Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nevelhető a beagle? Tanácsokat várok! fórum

Nevelhető a beagle? Tanácsokat várok! (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Zizisicc (válaszként erre: 42. - Vacsa)
2014. márc. 26. 19:35
Igen ..... de ezt már nem akartam kiírni ..... egy felelős állattartónak ezt tudnia kell, és szem előtt tartani .....
44. happy83 (válaszként erre: 42. - Vacsa)
2014. márc. 26. 14:14

Igen, ez így van...és általában mindíg szegény kutyusok szívják meg...

Mert nagyon sok ember felelőtlenül, makacsan ragaszkodik az elképzeléséhez...de valójában meg kb annyi fogalmuk van a kutyákról, hogy ugat és 4 lába van, a kutyatartásról meg, hogy etetni kell meg sétáltatni, ja meg most már kell a chip+ oltatni kell...

Ezzel senkit nem akartam bántani, még mielőtt még félreértenétek...csak sajnos a tendencia azt mutatja, hogy sok a felelőtlen ember, aki meggondolatlanul vállal kutyát...a menhelyek meg zsúfolásig vannak. ....

43. happy83 (válaszként erre: 38. - Vviki2)
2014. márc. 26. 14:09
Szia! Nekem most csak egy palotapncsi-tacskó mix kutyusom van, mert nem kertes házban lakunk. Ő is nagy mozgásigényű...igaz még csak 1 éves, így csinál butaságokat...Azt azért elmondanám, hogy nem vagyok kezdő kutyatartó, gyerek korom óta voltak kutyáim, egy szerre több is...különböző faták és neműek( foxitól- németdogig). De kezdő kutyatartóként nem mernék beválalni 2 kölyköt egyszerre...baromi nagy felelősség, gondold meg. Csak javasolni tudom, hogy ne a gyerek igényeit szem előtt tartva döntsél, mert a gyereknek általában csak addig érdekes a kutya, amíg kicsi és aranyos, és lehet nyúzni, de ha már etetni, sétáltatni kell, vagy takarítani utána...már mindjárt más lesz a kutya gazdája...Ismerősöknek vannak Beagle kutyusaik, kicsi koruktól panelban nőttek fel...és a nagy mozgásigényen kívül nem volt probléma velük. Azt azért hozzáteszem, hogy a gazdik 0-24-ben otthon vannak és foglalkoznak a kutyával...napi 5x séta...stb...Miért pont Beagle????
42. vacsa (válaszként erre: 39. - Zizisicc)
2014. márc. 26. 13:59

Ők viselik a következményeket, meg a kutyák...


Mi a mieinkkel másfél órát sétáltunk az erdőben. Most békésen alszanak a kanapén:)))

41. happy83 (válaszként erre: 36. - Eritrea)
2014. márc. 26. 13:55
1,5 évesen még nem szobatiszta egy kutya??? Ott már a gazdával van a probléma... Egyébbként is a Beagle nem kifejezetten lakásban való tartásra termett, mivel nagy a mozgásigénye...Nem csodálkozom rajta, ha mindent szétrágott szegény, gondolom nem foglalkoztak vele és unatkozott...mivel 1,5 éves korára nem sikerült szobatisztaságra nevelni, ez azt mutatja, hogy nem is foglalkoztak vele ahogy kellett volna, a rágás is abból adódik, ha unatkozik a kutya...és valamivel lefoglalja magát.
2014. márc. 26. 10:06
Nagyon sok türelemmel,bár tapasztalatom szerint a kertben tartott kutyusuknál a gazdik egy idő után feladják.Kettőt nem vállalnék be.
39. Zizisicc (válaszként erre: 37. - Vviki2)
2014. márc. 26. 09:52
Nem ítéllek el, de az eddigi hsz-eidből nekem az jött le, hogy a fejedbe vettél vmit, amihez ragaszkodsz, minden józan érv ellenére. Ez az én benyomásom, nem állítom, hogy tutira igazam van. Akárhogy is döntesz, ti fogjátok viselni a következményeit, és szívből kívánom, hogy később ne kelljen megbánnod! :o)
38. vviki2 (válaszként erre: 32. - 82d45dcd14)
2014. márc. 26. 09:36
Ezzel én is tisztában vagyok, épp ezért hezitálok. Fiú-lány lenne, akiket majd szeretnénk ivartalanítani is. Nem vagyok kezdő állattartó, van cicánk (aki egy évig lakásban neveltünk), hörcsögünk, leopárd gekkónk, volt teknősünk...de a KUTYA az más. Rengeteg időt igényel és tudom, hogy előbb-utóbb majd rám marad minden. Nagy most a dilema...
37. vviki2 (válaszként erre: 35. - Zizisicc)
2014. márc. 26. 09:33
Ne ítélj, hogy ne ítéltess... Nem ismersz, csak a poénosnak szánt hozzászólást olvasod. Másképp sült el...mindenki azt lát a dolgok mögött, amit akar.
2014. márc. 26. 09:28
A kollégám ilyen fajtájú kisfiú kutyája szinte mindent szétrágott. Ajtófélfától kezdve nadrágon át tényleg mindent. Már 1,5 éves, de még mindig nem szobatiszta.
35. Zizisicc (válaszként erre: 31. - Vviki2)
2014. márc. 26. 09:25
Szerintem ez esetben ez nem a legmegfelelőbb hozzáállás.
34. Zizisicc (válaszként erre: 21. - Vviki2)
2014. márc. 26. 09:24
Én azért a helyetekben jól meggondolnám és komolyan venném a rengeteg figyelmeztetést. Nem alaptalanok. És a kutya nem játék.
2014. márc. 26. 09:18
Milyen neműek lennének?
2014. márc. 26. 09:17

Gondolom,a türelemmel nem állsz hadilábon,3gyerek mellett.)

2kutya dupla időt igényel,és hiába a gyerekeké a kutya,a nagy melót neked kell majd végezned.

Az anyagi részéről nem is beszélve.

31. vviki2
2014. márc. 26. 09:14
Értem én....de én is makacs vagyok...:-D
30. vacsa
2014. márc. 26. 09:12

Még itt vagyok :-)


Senkit, soha nem sikerül meggyőzni észérvekkel, tapasztalati tanácsokkal.

Még annyit hogy a kutya nem lehet a gyerek felelőssége. A gyerek még gyerek. Hidegben, hóban, szélben, fagyban is menni kell a kutyával... A boldogsága, egészsége a mi felelősségünk.


Csak remélhetem hogy működni fog, de ...

29. vviki2
2014. márc. 26. 09:03
Köszönök minden hozzászólást! Még megfontolom az olvasottakat...
28. andi6020 (válaszként erre: 26. - Vviki2)
2014. márc. 26. 08:57
Elégedjetek megy egyszerre eggyel.
27. *MysticMyra* (válaszként erre: 1. - Vviki2)
2014. márc. 26. 08:53

Nekunk beagle kislanyunk van.

Nem szokik, poraz nelkul setal, soha nem ragott meg semmit.

Nagy mozgasigenyu, a megfelelo lefarasztassal kezesbarany. :)

De ennek a fajtanak nem eleg a kert vagy a seta...

26. vviki2
2014. márc. 26. 08:53
Ez hosszú történet. Nagylányom évek óta szeretne kutyát, de amíg nem lett kertes ház, nem engedtük. Közben a nagylányt követte még két gyermek, melyek közül a legkisebb igazi állatrajongó, szinte él-hal értük! Na, neki SAJÁT kutya kell, de ha már ő kap kutyust, milyen dolog ha a nagynak nem lehet....vagy csak közös? Közben a középső is nyünnyög, de ő belenyugszik abba, hogy a picivel közös lesz az egyik kutyus...áááá...kezdek beleőrülni ebbe az egészbe, már jó lenne ha itt lennének és látnánk azt a borzasztó nagy kárt, bosszúságot amit okozni fognak...vagy mit tudom én! Mivel hallottam pozitív dolgokat is, úgy vélem (kihívás ugyan), de megbírkózunk a feladattal...!
25. vacsa (válaszként erre: 21. - Vviki2)
2014. márc. 26. 08:50

Persze, én sokakat ismerek, de mi vagyunk a kevés kivétel:-) Ja és senki sem kettővel kezdte. Megbirkózott eggyel és jöhetett a második:-)


Na tényleg lépek tova...

24. Shally
2014. márc. 26. 08:49

Én nem mondanám olyan nehezen kezelhetőnek, szüleimnél van egy fiú beagle kutyus. Kertes házban nagy mozgási lehetőséggel, régebben vittük futni is. Kiskutyaként tényleg elég sokmindent leszedett a kertbe, töktől kezdve uborkáig bármit :), de nem lehet rá haragudni.

Amúgy simán tanítható, kicsit makacs, de nem kezelhetetlen.

Amire vigyázni kell, hogy van egy beagle betegség diszplázia, sajnos előfordult hogy fel sem bírt kelni, úgy fájt szegénynek a mozgás :((

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Vviki2)
2014. márc. 26. 08:48
Miért kell egyszerre a kettő?
22. vacsa (válaszként erre: 18. - Simple)
2014. márc. 26. 08:47
Ne is mondd, a szívem szakad meg értük. Most megyek, a mieink mennének sétálni:-) Ők már tündérek, de nem is lökött kölykök:-)
21. vviki2
2014. márc. 26. 08:46
Ne keserítsetek el...:-( Azt írjátok hogyan fogom tudni megnevelni őket és békésen el éldegélni velük! A rémhírekből és rossz tapasztalatból olvastam már eleget...:-( Csak lehet 2 beagle-t tartani, ha más is megteszi (megtette) már és biztos van, aki nem vált meg tőle pár hónap után...!
2014. márc. 26. 08:44

Úgy hallottam,irtó nehezen nevelhető kutyus,ilyen a természete,pl szabadon engedni egyáltalán nem is lehet,mert elkóborolásra hajlamos :)

mondjuk biztos van ezalól kivétel,de akik az ismeretségi körrömben beagle-t tartanak,mind így jártak :)

amugy tünemény kutya,irtó ragaszkodó tud lennni/bár ez melyik kutyáról nem mondható el/:)

19. vacsa
2014. márc. 26. 08:43

5 méteres flexi póráz. Kullancs elleni cseppek.

Csak írom ami eszembe jut.

18. simple (válaszként erre: 17. - Vacsa)
2014. márc. 26. 08:42
Sajnos nem gondolják át mivel jár, aztán meg tele a menhely. :(
17. vacsa
2014. márc. 26. 08:40

Kettő? Most látom. Hát kettőt még én sem vállalnék be. Semmiképp. Arra ne számítsatok hogy majd ők jól ellesznek és lekötik egymást. Nincs így. Ráadásul ketten duplaokosak, ravaszak, rosszak. Pikkpakk tönkrevágják a kertet. Egy is nagy meló, de kettő....


Dolgoztam a fajtamentésben, tényleg a leggyakrabban szélnek eresztett, pár hónap után megunt fajta. 100-ból 98-an feladják...

16. vviki2
2014. márc. 26. 08:37
Köszönöm! Visszük majd sétálni is, az utca végén már a határ (+ patak, fák, bokrok....igazi kutyaparadicsom:-) A gyerekek biztos egész délután nyúzni fogják őket, a megfelelő "megmozgatás" garantált! Szigor, következetesség mit takar? Na jó, a következetesség O.K., azt nem kell ecsetelni... Miben kell a szigor?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook