Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » November 12-től leadok 30 kilót és feljavítom az életemet fórum

November 12-től leadok 30 kilót és feljavítom az életemet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. nov. 14. 12:33

Sziasztok!

Hétfő óta -1 kg, de ez a calicivírusnak köszönhető szerintem. :(

Elkezdtem egy naplót, amiben leírom, hogy miket eszek/iszok. Így talán szembesülni fogok azzal, hogy hol csúszom el...

Lehet azt is írni kéne, hogy aznap mi történt velem, mert nálam az is nagyban befolyásolja a mérhetetlen zabálásokat. :(

Ja! És nem szeretem az édességet! :) Csak ritkán eszek...

2012. nov. 14. 12:22
Bocsi, lányok, nekem sajnos most ilyen napi 12 órákat kell dolgoznom, azért nem tudok írni / olvasni, de legalább jól nincs időm enni, úgyhogy ma is kevesebbet mutatott a mérleg :-D
100. meinschatzi (válaszként erre: 82. - Kailynwyatt)
2012. nov. 14. 11:11

Sziasztok! Csatlakoznék én is, ha még lehet. Sokadik nekirugaszkodásom, de most ez lesz az utolsó!!!

Elsősorban én is a babaprojekt miatt szeretnék fogyni, na meg, hogy jobban érezzem magam a bőrömben. Sosem voltam vékony, mindig is az a 'vanmitfognirajta' kategória... Sokáig keresgéltem, mire rátaláltam életem párjára, és így 40-en túl a teherbeesés sem könnyű. Év elején ráadásul telenyomtak hormonokkal, ami +20kg-t eredményezett. Ettől meg még kb. 10-15 kg-tól kellene megszabadulni. Nem drasztikusan, nem gyorsan, mert közben hátha mégis...

Már napok óta odafigyelek az étkezésemre (próbálok alacsony GI-s kajákat enni, fehérlisztes, cukros dolgok helyett teljeskiőrlésű, édesítőszeres). És - mivel ülőmunkát végzek - otthon mozgok. Duci tréning 2008, illetve most rákaptam Leslie Sansone videóira.

Ja, és én is stresszevő vagyok - és leginkább édességfüggő...

99. floracska (válaszként erre: 96. - Aniko195)
2012. nov. 14. 10:26
Egy dologgal nem értek egyet: az édesítőszernek nem vagyok híve. Legalább is ezeknek a tablettáknak tuti nem, lehet, hogy kevésbé hízlalnak, mint a cukor, de annyival ártalmasabbak is. Aki nem akar cukorral édesíteni, annak ott a barnacukor vagy a méz, amik egészségesebbek.
98. Husigolyóó (válaszként erre: 95. - Veroosh81)
2012. nov. 14. 10:14
Nálunk is állandóan nasiznak a nővérek, meg a lakóinktól is állandóan csokikat kapunk. Nehéz kibírni, de megéri!
97. Husigolyóó (válaszként erre: 94. - Floracska)
2012. nov. 14. 10:13
Jó ötlet:) HAJRÁ!!!
2012. nov. 14. 08:30

Kedves fogyókúrázók!

4 dolog van, amire nagyon kellene figyelnetek:


Napi sok rost bevitel, főleg zöldségből


Jó a gyümölcs, de cukor van benne!!! Ezért próbáljatok meg lassan felszívódó cukortartalmú ételeket enni ( lásd glikémiás index )


Inni a nők nem isznak eleget!! Napi 3 liter nagyon jó mennyiség lenne. Ízesítésnek citromlé belecsavarva és pár szem édesítő - 1,5 litert vigyetek be a munkehelyre. A maradékot reggel-este-délután igyátok meg. A citromlé ráadásul lúgosít...hihetetlen, nem? Így nagyon jót tesz az emésztésnek is. Az elegendő folyadék bevitel a bőrötökön is látható lesz, higgyetek nekem!


MOZGÁS, MOZGÁS, MOZGÁS: napi fél óra kicsit erőltetett séta is már számít heti 3 alkalommal minimum. Hétvégén szép az erdő, kiránduljatok.

De ha nem mozogtatok előtte mindent fokozatosan, nehogy az izületetek bánja.


Egy idő után úgy hozzá lehet szokni az iváshoz, hogy már meg sem tudtok lenni innis palack nélkül. Nekem mindíg van egy liter a táskámban. Ne éhezésből egyetek!!! Helyettesítsétek az ételeket alacsony kaloria értékűvel! Az esti 3 falat lasagna nem bűn, csak kilengés ami néha megengedett. Ne legyen lelkiismeret furdalásotok miatta. Van hogy kell egy süti is, de ez legyen a kivétel és sok rostos ételt egyetek rá, így kevesebb fog felszívódni. Ha segíthetek írjatok! Vannak apró trükkök amivel könnyíteni lehet az életforma váltáson. csak türelmesen!!!

2012. nov. 14. 05:52

Jó reggelt!

Én is csatlakoznék, gyes után visszamenve dolgozni viszonylag lassan jöttek vissza a leadott kilóim, de most már tényleg elég. Nálunk az a baj, hogy "zabálós" az irodánk, és így nehéz ellenállni, mikor állandóan kínálgatnak vmivel. Megyek beírom a mérlegelőm...

94. floracska (válaszként erre: 92. - Husigolyóó)
2012. nov. 13. 22:09
Vettem 2 karton ásványvizet. Azt tervezem, hogy naponta legalább 1 üveggel megiszom belőle :))
93. Henci2
2012. nov. 13. 21:04
ma mérlegeltem, és már -6,6 kg-nál járok, szóval nagy az öröm:D az első napok rettenetesek volta,, szó szerint éheztem, és nagyon szenvedtem, de már jó
92. Husigolyóó (válaszként erre: 89. - Floracska)
2012. nov. 13. 20:50
Szerintem az ivásra rá tudod magad szoktatni. Pl legyen nálad mindig egy 1,5 lötyis víz és óránként minimum 3szor jól húzd meg.
91. Husigolyóó (válaszként erre: 90. - 26653f33b3)
2012. nov. 13. 20:50
3 falat lasagna 5kor szerintem bőven belefér:)
2012. nov. 13. 20:45

Szép estét mindenkinek!:)

A második napom kevésbé volt következetes, mint a tegnapi, de az eddigi étkezésemhez képest sokkal jobb volt.

Vacsira ettem egy tányér paradicsomlevest, amivel nem is lett volna semmi gond, de utána ettem három falat lasagnát is; ezt már nem kellett volna. Kicsit javít a helyzeten, hogy mindez 5 órakor volt.

Az ebédem csirkemellből készített pörkölt volt salátával, jól is esett.

Tegnap este nem volt erőm olvasgatni, de most pótolom, megnézem, ki hogy halad.:)

Szép álmokat nektek!

2012. nov. 13. 15:58

Persze. Bár akár meglepődtök akár nem, nem nélkülözök semmit, és nem követek semilyen diéta fajtát... Egyszerűen tudni kell, mikor mit, és mennyit szabad. A legelején még számoltam a kalóriákat, akkor jöttem rá igazán, hogy ha megeszem 2 zsemlét, az már alapból 300 kalória, és akkor még a feltét nincs is beleszámolva. Miután tisztában lettem vele, mi mennyi kalória, kicsit visszavettem pár dologból. Reggelire jöhet nálam szendvics, (általában fehér lisztes, de mostanában kezdek rászokni a barna rozsos kiflire, amennyire a pénztárcám engedi...), de néha péksüti, tojás... igazából semmi extra, max annyi, hogy pl. zsemléből csak egyet eszem.

Ebédre is rendes kaját eszem, csak fele annyit, mint azelőtt. Most próbálom ki azt a módszert, hogy nagy tányér helyett pici sütistálból eszem :)

Vacsira viszont semmi zsemle, kenyérféle. Nagyon megszerettem az extrudált kenyeret, általában azt vacsizom, felvágottal és zöldségekkel. Meg max egy joghurt.

Ami még fontos: hogy minden nap eszem gyümölcsöt és zöldséget. Egyetlen dolgot nem sikerül betartanom: az a vízfogyasztás... egyszerűen napi 0,5-1 liternél nem megy le több. :(

88. Husigolyóó (válaszként erre: 87. - Floracska)
2012. nov. 13. 13:27
Szia. Írnál az étkezésedről is pár sort?
2012. nov. 13. 11:57

Sziasztok,

Ha nem bánjátok, csatlakoznék. Korábban is volt egy fórum, ahova irogattunk, csak vége lett... utálom, hogy mindenki feladja. Én 75 kilóról indultam, 67-ig lementem, majd tartottam egy kis szünetet. Most novemberben folytatom a diétám, 68,5-ről indulok neki újra. Előtte futottam, most inkább szobabiciklizem. Eddig egy hét alatt semmi... de megvárom, amíg megindul a súlyom lefelé :))

2012. nov. 13. 10:19

Sziasztok :)


Én sajnos most ettem egy rendezvényen egy csomó nagyon finom, majonézes krumplisalátát :(


Na, nem baj, ebédre így megeszem a reggelire hozott almámat, vacsira meg összedobok egy salátát.


Ma alakformáló edzésre megyek :)


Lelki gondok: 1. nem érzem jól magam a munkahelyemen, nagyon kevés inger ér, monoton, nem tudok szárnyalni, kibontakozni, visszafognak.


2. pasi - megismerkedtem egy hülyével, akitől nem tudok elszakadni, mindig megbánt. Sérült lelkileg, nem tudja feldolgozni, h az asszony elhagyta a gyerekkel együtt. Sokat basztat, én meg csokiba folytom.

2012. nov. 13. 08:26
Jó reggelt! Én már most dög fáradt vagyok, de legalább 1,5 kilóval kevesebb vagyok - annyira lelkesítő, hogy az elején gyorsan lemegy 1-2-3 kiló, nem? És ti hogy vagytok?
84. kailynwyatt (válaszként erre: 83. - 26653f33b3)
2012. nov. 12. 23:54
Nagyon ügyes vagy! Remélem, holnapra lesz eredménye :-) Nekem nagyon hosszú napom volt, a holnapi is az lesz, sajnos, úgyhogy megyek is aludni. De legalább a vacsora kimaradt.
2012. nov. 12. 23:06

Sziasztok lányok!

Megvolt az első nap, és nagy örömömre sikeresen zártam. Délután erős tudtam maradni: elvettem a munkahelyemen egy szendvicset, de még mielőtt beleharaptam volna, visszatettem érintetlenül a tálcára. Nekem ez nagy lépés, mert nehezen tudok nemet mondani kajára.:) Megvolt az első kis siker.:)

Írni fogom a naplómat is, de ma még most tudtam géphez jönni, és alig várom, hogy ágyban legyek.

De jó, hogy már ennyien vagyunk!:)

2012. nov. 12. 22:48

Sziasztok újak! Mindenkinek örülünk, szerintem :-) Bár mondjuk 5 kiló felesleg az szemérmetlenül kevésnek hangzik :DD Persze teljesen mindegy, hogy kin, mennyi van, ha zavarja, tudom.

Elmondjátok, hogy milyen diétát követtek és mit tornáztok? Illetve itt azt is elmondhatjátok, hogy mi miatt stresszeltek és mit szeretnétek még helyre rakni az életetekben!

81. Henci2
2012. nov. 12. 21:55
sziasztok, én is jövök! igaz én már 3 hete tornázok, fogyozók. eddig mindenhonnan 2 cm mínusz, és 6 kg fogyás az eredmény. Sok sikert mindenkinek
2012. nov. 12. 21:34

Sziasztok


nekem 5 kiló ugrándozik folyamatosan :S Most 64 vagyok, pedig már olyan szépen tartottam az 59-60-at. haragszom magamra, stressz evő vagyok, és rengeteg édességet faltam az elmúlt hetekben... Most meg bánt, h feszül rajtam mindenem :(

79. miló
2012. nov. 12. 21:14

Sziasztok lányok! csatlakoznék én is ha lehet.

25 éves vagyok 168cm és 93kg !!!!!!

93kg rengeteg...........:(

már rengeteg diétát probáltam én is,,,egyszer lement 25kg 2 éve azota 30kg jött vissza:(

szoval én is itt vagyok:)

2012. nov. 12. 19:04

Sziasztok!:)Csatlakozhatok?:) Én holnap kezdem igaz, de jelenleg 93 kg vagyok,így a harminc kiló minusz nálam is nagyon jó lenne.Amúgy ,,csak" 19 éves vagyok,ezért is fontos,muszáj változtatnom.Magamért!:)

Én a 90 napos diétát csinálom,a héten edzőterembe is bemerészkedek:)Meg itthon edzek!:)

77. Mohika (válaszként erre: 73. - Filona9)
2012. nov. 12. 18:19
Szia köszönöm! Norbi duci tréning,Kiképzés,Leslie Sansone mérföldes gyaloglását nagyon szeretem Ajánlom mindegyiket!Liftet nem használok (9.em lakom)Szóval hajrá mindenkinek!
76. kailynwyatt (válaszként erre: 74. - Filona9)
2012. nov. 12. 16:14
Hajrá neked is! Szerintem, ha nagyon odafigyelsz, akkor azt le lehet simán adni 4-5 hónap alatt. Ha egy kicsit lassabban haladsz, akkor 6-8 :-)
75. kailynwyatt (válaszként erre: 72. - Sookye)
2012. nov. 12. 16:12

Ó, a heti menü szuper ötlet! Nekem is mindig az a bajom, hogy nehéz kitalálni, hogy mit csináljak napról napra.

Nekem annyi szabályom van, hogy 15-20 percnél több ne legyen az elkészítése, mosogatással együtt (a főzési szakaszt nem számolom bele, azért, mert a barna rizs vagy 50 percig fő, de mondjuk nem kell közben szórakoztatni :-)

74. Filona9 (válaszként erre: 42. - 26653f33b3)
2012. nov. 12. 16:00
Én is szeretnék ennyit leadni, de a 15 kg-nak is örülni fogok!
73. Filona9 (válaszként erre: 40. - Mohika)
2012. nov. 12. 15:58

Gratulálok!

Írd már meg, milyen DVD-re tornázol?

Köszi

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook