Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nők segítségét kérem akik fogamzásgátlót szednek! fórum

Nők segítségét kérem akik fogamzásgátlót szednek! (beszélgetős fórum)

1 2
20. M-agika (válaszként erre: 19. - Indi66)
2013. márc. 27. 21:17

Mondjuk sokan sokfélét mondanak, pl azt is hallottam, 3 évenként tartsunk 3 hónap szünetet, de olyat is hallottam, hogy ez felesleges.

Én is így gondoltam, hiszen csak felbolygatod a szervezetedet: épphogy hozzászokik ahhoz, hogy nem szeded, aztán megint szeded, és akkor meg azt kell megszoknia.

De ezt mindenkinek egyénileg kell megtapasztalnia, lehet nekem is kellett volna a szünet, és akkor nem elégeli meg a szervezetem.

Tényleg nem tudom.

De én soha többet, ez biztos :/

Egy hormonvizsgálatra azért elmennék a helyedben pár hét múlva.

19. indi66 (válaszként erre: 18. - M-agika)
2013. márc. 27. 21:11
Nagyon köszi a válaszodat, pont szerettem volna ilyesmi tapasztalatokat olvasni, ha már tisztességesen nem volt hajlandó elmondania doki hogy mi a teendő. Azonnal abbahagyom.egy jó darabig nem próbálkozom ezzel az biztos.
18. M-agika (válaszként erre: 17. - Indi66)
2013. márc. 27. 21:08
Najó, én ijesztgetni senkit nem akarok! Inkább csak óvatosságra inteni :)
17. indi66 (válaszként erre: 16. - M-agika)
2013. márc. 27. 21:00
Húúúh :S jajj :S én ezek előtt is szenvedtem és sokat jártam orvoshoz, épp h rendbe jöttem :( nem akarnék magamnak megint valami nyavaját :(
2013. márc. 27. 20:52

Én 5 évig szedtem gyógyszert, egyik napról a másikra elkezdtem rosszul lenni. Pont ilyen tüneteim voltak nekem is, zsibbadás, szédülés, fejfájás, talán hajhullás is volt korábban, de nem vettem komolyan. A szívem is furán kezdett el verni, mintha kihagyott volna néha néha.

Hát elhiheted, nem kérdeztem meg a dokit, hogy abbahagyhatom-e, én bizony nem vettem be belőle többet. Nagyon megijedtem.

Másnap persze elmentem dokihoz és azt mondta, nagyon jól tettem, hogy abbahagytam. (A levélből max 6-7 szemet vettem be)

Elküldött neurológiára, vérvételre, stb, szerencsére nem volt bajom, de az azt követő fél évben annyit szenvedtem, amíg rendbe nem jöttek a hormonjaim, hogy csak na.

Én ha tehetném, mindenkit lebeszélnék az antibébiről.

Persze, amúgy nagyon kényelmes, és nem is biztos, hogy mindenkire így hat, de ha nem muszáj szedni, szerintem próbáljon mindenki más megoldást keresni :)

15. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - Indi66)
2013. márc. 27. 20:52

Bízzunk benne, hogy ez a pár nap nem okozott komoly változásokat! Szerintem azért ez a valószínű.

Tényleg keress másik dokit!

14. indi66 (válaszként erre: 13. - Hedi13)
2013. márc. 27. 20:48
de igen, nyilván az óvszerről akartunk erre áttérni. Szóba került a nuvaring, de mivel én már szedtem 4 évet fog gátlót emellett döntöttünk. az nagyon jó volt, csodákat művelt a bőrömmel mindenemmel, nem gondoltam volna h egy így tönkretesz cirka 10 11 nap alatt. Hát abbahagyom, nagyn félek attól h nem okoztam e magamnak ezzel szövődményeket, mert nyilván én már előbb észre vettem h nincs rendben de az orvos utasítására szedtem tovább. -.-"
13. Hedi13 (válaszként erre: 12. - Indi66)
2013. márc. 27. 20:38

Nekem anno nem kavarta meg a ciklusom, hogy a levél közepén abbahagytam a gyógyszert. Remélem neked sem fogja.

Esetleg nem gondolkodtál még más védekezési módszeren? :)

12. indi66 (válaszként erre: 11. - Hedi13)
2013. márc. 27. 20:27
köszönöm a válaszokat :) 11 szemet szedtem be belőle. Remélem az még nem annyira rossz. Muszály voltam valahonnan tanácsot kérni mert nem mondtak semmi mást ezeken kívül amit leírtam.
11. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Indi66)
2013. márc. 27. 20:25

Szia! Most ebben a pillanatban rakd le ezt a gyógyszert! Egy szemet sem többet! Nem véletlen van leírva, hogy ilyenkor abba kell hagyni!

Én régen jártam egyszer így, abba is hagytam azonnal a gyógyszert.

A másik gyógyszert is felejtsd el egy időre!

Várj meg szerintem pár ciklust, és utána kezdj esetleg egy másikat, vagy a régit, ha az bevált...és keress egy lelkiismeretesebb orvost!

jobbulást!

10. indi66
2013. márc. 27. 20:12
:(
9. Syl1 (válaszként erre: 7. - 6b006fc769)
2013. márc. 27. 20:07
lájk :)
2013. márc. 27. 20:07
bocsánat:)
7. 6b006fc769 (válaszként erre: 5. - Indi66)
2013. márc. 27. 20:06
bakker, szedje ő... aznyajpcsájátazilyennek....
6. Syl1 (válaszként erre: 5. - Indi66)
2013. márc. 27. 20:04
Hát akkor esetleg próbálj meg másik orvost keresni, aki rugalmasabb és segítőkészebb.
5. indi66 (válaszként erre: 3. - Syl1)
2013. márc. 27. 19:55
nálam felléptek azok a tünetek amik annál a résznél vannak felsorolva hogy Hagyja abba a dienille szedését ha : Itt sorolnám hogy zsibbadás szédülés ... meg néha ez meg az társul hozzá. És erre mondta a doki hogy szedjem. -.-"
4. indi66 (válaszként erre: 2. - Boszy28)
2013. márc. 27. 19:54
Megtörtént aki azt mondta szedjem amég bírom a tüneteket és elküldött a pi.ába. Viszont ezeket nem lehet bírni. :S
3. Syl1
2013. márc. 27. 19:54

Egyetértek Boszy28-cal, semmiképp ne kezdj bele másik tablettát szedni ciklus közepén, főleg nem konzultáció nélkül - más a hormontartalom stb.stb. Egyébként én is yasminelle-ről váltottam dienille-re - azóta is iszonyú migrének gyötörnek két hetente...

Én most akarok áttérni a nuvaring-re, hátha beválna.

2013. márc. 27. 19:44

Szerintem így biztos nem, várd meg a ciklusod végét, és a köv. cikluskor kezdd el régit. Ez az én véleményem.

De előtte mindenképp keresd fel a dokidat!!!

2013. márc. 27. 19:40
Kicsit kétségbe vagyok esve, ugyanis régen szedtem a yasminelle-t évekig, és most újra szeretnék bogyót szedni. Az orvosom most egy másikat írt (dienille) ami a bőrömre lenne kifejezetten jó hatással de 10 nap után kénytelen vagyok befejezni! Zsibbad a kezem, szédülök. Nemtudom mit tehetnék, arra gondoltam hogy ha visszatérnék a régi gyógyszeremre azt lehetne e úgy hogy tegnap bevettem az újonan felírtat, és másnak abban az időpontban folytatnám azzal ami régen jó volt??? Sajnos sehonnan nem kapok választ. Az orvosomhoz időpont nincs, nem fogad, nem érem el a gyógyszertárat. Tudtok valamit tanácsolni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook