Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Normális az, ha egy családban a kutya fontosabb? fórum

Normális az, ha egy családban a kutya fontosabb? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. nov. 17. 11:14
Csak ott tudom ezt elkébzelni,ahol nincs gyerek
2007. nov. 17. 10:57
ja meg csak anyit szeretnek hogy nekem semi kozom a kutyakal csak annak is megvan a heje az ajton kivul.atol meg lehet szeretni de tavolrol.az en apukamnak kutyaferge volt es meghalt.en biztos nem engednem be a hazba
2007. nov. 17. 10:56
Nálunk is nagyon fontos a kutya, de nem lehet fontosabb az embernél.
2007. nov. 17. 10:54
nem normalis dolog ,de sajnos most mar olyan vilagban elunk ahol az emberek a kutyajukat tobbre ertekelik a sajat gyerekuknel.hihetettlen!!!sajnos
35. adri25
2007. okt. 27. 21:28
nálunk családtagnak számított,és többe néztem mint bármelyik szomszédomat
34. Bcicus (válaszként erre: 32. - 175c71a378)
2007. okt. 25. 22:22
Kell, hogy legyen, de sajna én nem tudok. Egy barátnőméknél a férj szintén No-ba került és albiba van. Nekik angol vérebük van és simán kitudtak költözni hozzá.
2007. okt. 25. 19:59
Egy embernél nem lehet fontosabb egy állat!Az állatot is szeretni,védeni,dédelgetni óvni kell.De egy emberi élet mégis csak másabb!A mi családunkban is van kutya.Mégis tudjuk hogy mi a ranglétra.:-D
32. 175c71a378 (válaszként erre: 31. - Rexona)
2007. okt. 23. 13:21

westieket nagyon lehet szeretni...


Sajnos én döntés elé kényszerülök, segíthetnétek benne mit tegyek.


Nekem is van egy westim lány kutyus Benji (tudom hülye a neve) lassan 5 éves

De úgy hozta az élet hogy férjem Németoban talált munkát, ha nem akarom hogy szétessen a család (6 hetente tud hazajönni) akkor ki kell mennünk nekünk is (van egy kisfiúnk 11 hónapos).


De nem találunk olyan albérletet ahová ki tudnánk vinni a kutyit... Most mi a fenét cisnáljak?

31. rexona
2007. okt. 23. 13:17

nálunk is nagyon fontos. Imádjuk, igazi kis családtag, de azért megvan a sorrendiség. Volt olyan amikor rámszóltak a családból, hogy :"hagyd már azt a kutyát!" Egyépként mindenki szereti, nagyon ragaszkodó. ő egy: Westie.


A spektrumon van egy műsor: A póráz két végén címmel. Érdekes, sok tanácsot tud adni, ha valakit érdekel.


...és még valami: "Szeretnék olyan ember lenni, mint amilyennek engem a kutyám lát"...

2007. okt. 22. 14:59
nem normalis
2007. okt. 22. 14:35
Ez sok mindentől függ ! Ha lenne egy párom aki rossz hozzám ,akkor a kutya ! De elméletileg szerintem a család .
2007. okt. 2. 16:20

Nem!

Nekem is van két kutyám és imádom őket,de a családomnál nincs fontosabb a világon.

27. Bcicus
2007. okt. 2. 11:50
Nálunk a kutyák a legfontosabbak, hogy miért. Mert míg egy ember el tudja látni magát, tud vigyázni magára, egy kutya nem, így nagy szükség van az emberre. Arról ne is beszéljünk, hogy mennyivel hűségesebb barátok.
26. zita72
2007. okt. 1. 20:31

Attól függ, milyen a család:) A rokonait ugyebár az ember nem válogathatja meg:)

Egyébként a kérdező dilemmája azért nem volt annyira drámai. Ha a kutyára csúnyán szól a kedvesem,azt én is szóvá teszem. Ettől még nem fontosabb a kutya,mint ő. És ha gyerekkel csúnyán fog beszélni, azért is szólni fogok.

A kutyák egyébként igaz barátok.Ez pedig nem minden emberről mondható el.

2007. okt. 1. 19:59
nem, sőt az sem ha a macska
2007. okt. 1. 16:29

Nekünk 2 gyerekünk 19-és 13 évesek van, ill 2 kutyánk 3 éves és egy 3 hónapos.

Imádjuk Őket. Mindenki megkapja a korának megfelelő gondoskodást a szeretet. Imádom a gyerekeim, és szeretem a kutyáim is.

Talán kutyákat mostanában jobban érdeklem mint a kamasz gyerekeim, de ez ebben a korban így van rendjén.

Akinek nincs kutyája az nem érti.....

2007. okt. 1. 10:45

Sziasztok! Ezt a fórumot akár én is indíthattam volna...Sajnos, nálunk is "Dömike" az első..a kert csupa kutyasz*r, mert a drága gazdik képtelenek összeszedni utána, bezzeg az ágyukba beengedik...

Ha megszületik a kisbabánk, le kell kanyarítanunk a kertből egy kisebb ebmentes övezetet, ahová kivihetem később "mászkálni" a csemetémet...- tehát nem a kutya lesz bezárva, hanem mi!!!:(( Szomorú, de így van...

22. Suesue (válaszként erre: 19. - Erikpipi)
2007. okt. 1. 10:22
Mi összeszedjük :)
2007. szept. 4. 15:15
nem normális
20. akkor van (válaszként erre: 18. - ZITA9770)
2007. szept. 4. 15:14
Osztom...
2007. szept. 4. 15:10
Attól függ. Mert pl. ha nagyon fontos a számára, akkor össze is szedi utána amit potyogtat. Tényleg, összeszedi?
2007. aug. 31. 11:18

Nem,egyáltalán nem normális dolog.

Az én anyósomnak is fontosabbak a kutyái mint az unokái.

17. Eve20
2007. aug. 31. 11:13
Nálunk is volt ilyen. Egy udvarban élünk anyukámmal, pár éve volt egy cocker spánielünk. Most elnézést a cockeresektől, de a mi kutyánk úgymond nem volt százas. Mindenkit megharapott akit csak ismert, holott nem bántottuk soha, csak szóval neveltük. Aztán terhes lettem a fiammal, nem sokkal ez után a kutya teljesen abnormálissá vált, én ragaszkodtam hozzá, hogy keressünk neki másik gazdikat, mert megmondom őszintén nagyon féltem tőle. Hatalmas cirkusz következett anyukámmal, melynek következtében majdnem beindult a szülés 27 hetesen. Mindezt egy kutya miatt!! Mert anyukám annyira szerette, hogy nem tudta előtérbe helyezni a lányát, illetve az unokáját. Na, szerintem ez minden, csak nem normális viselkedés. Aztán nagynehezen végülis belátta, hogy a drága kuty tényleg bolond, miután szétharapta a kezét. Az állatorvos is azt mondta, hogy tényleg nem normális, állítólag az arany színű változatnál ez ritkán, de előfordulhat. Azóta már másik családot készít ki, ahonnan szintén gyorsan mennie kellett. Állítólag már 4 családnál vendégeskedett, de az első őrülete után mennie kellett. Ettől függetlenül sajnálom, mert kezdetben én is nagyon szerettem, sokat foglalkoztam vele, de a végére már nem maradt benne semmi a korábbi kutyámból. Bocs a hosszú sztoriért, de gondoltam leírom.
2007. aug. 31. 10:30

Szerintem nem normális dolog. Azt is leírom miért. Amíg nincs gyerek, valamilyen szinten a kutya átveszi a helyét, hiszen róla is folyamatosan gondoskodni kell, nevelni, játszani vele. Nekem is volt kutyám, tudom hogy milyen.

Viszont ha már van gyerek a családban, akkor én azt mondom, a gyerek legyen a legfontosabb. Az egyik ismerősöm többet foglalkozik a kutyájával, mint a saját gyerekével. A gyerekkel kiabál, a kutyának gügyög folyamatosan. Szerintem ez nem természetes.

15. Suesue
2007. aug. 31. 10:21

Sziasztok.


Nekünk három kutyánk van, és nagyon szeretjük őket a párommal.

Igaz, hogy még nincs gyerek, de szerintem akkor sem tudnánk megválni tőlük. (NEM IS AKARUNK)

Az, hogy valaki magához vesz egy állatot az ugyanolyan, mintha gyereket vállalna, mert a kutya nem önellátó, és maximális törődést szeretetet figyelmet igényel pont mint a gyerekek..,

Szóval a mi kis családunk egyenlőre úgy jó ahogy van, és ebben benne van az is, hogy ha megyünk valahova és vihetjük őket is soha nem maradnak otthon. :)

Az emberek: megbántanak, hazudnak nem őszinték.

A kutyák: tiszta szívből örülnek mindig, ha hazaérsz, nem alakoskodnak, és megérzik a hangulat változásaidat.

Én, ha szomorú vagyok akkor mindig rádöbbenek arra a dologra, hogy igenis több bennük az empátia mint a legtöbb emberben...

14. eva25
2007. aug. 31. 10:09

Van egy mondás "Minél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem a kutyámat"

Rengeteg emberben csalódtam már, de a kutyámban SOHA.

2007. júl. 30. 22:54
Kinek mi a normális, akinek nincs kit szeressen vagy ilyesmi annak normális... nálunk a kutya is családtagként van kezelve, na de soha nem lesz fontosabb a kisfiamnál vagy a páromnál....
12. Bcicus (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2007. júl. 30. 22:52
Én pl nem kicsit üvöltenék a párommal, ha a képzett vadász kut6yáimra rászólna vagy elrántaná ha valami nyomot követ éppen.
2007. júl. 30. 22:28
Nekem már a kérdés is abszurd!
10. Évice
2007. júl. 30. 22:25
Nem,ő csak 1 állat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook