Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvtanulás ingyenesen fórum

Nyelvtanulás ingyenesen (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
68. Khatif
2009. szept. 26. 19:13

Valakik keszitettek egy oldalt, ahol a teljesseg igenye nelkul el lehet kedzeni egy nyelvet tanulni. Ahol mondjuk a minden ismeretet mellozo idosebb korosztaly gyorsan megtanulhat annyit, hogy elmenjen nyaralni es kerni tudjon egy pohar sort,vagy segitseget.

Ahol eldontheted,hogy tetszik-e a nyelv vagy sem.


Miert kell belekotni? Ingyenes szolgaltatas.


Lehet, hogyha az emberek kritika helyettt segitseget ajanlanak fel akkor oldalt tovabb lehetne fejleszteni oda, hogy tenyleg tanulni lehessen.


Megjegyeznem, hogy egy nyelvet nem lehet csak egy honlapron megtanulni.

67. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 66. - Megryan)
2009. szept. 26. 17:57

"Egy alapítvány az esélyegyenlőség jegyében ingyenes nyelvleckéket tesz az internetre, hogy az is tanulhasson nyelvet, akinek nincsen pénze. "



Akkor viszont ez így nem helytálló.Hiszen ettől még nem tanulok meg pl angolul.Csak egy-két szót fogok tudni.Az nem ugyanaz

66. megryan (válaszként erre: 65. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 26. 17:32

Nem, attól nem. Segít elkezdeni, segít a helyes kiejtésben és az alapokat adja meg.

Kedvet csinál szerintem a további tanuláshoz nyelviskolában vagy máshol.

Persze az már nem lesz ingyen...

65. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 63. - Megryan)
2009. szept. 26. 17:10
Jó az oldal de ha bemagolom a mondatokat amik oda vannak írva, attól még nem tudok angolul beszélni
64. 4ece112af0 (válaszként erre: 61. - Megryan)
2009. szept. 26. 16:15
Jó az oldal,csak lehetne kicsit bővebb minden téma...
63. megryan (válaszként erre: 62. - A74de3d08a)
2009. szept. 26. 15:53

Az angol fordítás megértéséért van így írva.


Például, ha az a mondat, hogy


The car is red. akkor a fordításba a magyar nem teszi bele a van-t, de hogy a kezdő is tudja melyik szó mit jelent ezért van: Az autó (van) piros.


Ez egyszerű jelzés a megértéshez, gondolom az általad felsorolt szavak is magyarázó minőségben kerültek így felhasználásra, ezért szerepelnek zárójelben

62. a74de3d08a (válaszként erre: 60. - Megryan)
2009. szept. 25. 13:55

szép dolog maga a kezdeményezés és nem vagyok magyar tanár, de a fülemet bántják az ilyen fordítások, amik egyes helyeken zárójelben szerepelnek, pl. izlődik, szaglik, érződik.

brrrrr.

2009. szept. 25. 13:31

Angolból van fent legtöbb lecke.

Milyen témakörök legyenek még?

60. megryan (válaszként erre: 57. - Skar)
2009. szept. 25. 12:44

Nekem azzal van problémám, hogy én a www.okosito.hu oldalról kértem véleményeket, te pedig a nyitó hozzászólásomba kötöttél bele.


Fogalmazásomtól függetlenül továbbra is várom az adott oldalról a véleményeket.

59. d3c6e89fee (válaszként erre: 56. - Skar)
2009. szept. 25. 08:26
Nagyon jó ez az oldal, köszi:D
58. Khatif (válaszként erre: 56. - Skar)
2009. szept. 25. 08:11
Jaj, ez az egyik legjobb blog, amit olvasok :)
57. Skar (válaszként erre: 49. - Megryan)
2009. szept. 25. 05:22
Ha azzal indítasz, hogy leszólsz valamit, nehezen kérheted ki magadnak, hogy visszaszóljanak.
56. Skar (válaszként erre: 45. - D3c6e89fee)
2009. szept. 25. 05:20

Ezeket imádom, de amikor nem Kovács 112 János nyelvtanár, hanem jól megfizetett fordító követi el, azért az az igazi. Olvassátok és szeressétek:

[link]

55. Skar (válaszként erre: 44. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 25. 05:16

:) Ennél már csak a "Sto gazeta, moja malenkaja maty?" a jobb.


Persze, meg kell a kifejezéseket is tanítani, meg is tanítják a "hagyományos nyelvtanárok" is. Az nem a módszer hibája, ha tanár és diák egyaránt motiválatlan, túl nagy a csoport, a tankönyvet meg valami kontraszelektált pöcs írta.

54. Skar (válaszként erre: 46. - Bige)
2009. szept. 25. 05:06
De, van érdemi hozzáfűznivalóm: ne úgy örüljetek, hogy másokat leszóltok. Nincsen semmi baj a hagyományos nyelvtanulással, legfeljebb a nyelvtanárok képzésével, képességeivel stb. Ha jó ez a módszer, bízzatok benne, hogy _más_jó-módszerek_ között is jónak tűnik.
53. Berillke (válaszként erre: 52. - Megryan)
2009. szept. 24. 23:48

na ezt örömmel hallom :-))

ezen a téren hiánypótló lenne az anyag, az biztos!

köszi :-))

52. megryan (válaszként erre: 51. - Berillke)
2009. szept. 24. 21:10
Ez még a "legkezdőbb" szakaszban van, nagyon nehéz hozzá karaktert keresni, meg a lánynak is kevesebb az ideje, de igyekszenek...
51. Berillke (válaszként erre: 50. - Megryan)
2009. szept. 24. 21:09
Arab nyelvlecke egyébként is kevés található a neten (ami használható persze). Szuper lenne, ha több anyag kerülne fel ebből a nyelvből is. :-)))
2009. szept. 24. 20:49
várjuk a további véleményeket, ötleteket!
49. megryan (válaszként erre: 38. - Skar)
2009. szept. 24. 19:59

Az oldalon a mondatokban adott színekkel külön-külön is jelölve vannak a szavak, tehát láthatod is melyik mit jelent.


Ha a megadott oldalhoz nincs hozzáfűznivaló véleményed, kérlek további fejtegetéseidnek nyiss külön topicot, ezt NEM ilyen vitatopicnak indítottam. Köszönöm.

48. megryan (válaszként erre: 33. - 49f0d20c7d)
2009. szept. 24. 19:57

Kérlek jelezd priviben a hibákat, hogy javíthassuk.


A kiejtés lehet hogy nem tökéletes, általában olyan gyerekek mondják fel az anyagot, akiknek egyik szülőjük adott anyanyelvű, tehát nekik is anyanyelvük. Ilyen ingyenes esetben tökéleteset sajnos nem lehet alkotni, a cél az, hogy valaki annyira megtanulhasson, hogy egy adott nyelven elboldoguljon, meglegyen az alapja.

47. bige (válaszként erre: 46. - Bige)
2009. szept. 24. 19:12
vagyis inkább beszólni...
46. bige (válaszként erre: 38. - Skar)
2009. szept. 24. 19:11

Kedves Skar!


"Minden embernek más módszer alkalmas, a körülmények is más hozzáállást és módszert kívánhatnak."


Te Magad írtad, úgyhogy akinek ez a módszer felel meg - hagyd őket békén örülni a lehetőségnek, és ne kötözködj !

Ha nincs érdemi hozzáfűznivalód - igazán kár egy topicba beleszólni!

45. d3c6e89fee (válaszként erre: 44. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 24. 18:35
Nálunk tanfolyamon a tanár erre a mondatra : "I'm sorry I can't tell you offhand" azt mondta, hogy "Sajnálom, ezt most nem tudom megmondani kézből". Barátnőmmel sírtunk a nevetéstől, azt hittem kiküld már minket az óráról. De az nem kézből, max fejből amúgy meg spontán:)))
44. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - Skar)
2009. szept. 24. 18:19

Na, ez pont nem egy adekvát példa, hé ;) Miből derülne ki a név, ha egyébként is azt kérdezed, hogy "hogy hívnak?" he? :o))


egyébként meg én értem amit mondasz, de azt is, amit meg mondott. pár éve azt hallottam valakitől, hogy "I'm climbing on the wall from you". én csak lefejeltem a térdem a röhögéstől, de magyarul szót sem értő unokatesóm csak nézett nagy lencsibaba szemekkel. Pedig a szavak rendben voltak, csak az angolok az életben nem mondanak ilyet. nem is értik. ezért fontos úgymont "frázisokat" megtanulni a szavak tükörfordítása helyett.

43. Khatif
2009. szept. 24. 17:10
nyelvtank=nyelvtan. Haha
2009. szept. 24. 17:09

Sziasztok!

SZerintem nagyon jó oldal, én nem csak, mint kiváncsiskodó szemmel néztem, hanem , mint tanár. Én ovikba tanítom az angolt és látom ahhoz képest ez is eléggé gyerek centrikus. Ajánlom mindenkinek.

41. Skar (válaszként erre: 39. - Khatif)
2009. szept. 24. 17:08

"Lehet, hogy azért nem tudod, hogy mi a név oroszul, mert az általad idézett mondat jelentése:hogy hívnak? "


Nem azt írtam, hogy én nem tudom, hanem azt, hogy az osztály nagyja ne tudta (azért figyelsz, mire válaszolsz, ugye?)


"Ha mondatokat, esetleg szövegeket tanul valaki, sokkal jobb megoldás,mint szavakat. De ez csak egyik része a tanulásnak, mellette tanulunk nyelvtank és fordít is az ember. Így azt is megtanulod, hogyan kell szavakból mondatokat csinálni. "

Ez így korrekt. A topiknyitó demagóg szöveg meg nem az.

40. d3c6e89fee (válaszként erre: 1. - Megryan)
2009. szept. 24. 17:03
Nagyon jó az oldal, nagyon tetszik:))
39. Khatif (válaszként erre: 38. - Skar)
2009. szept. 24. 17:02

Lehet, hogy azért nem tudod, hogy mi a név oroszul,mert az általad idézett mondat jelentése:hogy hívnak?


Ha mondatokat, esetleg szövegeket tanul valaki, sokkal jobb megoldás,mint szavakat. De ez csak egyik része a tanulásnak, mellette tanulunk nyelvtank és fordít is az ember. Így azt is megtanulod, hogyan kell szavakból mondatokat csinálni.


Mondatok tanulásával sokkal könnyebb szavakat tanulni, arról nem is beszélve, hogy jól megválasztott mondatokkal a nyelvtani is rögzül.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook