Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaralás nagyszülőkkel fórum

Nyaralás nagyszülőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3
27. mankamanka (válaszként erre: 25. - 104bdd8c43)
2007. júl. 13. 11:10

Szia,

akkor szombaton majd gondolok rátok.Szorítok,hogy megjöjjön az eszük.Valahogyan a tudomásukra kellene hoznod,hogy nekik is jobb lenne,ha a későbbiek folyamán az unokájuk nem gyűlölettel gondolna rájuk.Vagy nekik az is mindegy?

Éljen a (családi)szeretet:-(

26. pencil
2007. júl. 12. 16:01

Hát ez döbbenetes!

De mint tudjuk, a magyar törvénykezés egy kalap .... ér bizonyos helyzetekben.

Lásd a török kisfiú esetét is.

Szóval, én nem tudok mit mondani.

Mindenféleképpen valami kompromisszumra kellene törekedni. De hogyan?

Ajjaj...

25. 104bdd8c43 (válaszként erre: 24. - Mankamanka)
2007. júl. 12. 15:45
Majd szombaton jönnek érte a folyamatos láthatásra elvinni és amikor este hazahozzák megpróbálok beszélni velük! Majd kiderül még mi lesz.
24. mankamanka (válaszként erre: 22. - 104bdd8c43)
2007. júl. 11. 14:48
Mit fogsz tenni?
23. 104bdd8c43 (válaszként erre: 19. - 54ec386d0c)
2007. júl. 11. 00:48
Családsegítő?? Már volt a régen, a nagyszülők maguk mellé állították azt is, pedig a gyerek érdekét kellett volna néznie! Itt ebben az esetben minden a gyerek ellen történik! A gyámhivatal a családsegítők mind a nagyszülők mellett álltak a kezdetektől, már nemrégen felhívtam a mélyen tisztelt gy.hivatal figyelmét, hogy amenyiben nem a gyerek érdekeiben történik az intézkedés akkor a tv nyilvánossága előtt fognak felelni a tetteikért! Nagyon hatásos volt!!!!!
22. 104bdd8c43 (válaszként erre: 21. - Mankamanka)
2007. júl. 11. 00:41
Jól látod, itt az a cél, hogy megmutassák, akkor is az lesz amit ők elterveznek. Azzal sosem törődtek az a gyereknek jó-e vagy nem. A nagyanyja mást sem tud, csak a(z) (állítólag!) 3 diplomájával kérkedni. Semmit nem lehet megbeszélni velük, annyira nagyra tartják magukat attól a nyamvadt diplomájuktól. Sajnos a törvényben nem kérik ki a gyerek véleményét addig amíg be nem tölti a 14.évét. Addig ha akar, ha nem akkor is mennie kell a láthatásokra. Annak kellene ilyen helyzetben lennie aki ezt a törvényt kitalálta és aki elfogadta!!! Rájönnének ők hamar a hibájukra! A gyereknek is vannak jogaik, de ilyen törvények hol veszik ezt figyelembe? Ezek teljes mértékben a gyerek érdekei ellen vannak! Nyaralni azé megy az ember mert jól szeretné érezni magát, de senki nem menne erőszakkal olyan helyre ahová nem akar. A gyereknek akkor miért kell mennie??? Sosem fogom megérteni miért kell egy gyereknek erőszakkal nyaralni menni??
21. mankamanka (válaszként erre: 20. - Juddyt)
2007. júl. 9. 15:51

hát,igen.Ha csak egy kicsit is inteligensek lennének,akkor így meg is lehetne talán oldani.

De ahogy olvastam az előzményeket,nem hiszem,hogy ez megfelelő lenne a nagyszülőknek.Valahogy van egy olyan érzésem,hogy itt már nem arról van szó,hogy a kisgyermek jól érezze magát.

20. Juddyt
2007. júl. 9. 12:58

Hihetetlen, hogy ilyen emberek vannak.

Mért nem teszik azt, hogy vesznek ott ki valami szállást, és napközben, persze a te felügyleteddel a gyerekkel lehetnének.

Én sem adnám oda nekik!! A kicsid nem tudná mire vélni a dolgot, ez az egyik oka, a másik meg sem érdemlik!

19. 54ec386d0c (válaszként erre: 15. - 104bdd8c43)
2007. júl. 9. 12:46
A nagyszülőknek ilyen jogaik is vannak? Nem hiszem el. Milyen végrehajtást kérnek, ha az unokájuk nem akar elmenni? Te utánna néztél ezeknek a dolgoknak? Kérj segítséget a családsegítő szolgálattol. Harcolj! Mindig egy fokkal feljebb lépj mint ők. A gyerköc lelki világa a fontos, persze az anyáé is, de Napoleon mondott valami ilyesmit:minden megnyert csata megerősít.
18. manna30 (válaszként erre: 5. - 104bdd8c43)
2007. júl. 8. 22:57

Viszont ha nekik van diplomájuk, akkor szerintem az a minimum, ha megértik a dolgot, hogy a gyerek nem egy tárgy, akit ide és oda pakolunk.

Vannak érzései, gondolatai. Ezzel nemhogy közelebb kerülnének hozzá, inkább csak elidegenedik tőlük. Ha elviszik, lehet, hogy ez lesz az utolsó nyaralása a gyerkőcnek náluk. Teszem hozzá, abban az esetben meg is érdemlik. Ja, és te vagy az anyja, nehogy már ők mondják meg, mi a jó a gyereknek. Egy anyánál senki nem ismeri jobban a gyerekét (feltéve ha jó a kapcsolat közöttük).

17. mankamanka (válaszként erre: 16. - 104bdd8c43)
2007. júl. 8. 21:25

Ez nagyon szörnyű,minden elismerésem,hogy így bírod.

Mindenesetre fenyegetnőzni a legkönnyebb,bizonyítaniuk kellett volna,melléd állni,és megbecsülni.(Nem beszélve a szeretetről,de ez úgy látom számukra ismeretlen fogalom.)

Valójában mire megy ki ez az egész?

Ha most el is megy a gyermeked,és nem érzi jól magát,akkor a későbbiek folyamán erőszakkal viszik majd el?

Ez egyszerűen döbbenetes!

16. 104bdd8c43 (válaszként erre: 11. - Mankamanka)
2007. jún. 30. 23:19

Sajnos az, hogy korlátoltak, nagyonh enyhe kifejezés! Többen megmondták akik ismerik exanyósomat, hogy idegbeteg és nagyon nagy baj van az agyával.

De a gtyámhivatal is pártolta őket eddig, mostmár ott is bemutatkozott. Elmeorvosi kivizsgálást kéne kérni, csak 1 baj van, mindenkit lefizetnek vagy megfélemlítenek és nem a való eredményt kapnánk meg.

15. 104bdd8c43 (válaszként erre: 14. - Daroki)
2007. jún. 30. 17:08
Ha nem adom oda, rohannak a gyámhivatalba és kérik a végrehajtást, sőt a rendőri segítséget is igénybe akarja venni, ha nem kapják meg!! Ezekkel nem lehet beszélni!
14. daroki
2007. jún. 27. 17:18

Úgy látom a többség egyetért,én is csatlakozom a többséghez:)Én sem adnám oda a gyerkömet.Miért nem látogatták egy évig?Nekik aztán nagyon kellett volna menniük,ha már szegény fiúk meghalt.Én biztosan az unokámban találtam volna meg a vigaszt!Részvétem a párod miatt!:(

Most talán pótolhatják az elmaradt időt.Én is biztos a fokozatosságra törekednék.Most még tuti nem adnám oda a gyerköt,ha ezt nem értik meg a nagyszülők az legyen az ő bajuk.Ők előbb kihevernek egy lelkisérülést mint szegény pincurka.

2007. jún. 27. 16:53

Szia!

Én az unokámmal voltam úgy,hogy annyira szeretett volna nálunk aludni.El is vittem,de bizony,hogy éjszaka haza kellett vinnem.Nem kell erőltetni,főleg ha a gyerek nem is akarja.

2007. jún. 27. 16:07

Én nem engedném,az biztos.

Először ismerje meg őket,és ha a gyerek akar,akkor menjen,de ha nem szeretne ott aludni,ne engedd!!

2007. jún. 27. 14:37

Szia,

szerintem a nagyszülőknek is tiszteletben kellene tartaniuk a kisgyermeked érzéseit.Ha nem akar menni,hát ne engedd.Elég korlátoltak,ha ezt nem veszik figyelembe,főleg,ami az előzményeket illeti.

2007. jún. 27. 13:18
gyerektől függ. ha nem akar menni én nem adnám.
2007. jún. 27. 09:55
Szetintem semmiféleképpen ne add oda úgy a gyereket,hogy a pici nem akar menni,mert hatalmas lelki sérülés érheti így a gyereket.És ha amúgy is ilyen sűrűn látogatták,meg sem érdemlik.(Magán vélemény)
8. Rekus (válaszként erre: 2. - 104bdd8c43)
2007. jún. 27. 09:51

És ha a fokozatosságra hivatkoznál?

Először csak két napra vigyék el úgy, hogy ott is alszik (esetleg ha megoldható te is aludj ott), és HA tetszett a gyereknek is, akkor lehet növelni az időt.

2007. jún. 27. 09:39
A fiam pont ma ment a nagyszülökkel nyaralni, ő nagyon szereti őket. A másik nagyszülök is elakarták vinni egy hétre, közőlte velük nem akar menni. Ez évek ota igy megy, kiszoktam találni valamit hogy ne sértödjenek meg.
2007. jún. 27. 09:34
Szerintem jót tesz a gyereknek, persze csak akkor, ha nem nagyon manó még, és ő is akarja. Az én fiam imád a mamáéknál lenni, most négy éves, és két éves kora óta, nyáron egy hetet náluk tölt!
5. 104bdd8c43 (válaszként erre: 3. - Jjhmarta)
2007. jún. 27. 08:42
Én sosem voltam jó viszonyban anyósomékkal, a kezdetektől utáltak mert nincs diplomám, és ezt nyíltam kijelentették. A kicsivel sincs nagyon bensőséges kapcsolatuk, hiszen ahogy leírtam 1 éves koráig nem jártak hozzá, utánna gyámhivatal szabályozta 3-4 hónapig nekem kellett kihordanom hozzájuk, hagyatékátadás miatt vita alakult ki így kértem újrastabályozást, 9 hónap volt mire rendeződött a dolog, de addig megint nem jártak a gyerekhez!A kicsinek apja nincs, születése előtt meghalt mh-i balesetben. Itt nincs meg az , kapcsolat közöttük, ami egy normális helyzetben megvan a babával születésétől fogva. Sajnos a bizalmamat már régen eljátszották, így megbízni abszolút nem tudok bennük! Egy gyereket erőszakkal nyaralni vinni pedig nem lehet.De ők mindig úgy voltak ezzel, hogy amit ők elterveztek annak úgy kell történnie, ha jó ha nem a gyereknek! Ilyen hozzá állásal nem lehet élni, főlg ha egy gyerek a szenvedő alanya ennek!
4. gpetra (válaszként erre: 2. - 104bdd8c43)
2007. jún. 27. 08:28
Mondd el nekik ugyanezt, amit ide leírtál. Szerintem ez a legegyszerűbb és legtisztább megoldás.
2007. jún. 27. 07:02

Sziasztok!

Én hétxeres nagyi vagyok és négy fiam van, de hála az én unokáim nagyon szeretnek nálunk, már pici koruktól mind a hét itt aludt egy-egy hétvégén, pedig nem egy városba lakunk, nyáron mindig itt töltöttek egy-két hetet felváltva, már úgy értem a testvérek mindig együtt voltak itt. Mostmár a nagyok csak eljönnek de már nyaralni nem, mert itt nincsenek barátnők, barátok.

A hatodik unokám meg szinte többet van velünk, mert a szülők úgy dolgoznak, én meg éppen azért mentem el előrehozott nyugdíjba, hogy így segítsek.

Igaz az is és ennek örülők, hogy mind a három menyem nagyon szeret, és én is öket.

Különben is tudom a kicsiknek nagy szüksége van a nagyszülőkre és nem csak az anyaira. Az én fiaim is minden évbe mig kicsik voltak egy hónapig nyaraltak a nagyiéknál. pedig 320 km laktunk egymástól.

Tanácsot nem tudok adni, én csak leírtam amit gondolok.

Azt tudom mondani, ha nem mesze laknak meg kéne probálni.

2007. jún. 26. 23:35
Kisfiam 4 éves, apai nagyszülei akikkel 2 hetente találkozik el akarják vinni 1 hétre, de a fiam nem akar náluk aludni,de ezt a nagyszülők nem értik meg. Pszichológus szerint is sok az 1 hét, sosem aludt még máshol nélkülem. Az anyai nagyszüleivel együtt lakunk a születésétől fogva, és az apai nagymama szerint vele is elaludna, mert ő is a nagymamája.A kicsit 1 éves koráig nem látogatták!!Utánna is ritkán!! Foggal-körömmel ragaszkodnak az elvitelhez, annak ellenére is, hogy a gyerek nem akar náluk aludni. Adjatok tanácsot mivel szereljem le őket???!!!! Köszi moindenkinek!!
2007. jún. 26. 23:28
Nyaralás nagyszülőkkel
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook