azon sem botránkoztam meg.jót mosolyogtam.nnna...hát éhes volt az a gyerek :))))

de tény,hogy a többség nem így tesz :)

2007. nov. 30. 21:25
nem értem miért nem értik többen,hogy a szoptatás nem levetkőzést jelent,szerintem többnyire észre sem vettétek volna hogy szoptatok...nem a pláza közepére ültem le csupasz mellel egy szál babóval...a gyerkőn kivül más is volt rajtam:))
110. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 87. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 30. 21:23
aki nem díjazza na szopcsit "nyilvánosan",megfontolná amit irtam?Várom az ötleteket:))van e olyan amit anno nem próbáltam...
2007. nov. 30. 21:21
A legtermészetesebb dolog a szoptatás,de tényleg nem illik bárhol bármikor!
108. e71af41436 (válaszként erre: 107. - M_Marcsa)
2007. nov. 30. 21:19
ma a barátnőmmel a metron pont emiatt éreztük magunkat kellemetlenül.egy fiatal pár előttünk volt szájügyileg összeragadva. :)és tömött volt a metro,pont nem tudtam hova nézni,csak a lány arcán láttam a fiú mozgó nyelvének a sziulettjét....:)))
107. M_Marcsa (válaszként erre: 91. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 30. 20:27

Egyetértek.

Arra írtam, hogy illik-e utcán csókolozni. Én nem szoktam.:)

A gyerek ha éhes, meg kell etetni, szoptatni.

106. Hoxa
2007. nov. 30. 20:22

Bocs, ha valaki azt írja, hogy aki szoptat, az szereti a gyerekét, azzal nem mondta, hogy aki nem szoptat, az nem szereti a gyerekét.

Ha ebből vitát csináltok, akkor kegyetlenül szétcsapok itt most már tényleg.

105. dundy
2007. nov. 30. 19:48
Nagyon sok minden nem illendő, s mindez relatív.Vannak koonzervatívabb és kevésbé konzervatív emberek.Így nem lehet ítélni szerintem. Én nem szoptatnék, mert szerintem ez egy bensőséges dolog.S jön a DE.Ha nagyon rászorulnék akkor megoldanám, van szám, tudok kérdezni.Egy párszor már megoldottam más nők ilyen problémáit,ezért azt gondolom ez nem téma.
104. emagdi (válaszként erre: 103. - E71af41436)
2007. nov. 30. 19:24

de! de! nyissál róla topikot szerintem!:))))

én beleírnám, hogy én speciel nem szeretem a sört, de ha szeretném, akkor lehet hogy üvegből innám:))

2007. nov. 30. 19:21
egyébként erről az illik nem illik dologról az jut eszembe,hogy engem megbotránkoztat ha egy nő sörözik.ha üvegből issza a sört pláne.ha egy kocsmában(divatos néven pub-ban)akkor végképp el van ásva előttem.de azért nem fogok róla topicot nyitni. :)))))))))bár lehet jó lenne!!! :DDDDDD
102. e71af41436 (válaszként erre: 101. - 104bdd8c43)
2007. nov. 30. 19:18
ez kábé olyan megállapítás volt,minthogy a diplomások tahók..... :)
101. 104bdd8c43 (válaszként erre: 92. - Supin)
2007. nov. 30. 19:07
Miért, szerinted aki nem szoptat az nem szereti a gyerekét?? Rossz megközelítés!!!! Ezen azért gondolkodj el mégegyszer!!!
100. 104bdd8c43 (válaszként erre: 91. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 30. 19:06

Amiket itt felsoroltál, valóban nem illik, például van olyan ország, ahol nem lehet nyilvános helyen csókolózni sem, mert megbüntetnek a rendőrök ha meglátnak, aztán egy másik helyen nem lehet sem cigizni sem alkoholt fogyasztani közterületen! Alkoholt már nálunk sem lehet közterületen fogyasztani! Nyáron Bogácson voltunk, és ott 1 olyan helyet találtunk ahol cigit lehetett kapni! Sem a strandon, sem a pincéknél,de még a diszkóban sem árulnak cigit!!

Én az iskolából is kitiltanám az olyan öltözködést, amiről írál! A fiúknál is van, aki tarajos,és színes ezt sem engedném! Bár ez a szülők felelőssége is...Nekem is undorító, amikor egy csaj olyan felsőben van amiből kiesik a melle,lehet rajta kivágott,de ne olyan amin a köldökeig kivágott, vagy a miniszoknyája alatt kivillan a feneke amikor picit lehajol. Még rosszabb, amikor már nem a 20-as éveiben jár és még mindig úgy öltözik. Ezen is ugyanúgy meg lehet botránkozni, mert van olyan anyuka, aki aztán cseppet sem szégyellős, és csak úgy minden takarás nélkül a parkban kidobja és úgy szoptat. Ja, és neki áll feljebb,ha valaki szól neki ezért.

A apsiknak nem a csak az a lényeg a női mellben amit a baba eltakar a szoptatás alatt, hanem az egész. Egy kivágott felsőben levő hölgyemény is felizgatja, és nem látja a amit a baba eltakarna...és mégis..

99. emagdi (válaszként erre: 98. - Lily3)
2007. nov. 30. 18:56

de nem biztos, hogy ettől kevésbé szereti a gyerekét.

egyszerűen így tartja jónak.


nyilván mindenki szereti a gyerekét, és próbál neki mindent megadni. (kivéve egy-két szellemileg fogyatékos, génhibás szülőt, akiket mutogatnak némely este a híradóban, hogy mit csinált a gyerekével.... de szerencsére az ilyen csak nagyon kis ezrelék, pont ezért megdöbbentő.)

98. lily3
2007. nov. 30. 18:21
Egyébként pont most van a környezetemben egy kismama 1 hónapos a gyereke és már tápszert is kap.Ő ugy nyilatkozik"olyan macerás a szoptatás, jobb a tápszer csak össze önti és kész".A gyerekével sem ugy bánik mint pl.én,rá se nézett 2 óra hosszáig mig aludt,nyugiba beszélgetett.Pedig rendes család.Ilyen is van.
97. e71af41436 (válaszként erre: 96. - Lily3)
2007. nov. 30. 18:16
jól látod! :)
96. lily3 (válaszként erre: 93. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 30. 18:16
Szerintem is vitát fog.Ugy lehet értelmezni hogy aki nem szoptatja vagy nem tudja szoptatni "az nem szereti".Aki normálisan gondolkodik nem kötekedően az nem fogja igy érteni,például én sem.
95. emagdi (válaszként erre: 92. - Supin)
2007. nov. 30. 17:32
értsd meg, nem az a baj, hogy szoptatja, hanem az, hogy nyilvánosan teszi mindezt.
94. emagdi (válaszként erre: 91. - Ccd9bb7d17)
2007. nov. 30. 17:32
szerintem utcán csókolózni, enni-inni sem igazán illendő.
93. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 92. - Supin)
2007. nov. 30. 15:32
húúúú,az utsó mondatod vitát fog szítani.......előre látom:(
92. supin
2007. nov. 30. 14:21
Aki ezen botránkozik az nem való ebbe az életbe.. Ez egy természetes szitu.. Örüljünk,hogy a kismama hajlandó szoptatni... Ez azt jelenti ,szereti a gyerekét...
91. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 90. - M_Marcsa)
2007. nov. 30. 12:00
de komolyan...csókolózni,egymásra mászni ha nem is mindenkinek tetszik,de elfogadott...utcán étkezni,alkoholt fogyasztani,dohányozni,koldulni,és még sok egyebet csinálni...ha mást nem,szemet hunyunk felette,sajna hozzátartozik az utcaképhez...ha gyermekét tápláló édesanyát látunk,megbotránkozunk...mindezt aközben,hogy a kor divatja szerint,a lenge rucikból általában több intim testrésze látszik ki sokmindenkinek,mint amennyi egy szoptató anyukábol...mert ott ugye a lényeget takarja a baba,és többynire a ruhadarab vagy egy pelus...tehát nem a látványon botránkozunk meg,hanem a tényen???!!!Nem feltétlenül értem a logikát....
90. M_Marcsa (válaszként erre: 89. - Juddyt)
2007. nov. 30. 11:54
ha nagyon szerelmes vagy, IGEN.:)
89. Juddyt
2007. nov. 30. 11:30

Mostanában azt tapasztalom, hogy ha valakinek nem egyezik a többséggel a véleménye akkor ...

Ha más megoldás nincs akkor mért ne lehetne félrevonulva megszoptatni a babát.

A nyilvános csókolózás stb. az elfogadható?

88. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 86. - Hoxa)
2007. nov. 30. 09:47
:)alaposan utánnaolvastál a témának:)
2007. nov. 30. 09:46

Éjjal nem tudtam aludni és gondolkoztam:)Az illetlen-nem illetlen kérdésen túl,anélkül hogy provokációnak lenne tekinteve,tényleg érdekel:ha valaki cumisüveget visze mert órákig távol van,de közben szopis anyuka...a mellfeszülés-tejcsorgás ellen mit tud tenni?Ha én nem szoptatok,aakor többször átáztam volna egy út alatt...így is vittem "váltórucit" sokszor,hogy ne legyen kellemetlen...ugyanis nagymamám szeritn nem lett volna jó tehén belőllem mert elcsorgatom a tejet:))szóval nekem nagyon folyt,nem voltak elegek a melltartóbetétek...ha feszül és nem szoptatok azonnal,elkezdett "ömleni".Emiatt technikailag talán akkor sem tudtam volna kivitelezni a cumisüveges módszert ha elfogadja a babám...ő jóllakik,de magammal mit csinálok?::ez remélem nem tekintendő önzésnek



Hlivi,én is hasonlókra céloztam azzal a hozzészólásommal amivel véletlenül mérgessé tettelek,hogy voltak már témában hozzászólásai amikhez szintén mereven ragaszkodtál...mondanám hogy ha valahol kiállok az elveimért arra emlékszem...

Viszont itt befelyezem,nem a téma boncolgatását,mert az enm tilos,hanem a személyeskedést...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook