Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Név a postaládára fórum

Név a postaládára (beszélgetős fórum)

1 2
2017. szept. 8. 16:29
Lépcsőházban nem kérdezném, kitenném a postaládàra. Mióta önálló házba költöztünk, nem tettük ki a nevünket direkt. És mégis megtalálnak minket, a csomagküldők telefonálni szoktak kézbesítéskor/előtt. A postás meg tudja. A többi embernek meg nem kötelező tudnia, hogy ki lakik x házban.
12. 124637ff9b (válaszként erre: 10. - Bc681dac13)
2017. szept. 8. 16:24
A gyöpösség határtalan.
2017. szept. 8. 15:18
amugy en kerdes nelkul kitettem volna, hiszen ott lakok
10. bc681dac13 (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2017. szept. 8. 14:59
a regi berelt lakhelyemen a kozoskepviselovel kellett perlekednem, h kirakja a nevem a csengore. mert majdakkor teszi ki, ha en leszek a tulaj. az hogy a postas, csomgkuldo igy nem talal meg a bejentett, allando cimemen, arra o szarik, mert o az atyauristan :p
9. Natha.lie (válaszként erre: 5. - A03dd05915)
2017. szept. 8. 12:50
Ezek általában freeshippingelt dolgok, nem is ajánlott a többségük, csak bedobják a postaládába. Ha a tulajdonos nevére kérem, akkor neki kell majd bemenni a postára felvenni, ha esetleg ajánlott vagy nem fér be a ládába, nyilván azért húzza majd a száját. A kulcsot kérdeztem már, elvileg csak az az egy van, ami nála van, de az előző albérletemben meg lehetett úgy is oldani, hogy a lakásban egy közösen ismert helyen hagytuk a kulcsot és akinek kellett, kivette a postát. Most elég sok olyat kértem, ami neki nem alapvető(vezetékes internet, szerződés), ezért félek, hogy ezek a felvetések sem lennének túl rokonszenvesek a szemében, de majd egy jó pillanatban előhozakodom velük, ha tényleg azt modjátok, hogy természetes.
2017. szept. 8. 10:10

ha van kulcsot a postaládához, akkor írd ki a neved. ha nincs, akkor kérj a tulajtól kulcsot.

(az én ládámon egy rakás név van, még az előző lakók neve is, mert van, amiket még mindig küldenek. nem zavar)

7. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Natha.lie)
2017. szept. 8. 09:23

Szerintem ez eszébe sem jutott a tulajnak. Jó, rendelsz neten, mi közöm hozzá? - gondolhatta.


Én őt kérdeztem volna meg, hogy "ugye kitehetem a nevem, hogy megkaphassam a postámat?". Ez nem illendőség kérdése, teljesen jogos kérdés.

2017. szept. 8. 09:15

Én értem, mi a problémád, a magyar berögzült szokások szerint a postaládára, kapura kiírt név már tulajdonjogot is sejtet egyben, presztízskérdést csinálnak belőle sokan. Én házam, én váram, én nevem ...

Szerintem ne csinálj ebből problémát magadnak, fogj egy ízléses cetlit, írd rá a neved, rajzolj mellé egy virágot, és ragaszd ki a ládára. Hisz oda várod a te nevedre szóló postákat.


Csak érdekességként jutott eszembe, hogy a budai villák környéke pont a másik véglet: ott elvétve lehet csak nevet látni, mintha titkolnivaló lenne :D

2017. szept. 8. 08:26

Nincs postaláda kulcsod? Ha van, mibe kerül a cetlit kicserélni benne vagy ráragasztani a neveddel?

Ha rendelsz, szállítási címként a bérbeadó nevét, címét is megadhatod, nem?

Vagy pick-pack pontot, ahol átveheted.


Nem értem mi a problémád.:D

Mindent meg lehet oldani kicsit gyakorlatiasabb hozzáállással.

2017. szept. 8. 08:24

Feltételezem, hivatalosan vagy nála albérletben, így jogos, hogy a Te neved is ott legyen a postaládán. Amúgy lehet, hogy neki ez eszébe sem jutott, amikor említetted a neten való rendelést.

Ezer éve, amikor mi laktunk albérletben, úgy lett megoldva a cím megadása, hogy saját név xy címén. De ez már vagy 20 éve volt, nem tudom, most mi a szokás.

2017. szept. 8. 08:17
Persze, nyugodtan.
2017. szept. 8. 08:14
Illik, legfeljebb nemet mond. :( De akkor is lehet érvelni, megpróbálni meggyőzni.
2017. szept. 8. 08:02
Albérletben lakom a rokonommal a suli miatt, korábban jeleztem neki, hogy szoktam netről rendelni dolgokat, de nem mondta, hogy oké, majd kirakjuk a nevem, addig meg ugye nemigen tudok rendelni... Illik ilyet kérdezni, ha az övé a lakás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook