Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! fórum

Nem viselem jól, hogy a párom alkoholt iszik és nem tudom, ezt hogy kezeljem. Adjatok tanácsot, kérlek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
169. spinneli (válaszként erre: 156. - Eb62d25e47)
2011. dec. 19. 20:31
Nem kell, de a nulla segítségnyújtás és a kidobás sem éppen a megfelelő megoldás...felveti a kérdést ugyanis, hogy volt-e valaha szerelem.
168. 3da8f53e4a (válaszként erre: 167. - KeldaLéda)
2011. dec. 19. 20:21

Kicsi lány!


Nemár:)) Én akkor voltam 39 éves amikor lezártam az előző életemet, rá 4 hónap múlva megismertem a jelenlegi páromat. Totál ellentét mindenben. De ami a legfontosabb NEM ISZIK. Ráadásul a kamasz fiam is elfogadta, na abban sok és van munka!


Még egy példa. A drága exem fogadásból jó egy évig nem ivott. Mi volt a tét? 1 láda sör.

És be is tartotta, megnyerte a munkatársaitól....

167. KeldaLéda (válaszként erre: 165. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 19. 20:16
Nem kell összeírnom. Ezerszer rágtam már át magam mindenen. Mielőtt ideköltözött már volt egy szakítás. Könyörgés, megbánás, minden, ami kell. 3 hétig tartott, engedtem, tényleg változott, de visszatért újra. Csak mindig mindenhol azt hallom, hogy sok munka kell, kitartás, ne gondoljam, hogy másnak jobb az élete, ne várjak többet, mint amennyi most van. Valóban így lenne? ÉS valóban itt az ideje megállapodni? És ha itt az ideje, akkor kötelező nekem így élnem? Valamiféle lázadás van bennem ez ellen, de mégis ott van az is, hogy megtehetem én ezt? Ha igazán magamba nézek, igen, mindig azt szerettem volna, hogy fiatalon (kb 20-22 évesen) megtalálom, akivel minden oké, házasság, stb. De ha már eleve elhagytam ezt a kort, akkor meg már nem mindegy? Pusztán mert mások szerint ennyi idősen illene már feleségnek lennem, meg anyának (amire egyébként jobban vágyom, mint bármi másra), álljak meg, kötelezzem el magam így? Csak azért, mert félek, hogy túl későn találok mást, akivel boldog lehetek? Össze vissza vannak a gondolataim. Ráadásul, jól összevesztünk ma délután. Össze- vissza égettem magam az apró konyhámban, a tepsivel meg sütővel, és még a mézeskalácsaim is megégtek :( Most meg úgy tesz, mintha semmi nem történt volna. Vacsorázik, játszik a kutyával, még beszélgetne is, csak én nem vagyok most partner. Dühít, hogy ennyi. Jól lekiabál, aztán azt várja tegyek úgy, mintha nem lett volna semmi.
166. 3da8f53e4a (válaszként erre: 155. - 03e8385f6c)
2011. dec. 19. 20:15

De ha te nyírod ki a másikat a piálással az mégiscsak jobb ugye?:))

Lentebb már kommentálták ezt a hozzászólást és tökéletesen egyet értek velük.


Én az exemet orvoshoz vittem, aki elhajtott azzal, hogy nem tudja beutalni mert jelenleg nincs hely. - mikor lesz?

- kb. 2-3 hónap múlva.

- miii? most akar kórházba menni, mert 1-2 nap múlva már meggondolja magát és viszakozik...

A dokinő nem adott beutalót. Elmentem a régi háziorvosomhoz, akinek ríva meséltem el, hogy nem tudják beutalni, mert nincs hely. Ez pénteken volt, hétfőn már a kórházban volt. 2 hetet volt, 2 naponta látogattam, a kedvenc kajáját, sütijét hordtam be neki:csak neki legyen jó és meggyógyuljon. Nagyon akartam, rengeteget imádkoztam. (ja a családjából senki sem ment be hozzá..)

Amikor kijött, én írattam fel, vettem meg a gyógyszereit, alkohol mentes sört vettem neki. Egyszer ivott valami cart a gyógyszerére, olyan beteg volt, azt hittem ott pusztul meg....

Minden kívánságát lestem, kedves voltam, csinos voltam stb...

Én azt hiszem minden segítséget megadtam neki!

De ez a vérében van és csak rajta múlik,hogy le tudja-e tenni vagy nem a piát.

Nem írtam, hogy idén nyáron kapta vissza harmadszorra a jogsiját. Egy opel már kiszaladt alóla totálkárra,a SzűzAnya kötényébe esett és még ebből sem tanult semmit.

Azt azért nem akartam megvárni, hogy kinyírja az egész családot,mert ittasan is símán elvezeti/vezette a kocsit.


Mi rejlik meg a rohadt piálás mögött? Azt csak az tudja aki iszik. Ha te ittál, akkor tudod mi miért volt. Azért feltételezem egyik nő sem úgy megy férjhez, hogy másnap zsörtölődve ébred. Ok és okozat, minden összefüggésben van.

165. 3da8f53e4a (válaszként erre: 164. - KeldaLéda)
2011. dec. 19. 19:59

Hidd el, nem is olyan nehéz megtenni az első lépést mint azt gondolná az ember. Nem fogja elhinni és csak hüledezni fog, hogy mi jut eszedbe? Vele szakítani?

Kitartás kislány: ok és okozat.... nem vagy te erre rászorulva. Össze kell írni mi szól mellette és ellene....

164. KeldaLéda (válaszként erre: 153. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 19. 13:21
Hm,mi sem igen járunk sehova.Sőt,az elmúlt fél évben egyáltalán nem voltunk sehol.Én nem akarok vele menni.Az a helyzet,hogy korábban is szemet szúrt,h túl jól érzi magát a 21éves öcsim haverjai közt.Túl közvetlen,és túl önfeledten szórakozik,mintha nem 29lenne,aki állítólag családot akar.Nem az a baj,h tesóm elhív egyet biliárdozni,és mi elmegyünk,hanem az,ami tesómnak is feltűnk.Öcsi azt mondta nekem,Tesó,én bírom őt,de hát azert az fura,h többet bulizik,meg kb negyed annyira sem tudja hol a határ a piával,mint én,pedig azért én 21 vagyok.Na azóta,nem is megyek vele sehova,mert addig azt hittem,túl képzelem a dolgot,de onnantól visszont túlságosan szégyelltem az egészet.Délután beszélek vele,átgondoltam a helyzetet és azt is,h mit szeretnék.Meglátom,mire jutunk.
163. githaj
2011. dec. 19. 10:37
".... olyankor kötekedős, meg sem merek szólalni, agresszívan beszél velem...." Ez az egy mondatod elég világosan mutatja, hogy ez egy agresszív, ontelt alkoholista. Most nem képes változtatni, akkor mi lesz késobb? Hagyd a fenébe ot.
162. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 155. - 03e8385f6c)
2011. dec. 19. 10:19
Sokkal kevesebbért is meg lehet utálni valakit, nemhogy az alkoholizálásért. Azért a rendszeresen piáló ember iszonyú kiábrándító lehet... Ráadásul a másikat is lehúzza, ha nem is az alkohol felé, de a sötétségbe, a kétségbeesésbe. Ilyen ember mellett képtelenség teljes életet élni. Örökké a rettegés, hogy ma mit produkál, milyen állapotban lesz, mit művel magával... Senkitől sem lehet elvárni, hogy éveket áldozzon az életéből egy szenvedélybeteg emberre, aki vagy "kigyógyul" a betegségből, vagy nem.
161. eb62d25e47 (válaszként erre: 159. - KeldaLéda)
2011. dec. 19. 09:54

Valóban így van.

És ne érezd rosszul magad emiatt.

Néha sokkal többet segít az,aki nem akar segíteni,szerintem.

2011. dec. 19. 09:48
amit én kiolvasok ebből, ez kőkeményen játszmázás. a párod alkoholista, kedves fórumindító. csak úgy tudsz kiszállni egészségesen belőle ha otthagyod, vagy felnőttként kezeled, az anyagiak terén is és nem gondoskodsz róla. egyébként sosem fogja elismerni hogy ő az, ez a legrosszabb az egészben
159. KeldaLéda (válaszként erre: 156. - Eb62d25e47)
2011. dec. 19. 09:38
Azt gondolom,igy igaz!Nem vagyunk szakemberek,mégis próbálunk segíteni,de ez nem mindig elegendő.Nameg szerintem igazán ritka,ha valakinek a párja,rokona gondban van az alkohollal,droggal és hasonlókkal és nem próbál segíteni,hanem első láblendítéssel elzavarja.Mégis,ha nem sikerül segítenie,még ő a rossz ember...De arra mikor gondolnak,hogy ha ez a függöségben szenvedő egyén egy icipicit sem gondolja,hogy bajban lehet valóban,akkor szakemberhez sem lehet fordulni,mert mégha éjjel álmában meg kötözöm és elcipelem szakemberhez,akarata ellenére,akkor sem ér semmit a segíteni akarás.
158. KeldaLéda (válaszként erre: 155. - 03e8385f6c)
2011. dec. 19. 09:29
Hűű,te most ezt nekem írtad?Mert szerintem nem figyelsz,vagy nem is olvasol akkor ... Egyébként a saját sztorid ne vetítsd át az enyémre, mert nagyon valószínű,h igen különböző a kettő.Másrészt nem azért kértem segítséget,mert elöre eldöntöttem,hogy végülis "kidobom" azt az embert,akit választottam magam mellé. Így nem is lenne értelme az egésznek.
157. 39694c0c70 (válaszként erre: 155. - 03e8385f6c)
2011. dec. 19. 09:04

Uram Atyám!

Szerinted nem az lett volna a helyes lépés RÉSZEDRŐL, hogy a problémákat megpróbálod kezelni?

Ha nem megy, akkor pedig lelépni?

Szerinted a piálás a jó módszer? Az a megoldás?

Miért?

És ha ezt valaki már nem viseli el, akkor ő az önző, kegyetlen, lelketlen és hálátlan szemét?

Miért?

Szerinted lehet valakinek annyit segíteni, amiért cserébe elviseli az alkoholizmusodat?

Szerintem NEM!!

156. eb62d25e47 (válaszként erre: 155. - 03e8385f6c)
2011. dec. 19. 08:02

Ez bűzlik az önsajnálattól.


Miért olyan nehéz kimondani,hogy "volt egy jó kapcsolatom,de elcsesztem!"


Miért kellene egy társnak orvosnak is lennie,vagy pszichológusnak egy kapcsolatban?

2011. dec. 19. 05:44

"A lovakat lelövik ugye?"


Szóval érdekes dolog, ha alkoholbeteg, vagy drogozik esetleg egyéb szenvedélybeteg az amúgy általunk választott!! társunk, akkor kitesszük a szűrét...


Hmmm, mint ahogyan a kutyát is elaltatják - jobb így szegénynek.

Lóf@usztot jobb.


Ez szimplán menekülés, a saját önző kényelmünket szolgálja és egyszerűen elfelejtjük azt aki valamikor a tenyerén hordozott, leste minden kívánságunkat...És ilyenkor persze az egyszerűbb megoldást választjuk és gyorsan szerünk valami új hancúrpartnert, a másik pedig kegyvesztettként mehet ahova akar.


Pedig lehet, hogy segíthetnénk rajta kézzelfoghatóan is, nem csak zsörtölődve és piszkálódva, megalázva önmaga és mások előtt.


Én azért kíváncsi lennék mi rejlik amögött a rohadt piálás mögött - az én szürcsölésem okát senki sem firtatta, igaz félre is állítottak, ki is játszottak miután már "teljesítettem a vállalt feladatot."


Én akkor álltam az adott illető mellé amikor a legnehezebb időszakát élte és mindenben támogatásra szorult de a viszonzás elmaradt, sőt az idegbeteg és alkoholizmusba forduló állapotom kialakulása - bár nem vitás világéletemben szerettem "borba fojtani a bánatomat" - a napi stresszelésnek és a mellőzöttségnek volt túlnyomórészt köszönhető.


Bár nem is rossz ötlet:Ha kinyírod, nem lesz gond és szabad leszel mint a madár;)

154. 39694c0c70 (válaszként erre: 153. - 3da8f53e4a)
2011. dec. 19. 01:07

Tökéletesen példázza a sorsod azokét, akik pontosan így, vagy még "ígyebben" fognak járni,csak még nem tudnak,vagy nem akarnak tudni róla!!!

Lehet kerülgetni, szépítgetni a dolgot, vagy védeni a másikat (vagy inkább magunka, a döntésünk helyességét) de a tények, attól még tények maradnak!

Mindenkinek ajánlom elolvasni írásod!!!

Pontosan így jár mindenki, aki még hisz a gyermekmesékben, vagy a személye mindenhatóságában.

153. 3da8f53e4a (válaszként erre: 139. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 20:57

Persze,hogy senki sem akarja őket eltiltani az italtól. Van akinek a szervezete lassabban, van akinek pedig gyorsabban szívja fel az italt. Van aki a bórtól lesz hülye, míg másnak meg sem kottyan.


Bizonyos ideig lehet, el lehet viselni amiket leírtál, de megváltozni nagyon kevesen tudnak! Aztán lehet a nőre kenni az egész ivászatot, "mert te miattad iszok, amiért ilyen vagy velem" stb.


Én már sokszor társaságba elmenni vele nem mertem, mert mindig tudtam és rettegtem tőle, hogy mennyit fog inni és nem tudja megállni. Így is volt minden esetben. Ezért aztán nem jártunk el sehová sem. Így kezdődtek a dolgok és úgy folytatódtak, hogy később már kocsival is símán elment részegen. Istenem mennyit aggódtam, mennyit sírtam, itt-ott szedtem össze a pénztárcáját - benne az összes hitelkártyával+pin kóddal együtt -. Sosem felejtem el, amikor elment délután 4-kor és még hajnali 3-kor nem volt itthon. 10 percenként hívogattam éjszaka, hogy hol van? Amikor pedig nem vette fel a telefont már rémeket láttam, a hideg rázott és úgy remegtem mint a kocsonya aug. 20-án. Amikor pedig valamikor hazaért egy papírt tett elém és megindult alattam a föld. Lecsukták, elvették a jogsiját mert a rodeózott ittasan kocsival. Elkapták a rendőrök és bezárták amíg ki nem józanodott... hívhattam én, senki nem vette fel a telefont.

Regényt írhatnék, de ezek csak példák, hogy ne csezd el senki kedvéért sem az életedet. Pláne addig míg nincs gyerek!

Néha azon gondolkodtam sokszor,hogy nem is szeretett, mert ha én szeretek valakit nem okozok neki ennyi fájdalmat, mint amennyit én kaptam tőle.


És az egészben a legszebb, hogy anyósom nem nekem adott igazat, hanem a fiának. Kaptam hideget-meleget levélben - mert levelet írt az ártatlanja -, hogy elváltam a fiától. Nem hitte el, mert azt gondolta, hogy ha ő apuka mellett kitartott - apósom is világéletében ivott, sőt még az ő apja is. Akkor hagyta abba, amikor már bevérzett a gyomra. - tehát akkor nekem is kutya kötelességem kitartani mellette.


Hát nem. Szépen kértem, könyörögtem, sírtam, ordítottam, mindent elintéztem helyette, mindene megvolt. CSak beteg volt. És még most is az.


Kívánok neked erőt és tisztázd le magadban, hogy mi szól mellette és ellene és úgy dönts. Szép estét.

152. spinneli (válaszként erre: 149. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 15:59

Ha elfogadod, ha nem, sajnos ettől még nagyon gyakori.

Ezért fontos, hogy ha maga a delikvens belátja a függését, be legyen vonva a hozzátartozó is a segítő folyamatba.

Ez a cikk egészen szépen összeszedi azt, hogy miben áll a kodepedens személyek működése, ha érdekel:

(Ezt a cikket ajánlom a topik indítójának is.)


[link]

151. badonyimariaeva (válaszként erre: 150. - Irgum-burgum)
2011. dec. 18. 15:40

Vagy ha nem, hát tévedtél!

Nálunk is az ital volt mindig a veszekedések oka és volt két kiskorú gyermekünk.

Ahogy felnőttek a gyerekek, válás lett a VÉGE!

150. irgum-burgum (válaszként erre: 148. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 15:27

Nézzd,tanácsokat adni tudunk.Ki ilyet,ki olyat.

Dönteni helyetted viszont nem.Te neked kell tudni,hogy mit tudsz még elviselni,te ismered legjobban a párod.Megfontoltan kell döntened,nem hirtelen felindulásból.

Indulatból már párszor én is elküldtem az anyához a párom,még szerencse,hogy tudta,csak hirtelen haragból mondtam.

Persze nálunk más,mivel van 2 gyerek,de szépen lassan megembereli magát.Persze vannak még hiányosságok,de idővel ez is rendbe jön.

149. 39694c0c70 (válaszként erre: 144. - Spinneli)
2011. dec. 18. 15:21

(ez igaz)

(mármint az egymás mellett maradás)

(a társtól való függést nem értem, és nem is tudom elfogadni)

2011. dec. 18. 15:17
Köszönöm, hogy írtok nekem, és bár most kusza a fejemben minden, rendet fogok benne tenni, és biztos vagyok benne, hogy tudom, hasznosítani a tanácsokat. A Berne könyvet tegnap este megrendeltem, ha elolvastam, kölcsön adom (ráerőszakolom) anyura is, hogy olvassa el. Most hazamegyek, kakast vágunk anyával (nem szeretem, hogy "kakasgyilkossá" kellett válnom, de szerinte, meg kell tanulnom, ki tudja mit hoz az élet) :) Szép délutánt nektek!
147. irgum-burgum (válaszként erre: 141. - 6b006fc769)
2011. dec. 18. 15:15

Ezt egyszer én is meg csináltam:D

Meg se merte nézni!!!

146. irgum-burgum (válaszként erre: 139. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 15:14

Ezeken a dolgokon én is átestem már.7 éve vagyunk együtt,volt rosszabb a helyzet nálunk is.Kompromisszumot mi is kötöttünk,tartott egy hónapig.Régen sokat bulizott,míg én otthon babáztam.

Mennyi idős a párod?

Szépen lassan kezdett lejjebb adni,ma már nem bulizik,azt mondja kiöregedett ebből.

Bizony némelyik férfinak sok idő kell mire megérik!

Vagy ki tudod várni,vagy nem.

145. spinneli (válaszként erre: 143. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 15:13
Én továbbra is azt gondolom, hogy az alkohol nem oka, hanem okozata a problémáitoknak, illetve mindkettőtöknek a saját magával lévő baja is.
144. spinneli (válaszként erre: 134. - 39694c0c70)
2011. dec. 18. 15:11
Az esetek többségében sajnos egymás mellett maradnak ezek az emberek, főleg azért, mert mindketten függőségben szenvednek, csak az egyik a drogtól/alkoholtól a másik pedig a társától.
143. KeldaLéda (válaszként erre: 140. - Spinneli)
2011. dec. 18. 15:11
Na puff... :)Nekem ez még sosem jutott eszembe, mármint, hogy mintha az anyja lennék...de most, hogy említed, el kéne gondolkodnom ezen is. Amúgy az a legelszomorítóbb, hogy amikor elkezdődött részemről a felismerés, hogy valami nem oké az alkoholhoz való hozzá állásával, még nem voltak olyan gondolataim, hogy szándékosan bántana. Csak ahogy haladunk előre, és durvul a dolog, ugye én is kezdek kifordulni magamból, pedig nem tetszik, hogy ez történik velem, nehéz kapaszkodni.
142. b604ee2e66 (válaszként erre: 136. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 15:09

Te élsz benne.


Minden esetre kívánom, hogy rendeződjenek a dolgaitok.

141. 6b006fc769 (válaszként erre: 139. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 15:07
nem lehetne felvenni valahogy viselkedését? hátha az felébreszti?
140. spinneli (válaszként erre: 113. - KeldaLéda)
2011. dec. 18. 15:06
Valószínűleg nem tudatosan csinálja...azt sem gondolom, hogy hazudott volna, csak szerette volna ha így történik, de kényelmesebb, ha Ő nem változtat, elvégre mindent te tartasz a kezedbe, pont mintha az anyukája lennél.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook