Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Paloma nevet adnád a kislányodnak? fórum

Paloma nevet adnád a kislányodnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. pencil
febr. 10. 21:37
igen
61. Bigus2
febr. 10. 18:48
Nem
60. Babi11
febr. 9. 16:26
nem
59. tumbo2 (válaszként erre: 58. - Pici Manócska)
febr. 9. 14:01
ízlések?
febr. 9. 12:57
Azt nem de a Pálma szép név
57. tumbo2 (válaszként erre: 50. - Globus)
febr. 9. 11:15
az unokaöcsém is az.engem is hívtak böskének,bözsének,nem sértődtem meg.én is ismertem egy Hajnalka nevű szép lányt,végül is a lányom a Patz Dorottya után kapta a nevét.
56. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 55. - Globus)
febr. 9. 10:13

Az otthon négy fal között - az tényleg más.

Elkönyvelem magamban amit gondolok, és kész. Akár hangosan is könyvelek. 😂

55. globus (válaszként erre: 53. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 9. 10:10

Igen, az más.

Amíg nem mondjuk ki, bármit gondolhatunk.

Azért szigorúan négy fal között, otthon hangosan is 🙃

54. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 52. - Tumbo2)
febr. 9. 10:10

Jól tettétek. Dávid pont az a név, amit én sem becéznék. Dávid legyen Dávid.

A Dóra becézése Dórinak, simán.

53. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 50. - Globus)
febr. 9. 10:08
Mármint az nem rosszindulatú asszociáció, ha valakinek a Paloma névről a WC papír jut eszébe? Ha valóban csak odáig jut valaki, hogy erre asszociál, és nem gúnyolódik vele, akkor rendben van. De én a gúnyolódásról írtam. Az viszont már nem sima asszociáció.
52. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Borian)
febr. 9. 10:08
mint az unokaöcsém,Dávid.sosem hívtuk másképp.Na jó a lányomat Dórinak.
51. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Borian)
febr. 9. 10:05
a Jácintot utoljára 30 éve hallottam.a Somán gyerekkoromban csodálkoztam.igaz pesti volt.
50. globus (válaszként erre: 46. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 9. 10:03
Szerintem ez nem rosszindulatú asszociáció. Pl. gyerekkoromtól ismerem a zsombor szót, ami falun egy fonott kosár neve, tojást tartanak benne, anyunál meg most is van. Nem tehetek róla, ha Zsomborról ez jön be. Sok más névvel kapcsolatban áll a jelenség, bizonyára mindenkivel előfordult, amikor nevet keresett, hogy jajj, X, Y-t ne, mert ismerek egy ilyen nevű idiótát...
49. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 47. - Libikóka)
febr. 9. 10:00
Igen. Ez sem mond ellent annak, amit korábban írtam. Ha valaki gúnyolódni akar egy néven, bármelyikkel megteszi.
48. Borian (válaszként erre: 47. - Libikóka)
febr. 9. 09:57
Teljesen más dolgok természetesek a mai piciknek, mint nekünk. Emlékszem, a gyerekeimnek pl. evidens volt, hogy a Miki lány név, mert fogalmuk sem volt róla, hogy van olyan fiúnév, hogy Miklós és az annak becézése. Ma már teljesen más nevekkel van tele az ovi, Jácintok, Alvinok, Somák...
47. libikóka (válaszként erre: 46. - Smaragdzöld 🐉)
febr. 9. 09:50

Neked nem,, felnőtt vagy.

De járni fog oviba, iskolába.

46. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 43. - Loch ness)
febr. 9. 09:41

Nekem eszembe nem jutna azon agyalni, hogy vajon milyen gúnynevet ragasztanának a gyerekemre, ha Paloma nevet adnék neki. (WC papír).


Ha azt vesszük, minden névvel lehetne gúnyolódni, már ha valakinek éppen ez az idióta szórakozása, hogy másokra gúnynevet adjon.


A Palomát én nem is becézném. Eszembe sem jutna az általad írt Pali, Palkó becézés. Egyszerűen Paloma.


A címre válaszolok: bár ezt a nevet nem adnám a lányomnak, nem találok benne semmi kivetnivalót, ha másnak ez tetszik, és így nevezi el a lányát.

45. Borian (válaszként erre: 44. - Borian)
febr. 9. 09:32
ui: elárulom, az én fiam rendes neve Pál. De mivel sosem tetszett sem a Pali, sem a Palkó, ezért pici korában Bogyónak, amióta megnőtt Borisznak becézem. :-) Hallgat rá. :-)
44. Borian (válaszként erre: 43. - Loch ness)
febr. 9. 09:31
Nem kell mindent mindig becézni. Nemem van egy kolléganőm, Karola, őt sem becézi senki Karinak, Karókának, stb, ő Karola és kész.
43. loch ness (válaszként erre: 39. - Halacskaaaa)
febr. 9. 09:27

Nekem rögtön a Paloma kávé jutna róla eszembe, és valaki írta, hogy ilyen nevű wc papír is van, bár olyat még nem láttam.

A becézésén is érdemes elgondolkodni, mert semmi értelmes becézés nem jutna eszembe róla. Max. a Pali, Palkó, dehát az a Pál név becézése.

42. Halacskaaaa (válaszként erre: 41. - Globus)
febr. 9. 09:19
Egyetértek
41. globus (válaszként erre: 40. - Ghost👻)
febr. 9. 08:55
Inkább Paloma, mint azok a nevek, melyeket magyar kiejtéssel lehet anyakönyvezni, pl. Dzsesszika, Senon...
febr. 9. 08:52
A saját gyerekemnek nem adnám,de amennyi hülye nèvvel találkoztam azóta,hogy az èn lányom közössègbe került biztos nem akadnèk fenn rajta.
febr. 9. 08:46
Miért gondoljátok, hogy kiröhögnék a kislányt? Szerintem a Paloma névben nincs semmi gázos. Én nem adnám a gyerekemnek, mert a P betűs lánynevek nem igazán tetszenek, de ha mondjuk az oviban hallanám, h vkinek ez a neve, nem akadnék fenn rajta.
38. Borian
febr. 9. 07:26
Szerintem szép név, szép a jelentése is, biztos nem jönne szembe, mint az Anna, Léda, Mira, Csenge és egyéb "különleges" nevek és legalább nem kell kifacsartan írni mint pl. Dzsenifer.
37. Bree25
febr. 9. 07:16

Max. akkor ha vmi hispán felmenője van.

Egyébként teljesen magyar környezetben nem.


De egy spanyol apukával aki Palomitának becézi, azt el tudom képzelni.

febr. 9. 01:11
en nem,de izlesek,pofonok kulombozoek.
35. loch ness (válaszként erre: 24. - Papája)
febr. 9. 00:12

Az egyszerű, szép magyar nevek között nem ősmagyar eredetűek vannak. Ilyen a Mária is. Az számít magyar névnek, amit régóta annak érzünk. De azok között szinte egy konkrétan magyar eredetű sincs.


A Paloma nevet én sem adnám, akkor sem, ha tetszik. Nem akarnám kiröhögtetni a gyerekemet. Felnőtt korában még kínosabb lenne neki, ha ez lenne a neve.

34. srcrss (válaszként erre: 32. - Ildike2)
febr. 8. 22:46
???
33. globus
febr. 8. 22:34
En nem, mert vezetéknevünkkel harsány röhögés tárgya lenne, de amúgy ideálisabb esetben miért ne.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook