Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországban hogyan lehet igényelni családi pótlékot? fórum

Németországban hogyan lehet igényelni családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. jún. 2. 19:21

Sziasztok!

A kislányom március 23-án töltötte a 2. évét, akkor lejárt a passzív gyedem, és passzív gyesre szerettem volna beadni az igénylést. A férjem 3 éve dolgozik folyamatosan Németo-ban és most kezdtük el az ottani családi pótlék igénylését. A Szabolcs- Szatmár-Megyei államkincstárhoz tartoztunk, de mivel szükségem volt a hatósági igazolásra családi pótlékról, az ügyet áttették a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályára. A gyesemről március óta semmit nem tudok, papírt sem kaptam róla, pedig megigényeltem. Húsvét körül már a Nemzetközi Kapcs. Osztályáról kértek 1 hiánypótlást, amit vissza is küldtem. Vártam. 3 hete felhívtam őket( megjegyzem 3 teljes nap után sikerült elérni őket, mivel a 4 tel. számból 2 nem is volt elérhető), s közölték, se a gyest, se a családi pótlékot ne várjam, mert megszüntették. Azt még el kell mondanom,hogy most küldtem el No-ba a papírokat 2 hete. Az ügyintéző elmondása szerint, ápr. 22-én kiküldtek nekem 1 megszüntető határozatot, amit a mai napig nem kaptam meg. Ebben szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy mi jogon szünteti meg a gyest, holott alanyi jogon az jár, a családi+ gyes két teljesen dolog. És miért nem akkor szünteti meg, amikor már a németek küldik nekik a papírokat? Nagyon szükségem lenne valami segítségre, mert teljesen tanácstalan vagyok. Köszönöm előre is!

17. Nyulacska88 (válaszként erre: 16. - Anname)
2013. máj. 24. 07:27

Mi is január óta intézzük, mert a novemberben beküldött anyagot nem találták meg a Familiekasse-ban, holott én a Rathausban adtam le, és Ők küldték továbbb. Kindergeldet mi sem kaptunk eddig még.


A MÁK 90 napos határidővel dolgozik, és mivel mi a Váci MÁK-hoz tartoztunk előtte, így majdnem egy hónap volt, míg onnan az anyagunk a nemzetközi osztályra átkerült. További 3 hét volt, mire az elkészített határozatot aláírták és kipostázták Nekünk.


Az ellátást érdekes módon azonnal megszüntették, amint a németektől a papírt megkapták. Azt nem értem, azzal miért nem vártak ennyit?

16. Anname (válaszként erre: 15. - Andi 2013)
2013. máj. 23. 21:29

Én a helyedben itt érdeklődnék!Ha valakik,hát ők tudják mi jár és mi nem jár:

Magyar Államkincstár

nemzetközi kapcsolatok referens

Magyar Államkincstár

Budapesti-és Pest Megyei Igazgatóság

Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya

1519 Budapest Pf. 272.

Tel: +36-1-452-2910

Fax: +36-1-350-2465

E-mail: csecsei.anita@allamkincstar.gov.hu


Egyébként mi 5 hónapja intézzük,tök egyértelmű a dolog,mert mindannyian itt élünk és dolgozunk,de egyenlőre még egy centet sem kaptunk.

2013. máj. 23. 19:34
Köszi a gyors választ.Éppen tegnap kaptam egy német irodától választ ,amiben azt írják ,hogy sajnos ebben az esetben nem jár ,mivel a magyar tb alatt van bejelentve.Így most már nem tudom ,hogy mit higgyek.
14. zsumamika (válaszként erre: 13. - Andi 2013)
2013. máj. 22. 19:59

szia!

én is most vagyok benne ezekben a dolgokban nyakig,elég sok nyomtatvány kell hozzá meg igazolások.

találtam egy "céget"ami ezzel foglalkozik.

szívesen adok egy nevet és egy számot.

aki nekem intézi az csongrádi eszter ,

tel száma:06205491922

nekem ő küldte le a szükséges nyomtatványokat a csphez és az adóhoz is.persze nem dolgozik ingyen,nagyon segítőkész,

hivd fel és ő ad neked bővebb tájékoztatást.

13. andi 2013 (válaszként erre: 12. - Zsumamika)
2013. máj. 22. 19:56

Szia

Én is hasonló cipőben járok ,mint te.A férjem 3 hónapja dolgozik németo.ba magyar cégen kersztül ,magyaro.on van bejelentve ,de euroban kapja kint a fizut.Azt szeretném kérdezni ,hogy jár-e ebben az esetben a csp.különbözezet?Ha igen mi szükséges hozzá,merre induljak el.Köszönöm előre is a választ.

2013. febr. 8. 08:32
köszönöm válaszaitokat.már találtam egy hölgyikét aki ezzel foglalkozik,már el is küldte a szükséges nyomtatványokat.az igaz hogy sok az utánnajárás,de megpróbálom,sokat nem vesztek rajta,ha nem sikerül.de ha mégis összejön akkor én leszek a legboldogabb asszonyka.
11. munkáskéz (válaszként erre: 3. - Zsumamika)
2013. febr. 8. 07:10
Ismeröseim pont ezen szitubam vannak.2012- ben bövült a jogosultak köre, jár nektek egy évre visszamenöleg.
10. munkáskéz (válaszként erre: 6. - Nyulacska88)
2013. febr. 8. 07:06

Szerintem nem igy van. Régen valoban szigorubbak voltak a juttatád feltételei. De 2012-ben a német kormány bövitette a jogosultak körét

Nem az sxámit, hogy milyen minösitésben, milyen tulajdonu cégnél dolgozik valaki, hanem az, hogy van-e euroban szerzett kint adozott jövedelme.

Ez érvényes akkor is, ha magyar székhelyü cég ft-ban fizetett alapbér mellett kiküldetéssel kint további bért fizet, és a fizetés ezen része után megfizeti kint a járadékokat. Feltétel: kint bejelentett tartozkodási hely, 3 honap kinti adoköteles jövedelrm.

2013. jan. 31. 08:21
értem.köszi. :)
2013. jan. 31. 07:45

Szia,

én most csinálom, ezért tudom, de nem ezzel foglalkozom.


Van egy oldal, amit ajánlok a figyelmedben, privátban elküldöm, ott olvasd végig a Kindergeld-del kapcsolatos dolgokat, minden kérdésre választ kapsz.

2013. jan. 30. 19:18
a gyermekeim 7 13 14 évesek.a gyes része nem érint.muknáltatói igazolás,lakbérszerződés stb megvan. te is végigjártad ezt az utat?tapasztalatból beszélsz vagy esetleg foglalkozol ilyen igénylésekkel?
2013. jan. 30. 09:25

Sajnos azoknak, akik kiküldetésben dolgoznak magyar cégtől, azoknak nem jár a családi pótlék Németországban.


Azonban tudnod kell, hogy bár a családi pótlék összege Németországban magasabb mint Mo-on, de kint nincs a gyermek 2 éves koráig a Mo-i GYED-nek megfelelő, továbbá 3 éves koráig Gyes-nek megfelelő összeg.


Amennyiben van ilyen korú gyermek esetleg több is, úgy azzal kell számoljatok, ha mégis megigénylitek a Német családi pótlékot:

1.) a németek el fogják utasítani

2.) MÁK azonban magyar ellátásokat azonnal el fogja venni.


Normál esetben az alábbi dolgokat kéri a Familienkasse a Kindergeld-hez: ( pár dolog a teljesség igénye nélkül)

- német munkáltatói igazolás

- német lakásbérleti szerződés a férjed nevére

- német bankszámlaszám

- német Krankenversicherung (betegbiztosítás)

- német Rentenversicherung (nyugdíjbiztosítás)


Különbözetre lennétek jogosultak, amennyiben a férjed német cégnél lenne alkalmazásban, azaz rendelkezne a fentiekkel ( és még sok egyébb dologgal) és Te és a gyerek(ek) Magyarországon vagytok. A különbözet pedig a Német Kindergeld és a magyar CSP különbözete.


De ez esetben is első körben a MÁK minden juttatást ( pl. TGYÁS, GYED, GYES + CSP, amit éppen kapsz) azonnal megvon, amint tudomására jut, hogy igényeltetek Kindergeldet és csak utánajárással, és egyéb igazolások bemutatásával adják vissza. Márpedig a MÁK nem megkerülhető a német Kindergeld igénylésének folyamatában.

5. Regin_a (válaszként erre: 3. - Zsumamika)
2013. jan. 29. 10:26

Kétlem hogy kiküldetés esetén járna

de nézzd át ezeket

[link]


[link]


És a Gugli "kinek jár a német családi pótlék"

2013. jan. 29. 07:13
kint bejelentett lakcimmel rendelkezik.
2013. jan. 29. 07:13
azt szeretném tudni kinek jár a német családi pótlék.na szóval a férjem egy éve németben dolgozik,de egy itthoni magyar cégtől van kiküldetésben.adót vonnak az ottani béréből,mert ugye itt magyar minimálbér,ott meg órabér teljesítmény stb.rendesen magyar és német bérpapír minden hónapban.
2. Nyulacska88 (válaszként erre: 1. - Zsumamika)
2013. jan. 28. 12:42
Szia, mit szeretnél tudni?
2013. jan. 27. 11:15
sziasztok!szeretnék tanácsot,segítséget kérni német családipótlék igénylésével kapcsolatban.tud e valaki olyan magánszemélyt vagy céget aki ezzel foglalkozik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook