Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nifty és Prenatest, mennyire megbízhatóak? fórum

Nifty és Prenatest, mennyire megbízhatóak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
60. Derya (válaszként erre: 56. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:25

a legutolso mondatodat nem ertem mar megint. :-)

pontosan mire gondolsz?

59. Karióka (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 23:24

Én speciel tudom. a mondat első fele épp tökéletes lenne. :-)

Persze, születnek Patau-s babák. De az egyetlen hazainál, amelyiket megismertem, nem volt amnio, a gyanú sem merült fel.

Nálam a gyanú megvan, a jellegzetességek megvannak, Hajdú Krisztina sasszeme meg remélhetőleg kiszűrné. UH-nál nem mindegy, ki végzi, sajna nagyon nem. :-(

58. Derya (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 23:24

hat ez mar igy is nyilvanvalo szamomra, hogy nem jo a teszt.

ahol ilyen rovid ido alatt ennyi hibas eredmeny szuletik, ott valami nagyon nem jo. :-(

es raadasul nyilvanvaloan keves esetbol, hiszen em tul sok embernek van 225 ezer forintja egy tesztre.

57. Derya (válaszként erre: 53. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:22

neked miert amniot csinaltak?


ha ultrahangn a Ferenczy nem latott semmit, az mindenkeppen remenyt kelto lehet.


az a baj, hogy az amnioval vett mintat tenyeszteni kell. attol fugg, mennyi sejtet sikerult leszivni...

56. Karióka (válaszként erre: 52. - Derya)
2015. márc. 31. 23:21

Hát Derya, a próféta beszéljen belőled. :-)

A genetikus amúgy nagyon ellene van. Tény, hogy a kombináltnál megbízhatóbb, de egy invazív szerintem sokkal biztosabb. Már ha a magzati DNS koncentrációt nézzük. Számomra valahogy nem esik egyenlő súllyal az, akinek mondjuk 12%-os, mint az, akinek épphogy 4%-os.

55. zebracsikó (válaszként erre: 53. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:21
ha sima UH-gal kiszűrhető lenne, akkor nem születnének Patau-s babák
54. zebracsikó (válaszként erre: 52. - Derya)
2015. márc. 31. 23:21

az ember nem tudja, minek drukkoljon jobban:


hogy rossz pozitív eredmény legyen és egészséges a baba


vagy


a teszt megbízható eljárás legyen és sok kismamának segytsen majd a jövőben az invazív eljárás elkerülésében

53. Karióka (válaszként erre: 51. - Derya)
2015. márc. 31. 23:19

Kb. 2 hét. De gondolom, ha hamarabb lát valamit, hamarabb is szól.

Hmmm.... olyan fura, hogy ultrahanggal kiszűrhető a Patau, de ugye nálunk (még) semmi jel nincs.

52. Derya (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 23:18

igen, ezt olvasni, de nem tuodm, mi lesz igy ebbol... :-D

remeljuk, hogy íkarioka eredmeny lesz a kovetkezo hamis pozitiv, de ez ilyen rovid ido alatt, tobb, mint figyelemremelto...

szerintem.

51. Derya (válaszként erre: 44. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:16
amnional nem tudom, hany nap utan tudnak eredmenyt mondani neked. mit mondtak? mikor ertesitenek?
50. Karióka (válaszként erre: 47. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:14
Nagyon nem mindegy, hogy a 14. hétre tudok biztosat, vagy a 20.-ra. Mellesleg azóta sem tudom, hogy végül mekkora magzati DNS koncentrációt tudtak vizsgálni. Ennyi pénzért ez szerintem több, mint gáz.
49. Derya (válaszként erre: 45. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:14
igy van.
2015. márc. 31. 23:13

úgy hallottam, kizárólag zért nem használhatják a Niftyt és a Prenát alaptesztnek az invazív eljárások helyett, mert annyira frissek, hogy nincs ehhez elegendő számú, reprezentatív minta még , hogy a teszt átverekedje magát a korlátokon


De technológiájában annyira megbízható, hogy a jövője úgyis az lesz, hogy az invazívakat idővel felváltja majd

2015. márc. 31. 23:12
Amúgy nagyon furcsa volt számomra az egész Nifty menete. A levételt követően kb. 8. munkanap hívtak, hogy nincs elegendő magzati DNS a véremben. Nosza, másnap újra vettek. Erre 2 hét múlva hívnak az eredménnyel, ami pozitív. És a biológus állítása szerint már az első esetben is láthattak valamit, de ugye tutira akartak menni. na ja, nagyon aranyosak, csak épp akkor miért ajánloptták föl, hogy esetleg választhatok valami invazív megoldást a további 2 hét várakozása helyett. Ami persze nem ad 100%-ot.
46. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:09
értem
45. Karióka (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 23:08
A biztosításban valóban ez van. Persze, Kínában vizsgálják, a Prenát meg Németo.-ban. Viszont a két esetnél nem is a Nifty volt a ludas, hanem az invazív.
44. Karióka (válaszként erre: 38. - Derya)
2015. márc. 31. 23:07

Teljes mértékben megbízom a bajcsy-s csapatban. Már az amnio is felüdülés volt. :-) Most pénteken volt amúgy. 18. hétben járok.

Az Istenhegyin amúgy is van jövő hétre időpontom a 18. heti genetikára, ott meg Bátorfi és Hajdú, akikben maximálisan megbízom.

43. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:06

szóval nem az Istenhegyiek a hibásak, hisezn ők csak a vért veszik le.


A minták külföldre kerülnek egy laborba

42. Derya (válaszként erre: 40. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:05
jol tetted.
41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:04

nem za IStenhegyin vizsgálják a vért, hanem Kínába küldik, legalábbis a Nifty-ket


a Prenákat valahol Európában vizsgálják be

40. Karióka (válaszként erre: 34. - Derya)
2015. márc. 31. 23:03
Ha jól tudom, mindkettőt az Istenhegyin végezték. Én végül nem őket választottam, többek között épp az általad említett esetek miatt is.
39. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Derya)
2015. márc. 31. 23:02
a Nifty ad kártérítést, ha beteg baba születik negatív teszt mellett. Persze, ez a szülőket nem nyugtatja meg, csak adalékinformációként írtam le
38. Derya (válaszként erre: 33. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:02

akkor szerintem nyugodj meg, ott vannak a legjobb es legtapasztaltabb szakemberek az orszagban.

mikor volt a beavatkozasod?

hany hetes terhes vagy?


en is ott voltam. most masodjara.

37. Karióka (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 23:01

Mintha a genetikus is említette volna, hogy megtörténhet, hogy épp csak egészséges sejteket vizsgálnak.

Egyre inkább reménytelennek látom a dolgot.

36. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Karióka)
2015. márc. 31. 23:01

irtó bonyolult ez az egész, szerintem itt mi nem tudunk semmit sem mondani...


az biztos, hogy mindkét irányú tévedésre volt már példa. Kérdés, hogy emberi mulasztás okozhatta a tévedést vagy a teszt technológiájában van némi hibalehetőség

35. Derya (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 23:01

nem egy sejtet vizsgal a biologus.

ahhoz mar baromi nagy szerencsetlenseg szukseges, hogy minden vizsgakt sejt eppen egeszseges legyen, amellett, hogy mar eleve a mozaikossag is egy baromi ritka jelenseg...

egy minta vizsgalata 8 orat vesz igenybe.

34. Derya (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:59

igen, volt az az íedwardsos es tudok meg egy ídownosrol is, ugyanott vegeztek a vizsgalatot, mindket esetben egezssegesnek mondtak es beteg volt. :-(


ezert kerdezem Kariokat, de nem mondja meg, hogy hol csinaltatta. :-(

33. Karióka (válaszként erre: 26. - Derya)
2015. márc. 31. 22:59
A Bajcsy-ban. Nálad hol voltak? Több is?
32. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Karióka)
2015. márc. 31. 22:59

szerintem meg éppen hogy a mozaikosságot nem látják biztosan, hiszen annak az a lényege, hogy nem minden testi sejben van rossz kromoszómaállomány, s ha épp egy olyat vizsgál, amiben rendben van, akkor az vezethet téves eredményre


De itt már ugye tudnunk kéne, hogy mi a protokoll a biológus munkájában: hány sejtet vizsgál, illetve hogy folyik konkrétan a teszt

31. Karióka (válaszként erre: 24. - Zebracsikó)
2015. márc. 31. 22:58
Biza, ilyenkor tényleg nehéz várni. :- (
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook