Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtanulás kicsi gyermek korban fórum

Nyelvtanulás kicsi gyermek korban (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 1. 21:36
Egyébként gyönyörűek a gyermekeid:)))
28. 69331cc16f (válaszként erre: 25. - Szkatica30)
2010. jan. 1. 21:35
Nem, csak 15x fogja a suliban ugyanazokat a dolgokat újra tanulni és ez bizony egy csomó gond forrása lehet.
27. 4278f24526 (válaszként erre: 25. - Szkatica30)
2010. jan. 1. 21:34
Igen, erről van szó! Játszva, könnyedén megtanulják, és ez később nagy előnyükre lesz ám!
26. Szkatica30 (válaszként erre: 25. - Szkatica30)
2010. jan. 1. 21:34
A kislánya akkor három éves volt.
2010. jan. 1. 21:32

Van egy barátnőm,Ő heti 1 alkalommal vitte a kislányát nyelvórára.Tehát heti 1*30 perc.Játékosan tanulták a színeket,számokat stb...

Ha én is ezt tenném,szerintetek tényleg elvenném a kisfiam gyermekkorát?Nem maradna ideje játszani és gyereknek lenni?

2010. jan. 1. 21:32
Nálunk a családban van egy 7 éves kisfiú, aki orosz, tavaly kerültek Magyarországra, és nagyon szépen beszéli mindkét nyelvet. Ilyen kicsi korban nagyon tanulékonyak a gyerekek.
2010. jan. 1. 21:21

A mai gyerekek nagy része magyarul se tud, de angolul, igen... Hm.

A kisebbik fiam nyelvi előkészítős osztályba jár. Heti 18 angolja van. Ő se maradt le semmiről szerintem. Ne vegyétek el a gyerekektől a gyerekkort!

22. tücsimücsi (válaszként erre: 17. - 69331cc16f)
2010. jan. 1. 21:19
Egyetértek.
21. Manilu (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2010. jan. 1. 21:19
Magánovoda,ahol 20hónapos kórtól van mini club.
2010. jan. 1. 21:18
Meg gondoljatok bele: 18 éves koráig folyamatosan nyomatják szegény gyereknek az angolt... Én hogy unnám!
19. pmjudit (válaszként erre: 17. - 69331cc16f)
2010. jan. 1. 21:17

Teljesen egyetértek.

3 évesen elkezdi vki magánórákra hordani a gyerekét, akkor nyelvvizsgáig fogja?

18. mmacus
2010. jan. 1. 21:16

Szerintem gyereke válogatja, mikor érdemes kezdeni.

Nekem három gyerekem van. A fiam óvodában kezdett németül tanulni, iskolában első osztálytól volt nyelvtanítás, tehát nem volt megszakítás. 9 éves korától, az ő kérésére, angolul is elkezdett tanulni, magánórákon. Nagyon könnyen ment neki, 14 évesen mindkét nyelvből megcsinálta a nyelvvizsgát, németből + a nemzetközit is.

Második gyerekemnek ugyanezek a lehetőségek meg lettek adva, ő csak egy nyelvet tanul, azzal is birkózik, mai napig (20 éves) nincs sikeres nyelvvizsgája. Harmadik gyerek, 17 éves, szintén egy nyelvvel küzd, de úgy látom kicsit jobban megy neki, mint a testvérének, nyelvvizsgával még nem próbálkozott.

Tehát, 3 gyerekes tapasztalatom alapján úgy gondolom, nem lehet általánosítani, mindenesetre kárára biztosan nem válik a minél korábbi nyelvtanulás. Hogy 16 éves korában költsük nyelvtanárra...hááát, nem tudom. Lehet, a fiam sem lett volna már olyan lelkes 16-18 évesen, mint 14 éves korában. Minden görcsölés nélkül úgymond "kirázta a kisujjából", idén diplomázik, bizony van olyan csoporttársa, aki most próbálta sokadszor, félő, hogy ezen múlik majd a diplomája.

2010. jan. 1. 21:14

Szia!

Ne haragudj a véleményemért...

Szerintem teljesen felesleges, értelmetlen. Általában a szülők presztizskérdést csinálnak a dologból - tök értelmetlenül.

A gyerek megtanul valamit, ráragad. Bekerül a suliba mondjuk, ott kezdi előlröl, újabb közösség, megint majdnem elölről... És a gyerek halálra unja mgát az órákon... Mert a csoportba ugyebár más gyerekek is járnak, akik mondjuk nem feltétlenül tanultak már angolul.

Ma már minden középiskolában kötelező az angol. Ha előtte nem tanult, akkor se marad le.

Az én fiam 10.-ben tette le az angol nyelvvizsgát az alapján, amit a gimiben tanítottak neki. Angolul csacsog, angolul néz filmet, angol irodalmat olvas... Lemaradt volna valamiről? nem hinném.

16. pmjudit (válaszként erre: 14. - Manilu)
2010. jan. 1. 21:11
Oviba nem 3 éves kortól járnak a gyerekek?
15. Szkatica30 (válaszként erre: 3. - Bige)
2010. jan. 1. 21:10

Én hagyom őt játszani,ez onnan is látszik,hogy még csak gondolkodunk a nyelvtanuláson,mint lehetőségen.

Nem akarok én semmit rákényszeríteni,de nem szeretném,ha úgy járna,mint mi.

Kötelező orosz a suliban,amit senki nem bírt.A szüleim minket nem tudtak nyelvórára járatni,mert nem volt rá pénzünk.Most itt állok ,31 évesen nem beszélek semmilyen nyelvet.

14. Manilu (válaszként erre: 1. - Szkatica30)
2010. jan. 1. 21:09

Szia!

Kisfiam angol oviba jár szeptember óta,és elképesztő mennyit fejlődött,úgy került be,hogy egy szót tudott mondani,hogy mama,és mostmár angolul-magyarul is nagyon sok szót mond,amit angolul mondanak neki,ilyen alapkifejezéseket(pl:mosdóhasználat,fordulj jobbra-balra,ülj le,gyere ide)mindent megért,és megcsinája.

Ő most volt 2éves novemberben.

13. pmjudit (válaszként erre: 12. - Gálos Ildikó)
2010. jan. 1. 21:09
:)))
12. Gálos Ildikó (válaszként erre: 8. - 7d0950930c)
2010. jan. 1. 21:09
Ne haragudj,hogy megkérdezem,de játszani mikor volt időd???Ugyanis véleményem szerint 3 éves korban még az a tevékenység a legfontosabb és a saját anyanyelv tökéletesítése nem egy idegennyelv.
2010. jan. 1. 21:08
Először az anyanyelvet kellene elsajátítania. Az lenne célszerű, ha az egyik szülő a kezdetektől fogva csak magyarul, a másik csak angolul beszélne. Vagy írasd be kétnyelvű oviba. Unokahúgom kétnyelvű bölcsiben kezdett, most 17 éves és megvan a felnőtt középfokú vizsgája angolból. Teljesen anyanyelvi szinten beszél.
10. pmjudit (válaszként erre: 8. - 7d0950930c)
2010. jan. 1. 21:05
Nem azt írtam, hogy 16 évesen kell elkezdeni!
9. pmjudit (válaszként erre: 7. - Re11)
2010. jan. 1. 21:05
Nem. Még nem kell tanulniuk. Még sokkal fontosabb, hogy dalokat, mondókákat halljanak magyarul, mint szavakat idegen nyelven.
2010. jan. 1. 21:05
Szerintem 16 éves korban elkezdeni nyelvet tanulni már nagyon késő, de azt gondolom, hogy a 3.osztályos kor is. Tapasztalataim szerint minél hamarabb, annál jobb. Én is kb. 3 éves koromban kezdtem el nyelvet tanulni, és azt gondolom, hogy ennek köszönhetem azt, hogy mára majdnem anyanyelvi szinten beszélem az illető nyelvet. A következő idegennyelvet 1.osztályos koromban kezdtem el tanulni, a harmadikat pedig kb. 15 évesen, és most tanulgatom a negyediket, ezért mondom azt, hogy kb. minden szakaszon túl vagyok (ami az elkezdés időpontját illeti), és a minél korábban elve bizonyult a leghasznosabbnak.
7. re11 (válaszként erre: 6. - Pmjudit)
2010. jan. 1. 21:03
Te tanitod idegen nyelvre a gyerekeidet? Mar abbol kiindulva, hogy beszelsz mas nyelvet es nem kell kulon fizetni erte?
6. pmjudit (válaszként erre: 5. - Szkatica30)
2010. jan. 1. 20:59

Az enyém is 3 lesz márciusban.

Viccet félre.Behatárolt, hogy mit képes megtanulni idegen nyelven egy kisgyerek. Ha belegondolsz fel tudod sorolni: színeket, számokat, a hét napjait, évszakokat, állatokat stb. még néhány.Utánozza, amit hall a felnőttől. Én azt szoktam javasolni, hogy azt a pénzt, amit most nyelvtanításra költenél, tedd félre és 16 éves korában fizesd ki nyelvtanfolyamért, vagy magántanárnak, akkor már tudatosan fog tanulni és sokkal több értelme lesz. Persze más, ha külföldön éltek, vagy valamelyik szülő anyanyelve nem magyar.Nyelvtanár vagyok, tudom miről beszélek.

2010. jan. 1. 20:55
Igen,szépen beszél.
4. pmjudit (válaszként erre: 1. - Szkatica30)
2010. jan. 1. 20:48
Miért tud?
3. bige
2010. jan. 1. 20:47

- a fonémahallás 6-7 éves korra alakul ki rendesen. addig nem tudja kihallani rendesen a hangokat a szóból. - nem tudja jól megtanulni, ez később problémákat okozhat

- mivel nem születésétől kezdve tanult - az esetlegesen szükséges - magyartól eltérő fonémák eltűntek a "szótárából ".

- az esetleges fiziológiás beszédhiba se válik a nyelvtanulás előnyére.

- sajnos a rohanó világban egyre többet várunk el idő előtt a gyerekünktől is, holott egyszerűen játszani kellene hagyni, tevékenykedtetni, földön rajzoltatni zsírkrétával, építeni, megismertetni a világot.


én még mindig a jól bevált 3. osztályos korral értek egyet.

2010. jan. 1. 20:42
Van mar hasonlo temaju forum, erdemes megkeresned.
2010. jan. 1. 20:39

A kisfiam márciusban lesz három éves.Szeretnénk,ha angolul tanulna.

Van valakinek tapasztalata,hogy mikor érdemes elkezdeni?

A "még magyarul se tud rendesen"dologgal nem értek egyet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook