Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nifty és Prenatest, mennyire megbízhatóak? fórum

Nifty és Prenatest, mennyire megbízhatóak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
30. Karióka (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:57
ez az, amiben elbizonytalanított a kutatkodásom. Merthogy nem a magzaté (állítólag), hanem a méhlepény. A CVS is csak méhlepényi szövetminta, és mégis megvan a magzat neme. Ezzel nincs is gond, mert alapesetben egyforma a krom. készlet. De előfordul(hat állítólag) olyan, hogy korábbi hibát javít a magzat, a méhlepény pedig marad beteg, vagy fordítva, a magzat később lesz beteg, a méhlepény pedig jó.
29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Derya)
2015. márc. 31. 22:57
úgy emlékszem, egy Edwards-os baba édesanyja írt az esetükről nem is olyan rég
28. Derya (válaszként erre: 27. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:56

ehhez persze kell egy jo biologus.

sajnos mar 2 esetet is hallottam itt a hoxan, hogy hibas eredmenyt adtak... :-(

27. Karióka (válaszként erre: 22. - Derya)
2015. márc. 31. 22:54
Mondjuk ez megnyugvás lenne. Mármint ha a mozaikosságot megbízhatóan látják.
26. Derya (válaszként erre: 20. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:54

hol vegeztetted a vizsgalatokat?


a mehlepeny es a magzat kromoszomaallommanya megegyezik, kivetelt kepezu a nagyon ritkan elofordulo mozaikossag, de ez is egy fajta rendellenesseg.

25. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:54
igen, születnek Patau-s babák mindhárom formában: mozaikkal, tiszta triszómiával és részleges triszómiával egyaránt
24. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:53
várd meg az amnio eredményét, ólomlábakon jár az idő, de nincs mit tenni
23. Karióka (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:53
Ezek szerint pl. a megszületett Patau-s babák rendelkezhetnek mozaikos eltéréssel? Hiszen ha nagyon durva rendellenességek vannak, akkor már méhen belül elhal. Illetve jól látható az UH-n...gondolom.
22. Derya (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:53

neked van szerintem igazad.

konkretan a mozaikossagra rakerdeztem a legutobbi biosziamnal.

azt a biologusnak latnia kell, ha ilyen forog fonn.

21. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:51

én úgy tudom, mind a Prena, mind a Nifty a magzat anyai vérben keringő sejtjeit vizsgálja. ANnál is inkább, mert a magzat nemét is kimutatják ezzel a két teszttel, az pedig ugye nem lehet másból, csak a magzatból


Legalábbis én józan paraszti ésszel így gondolom

20. Karióka (válaszként erre: 16. - Derya)
2015. márc. 31. 22:51

Bocsánat, már annyira beleástam magam, és én is 2 gyerek után jöttem rá dolgokra, amiket úgy alapból nem hangoztatnak.

Mozaikos lehet a méhlepény és a magzat is.

CVS esetében a méhlepényt vizsgálják, amnio esetében konkrétan a magzatot. A méhl. és a magzat kromoszómái eltérhetnek egymástól, tehát simán lehet, hogy a méhlepényben baj van, kimutatja egy pozitív CVS, de közben a magzatnak semmi baja. Illetve ez az, amit nem látok konkrét példán. Huhh, remélem egy fokkal érthetőbb lett. :)

19. Derya (válaszként erre: 17. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:50

dehogy lettel volna ugyanott.

ha mozaikos a minta, azt eszlelnie kell a biologusnak.

18. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:49

a mozaikos forma is egyértelműen beteg baba

Sajnos nem élnek túl sokáig, ha megszületnek

17. Karióka (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:46
Viszont a vértesztek is állítólag a méhlepény kromoszómáit tudják csak érinteni. Nem vagyok biológus, nem értem a pontos hátterét, de a szakcikkekben ez van. Ezért sem szerettük volna a CVS-t, mert ugyanott lettünk volna.
16. Derya (válaszként erre: 11. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:46

nem ertem, amit kerdezel.

ezt nem tudom, hogy amiatt van, hogy esetleg keveset tudok a temarol, vagy te fogalmazol valahogy nem teljesen erthetoen.

az invaziv eljarasok gyakorlatilag 100%-os eredmenyt adnak, mivel magzati szovetet, mintat vizsgalnak. termeszetesen emberi hiba elofordulhat, hiszen emberek vegzik a vizsgalatot.

te a prenat illetve az amniot hol csinaltattad?

15. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:46
14. Karióka (válaszként erre: 9. - Derya)
2015. márc. 31. 22:45
Mondjuk a mozaikosság miatt mindkét eset előfordulhat. Jajj, ez olyan kiszámíthatatlan. Persze egy terhességnél ne keressük a tutit, az biztos nem lesz.
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:44

az amniocentézisnél a magzatvízből vesznek mintát


Nem keverendő össze a chorionbiopsziával, ahol a méhlepény bolyhokból

12. Karióka (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:44

Ha az amnio pozitív, akkor egyértelmű számunkra.

Ha viszont negatív, akkor sem lennéák teljesen nyugodt. Mert elvileg kimutatott eltérést. De milyen formában jönne elő a későbbiekben?

11. Karióka (válaszként erre: 5. - Derya)
2015. márc. 31. 22:42
Óóó, és ott a későbbiekben sem láttak semmi gubancot a babán? Az a félelmem, hogy oké, most minden rendben, de valamilyen formában kiütközhet a mozaikos triszómia. (mondjuk ha az amnio negatív lesz). Mert ugyebár elvileg kimutatott valamit a teszt. Ami, ahogy olvastam, a méhlepény kromoszómaállományát érinti, nem is a magzatét közvetlenül.
10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:42

ha az amniocentézis is kimutatja a rendellenességet, akkor gondolom, felajánlják a terhesség megszakítását.

A következő terhességre semmilyen káros hatása nem lesz ennek, nem ismétlődik meg a baj

9. Derya (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:41
mind a kettore volt mar pelda itthon.
8. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Derya)
2015. márc. 31. 22:40

de milyen formában tévedett a Prena?


beteg babát jósolt és mégis egészséges lett, vagy egészséges babát jósolt és beteg baba született?


Nem mindegy, merre téved a teszt!

7. Karióka (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:40
Jaja, én is ebben bízom. Ez az egyetlen remény.:- ) Viszont a későbbiekben ez milyen következményekkel járhat?
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:39

Remélem, hazudik a teszt, de sajnos nem nagy ennek a valószínűsége.


Inkább fordítva szokott lenni: a mozaikosság miatt nem mutatja ki a Prena/Nifty, aztán mégis beteg a baba.

5. Derya (válaszként erre: 1. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:38

az amnio lesz a biztos.

tudok hamis pozitiv Prena tesztrol.

4. Karióka (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:38

Magunkban már helyretettük a dolgokat, ha így van, így kell lennie, az élet megy tovább.

Viszont ez a 2 hét idegőrlő, a bizonytalanság miatt. Azt láttam, és persze mindenhol hangoztatják, hogy 99,9%. De a külföldi szakirodalomban számos példa mutatja, hogy nem ennyire tiszta a kép. Ezért lennék kíváncsi konkrét tapasztalatokra is, a hazai fórumokon nem találtam sorstársat.

2015. márc. 31. 22:35
ha ún. mozaikos a rendellenesség, akkor előfordulhat "hibás" teszt
2015. márc. 31. 22:35

teljesen egyforma a kettő


"sajnos" elég megbízhatóak...

2015. márc. 31. 22:33

Sziasztok,


A teljes kétségbeesés vezetett odáig, hogy megkérdezzem, kinek milyen tapasztalata volt a fenti két teszttel kapcsolatban.

Most vagyok a 18. hétben. Eddig minden teljesen rendben volt, 12. heti genetikai UH-n és egy 15. heti UH-n minden teljesen rendben volt. Majd 4hét elteltével végre megtudtuk a Nifty eredményét: pozitív kockázat Patau szindrómára (13. Triszómia). Most várjuk az amnio eredményét, de úgy érzem, addig teljesen kikészülök. 4 napon keresztül próbáltam alaposabban utánanézni a fenti vérteszteknek, és volt jópár álpozitív eredmény is.

Summa summarum, ha valakinek volt szintén pozitív eredménye, vagy hallott valamit a megbízhatóságról, nagyon sokat segítene.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook