Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi Update programja - tapasztalatok fórum

Norbi Update programja - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
49395. bimm2
2013. aug. 29. 21:37

mokusbeka - ha meg olvasod a forumot

meg kell, hogy kovesselek.

Rekaek esznek schwarts zsomlet VACSORARA. Persze ok nem akarnak fogyni, de ma reka kiposztolta.

(ez nekem meg mindig csak azt jelzi, hogy az uzlet az elso, de valoban eszik este is - sajat bevallasuk szerint)

Persze nem irja, milyen gyakorisaggal, hiszen norbi arrol emlekezett meg hogy este KIZAROLAG roston hus es grillzoldseg

De toled elnezest kell kernem. Ha valaki oket figyeli, hihetove valik, hogy ez igy jo...

49394. jecsim (válaszként erre: 49393. - Bimm2)
2013. aug. 29. 15:53

másfél szobás lakásunk van, plusz a két szoba közt ajtó sincs, bár ezen segíthetünk, de épp hogy elég lesz a gyereknek az a szoba, kettőnek már kicsi lenne. És ht a gyes írtó kevés, a béka segge alatt vagyunk :(

De ha lenne nagyobb lakás, és kicsivel több pénzünk lenne, lehetne kistesó :)

49393. bimm2 (válaszként erre: 49392. - Jecsim)
2013. aug. 29. 11:31

Te szeretnel? Es miert nem vallaltok? Mert mindkettotok fizua kell?

egesz felelossegteljesen hangzik, amit csinaltok... Bar ertem en, hogy ez a szived vagyan nem valtoztat.

hat nehez.

Viszont kokemenyre felesztheted a popsidat es uj izomcsoporokat fedezhetsz fel a testeden :)

49392. jecsim (válaszként erre: 49391. - Bimm2)
2013. aug. 29. 06:49

Vissza kell!!!

Én szerettem volna még egy gyerkőcöt, még gyes előtt, a gyed alatt, de párom inkább nem. Így ha mégis lesz még egy gyerek, akkor nagy lesz a korkülönbség.

Lehet, nem is lesz több :(

49391. bimm2 (válaszként erre: 49390. - Jecsim)
2013. aug. 28. 22:13

Ez nagyon erdekes, amit mondasz a konyhai kajarol...

Amikor anyam a tisztikonyhan dolgozott, ok is 'csak' ketszer ettek a muszakban. Nekik kulon menzakajat foztek, marmint az osszes alkalmazottnak. De boseges volt es szenhidratban gazdag. Persze kell a munkahoz az energia, de soha senkit nem lattam akik piszkafavekonyra sovanyodtak volna ott. Igazabol egy ujabb titok a menzakajakat illetoen. VISZONT! Amikor szallodaban volt szobalany akkor a hotelkaja mellett bizony tudta tartani a sulyat. Sot, a kolleganoje le is tudott fogyni valami 20kg-ot - ugy, hogy a reggelihez nem evett kenyeret, ebedre viszont ugyanazt ette, mint a tobbiek.

Messzemeno kovetkezteteseket nem vonnek le ebbol, de erdekes.


A bolcsi biztos kiraly lesz a kislanynak! En magam nem jartam bolcsibe es sokan, sokfele velemenyen vannak ezzel kapcsolatban. Egyet viszont szemelyesen megtapasztaltam. Van olyan ember, aki utalta a sulit, van olyan aki az ovit es esetleg vannak negativ elmenyei. De olyan emberrel en meg nem talalkoztam, aki a bolcsit ne imadta volna! Akivel en eddig eletemben talalkoztam es bolcsis volt, az mind csak es kizarolag jo szivvel emlekezett a bolcsire.

Na csak errol ez jutott eszembe.


Vissza KELL menned dolgozni vagy vissza AKARSZ?

49390. jecsim (válaszként erre: 49389. - Bimm2)
2013. aug. 28. 07:20

Mondjuk az az igazság, hogy a konyhai meló közben azért nem volt nagy zabálás, reggeliztem, ebédeltem, ahogy itthon is. Nem volt semmi más, mégis híztam. :)

Szeptember 30-tól megy bölcsibe. Az oviban azt mondták, nagy a túljelentkezés, nem lenne helye, így gyorsan néztünk bölcsiket, és szerencsére abba vették fel amibe szerettük volna. :)

Még egy hó, és megy :) Már alig várom. Itthon már unatkozik nagyon, nincs a közelben másik gyerek, a játszótéren meg nem mindig játszanak vele a többi gyerekek, pedig Evim olyan kis barátkozós. Na, majd lesz sok kis pajtása :)

49389. bimm2 (válaszként erre: 49388. - Jecsim)
2013. aug. 28. 00:17

A kekszes milka masik nagy elonye volt, hogy NAGY! :D de hat ez mar csak nosztalgia...


Hat ha konyhan melozol, akkor okos vagy, ha fogyni akarsz elotte. Nem is feltetlen a fogyasert, csak kondiban kell lenned, hogy bird a melot! kitartas :) viszont azzal szamolj, hogy ha a sajat testsulyos tornat elkezded, akkor rohamosan fog fejlodni az izmod. Attol viszont cask jobban fogod birni a munkat!


Ez a boldogsagtol hizas... ez valami remes. En is igy voltam vele mindig. Igazsagtalan az elet :)


Vigyazz is mindig a kislanyodra! Kis cuki! Es ezek szerint mar majdnem harom eves :))))) Megy oviba? Vgay bolcsibe?


Az atkins csokiszelet szenhidratmentes csoki. Tejcsoki. meg sosem kostoltam :)

49388. jecsim (válaszként erre: 49387. - Bimm2)
2013. aug. 27. 21:40

A mogyorós csokit szeretem, szinte mindből, de nem válogatok :P

Hű, az a kekszes is isteni fincsi, olyat én is kaptam egyszer :)

nem is hallottam még atkins csokiról, az milyen?

hát, én konyhán melóztam, fekete mosogatóban. Így elég hamar betegállományba mentem, féltettem a kis csajt, mert előtte elment egy magzatom. De Evimmel nem volt gond, szerencsére: )


Az nem lenne gond, ha karcsúbb lennék, mint voltam, de ott voltam 60 kg is :))

Így ismertem meg párom, de az idegileg ment le, és később azért jött vissza, mert boldog voltam. :D

49387. bimm2 (válaszként erre: 49385. - Jecsim)
2013. aug. 27. 21:30

Na azert az eleg megnyugtato, ha a bokad rendben van... Mindenhez kell :D de komolyan ez egy jo hir!


A menstruaciom elott nekem is mindig zabalhatnekom van. A csokolade meg valahogy meg a verkepzest is segiti, szoval extran jo menstruacios idoszak idejen. :) A milka csokibol melyiket szereted?

Regebben volt az a naaaaaaaagy kekszes. Abbol nekem bement egy egesz korabban.

majd meglatod, ahogy megy az ido, atvaltozik az izlesed. Igy hat kampanyolok tovabbra is a feketecsoki evese mellett! Kulonben a cukormentes csoki nekem mindig valahogy zsirosabb, mint a sima. Neked mia velemenyed? Atkins csokit ettel mar?


3 honap az mar semmi... Felkeszultel a melora? Varod mar? Vagy elore utalod? Milyen teruleten dolgozol? Iroda vagy allomunka?


Hat ha le akarsz adni meg 15kg-ot, akkor anyosodat feltetlenul kerulnod kell:D legalabbis a kozos kajalasokat. Nem lehetetlen, de lehet, hogy nincs is ra szukseg. Meg a vegen karcsubban mesz vissza dolgozni es fel sem ismernek .)

49386. jecsim
2013. aug. 27. 21:26
tettem képet, milyen vagyok most, a naplóba, ha érdekel, a két képen a nadrág ugyan az, így látszik, mennyire sok is ment le, bár nekem is nehéz néha elhinni.
49385. jecsim (válaszként erre: 49384. - Bimm2)
2013. aug. 27. 19:58

Fura módon, bokám végül nagyon hamar rendbe jött :) A rendes csokin a Milka csokit értem :)) mesi előtt zabálhatnékom van, és ettem is, de azért nem tömtem be, meg semmi, és a kajákkal is vigyáztam, hiába ettem volna addig míg kidurranok, megvolt az a mennyiség, ami elég, de nem túl sok.


Néha ha szerettem volna valami édességet, cukormentes csokit is ettem :) Ez az álcsoki nekem:))


A család megvan, a gyerek őrjítő, ahogy szokott:) És is kiváncsi vagyok erre a saját testsúlyosra, már várom, hogy csináljam.


Nemsokára, még 3 hónap, és újra meló. Addigra valahogy meg is akarok erősödni, és jó kondiba akarok lenni.

És hát még jó lenne ebben a 3 hónapban leadni azt a maradék 10-15 kilót :)))

49384. bimm2 (válaszként erre: 49382. - Jecsim)
2013. aug. 27. 13:29

Mijaz a 'rendes' csoki? Milyen? mennyi?


En jelenleg csak mozgasban fejlodok... Nem fogyok mar. Ez az utolso ket kilo (neha 90deka) ez nem megy olyan utemben, ahogy AKAROM!

De mar nem stresszelem tole halalra magam :))))


Majd irj errol a sajat testsullyal tornarol. erdekel, hogyan valtozol :)

Csalad? Minden ok? es a bokad?

49383. jecsim (válaszként erre: 49381. - Bimm2)
2013. aug. 27. 13:12

És te hogy haladsz?

Mit tornázol?

nem gond, ha nem olvasod :)) itt is megírom, ha kérdezel vmit.

49382. jecsim (válaszként erre: 49381. - Bimm2)
2013. aug. 27. 13:11

170 cm magas vagyok, és hát tegnap kezdtem volna ezt a saját testsúlyosat, de megjött a mesi, és az első két nap ilyenkor nem tornnázom, mert görcsöl. Holnap akarom kezdeni.

Már nem eszem müzli szeletet, viszont ettem rendes csokit:( Esendő vagyok, tudom. :)

Ha lehet, megtartanám :) ez a 75 kg ez szupi, és szép lassan megy lefelé :)

49381. bimm2 (válaszként erre: 49380. - Jecsim)
2013. aug. 27. 11:35

Hany centi magas vagy?

Csinalod a sajat sullyasl tornazast?

Milyen gyakran eszel muzliszeletet?

(jo jo olvasnom kene a kajanaplod, bocs)


Nagyon orulok az oromodnek!

te nem akarsz adni nekem -1kg? :))))))

49380. jecsim (válaszként erre: 49377. - Bimm2)
2013. aug. 26. 11:11
Köszi :) Naná hogy felvillanyoz :))) hát még egy tízest tuti le kéne adnom. :)de jó lenne 60 kg-nak lenni :))
49379. mokusbeka (válaszként erre: 49373. - Bimm2)
2013. aug. 26. 10:47
ok, utánanézek, köszi
49378. bimm2 (válaszként erre: 49374. - Timó8)
2013. aug. 25. 23:10

nah

tegnap kicsit hosszura kerekedett az este :D

most iszom egy kavet es sok vizet :) ugyis csak delutanra megyek dolgozni.


Szoval hogyan reagal a kornyezetem?

Mindig orulnek, ha fogyok. En ha idegenek kozott vagyok, akkor nem kezdem el magyarazni hogy en nem eszem aaaaam kenyeret es cukrooooot.

Egyszeruen kieszem-megeszem azokat a dolgokat, amiket akarok. En nem 'terhelek' senkit azzal, hogy hogy csinalom, mert ha egy idegennek elmondok valamit, azzal feljogositom, hogy velemenyt alkosson. Na erre koszi, nincs igeny :) Ha ugy latom, hogy eppen kedvem van harcoskodni vagy magyarazgatni akkor beszelgetek szivesen, de alapvetoen en ezt nem 'reklamozom'. A szuk kornyezetem tudja ezt, elfogadja. Oket nem zavarja ha koret nelkul eszem es nem eroltetik a sutemenyt sem.

Kulonben ha vendegsegbe megyunk akkor viszek salatat, olyat, amit en is megeszem. Sutemennyel bajban vagyok, mert az edesitoszer ize miatt azt nem szivesen vallalom be. Ezert abbol olyat sutok, amibol en nem eszem... Szoval ebben nem vagyok jo fej, mert kicsit elvtelennek talalom, hogy masokkal megetetem azt, amivel en nem ertek egyet, de erre meg nem talaltam megoldast. Szemnyasag, mi? :)))


Szerintem amugy a pasik egeszen elfogadoak az ilyesmikkel kapcsolatban... nem tudom, a te baratod milyen :) de ugy hangzik, o is csak pozitivan all hozza. Ugye? UGYE! :D


A hazi helybenfutasoddal kapcsolatban en is azt hiszem, hogy vicces. de JOL vicces! Ugy ertem, hogy ha csinalsz barmit, az tobb mint semmi. En ennel sokkal ugyetlenebbul kezdtem el tornazni. En azt pl. rekatol tanultam meg (a napi husz perc onmagadert dvd-rol) hogy nem az a lenyeg hogyan csinaljuk, hanem hogy csinaljuk! Tenyleg ez a titok, mert eloszor ugyetlenkedik az ember aztan ugyesebb, aztan szabalyos -egeszen gyorsan.


Kulonben te egeszen sokat tornazol.

en masnaponta futok, mar 7,5km-t. (akkora itt a futopalya) Ennel hosszabb meg nem menne. Kene mar intervalloznom ,de az egyenlore nem megy :)

A koztes napokon rekazom. Kedvencem a 2009-es 40perces blokk es az add ujra onmagad. A 2012-es dvd-t nem szeretem, sem az ugrabugralas miatt sem a kovethetetlensege miatt (ugy ertem nekem az)...

Neked melyik a kedvenced?

En szeretem az alakreformbol is csinalni a gyakorlatokat, ha kevesnek erzem a huszperces blokkokat. De ez csak ritkan fordul elo :)


Erossegem a combformalas, leggyengebben a hasizom gyakorlatok mennek.

en nem tartom rekat unalmasnak es nagyon szeretem, hogy ott ordibal, hogy csinaljam:D

Ez is valami perverzio lehet!

A pilates az kicsit unalmas nekem... a 10perces nyujtasa kivalo (azt rekanal mindig hianyolom) azt alkalmazni fogom.

Te csak rekazol? Probaltal valami mast?

49377. bimm2 (válaszként erre: 49376. - Jecsim)
2013. aug. 25. 22:40

de ugyes vagy jecsim! gratulalok!

hogy erzed magad? felvillanyoz?

mennyit akarsz meg fogyni?

49376. jecsim
2013. aug. 25. 11:49
Jelentem, - 7 kg-nál tartok. Tökre örülök. Remélem, továbbra is menni fog lefelé a felesleg.
49375. bimm2 (válaszként erre: 49374. - Timó8)
2013. aug. 24. 22:18

A linket el fogom olvasni. Korabban mar hallottam a candida gombarol, de sosem olvastam utana (szerencsere nem kellett ugye...)

Remelem, mar jol vagy. Es hogy van vege? A dieta garantalkja, hogy x ido utan kipusztulnak?


A gluten is eleg bonyolult problema, es mivel tele van vele az elelmiszeripar ezert szinten nehez elkerulni.

Ez amugy csak az en problemam ez a kajakutatas? Mert en meg azok koze az emberek koze tartozom, akiknek tobb idejuk van magukra, de meg nekem sem fer bele minden etel legyartasa otthon... Szoval ha leszamitjuk azt, hogy nem csak otthon eszem (es nem kell kulonbozo vendeglatoipari egysegekben sakkozgatni, mit egyek-igyak), meg ugy is eleg nehez az embernek feltoltenie a haztartasat. Mondjuk en nagy 'hatolsal-bongeszo' vagyok. En minden termeknek megnezem a feltuntetett osszetevoit.

En is ugy gondolom, hogy az egeszsegesebb eteleket dragabb megvenni. En nem veszek 'organic' meg 'bio' kajat, mert nem hiszek benne (szerintem ahho zegy masik bolygon kellene elni) csak sima hust es zoldseget, de valoban a tobbi egeszseges(ebb) cucc dragabb tud lenni. Pontos elszamolasom persze errol nincs es en csaladot sem tartok el. Szoval nem nagyomn vagyok mervado.


Megkerdezhetem, melyik korosztalyba tartozol?

mert nekem a csokieves sosem volt nagy kisertes, de miota valtozik az eletkorom, azota igenis a fekete csokit preferalom. Atmosott agyam mar tiltakozik a tejcsoki ellen, ugy ertem, mar el is utasitom, illetve ha valaminek a tetejen vagy belsejeben van es ugy adodik, hogy megeszem, akkor attolelegge megviselodik a gyomrom :)

Mondjuk tenyleg az is hozzatartozik, hogy sosem voltam nagy csokifalo. Szerettem, meg minden, de egy tepsi lasagnet elcsereltem volna egy tabla csokira :D


nem tudom, hogy ez a 'belefer' dolog hogy van.. engem rettegesben es buntudatban tart. Mert van amikor belefer... Szoval nem tudom veglegesen az osszes ilyesmit kiiktatni. Kerulom, velemenyem van rola de van amikor kikerulhetetlen.

Es mosst nem csak a 'rossz-gonosz' cuccokrol beszelek. Hanem ne adj isten felesleges kaloriabevitelrol - egy plusz alma, egy plusz etkezes. Tenyleg nem fer bele?


Norbi is ezt tartja felrezabalasnak, amikor egyfajtakeppen megtorod a rendszert. Amikor az elhatarozasod megtorik. Liszttel cukorral es a mertekkel. Amit amugy o is csinal. felrecabal. Szep szo, nem?:DDDD


En kanola olajat hasznalok vagy olivat. Az elerheto. de mondom, nem valogatok ez ugyben tul sokat... Eszem es kesz. persze nem sokat - nem kell attol tartanom, hogy abbol meg egy kiskanallal szeretnek:D Szoval valoban csak azt, ami a legszuksegesebb.


Na most viszon tszivesen osztanam meg az eszt es fogom is, de indulnoim kell egy futoversenyre.

Jelentkezem :) nehogy belemszoruljon a gondolat!

49374. Timó8 (válaszként erre: 49372. - Bimm2)
2013. aug. 24. 10:43

Rengeteg arra utaló tünetem volt. Hat féle orvosnál voltam, egyik se jött rá a probléma forrására. Végül a tünetek alapján nyomoztam ki a neten, találtam itt a Hoxán néhány candida fórumot, és nem onnantól kezdve biztos voltam a dologban. Elmentem az általános dokimhoz, hogy nézessük meg, de ő meg erősködött, hogy ez nem candida, hanem pajzsmirigyproblémáim vannak. Végül- az utolsó szálba kapaszkodva- elmondtam neki, hogy kitöltöttem a neten egy tünetek alapján felmérő candida-tesztet és abból az jött le, hogy candidám van. Erre felkapta a fejét az orvos, és elküldött székletvizsgálatra. Igazam volt. Kész röhej. :D


A tünetek sokfélék és a testednek rengeteg területét megcélozzák. Minél elterjedtebb a gomba a szervezetedbe, annál több a tünet.


[link]


Nekem ezek közül csak négy nem volt (egyik a prosztataprobléma :D). Elég vacakul voltam, mi tagadás.


Igen, igazad van. Egy ideig meg voltam győződve róla, hogy gluténérzékeny vagyok, de aztán mivel nem fogytam, nem volt hasmenésem, azt gondoltam, hogy biztos más a gond.

Hahhhhahhh, na, igen, klopfolóval lapítanának ki a paleósok. :D De ha jobban belegondolok, időnként én is paleo vagyok. :D

Magvakat nem eszem, és joghurtot is egyre ritkábban.

Szétnézek jobban, hátha találok valami újat a glutént illetően.


A tejcsokit jobban szeretem, mint a feketét, de az is megteszi. :) Össze kéne kapnom magam, és leszokni a csokiról. Nem okés ez így. A napokban, ahogy a Lifetilt blogot olvasgattam több helyen magamra ismertem, merthogy én is azzal vagyok néha, hogy "ennyi meg ennyi belefér", de bakker, nem fér. Mármint oké, emberek vagyunk, ne kínozzuk már magunkat a végtelenségig, de ne pont a legnagyobb ellenséggel (a cukorral) csaljak már...

Régebben úgy fogtam fel, hogy ennyi jár, meg, hogy kell a tanuláshoz, de látom magamon, hogy tényleg durván hízok tőle, s így eljátszom a tornával szerzett eredményt, formát. :/


Sajnos a műcuccok világát éljük. Én se veszek konzervkajákat, tartósítőszerrel és ízfokozókkal telenyomott ételeket. Meg eleve olcsóbban jössz ki natúrból pl. egy gyümölcsjoghurt vagy egy leves esetében (mindig elképedek a készlevesek láttán). Persze az egészséges kajálásnak is megvan az ára. Nem olcsó mulatság, az biztos (pl. húsok).

Látod, így kell fölfogni! Éljen az optimizmus! :) Én is mindig arra gondolok, hogy lehet, hogy nem vagyok száz százalékosan követendő minta, de mégis fényévekre vagyok a McDonaldsban dagadó tömegtől.


Pomt ezért dicséretes az, ahova eljutottál, és amiben most vagy, mert évek hozadéka. Volt erőd és kitartásod, hogy lépésről-lépésre életmódot válts. Az emberek többsége türelmetlen önmagával szemben, és a legfontosabb -a fokozatosság- hiányzik belőlük.


Mit értesz a Norbi féle "félrezabálás" alatt?

Nekem is kiakad a gyomrom a lisztestől. Rendesen elszokik tőle az ember, és a könnyű ételekhez szokott gyomrot megviseli az effajta "nehézség".

Valójában annyira fanatikusok vagyunk már, hogy egy picit eltorzulhatott a személyiségünk. :D De ez még mindig az egészséges torzulás kategóriájába tartozik az anorexiásokhoz vagy a bulimiásokhoz képest.


A felvágottakról ódákat lehetne zengeni, sajnos negatív töltetűeket. Szeretem, de csak a minőségesebbeket. Sose tudni, hogy milyen szemétből készülnek....hallottam már nem egy elrettentő sztorit. :(

Arról nem is beszélve, hogy alig laktat.


Engem elijeszt, hogy egy evőkanál olajban 100 kalória van. Néha belefér 1-2 olajban sült krumpli, de a liszt-olaj kombináció kinyírja a gyomrom (pl. lángos, fánk, bundás kenyér). Olívaolajat használsz?


A Candida diéta alatt a joghurt volt az egyik megmentőm, azt ihattam, de ma már az is csak heti egy-két alkalommal csúszik le. Nagyon szeretem, meg van egy, ami gyönyörű hatással van a bélflórára, mert sok probiotikumot tartalmaz.


Nálam a napi két kávé tarol, de az íze miatt iszom. :) Ez is a baj....Régen annyira függő voltam, hogy napi ötöt is megittam. De ez sima Nescafe 3in1, amiről illene leszoknom...szívbeteg vagyok, és lehet, hogy kávé nélkül még jobba kímélném.


Bor? Ez érdekes. :) Én is szeretem, de csak társaságban iszok. Vörös vagy fehér? Minden este egy pohárral? Állítólag a hosszú élet egyik titka. :)

Két hete voltam Tokajban, há' ne tudd meg....kánaán! :)


Nem próbáltam még a pilatest. Jó, hogy néha nyomod, kell a változatosság. Próbálkoztam a zumbával, de annyira nem jön be. Nem érzem "komolynak".

Nekem is a reggeli futás a kedvencem. :) Télen kicsit húzós, sokszor maradok is inkább a meleg ágyikóban, de azért van, hogy megemberelem magam és elindulok. :D Gyorsabban felébredsz tőle. :D


Azt hittem, hogy a krémes kekszekért rajongsz. Áhhh, akkor nem is vagy igazi bűnöző. :D Ez tényleg az enyhébb változat. Ha keksz, akkor nekem krémeset dobjanak, de tényleg nagyon ritkán. A Wellness kekszért mondjuk odavagyok. Ő minden tekintetben kivétel. Teljes kiőrlésű, semmi krém, csupán szárított szőlődarabok.


A barátom örül neki, nem viseli meg különösebben. :D Az elején furcsállta, hogy annyi mindent nem eszek, de gyorsan hozzászokott. Semmit nem erőltet, és az a legszebb, hogy valamilyen szinten büszke rám, hogy odafigyelek az egészséges és a tudatos táplálkozásra. Ő is egészségesebben eszik, amikor együtt vagyunk, s ez már haladás. :)

A Te környezeted hogy reagál a dologra?


A netről töltögettem le RR dvd-ket. A 2008-as és a 2008-as és a 2009-es van meg, meg a 2012-es vádli rész. A youtube-ról az alakreform óráira szoktam tornázni, de most szeretném beszerezni a 2013-as dvd-t. Meg vennem kell egy gumiszalagot a kargyakorlatokhoz (van súlyzom, de nem használom, mert durván izmosít-férfiasan).

A futásban elég kezdő vagyok, 3 hete csinálom intenzívebben. Előtte csak akkor futottam egy picit, ha le akartam vezetni a feszültséget vagy épp olyan kedvem volt. Most se futok sokat,majd szép lassan hozzászoktatom a szervezetemet.

Reggel tornázok 40 percet Rékára, majd 20 percet futok. Vicces, de van, hogy csak a szobában kocogok helyben. :D Valahol el kell kezdeni, édes istenkém. :D

Utána este szintén 40 perc Réka és 20 perc futás. De ha tudom előre, hogy este nem lesz időm vagy alkalmam, akkor mondjuk reggel 70 percet tornázok, és 30 percet kocogok.

Így kevesebb az összteljesítmény, de sok lenne egyszerre a 120 perc.


Neked melyik dvd-k vannak meg? Melyik a kedvenced? S melyik a kedvenc gyakorlatod? Melyik nem? :D

Mennyit futsz?


Én már futópadra is gondoltam, mert sokkal jobb rajta a teljesítményem, de piszokdrága. :(

49373. bimm2 (válaszként erre: 49362. - Mokusbeka)
2013. aug. 23. 21:43

Es mokusbeka meg annyi jutott eszembe (latod nem hagy nyugodni, hogy el ne terulj a jo utrol :D ) ha nincs kedved az interneten bongeszgetni arrol, hogy miket erdemes okosan enni, vegyel egy alakrefomr magazint! Reka rengeteg otletet ad!

nekem csak ket regebbi szma van meg, szoval nem tudom, hogy a legutobbiban mi van, de a regebbi szamokban is vannak kajalasi otletek!

Ne hagyd magad!

49372. bimm2 (válaszként erre: 49369. - Timó8)
2013. aug. 23. 21:38

Es honnan tudtad, hogy el van szaporodva a gomba? Van erre valami vizsgalat? Mi a tunet? Es az orvos irta elo?


Gluten ugyben erdemes utanaolvasni a veresszaju, szelsoseges irasoknak. Reszben jol atmossa az agyat, reszben pedig a riogatas (is) elkezd hatni. Huuuuu mit kapnal egy paleo forumon ha ilyet irnal oda, hogy a 'kis glutentol semmi bajom' :DDDDDD

Mindenesetre en is tudok igy gondolkodni, ahogyan te, mert egeszsegesnek vagyok mondhato, tehat ha beviszek valamennyi glutent akkor sem leszek olyan nagyon oda... Mindenesetre igyekszem kerulni (azt is :DD)

tejcsokit eszel? nem probaltad meg a feketecsokit? vagy azt utalod?:)


Az otthon eves nekem is a legkonnyebb. Itthon minden az, aminek kinez. A salata salata, a hus hus. Ebben hiszek. Egy elore csomagolt etel(akar konzerv, muzliszelet, izesitett joghurt) is barmennyire szenhidratmentes, foggalmam sincs, mi van benne... Persze, ahogyan irtam, eletszerutlen az, hogy ne egyek-igyak boltban vasarolt kajakat. en itthon nem toltogetek kolbaszt vagy nem erlelek sajtot. Arrol nem is beszelve, hogy siman megveszek egy grillcsirket is.

Es meg igy is jobb fej vagyok annal onmagamnal, amilyen mondjuk evekkel ezelott voltam.


A sultkrumpli az nagyon harmas :DDDDD lecso hmmmm

az finom.


Nagyon kedves vagy, hogy ilyen elismeroen nyilatkozol fene nagy kitartasomrol, de ez egy hosszu, evekig tarto atallas eredmenye. SOkaig nem is volt emiatt sikeres, hogy a norbi fele 'felrezabalast' nem vettem komolyan. Vagy nem torodtem vele, vagy nem tudtam megoldani... De aztan egyszer csak -nem ostorcsapas szeruen - atalltam. Most, ha meg kell ennem egy toratat vagy etteremben egy falat kenyeret (bennemarad a kruton a salatamban) akkor mar fizikailag megviseli a gyomrom. Mukodik! Ez jo. A lelkifurdalasrol nem beszelek, mert nem ertek vele, de sajnos az is van... Ha cukrot eszem vagy valami liszteset, akkor azonnal lelkifurdalasom van. Ezt nem tartom egeszseges reakcionak, de esetemben ez a valosag.


Az en menusorom is hasonlo a tiedhez, csirke, hal, salata, fott zoldseg. Reggelre is megeszem a grillcsirket - mint 'felvagott' (mert ha elore csomagolt sonkat eszem, akkor abban annyi a so, hogy fogyasnak eselye sincs...)

En az olajtol nem felek, hasznalom amennyire szukseges.

Joghurtot mar nem eszem... meg varat magara kitanulnom valami helyettesitot arra.


Kave :))) Reggel :)))))

Bor! Este - es ez is akadalyozza a sulyvesztest. De nem mondok le rola! meg meg mit nem?!?!?!

Inni viz es tea (kamilla vagy borsmenta, ritkan valami gyumolcs)


Nekem is reka jon be a legjobban, bar most a ferjem meglepett egy pilates dvd-vel, beszeltunk rola, olyan kis odafigyelo :) es kiprobaltam. Nem kedvenc, de pihenonapokra jo lesz es isteni a nyujtoprogramja.

Igyekszem reggelente futni, de most hideg van... Szoval napkozben futok, ebedidoben es varoma nyarat, hogy reggel tudjak futni. Akkor szeretek.


Es bar megkesve, de ha nem haragszol a kekszekhez valo kotodesem okan utolagosan valaszolok: nem, nem eszem kremes kekszeket. Kedvencem a natur, legyen az gyomberes, vanilias, kokuszostlejes kiorlesu akarmilyen:) amolyan gombocarturosan:D


es a baratod mit szol az eletmododhoz?

van reka dvd-d is?

mennyit futsz? mikor?

49371. Timó8 (válaszként erre: 49369. - Timó8)
2013. aug. 23. 14:06
Reggel helyett napot. :D
49370. Timó8 (válaszként erre: 49368. - Mokusbeka)
2013. aug. 23. 14:05
Attól is lehet. Ilyenkor igyál utána szódabikarbónás vizet.
49369. Timó8 (válaszként erre: 49367. - Bimm2)
2013. aug. 23. 14:03

Csudaszép reggelt! :)


A beleimben volt elszaporodva a gombesz, és már egy csomó területen gondjaim voltak miatta. Én is agyaltam már ezen a glutén dolgon, de az a 3in1 kávékban is van, és attól semmi bajom. Mondjuk, az arcom elég durva időnként. Lehet, hogy ez is attól függ, hogy mennyi kávét iszok naponta. Hm. Tényleg megfigyelem. A csokitól tuti, hogy kipattog a bőröm. Elképzelhető, hogy az is a glutén miatt. Köszi a tippet, meglesem magam. :)


Nekem nem az otthon evés okoz gondot, mert szinte egyedül élek, és elvagyok a gyümölcsökkel, zöldségekkel, inkább a mézes madzag bosszant, amikor a barátomnál főzőcskézek. A legfrissebb élmény 2 perccel ezelőtti. Most jöttem be a konyhából, sült krumplit sütöttem neki....áhhh, talán néhány falat belefér. :D


Minden elismerésem a Tiéd, hogy ilyen hatalmas akaraterőd van! Emeltem a kalapom! :)Nagy elszántság és óriási kitartás kell mindehhez. Igen, a kaják többsége vagy cukrot vagy lisztet is tartalmaz, elég nehéz kikerülni a kis drágákat.


A szakácskönyvem pofonegyszerű, ugyanis csak csirkét és halat párolok vagy sütök (nagy ritkán egy kis marhát, de azt bográcsosként) sok zöldségfélével. Étolajat nem használok, inkább Liga sütőmargarinon sütök. Szeretem a salátákat és a leveseket, de ezeket is natúrban. Fokhagymával és sóval fűszerezek, semmi olaj, öntet. A levesbe teszek egy evőkanálnyi olajat, de pl. lisztet abba se. Imádom a lecsót (teszek bele néhány darab krumplit), a főzelékeket.

Ha nincs kedvem főzni, akkor meg puffasztott rizs felvágottal vagy joghurttal, gyümölcsök, + ugye a napi 3 liter víz, és a két kávé.


S Te miket főzöl? :)


Fúúú, szuper! :) Nagyon bejönnek az Alakreform órái. Az utóbbi időben azokra tornázom a youtube-ról.

Reggel vagy este futsz és tornázol?

49368. mokusbeka (válaszként erre: 49363. - Timó8)
2013. aug. 23. 11:17
vagy attól, h erős volt :O ...igen, hülye vagyopk...minek eszek erőset??? nem bírtam ki :(
49367. bimm2 (válaszként erre: 49359. - Timó8)
2013. aug. 22. 22:45

Miert candida dietaztal?

biztos vagy benne, hogy maga a 'liszt', mint olyan olkoz nalad gondokat? Lehet, hogy a gluten...

Erdemes megfigyelni. Ahogy olvasgattam rola, a glutenre valo erzekenyseg eleg gyakori. Akik diagnosztizalt 'betegek', azok a glutenerzekenyeknek csak egy elenyeszo toredeke, akik mar sulyos tunetektol szenvednek. A tobbiek (a nagyobb resz) 'csak' bor, haj, belproblemakkal kuzd.


Hat ne is mondd... Ha az ember nem otthon eszik, akkor egy oriasi kihivas kivalasztani, mit egyel. Aterzem az ilyen problemakat...


Hat en lisztmentesen probalok enni, miota Norbi kitalalta. Kezdetben meg hagyta, az elso evekben meg nem tiltotta - a cukrot sem. Reggel, delig.

Aztan ahogy teltek az evek.

Sajnos, nem voltam eleg tudas birtokaban ahhoz, hogy kerultem ugyan a cukrot es lisztet, de nem iktattam ki teljesen.Elofordult, hogy csak kampanyszeruen ettem-nem ettem a lisztet.

De most is ott a keksz, salataontet, csomaagolt kolbasz... es nem kaphato cukormentes muzli! Legalabb a melasz bennevan :D Szoval eletszerutlen az, hogy ne vigyel be lisztet es cukrot de ezt a minimumra csokkenteni lehetseges.


Miket fozol?



En rekazom! Nagyon szeretem!

Es ketnaponta futok

49366. bimm2 (válaszként erre: 49362. - Mokusbeka)
2013. aug. 22. 22:23

az valami hatarkereses nalad, hogy kinzod magad?!

Vagy csak most ismered meg magad?

Szarintem az onkeresesbol hagyd ki az eletmodvaltasodat, mert azt fogod kondicionalni az eletmodvaltashoz, hogy ott eg a gyomrod illetve megundorodsz kajaktol... AMI NEM IGAZ!

Etkezz valtozatosan.

Ha pedig tornazaskor barmi barhova beszur, akkor valamit rosszul csinalsz.

Vagy elozoleg nem nyujtottal le rendesen vagy tornakezdeskor nem melegitettel be.


Szoval ha ilyen radikalisan valtoztatsz (eddig kakaoscsiga, most meg tolod a zsirt meg az ecetet, faj a torna..) akkor te ezt nem fogod sokaig csinalni... Ez garantalt.


ne haragudj, de tok hulyen csinalod. Igy csak sajat magad teszed tonkre. engem meg arra kesztetsz hogy total ostobanak nezzelek. (Pedig nem vagy az, mert egy jo uton jarsz es en kedvelem a tudatos csajokat.) A felszoko cukorszintemrol nem is beszelve...

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook