Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Növények a lakásban fórum

Növények a lakásban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Növények a lakásban

1 2 3 4 5 6 7
178. win (válaszként erre: 177. - E171b70d45)
2007. nov. 29. 08:36

Én úgy tudom, hogy a elszáradó virágzatot le kell vágni, a továbbikra viszont kétféle módszert is hallottam már.


Az egyik lehetőség, hogy levágják a már elvirágzott levélrozettát, mert az többé nem virágzik és egy idő után meg is csúnyul. Ilyenkor a talajszinten kell nagyon éles késsel óvatosan levágni a leveleket, így a sarjhajtásoknak lesz elég helyük és tápanyaguk a növekedéshez.

A másik megoldás, hogy a sarjhajtásokat néhány hónaposan, mikor már kicsit nagyobbak és erősebbek, leválasztják az anyanövényről és különültetetik.


Én az első módszert már alkalmaztam bókoló bilbergiánál. Nem lett semmi baja, csak óvatosnak kellett lenni, nehogy megsértsem a friss sarjakat és előtte a kést nyílt láng felett kiégettem.

2007. nov. 28. 17:18
Valaki tudja, hogy a broméliát, hogy kell gondozni? A hosszú szár már kezd elszáradni és a töve mellett hozza az új hajtást.
176. vronie (válaszként erre: 169. - 'szti)
2007. nov. 13. 08:35

Ebben viszont van valami megfontolandó, mert a töve tényleg be van takargatva... na este haza megyek, és kibontom ;-)

Köszi szépen a tanácsot!

175. vronie (válaszként erre: 172. - Win)
2007. nov. 13. 08:34
Hát ez a furcsa... minden stimmel; mindent úgy csináltam, ahogy a "nagy könyvben" le van írva, meg ahogy most te is leírtad, és mégis a Betegségeknél leírtakhoz hasonlókat tapasztalom... :-( De köszönöm szépen a gyors segítséget! :-)
174. dobos
2007. nov. 12. 17:34
Ütettem mangómagot kikelt most 5 sarjat hozott,nem tudom eldönteni,hogy meghadjam e minden hajtását.
2007. nov. 12. 17:12

Köszi köszi mindenkinek, valamit beszerzek neki :D

Bár a hegyes levelűeket nem szereti :) majd levágom a végüket :D

172. win (válaszként erre: 167. - Vronie)
2007. nov. 12. 15:04

Ezt találtam:


Fényigény:

Egész évben világos, szűrt fényt igényel. Kevés fénynél megnyúlik és formátlan lesz.

Hőigény:

A szobahőmérsékletet szereti a legjobban, de nem érzékeny a hűvösebb vagy magasabb hőmérsékletekre. Télen legalább 7 °C-ot igényel.

Vízigény:

Rendszeresen, mérsékelten öntözzük. Ha a földlabdája kiszárad, akkor a növény elpusztul, de gyökérpusztuláshoz vezet az is, ha vízben áll.

Páratartalom:

Magas páratartalmat igényel, főleg, ha fűtött szobában tartjuk. Helyezzük a cserepet nedves kavicsrétegre.

Betegségek:

Ha rossz körülmények között tartjuk, akkor a levelek foltosak lesznek, a levélcsúcsok megbarnulnak, és a levelek is lehullanak.

Kártevők:

Rendszeres lemosással védekezzünk a száraz levegőjű helyiségekben a pajzstetű és a takácsatka ellen.

171. win (válaszként erre: 159. - 984ff08d0b)
2007. nov. 12. 15:01

A "szanzavéra" elég jól bírja a szélsőséges körülményeket: nagy meleg, és sötét hely. A túlöntözés az egyetlen, amit nem visel. Bár tudom, sokaknak nem tetszik, pedig van belőle több féle is a töpétől az óriásig.

A csokrosinda is elég jól elvan sötétebb helyeken, és azt lehet függeszteni is.

170. win (válaszként erre: 158. - ZITA9770)
2007. nov. 12. 14:55

Nincs mit! :))


Szerintem a helye jó lehet, az enyém is ilyen helyen van. Meglepően jól bírja kis cserépben is, és jól fejlődik. Én mindenesetre nem bolygatnám most, max. kicsit több locsolás és egy leheletnyivel több tápanyag, ha annyira kicsinek találod a cserepet.

A tapasztalatom egyébként az, hogy a legtöbb virágzó növény nem szereti a "költözést" virágzás közben és a virágainak többségét (vagy akár mindet) ledobja. Erre még nem találtam jó megoldást. :(((

169. 'szti (válaszként erre: 167. - Vronie)
2007. nov. 12. 12:00

pálmafélék azt se szokták szeretni, ha a tövük be van borítva földdel

bár ezt nem ismerem, lehet más a baja

168. 'szti (válaszként erre: 165. - B2409dc430)
2007. nov. 12. 11:58
Kint van erkélyen? Cserépben? Nagyon óvatosan öntözd, csak fagymentes időben és minimálisan.
167. vronie
2007. nov. 12. 11:50

Viszont én is kérnék tanácsot attól, akinek már van tapasztalata livistonia nevelésében. Még egész aprócska volt, amikor vettem, és ez persze azóta sem változott... max. annyit, hogy a 4 leveléből az egyiktől kénytelen voltam megszabadulni, mert mintha elszáradt volna. A többi levél végén (minden hegyén) mintha ránézésre szintén száradás lenne tapasztalható, de megtapintva a levelet olyan, mintha még élne... Furcsa, olyan márványos fehéredést tapasztalok a levél végeken. Pórbálkoztam az átültetéssel, próbálkoztam a párásítással, kicsit több/kevesebb fénnyel, de nem igazán tudom, hogy mi lehet a baja. Pontosabban sejtem: ugyanis ahol vettem (kék/piros áruház), előszeretettel nem szokták a növényeket meglocsolni - mondjuk magam sem értem, hogy juthatott eszembe ott virágot venni... A lényeg, hogy egy csomó virágom közül ez az egy olyan kis szerencsétlen, hogy nem tudok vele mit csinálni.

Szóval ha valaki találkozott már ilyen gonddal legyezőpálmánál, az tegye már meg, hogy megosztja velem a tapasztalatait, hogy van-e még remény arra, hogy a növényke magához térjen, vagy már keresztet vethetek rá!

Előre is köszönöm

166. vronie (válaszként erre: 162. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 12. 11:41
Nekem keleti oldalon még a Yucca pálmám (Pálmaliliom) bírja a helyét. Bár hőmérséklet és páratartalom ismeretében szerintem pontosabban be tudnánk lőni, hogy mi lenne a legmegfelelőbb növény.
2007. nov. 11. 21:09

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki nekem, hogy az erikát hogyan kell öntözni télen?? Ma meglocsoltam, de félek hogy a hidegben elfagynak a gyökerei! Előre is köszi!

164. Szapi (válaszként erre: 162. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 10. 17:37
Nekem négy ablakom néz kelet, dél-kelet felé. Itt van virágzó karácsonyi kaktusz, szanzavéra, fésűvirág, ablaki verbéna, különböző pletykák, nyíllevél. A virágok elhelyezésénél az egyéni igényeiket nem nagyon veszem figyelembe, inkább azt, hogy melyik hová fér, hol hogyan mutat.
163. 'szti (válaszként erre: 162. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 10. 11:01

Spathiphyllum fajok (ezek közül az egyszínű zöld levelű 'Clevelandii' északiba is jó)

Afrikai ibolyák, filodendronok, szobaborostyán

2007. nov. 10. 10:41

Keleti szobákba mit ajánltok?

Semmi nem akar megmaradni!

161. 'szti (válaszként erre: 160. - 'szti)
2007. nov. 10. 10:35
Asparagus falcatus
160. 'szti (válaszként erre: 159. - 984ff08d0b)
2007. nov. 10. 10:23

van egy aszparágusz fajta, nem a fátyol, amit virág mellé tesznek, hanem egy tüskés változat, az remekül elvan kevés fénnyel, nemtom a nevét, de majd utánanézek

syngonium is bírja

és fikuszokból az apró levelű 'Benjamina' is eléldegél, nem a tarka, persze szebb fényen, de nem döglik meg

nálam ezek voltak északi szobában

2007. nov. 10. 08:53
Anyuéknál északi fekvésű a lakás, a fokföldi ibolyák és kevés más növény még elviseli :( ha újítani akarok nála valamit mit érdemes vennem? Délután süt csak oda egy kevés a lenyugvó napból, de az is csak a konyhaablakba. A lakás párás, de a páfrány nem bírja, kimúlt mind, az a futónövény scindapsus sem bír magával, egy helyben csücsül :P Nincs sok ötletem, de ibolyát már nem akarok neki venni :) ha valaki tud a művírágon kívül talajlakót ami bírja az extrém körülményeket, az segítsen kérem :)
158. ZITA9770 (válaszként erre: 157. - Win)
2007. nov. 10. 08:49

Szia!

Köszönöm a tanácsokat:)

Mikor megkaptam tele volt virággal,de azóta elhullatta mindet,és a picike bimbók is leestek róla:(

Világos helyen van,az ablak előtt lóg a plafonba fúrt kampón.A reggeli-kora délelőtti nap éri csak.

A cserép amiben van túl picinek találom neki,de gondolom csak tavasszal lehet őt is átültetni.

157. win (válaszként erre: 156. - ZITA9770)
2007. nov. 7. 19:52

Szia!


Nekem van. Nagyon szeretm, szerintem egy szép, mutatós növény.


Túlöntözni nem szabad (bár túléli), ugyanúgy reagál rá, mint a kiszáradásra: fonnyadozni kezdenek a levelei. De megmenthető még ilyenkor is: jó sokáig (hetekig) nem kell öntözni, csak amikor már újra szépek a levelei.

Inkább elviseli a folyadákhiányt. Ha két öntözés között kiszárad a földje, nem baj, sőt kívánatos.

Rendszeresen párásítani kell körülötte.

Szereti a világos helyet, de ne tűzze a nap, mert akkor megég.

Nagyon szép hosszú (nálam kb. 1 méteresek) hajtásokat növeszt. Azt olvastam, hogy vissza kell végni és akkor virágzik, de még nem volt szívem hozzá. :))) Viszont valóban nem nagyon akar virágozni. :((

Tetvesedésre hajlamos, érdemes figyelni, nehogy megtámadják. Akkor szinte menthetetlen, mert a sok apró levélről képtelenség leszedni őket.

A levágott hajtásokat friss virágföldben gyönyörűen lehet gyökereztetni.

2007. nov. 7. 16:04

Sziasztok:)

Szülinapomra kaptam egy új virágocskát AESCHYNANTHUS a latin neve.Akinek esetleg ismerős és tart otthon ilyet,annak nagyon szépen megköszönném ha leírná hogy hogyan is kell gondozni.Előre is köszike

155. vronie (válaszként erre: 142. - Giga1)
2007. nov. 6. 16:03
Én a Zamioculcas nevű (magyarul ha jól tudom, zamiopálma) növényt javasolnám a keleti fekvésű nappalidba, mert annak közepes a fényigénye, így ami fény délelőtt éri, bőven elég neki. Csak arra kell vigyázni, hogy ne öntözd túl. Egyébként pedig ha szereti a helyét, rengeteg új hajtással örvendeztet meg!
154. Szapi
2007. okt. 15. 15:35

Mindent, az idén két kivétel volt.

Az orchidea maradt, mert virágzott. A nagy monszterát azért nem, mert kevés volt az idő. Arra kevés, hogy a hosszú szára több helyen gyökeret eresszen, és akkor kevés ha költözni fogunk. (nem sikerült elköltöznünk) Ha jövőre is ugyanez a helyzet marad, akkor más kertjébe ültetem el, ahol egész nyáron lesz ideje gyökeret vetni.

Olyan helyre ültetek, ahol nem éri a virágokat a tűző nap. A nagy melegben minden este öntöztem. Imádnak odakinn!

153. win (válaszként erre: 152. - Szapi)
2007. okt. 15. 06:46
Mármint a szobanövényeidet kiülteted nyárra szabadföldbe? Mindent? Vagy rosszul értettem? :)))
152. Szapi (válaszként erre: 149. - D606bc0fd7)
2007. okt. 13. 22:21
Én most ültettem szét, most szedtem be a kiültetett virágaimat. Minden szobanövényt kiültetek tavasszal, ősszel háromszor annyit szedek be. Szinte minden virágot tőosztással szaporítok, másként nem férnek vissza a cserepekbe. Jelenleg 140 cserép virág van a lakásunkban, kb.50-60 féle. Általában mind túléli a beavatkozást és ragyog egész télen.
151. d606bc0fd7 (válaszként erre: 150. - 'szti)
2007. szept. 23. 14:27
Köszönöm a választ, akkor megvárom a tavaszt :)
150. 'szti (válaszként erre: 149. - D606bc0fd7)
2007. szept. 23. 14:19
inkább tavasszal kéne
149. d606bc0fd7 (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 23. 13:13

Az én kedvencem is a vitorlavirág :)

Amikor megkaptam kb fél éve gyönyörűen virágzott, most pedig már rengeteg új hajtása is van. Teljesen igénytelen, nyáron ha kicsit megfeledkeztem róla, akkor lekókadtak a levelei, de locsolás után gyorsan magához tért.

Most azon gondolkodom, hogy ősszel vagy tavasszal ültessem át?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook