Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyári gyermekfelügyelet fórum

Nyári gyermekfelügyelet (beszélgetős fórum)

1 2
2023. jún. 5. 20:12

Van az FB-n egy háztartási segítséget, bébiszittert, stb keresők Meső féle csoportja. Írj be, elég népszerű csoort, hátha akad egy nyugdíjas, egy pedagógus, egy egyetemista vagy egy gyesen lévő, aki megfizethetően vállalja.


Amúgy én is környéken keresnék, szülőcsoport, hirdetés, stb. Hátha van megoldás.


Jelenlegi munkahelyeden hogy oldod meg?


Home office lehetőség nincs?


Mihez értesz? Én csak azt mondom, olyat kell tanulni, ami HO-ban is megy. Pont ma hallottam, cég úgy keres már embert, hogy bárki, aki ért hozzá, lehet teljes távmunka. De igen, ez spec szaktudás.

16. Greeneyed (válaszként erre: 13. - Sziszi0528)
2023. jún. 5. 20:03

"Összeverbuválódott 3-4 gyerek és minden héten másik anyuka vigyázott rájuk, így 1 hónapban kb 1 hetet kellett megoldania kolléganőmnek szabival és további 3 hétben biztosítva volt a kislányának a felügyelet az adott hónapban."

Ez tök jó ötlet, de az apukák miért nem jönnek soha szóba?

(Mármint, azt értem, hogy a FI gyerekének apja miért nem, hanem általában.)

2023. jún. 5. 19:28
Szerintem biztos nem vagy egyedül ezzel a problèmàval ugyhogy érdeklődj többektől.
14. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 18:26

Én biztos érdeklődnék a polgármesteri hivatalban, mert elvileg ha abban az iskolában nem is, ahova jár, de másikban kellene lennie ügyeletnek, ahova viheted...

Egyértelmű, hogy senkinek nincs 2,5 hónap szabadsága, még egy régi bejáratott munkahelyen sem...

2023. jún. 5. 10:58

Azért ha már 2 éve ott laktok, az már nem a "nemrég" kategória szerintem. Nagyon-nagyon nehéz egyébként, nemhogy egyedülállóként, de sokszor párral is, totál megértem.

Volt egy kolléganőm és ők úgy oldották meg (férje külföldön volt), ahogy előttem is leírták vetésforgóban. Összeverbuválódott 3-4 gyerek és minden héten másik anyuka vigyázott rájuk, így 1 hónapban kb 1 hetet kellett megoldania kolléganőmnek szabival és további 3 hétben biztosítva volt a kislányának a felügyelet az adott hónapban.

Gondolom azért csak beszélsz 1-2 szülővel, van szülőcsoport (messenger), vagy mikor mész a gyerekedért találkozol pár anyukával/apukával. Ha nem mész utána és nem kérdezel nem fog megoldódni.

Mi most kezdtük az első osztályt, tehát eleve még nem jártak egy egész évet sem együtt a gyerekek, de pl 2 héten keresztül volt úszás (kora délután, mikor még mindenki dolgozik), én most jelenleg nem dolgozom és simán bevállaltam még a sajátomon kívül 2 gyereket, hogy értük megyek, elviszem kocsival az uszodába és beadom az úszásra szépen őket. Soha egy pillanatig nem fordult meg a fejemben, hogy teher lenne, mert tudom mennyire nehéz megoldani és nagyon szívesen segítettem másnak!

2023. jún. 5. 10:45
Biztos van sulis fb csoport. Ott megérezheted ötlet szinten, hogy ki hogyan oldja meg. Helyi csoportban pedig érdeklődhetsz, hogy ki vállal pótnagyiságot. Biztos van, aki pedagógus/tanár, és vállal pár gyereket a nyárra olcsóbban, mint egy bébiszitter. De ahhoz, hogy ezek kiderüljenek, kérdezgetni kell.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Alnisa)
2023. jún. 5. 10:40
Nemrég költöztünk és nem találkoztam még a fiam osztálytársainak a szüleivel,max szülői értekezleten.Így indítani az ismerkedést pofátlan dolog.De a tanárát megkérdezem.Köszönöm!Csak ugyanaz van,mint a bébiszittereknél.100-2500 Ft itt vidéken az órabér.Ennyit nem tudok fizetni,mert akkor az egész fizetésem erre menne el...És nem azt mondom,hogy nem ér ennyit ez a munka,sőt,csak mikor pont szüksége lenne az embernek a munkára,a pénzre,mert egyedülálló,akkor még ilyeneken bukik meg a munka... Most vagy dolgozok és erre költöm,vagy nem dolgozok és rá vigyázok...De még mindig elképzelhetetlennek tartom,hogy ez ne lenne mindenhol megoldva városi szinten... :/
10. Alnisa (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 10:33
A tanárok, óvónők sokszor vállalnak nyári felügyeletet. Illetve esetleg kérdezd meg az osztálytársak szüleit, hogy nem e tudnátok vetésforgóban megoldani. Persze oda is fizetni kellene valamit, mivel ott ezik vagy elviszik esetleg programra.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2023. jún. 5. 10:04
Ezt az oldalt már én is néztem :( Ezek 2022-esek,illetve idén egy nyári felügyelet van rajta,az ugrifüles dolog,de 8 éves korig vállal... beszéltem már az iskolával,onnan várok választ,de ők is csak 1 nyári táborról tudnak jelenleg...
8. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 09:56
7. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 09:46

Vagyis aki tudna segíteni, azt nem kérdezed meg...


Sok sikert.

2023. jún. 5. 09:43
Jabocsánat, nem akarod kérdezgetni, értem.
2023. jún. 5. 09:42
Kérdezd meg valamelyik óvónőt vagy tanárnénit , nem vállalná e be otthonába!
4. Józsibirka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 09:40
A értem,
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Józsibirka)
2023. jún. 5. 09:38
Heti szinten annyi lenne,ha 5 napot vigyázna rá valaki... 1000-2500as órabéreket néztem...
2. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 5. 09:37
50 ezres órabér?
2023. jún. 5. 09:35

Sziasztok!


Egyedülálló anya vagyok.Nagyszülők dolgoznak külföldön,apa 200 km-re és amúgysem lehet rá számítani.Van egy 9 éves kisfiam.Keszthelyen lakunk.Most kaphatnék egy szuper munkát,de nincs az iskolájában nyári gyermekfelügyelet.8 órás munka lenne,de ahogy néztem,nem tudnám megfizetni a heti minimum 50 ezres órabért bébiszitternek... Hová tudnám vinni?Napközis táborok se nagyon vannak,vagy 8 éves korig.. Egyébként ezt ki hogy oldja meg,aki egyedülálló szülő?... Hova fordulhatnék?Nem kellene nyári ügyeletnek lennie?Ahonnan jöttünk,ott heti váltással az iskolákban mindig volt..(Nem kérdezem meg az osztálytársai szüleit,az egészen biztos,nem kuncsorogni akarok,biztos vagyok benne,hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben és mindenki megoldja,de csak 2 éve lakunk itt,eddig nem kellett ezzel foglalkoznom,mert itt voltak a anagyszülők,de mostmár nincsnek..)


Köszönöm a segítséget!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook