Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem vagy egészséges, de annak látszol! fórum

Nem vagy egészséges, de annak látszol! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2012. jún. 7. 12:43

Nem kell szerintem ehhez túl sok kutatás, hogy belássuk, ezek az anyagok károsak az egészségre.

Az biztos, hogy a gyógyszertári készítmények ill. naturkozmetikumok kevésbé károsak.

2012. jún. 7. 11:57

Igazán dícséretes, hogyha az ember ilyenekkel foglalkozik. De sajnos ez csak egy kicsi területe a mindennapjainkban. Sajnos már az is szennyezett amit megiszol, az is szennyezett amit megeszel. Felhívnám minden bio mániákus figyelmét, hogy a világon nincs egy négyzetméter terület sem ami így vagy úgy ne legyen szennyezett. Tehát olyan mint bio...nem hinném hogy létezik. Marketingnek jó.

Legjobb megoldás kicsit visszatalálnia természetbe. Nem kell agyonöblítőzni mindent, nem kell 4-5 fajta cucc egy hajmosáshoz, nem kell agyon antibakterizálni a lakást...

És nem kell minden elhinni, amit az ember a reklámokban lát.

2012. jún. 7. 11:42
Nekem beváltak a bio kozmetikumok. Mikor sima, reklámozott kozmetikumokat használtam, már vállig érőnél tört a hajam, pedig kipróbáltam sok mindent, le is lett vágatva rövidre. Az arcom mindig tele volt pattanással (huszonévesen!), pedig rengeteg mindent kipróbáltam rá. Aztán másfél éve elkezdtem csak natúr cuccokat használni, nem törik a hajam azóta, és nincsen pattanás. Most már olyan tusfürdőt is találtam, amitől nem száraz a bőröm. Igazából a natúr termékekkel az a baj, hogy drágábbak, de én sok mindent ki próbáltam már, és eddig ezek váltak be.
2012. jún. 7. 11:22

Szépen leírtad. :)

Mi anyukámmal néha bekattanunk (ő természetgyógyász), és elkezdünk készíteni testápolót, parfümöt, szappant és mindenféle szépítkező szert. Hihetetlenül jók, és a parfüm is valami istenire sikeredett, mindenki dicsérte, milyen jó az illata.

A hajra egyszerűen tojást, citrom illóolajat, kókuszolajat, mézet, olívaolajat és almaecetet használtunk. Az is nagyon jó volt.

Ha pedig nincs időnk, mi is ilyen bio kozmetikumokat használunk. Vagy nem tudom, minek mondják ezt. :)Mindenesetre hihetetlenül puha a bőröm a tusfürdőtől. :D

2012. jún. 7. 10:08

Nagyon szépen összefoglaltad. Ehhez hasonló (nagyon hasonló) cikket sikerült már néhány natur(bio) kozmetikumok honlapján is találnom.

Persze én se szeretném magam ásványi olajjal kenegetni. Sőt, valóban jobban szeretem a minél kevesebb és természetesebb összetevőjű dolgokat.


Viszont ha nem haragszol érdekelne az a forrás, ami szerint ezeknek az anyagok bármelyike "káros az immunrendszerre" illetve "igazoltan rákkeltő". Nekem nem elég, hogy valaki elkezdte terjeszteni, érdelkelne maga a kutatás - szakemberek által végzett, dokumenállt, ellenőrzött stb. - ami alapján terjed az információ.


A mellrákot a dezodorokkal összefüggésbe hozó cikket is és cáfolatát is olvastam már. Kinek hihetek?


"A parabének befolyásolják a hormonrendszert, és a rákos megbetegedésekkel – elsősorban a mellrákkal – is összefüggésbe hozták őket."

Milyen összefüggésbe? Ok-okozati? Ha igen, érdekelne ez is.


Ez a mondat elég vicces: "Nem bizonyult rákkeltőnek és sokan veszélyesnek sem tartják, de mivel majdnem minden kozmetikai termékben megtalálható, ezért került fel erre a listára" Ezzel az erővel a víz is felkerülhetett volna...


Tudom, hogy kötözködésnek tűnik, de nem az, csak leírtam, hogy miért nem hiteles számomra.

2012. jún. 7. 09:56

Van egy ugynevezett Clinique produkt mar regen azt hasznalom es nagyon jo .

Nem minden csak rossz az ami van a piacon .

7. 8e9170fe09 (válaszként erre: 2. - Enna92)
2012. jún. 7. 09:55
A kőolaj az nem természetes anyag?
6. michelle.r (válaszként erre: 4. - 8e9170fe09)
2012. jún. 7. 09:48
Nincs garancia, te használd a vegyszereket bátran. Külön jót fog tenni neked :)
2012. jún. 7. 09:45

Szerencséd, hogy az utolsó bekezdésről sem feledkeztél meg :)).


Ezzel nem lehet mit kezdeni, nem kell őket megvenni. Bár azt hiszem, kissé túl van lihegve, generációk nőttek fel ezeken a termékeken, csak az utóbbi években lett divat az ördög művének kikiáltani.


Én sem használok már a háztartásban semmilyen ipari mérget.

2012. jún. 7. 09:38
És mi a garancia rá hogy ezek az un. natúr termékek kevésbé károsak?
2012. jún. 7. 09:33
ezért készítem én a kozmetikumainkat, tisztálkodószereinket.
2012. jún. 7. 09:17
szép összefoglalás, és örülök hogy másnak is feltűnt az a bizonyos reklám! :)) az INCI latin megnevezései inkább egyezményesek hogy bárki megértse a világ bármely pontján, de azért lássuk be jól ki tudják ezt használni! :D de a "bio" termékeken is elolvasni a címkét, mert lehet anyagokat szintetikusan előállítani kőolajból és természetes módon is kinyerni!
2012. jún. 7. 09:08
Bekapcsolom a TV-t, és jönnek a reklámok! Egészségesnek TŰNŐ haj, egészségesnek TŰNŐ bőr.
És mi az igazság?
Nos, az igazság eléggé lehangoló!

Nézd csak meg mi áll a sampon hátoldalán, amitől egészségesebbnek tűnik majd a hajad! Tudod, annak ellenére, hogy hétfőn göndör, kedden sima volt!

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook