Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudok kitörni a szegénységből. Hiába tanultam, hiába... fórum

Nem tudok kitörni a szegénységből. Hiába tanultam, hiába... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2023. jan. 6. 10:55
A külföldi, de magyarul elég jól beszélő apám egyszer gyászéneknek nevezte a himnuszunkat. Egyetértek, mégis gyönyörű. Egyszerre fog el a büszkeség és a szomorúság ha meghallom. Máshogy ver a szívem olyankor.
42. tien
2023. jan. 6. 10:54

Ezzel most nem leszek népszerű,de a Himnuszunktól kedvem lenne eret vágni magamon.

Keserves,búval ,bánattal átitatott.

41. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Globus)
2023. jan. 6. 10:45
igazad van,a hentesnél találkoztam a volt munkatársammal,most halt meg a fia,hát miről beszélgessünk.a másik meg az unokájával dicsekszik,arra meg nem vagyok kíváncsi.
40. globus
2023. jan. 6. 10:38
Aaaz igen 🙂
39. Amaunet (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2023. jan. 6. 10:38

Nem azt írtam, hogy közben ne tegyen semmit a gyarapodása érdekében.:D


Kis jövedelemből, hónapra, hónapra élve összerakni némi megtakarítást türelmet és kitartást igényel. Napi szinten azon bosszankodni, hogy nem halad csak az egészségét őrli.

2023. jan. 6. 10:37

Mostanában utolsó előttiek vagyunk.:) Bulgária még mögöttünk.


Az igazi gond az ember általános működésével van, ami úgy tűnik ránk magyarokra különösen igaz valamiért.


Azt mondják az emberek többsége akkor elégedett, ha a közvetlen környezetében "gazdagnak" számít, és akkor elégedetlen, ha szegénynek.


Mit értek ezalatt?

Például valahol egy pakisztáni faluban átlagosan 10 csirkéje van egy családnak, de van egy család ahol 20 csirke van. Akkor az a család valószínű elégedett lesz, holott 20 csirke vagyon Svájcban, de akár Magyarországon is nagyon kevés.

37. globus
2023. jan. 6. 10:37

Hát ezt mondom, mindenhonnan a hergelés csöpög.

Kikapcsolni a netet, elmenni sétálni, akkor az utcán találkozol valakivel, aki fél órát fújja, hogy mije fáj, drágaság van, ki halt meg... nem lehet sehová elbújni.

2023. jan. 6. 10:35
.-DD
2023. jan. 6. 10:35

A magyar himnusz gyönyörű a fülnek, ezt a németek is elismerik, pedig nem beszélik a nyelvet.


De a "volt egyszer egy vadnyugat" zenéjére is kéjesen borsódzik a hátam....-))


Ez nem összehasonlítás, csak kijött belőlem..-)

2023. jan. 6. 10:05

Biztos nem leszek népszerű, de szerintem nem rossz hely Magyarország.


Oké, Ausztriához és sok nyugati országhoz képest van elmaradásunk. De világviszonylatban nem állunk rosszul életminőség (gazdaság, oktatás, eü, várható élettartam stb) szempontból. A kb 200 országból 40-45. helyen környékén vagyunk.


Sokan még a csodált nyugatról is visszaköltöznek. Vagy idetelepülnek nyugatiak. Ismerek olaszt, amerikait vagy franciát is aki nagyon szeret itt élni.

2023. jan. 6. 09:58

Sajnálom. Én is érzékelem hogy tőlünk független események is alakítják az életünket. Vagyis ha belegondolunk, sokszor csak azt hisszük, tőlünk függetlenek. Pedig van hogy az előző döntéseinket ismeretek hiányában vagy egy kis hanyagságból hoztuk, ezért vagyunk most ott ahol. Elég összetett dolog ez.

De meg kell próbálnunk mindenből a legjobbat kihozni bármi is juttatott oda ahol vagyunk. Én abból indulok ki, hogy én vagyok a legfontosabb. Mennél kevesebb van hátra, annál jobban képes vagyok az egészség megőrzésére fókuszálni. Ez is segíthet a kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, egészséges élet éléséhez.

32. globus (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jan. 6. 09:52
Igen, de a hergelés sem jó. Nálunk még az is idegbeteg, akinek reálisan semmi oka rá.
31. tumbo2 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2023. jan. 6. 09:43
köszi szépen.de hogy mindig van valami.a vejem anyja elesett,eltörte a csuklóját karácsony elött,állandóan szédül,nagyon köhög,a fiú a sok aggodalomtól csak fogy,az anyja konok,pedig talán már állandó felügyelet kéne neki.
30. 55Judit (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2023. jan. 6. 09:38
Nyugalmat, békességet, és hogy ne szenvedj hiányt. Ez kell, és ezt kívánom neked 70-en túl is.😀
29. tumbo2 (válaszként erre: 26. - 8d00a82c06)
2023. jan. 6. 09:36
ebben nagyon igazad van.ha már úgy éreztem,hogy itt a vége,csak csurrant-cseppent egy kis pénz a munkahelyemről.a olt főnököm azt mondta,mindig csak rá hallgassak.a lányom jó suliba járt,végre révbe ért,úgy mondják ,42 éves korában.
2023. jan. 6. 09:32

Vannak fokozatok, de szerintem a szegénység nem ott kezdődik, hogy valaki ücsörög egy sok milliós lakásban/házban, aminek ki tudja fizetni a rezsijét, tudja fűteni, van mit ennie.


Természetesen, nem ez jelenti az élet netovábbját, de azért még sem a híd alatt csövezik aki ilyen körülmények között él. Az, hogy valaki attól érezné magát nem szegénynek, hogy nem tudom mit tegyen, azért tegyen pluszban valamit. Tudom, manapság nagyon nehéz megélni még a jó fizetésekből is, de azért ne dőljünk már a kardunkba, ha nem tudunk havonta 1 kg aranyat megvenni...


Mindig ez a siránkozás, ez annyira gáz. Nézzünk már hátra is. Mi mindent meg tudtunk teremteni és ne mindig azért siránkozzunk, amink még nincs meg. Az ilyen mentalitással sosem lesz boldog senki...

27. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Józsibirka)
2023. jan. 6. 09:31
szerinted.a húgom azt mondja hülye vagyok,mert az apró betűre tettem rá a szemüveget,nem a szememre.nem mindegy,láttam így is a pár szót.többé nem hallgatok rá,az biztos,mint a reklámos gyerek,aki lelökte a kocsit a szakadékba csupa jó szándékból.a derekam azóta sem akar javulni.
26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. jan. 6. 09:27

Egyetértek!

Szerencse kèrdèse az egèsz èlet!

25. tumbo2
2023. jan. 6. 09:26
mondjuk az is,ha a tető ráomlik a fejemre,mivel nincs egymillió forintom,majd megtanulok imádkozni,hogy addig kitartson.és bizony szomorú,hogy a lányomékat nem hívhatom meg egy halászlére,bár nem is engednék,hogy én fizessek,ja a vejem utálja a halat.jó pár éve,mikor felmentem Pestre beültünk valahova,ittunk egy kávét.de most inkább otthon.
24. timycat (válaszként erre: 21. - 8d00a82c06)
2023. jan. 6. 09:24
Persze tegyünk magunkért,de én ezzel mindig óvatosan bánok, mert sok a szerencsefaktor is az életben. Maximum a szerencsefaktor jelentőségét lehet csökkenteni.
23. Józsibirka (válaszként erre: 22. - Tumbo2)
2023. jan. 6. 09:19
És még a z eszed is a helyénn van!
22. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jan. 6. 09:18
szerintem sem.van fedél a fejem fölött,remélem míg élek nem omlik rám,van kajám,fűtésem.de én már mit akarnék 70 éves létemre?
21. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2023. jan. 6. 09:13

Az èremnek mindig kèt oldala van.


Nekem nem lesz attól több,hogy a szomszéd (saját hülyesége miatt) házát lassan árverezik.

Neki nem lesz jobb attól,hogy nekem pár hónap ès hitelmentes a ház.


Nem lesz jobb,csak ha teszünk magunkèrt, illetve ha visszaállna a rend. Mert addig mìg ilyen árak vannak,cseszhetjük...

20. timycat (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2023. jan. 6. 09:09

Én sosem hasonlítgattam magam másokhoz. Volt ügyfeleim közül nem egy még mindig a top 100-ban van, nyilván irreális kihívás lenne felérniba szintjükre. De magamnak húztam egy vonalat ami már boldogságot okoz hogy ott legyek, maradjak. Ez a vonal pedig nem ott van hogy ki tudom fizetni a számlákat, meg tudok enni, tisztálkodni.


"Elege van abból hogy azért él hogy dolgozhasson és nem azért dolgozik hogy élhessen."


Ezzel maximálisan egyetértek.


Anno a gyereknél az iskolaválasztásban fő szempont volt, hogy kéttannyelvű legyen. Szerencse hogy olyan suli van a közelünkben, aminek van testvér iskolája kint és ha szeretne 2 év múlva már külföldön folytathatja a középiskolai tanulmányait, a fősulit/egyetemet pedig kint kezdheti.

19. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 17. - B9e097a9f6)
2023. jan. 6. 09:09

Minden viszonyítás kérdése.


Nagyon józan, korrekt megfogalmazás

18. timycat (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. jan. 6. 09:00
Az sosem visz előre, hogy azzal nyugtatjuk magunkat, hogy másnak rosszabb. Szerintem.
17. b9e097a9f6 (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2023. jan. 6. 08:57
Minden viszonyítás kérdése. Az a színvonal, ami nyugaton teljesen átlagos, itthon már jómódnak számít. Ennek következtében az itthoni épp hogy megélés, nem takar rózsás életet. El lehet vegetálni, de mindenkinek jobb a kedve, ha nem csak a munkára és a számlák fizetésére korlátozódnak a lehetőségei. Természetesen jobb, mintha éhezne, vagy fázna, de akkor is pocsék érzés ha nem tud egyről a kettőre jutni.
16. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2023. jan. 6. 08:56

"Elege van abból hogy azért él hogy dolgozhasson és nem azért dolgozik hogy élhessen. "


Számomra ez egy olyan mondat amibe minden lényeges benne van.

Nagyon jól megfogalmaztad, gratula.

piros szív!

15. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. jan. 6. 08:53

Persze, igaz amit írsz.

Mindig van rosszabb is.

De miért nem a felzárkózás a cél a legjobbakhoz?


Ha valaki gyereke kb 30 év alatt sem tudja elvégezni az általános iskola első két osztályát, az már elgondolkoztató.

14. 55Judit (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2023. jan. 6. 08:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook