Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom hogyan szakítsak a párommal fórum

Nem tudom hogyan szakítsak a párommal (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. hajni1989 (válaszként erre: 48. - 3d787b167a)
2016. máj. 6. 15:23

Sajnos olyan élethelyzetbe kerültem, hogy nem tudom eldönteni kinek van igaza.....! Én egy igazán empatikus, és megértő személynek írnám le magam. A párom rengeteget dolgozik, és igazán stresszes a munkája. 7 éve vagyunk együtt. Szerinte én folyton piszkálom pedig csak nyugalomra és este vacsorára vágyik. Én viszont arra, hogy néha legyen közös programunk.

Én 27 éves vagyok ő 32.

Sosem volt túl lelkizős, veszekedni nem lehet vele, mert inkább elmegy otthonról, mintsem hogy vita legyen. Megőrülök.....és méltatlannak találom a helyzetet.

50. barbylove (válaszként erre: 44. - Dorika0217)
2016. máj. 6. 14:22

Ő még valószínűleg maga sem tudja, h mit akar. Elmondhatod neki a véleményed, de nem dönthetsz helyette. Ha ő tovább akar tanulni, akkor hadd tanuljon tovább. Gondolod, ha anno neked a barátod azt mondja, h most ne tanulj tovább, hanem költözzünk össze, amikor még minden változik napról napra...a saját életét kell egyengesse és az anyukája talán még jobban tudja, h mire van szüksége. Fiatalok vagytok még, h eldöntsétek egymás helyett, h mit csináljon a másik.


Mondd el neki, h neked mi a célod a későbbiekre és hogy együtt meg tudjátok-e oldani, vagy pedig hagyjátok egymást.


Nem gond, ha ambiciózus vagy, csak ne akard már szerencsétlen 20éves fiúnak megmondani, h mit akarjon az életével kezdeni. Sokan még 30évesen sem tudják. Az anyuka pedig mindig az anyukája marad, jobb, ha kibékülsz vele, mert őt mindig védeni fogja és ha azt látja, h te fújsz rá, akkor neki is elege lesz belőled. Ne bántsátok egymást, ha nem muszáj, inkább segítsétek!

49. túrógombócka (válaszként erre: 44. - Dorika0217)
2016. máj. 6. 13:29
egy 20 éves gyerek még nem gondolkodik hosszabb távon. persze lehet, hogy ha együtt maradtok, 5 év múlva már mondjuk igen, de még nem nőtt be a feje lágya. de igazából még 23 éves nőként is ráérsz ám, nem késtél le semmiről. fejleszd magad, tanulj, élj, szórakozz.
48. 3d787b167a (válaszként erre: 45. - Hajni1989)
2016. máj. 6. 12:48
Neked miben tudunk segíteni?
47. 3d787b167a (válaszként erre: 44. - Dorika0217)
2016. máj. 6. 12:47

Ez oké, előtte gondolkodni, utána nem bánkódni.


Viszont ne verd át! Ne legyél olyan bunkó, mint a régi pasid veled volt.


Légy őszinte! Sokkal kifizetődőbb hosszú távon.

Ha felnőtt akarsz lenni, viselkedj is úgy! :)

46. polivinilklorid (válaszként erre: 21. - Dorika0217)
2016. máj. 6. 10:18
Talán az anyjának veled kellene egyeztetni, hogy eladják-e a lakást, amibe neked kényelmes lenne Olaszországban beköltözni?
2016. máj. 6. 10:17
SZiasztok! Nem tudom ,ez egy magán fórum ,vagy én is leírhatom a történetem??? Igazából nem nyafogni szeretnék, csak hátha mások másként látják mint én , és értékes új szempontok alapján tudnék gondolkodni. Viszont nem szeretnék bepofátlankodni az indító személy eszmecseréjébe. Köszönöm a válaszokat. Szép napot.
44. Dorika0217 (válaszként erre: 42. - 3d787b167a)
2016. máj. 6. 10:01
Amúgy igazad van valamilyen szinten tényleg önzően viselkedek... az elözö kapcsolaton eleggé padlóra tett..megcsalt hazudott atvert stb..megfogadtam hogy tobbet nem leszek naiv kis hülye es osszeszedem magam es határozott leszek talán ez az oka annak hogy mindent ennyire megfontolok es agyalok
43. syria (válaszként erre: 1. - Dorika0217)
2016. máj. 6. 08:10
Ülj le vele beszélgetni, kerek perec mondjad meg neki, hogy maradjon a mama szoknyája mellett, mert az láthatóan nagyon jó neki, de neked más úton kell tovább menni.
42. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - Dorika0217)
2016. máj. 6. 07:24

Gondolom mint megoldás az ŐSZINTESÉG szóba se jöhet.


Ahogy látom, te sem vagy érett párkapcsolatra, hiszen CSAK MAGADRA GONDOLSZ.



Akkor mit vársz a másiktól?:o)


Ez a szöveg, hogy az életet megalapozni....


Majd rájössz, jogy milyen képlékeny mi den.


Ne felejtsd el, te most is élsz.


Nem csak majd, hanem most is. :o)

2016. máj. 5. 23:48
köszönöm a válaszokat:)
2016. máj. 5. 23:24
Smsben.
39. messzi idegen (válaszként erre: 38. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 23:10

Cucicsillag jól mondja,gondold át a dolgokat.

Hogy fog-e működni?

Ezt ember nincs,aki megmondja előre....következtetni lehet,és gondolkodni.

Tedd azt.:)

38. Dorika0217 (válaszként erre: 35. - Érdekes73)
2016. máj. 5. 23:07
mert nem akarok felesleges köröket futni hogy ha tényleg nincs értelme az egésznek és hosszútávon nem fog működni
2016. máj. 5. 23:07

Nehez... Meg igy is, hgy olvasom :) Olyan beleertos tip.vok...

Sok szerencset! Amiket irtunk, gyurd ossze, aludj ra sokat -juniusig,aztan majd jon a dontes :) elore ne stresszelj!

2016. máj. 5. 22:55

"az biztos hogy az az 1 hét amikor kint leszek nagyon sok mindent el fog dönteni ezt már most tudom addig valahogy megpróbálom kevesebbszer felidegesíteni magam.."


Június.

Akkor tessék kicsit megnyugodni addig,relax :)

Feleslegesen ne hergeld magad,ne idegesítsd.

35. Érdekes73 (válaszként erre: 34. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 22:40
Miért kell neked ennyire előre tervezni ? Miért nem csak egyszerűen élsz ?
34. Dorika0217 (válaszként erre: 33. - Messzi idegen)
2016. máj. 5. 22:35
igen valóban nem 1-2 évről van szó ha a tanulást nézzük...hát arra viszont nem tudom mikor lesz esély hogy hárman beszéljünk...egy ideig biztos hogy nem a távolságok miatt.. nem gondoltam volna hogy egyszer ilyen helyzetbe kerülök.. az biztos hogy az az 1 hét amikor kint leszek nagyon sok mindent el fog dönteni ezt már most tudom addig valahogy megpróbálom kevesebbszer felidegesíteni magam..de amikor már kiejti a száján hogy "anyukám azt mondta..." egyszerűen fel tudnék robbanni
33. messzi idegen (válaszként erre: 30. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 22:26

Tehát érettségi előbb,ami bajos, és utána csak a továbbiak?

Hát ez nem 1-2 év....

Nagyon jókat írt itt valaki előttem,ha nem sikerül kicsit "leválasztani" anyukáról,akkor 10 év múlva is ő fog dönteni helyette.

Viszont szerintem azért kellene leülni 3man,bevonni anyóst is,valamiféle kompromisszumot találni,mert amíg ellened dolgozik anyuka,ez a kapcsolat totál esélytelen.

32. messzi idegen (válaszként erre: 27. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 22:20

3man kellene leülnötök,anyuka is legyen ott.

A srác nyilvánvalóan még nem felnőtt, vagyis túl vagy hatással van rá az anyja.

Ezzel sokat nem tudsz tenni.

Vagy kompromisszum hármótok között,vagy tényleg szakíts.

Éket ne próbálj közéjük verni,te húzod a rövidebbet, ez biztos.

Attól még,hogy a barátod nem fetreng négykézláb hétvégenként, még nem biztos, hogy felnőtt gondolkodású.

Ez nem csupán az érettsegről szól.

31. Dorika0217 (válaszként erre: 28. - Adri005)
2016. máj. 5. 22:20
köszi:)
30. Dorika0217 (válaszként erre: 29. - Messzi idegen)
2016. máj. 5. 22:20
hát egyenlőre le kéne érettségiznie itthon..a kinti tanulmányait nem veszik figyelembe..bár ez elég nehéz lesz mert magyarul se tud rendesen illetve tud de nagyon furán fejezi ki magát van olyan szó aminek a jelentését sem érti és a helyesírás is nehézkes neki..
29. messzi idegen (válaszként erre: 26. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 22:16

Tehát ő itthon akar tanulni,te pedig ki szeretnél menni,igaz?

Mit akar itthon tanulni, és mennyi ideig?

2016. máj. 5. 22:04
Hát ha egy tapasztalt véleményre vagy kíváncsi, akkor azt mondanám, hogy egyrészt nem kell egyből leírni azért mert csak 20 éve, hidd el 30 éves is tud ilyen lenni, és ha valaki nem változtatja meg a párod, akkor ilyen lesz 30 évesen is. Nekem a férjem azért nem volt ennyire anyás anno, de egy kicsit igenis kellett formálni, úgy mond a saját számíze szerint alakítani. Ez teljesen normális. Tanácsom az, hogy ülj le vele, beszéld meg vele normálisan, mond el, hogy téged mi zavar. Ez még nem jelenti azt hogy az anyja meg közé állsz, de már nem az anyjának kell megfelelnie, mert normális esetben nem vele fogja leélni az életét. Én mindig a megbeszélés híve voltam, ha utána se változik, akkor érdemes a szakításon elgondolkozni, mert így viszont csak hátráltatni fog. Sok szerencsét:)
27. Dorika0217 (válaszként erre: 25. - Messzi idegen)
2016. máj. 5. 21:54
el..csak sokszor eléggé indulatosan és abba sem vagyok biztos hogy nem mondja vissza az anyjának..de egyébként nekem úgy jön le hogy nem vesz tudomást róla és attól tartok hogy én továbbra is mindenről utólag fogok értesülni amikor már nincs beleszólásom
26. Dorika0217 (válaszként erre: 23. - Messzi idegen)
2016. máj. 5. 21:52
igen igaz amit mondasz.. én nem akarom hogy ne tanuljon de mivel Olaszországba végzett ott lenne lehetősége arra hogy még 2 évet tanuljon és akkor hajóstiszt lehet mert hajószerelő a végzettsége Genovába lakott. Kint több esélye lenne szerintem mint itthon és én is szívesen mennék mert nekem is hasznomra válna.
25. messzi idegen (válaszként erre: 21. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 21:51

Üljetek le 3man beszélgetni, ez máshogy nem megy.

Azt ne vesd a szemére, hogy segíteni akar az anyjának.

Ki ne tenné?


Elmondtad neki ezeket,amik zavarnak?

Mit mondott?

24. Dorika0217 (válaszként erre: 22. - Érdekes73)
2016. máj. 5. 21:49
csak 1 hétre
2016. máj. 5. 21:48

"a lényeg hogy én nem akarok ilyen kapcsolatban lenni és úgy érzem hogy kezd teher lenni a számomra ez az egész dolog."


Ez itt a lényeg bizony,ha így érzed,nincs miről beszélni.

23 évesen beleragadni valamibe nincs értelme.


Köztünk szólva,van némi önzőség az írásodban, vagy nem tudom.

Te tanulhatsz, de ő nem.

Hááát....

Na,ezen gondolkozz.

Talán lehetne egy olyan megoldás, hogy mindenkinek jó legyen,de több kompromisszum kellene mindkettőtöktől.

Ha tényleg úgy érzed,mint a fenti szöveg,amit bemásoltam, akkor szakíts.

Face to Face.

Annyit megérdemel.

Anyukával meg felesleges a versenyzés, úgyis te maradsz alul.

22. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Dorika0217)
2016. máj. 5. 21:48
Mennyi időre mész ki a vizsgád után ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook