Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem tudok kitörni a szegénységből. Hiába tanultam, hiába... fórum

Nem tudok kitörni a szegénységből. Hiába tanultam, hiába... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
193. globus (válaszként erre: 186. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 09:55
Az a baj, hogy bármilyen hitel már a jövő fizetését mínuszolja. Nekünk is van lakáshitelünk. Ha beledöglök is, ezt fogom végtörleszteni idő előtt, mert utána lehet felszabadultabban tervezni.
192. michelle.r (válaszként erre: 180. - Tien)
2023. jan. 7. 09:49
Szerintem nagyon kevesen hagyják el a hazát úgy, hogy a haza nem árulta el őket.
191. michelle.r (válaszként erre: 177. - Unom)
2023. jan. 7. 09:45
Azt kérdeztem, hogy el tudná-e pontosan mesélni, hogy mi történt, hátha akkor másképpen látnám, mert sajnos teljesen tudatlan vagyok a témában. Szerinted el tudta mondani?
190. michelle.r (válaszként erre: 179. - Channa*)
2023. jan. 7. 09:44
Belenőttek abba, hogy ez örök seb. És ahelyett, hogy az életüket teremtésével foglalkoznának, ezen siránkoznak. A Tüskevár jó példa, múltkor ráakadtam, én se tudtam végig nézni, ahogy már a 30-40-50-es évek magyar filmjeit se.
189. 55Judit (válaszként erre: 187. - Tumbo2)
2023. jan. 7. 08:59

Így van! Nincs élete annak aki a múlton sírbakol. Már rég megölt volna a bánat ha a múltamon csámcsognék. Nekem pl. eszembe se szokott jutni trianon.😀


Most a tavalyról maradt vetőmagokat néztem át, kitaláltam mit kell venni, készülök a tavaszra.

188. tumbo2 (válaszként erre: 184. - Channa*)
2023. jan. 7. 08:57
én Fejér megyében lakom,így minket sem érintett-
187. tumbo2 (válaszként erre: 176. - Michelle.r)
2023. jan. 7. 08:55
akkor én sem vagyok,mert nekem sem fáj.így jártunk,túl kéne már lépni rajta.inkább a jövővel kéne foglalkozni,nem a múltat siratni.
2023. jan. 7. 00:36

Sziasztok!


Köszönöm a választ mindenkinek, nem gondoltam, hogy ennyi hozzászólást generálok.


Nem 1 kg aranyat szeretnék venni minden hónapban, vagy a felső tízezer szintjén élni, de az jó lenne, ha nem lenne elérhetetlen álom évi egy nyaralás, egy 1-2 milliós használt autó (nem azonnal, de látszana a perspektíva, hogy össze tudom spórolni), és egy vésztartalékra, illetve majd nyugdíjra elég megtakarítás, és mindezt úgy, hogy azért pici kisluxus is van az életemben, ha nem is mindennap, de beülnék néha egy kávéra, vagy sütire, eljárnék sportkörre.


Nemrég még tudtam megtakarítani, ez így van, az utóbbi hónapokban hiába tudom, hogy muszáj, nem sikerül.


Ráadásul megtörtént a vész, amire volt a vésztartalék, így el is fogyott. Szóval nullán vagyok. A havi fizum vagy éppen elég, de ez is úgy, bár ezt nem részleteztem a vallomásban, hogy nem könnyedén, hanem spórolok, amin tudok.


Külföld egyenlőre családi okból nem jöhet szóba, de a távlati tervek között szerepel.

185. timycat (válaszként erre: 184. - Channa*)
2023. jan. 6. 22:41

Nálunk először 3, majd 4 országba szakadt a család. A földek, vagyon mindegy is volt, azt egységesen elvették mindenhol.


Ahogy van a szállóige a családban, románnak/szerbnek magyarok voltunk, horvátnak bunyevác, bunyevácnak magyar, magyarnak meg svábok. Egyik se volt előny sehol.

184. Channa* (válaszként erre: 183. - Timycat)
2023. jan. 6. 22:34

Persze, ezt a részét is tudom, de annyira nem vagyok érintett a témában.


Nekem nincs olyan rokonom, aki 'el lett csatolva'. Fővárosiak vagyunk, akik vidékiek lettek, azok oda mentek férjhez, de ők is az ország közepén vannak és sokkal később történtek ezek az események, mint Trianon, így nekünk tényleg nem okoz semmit...

183. timycat (válaszként erre: 182. - Channa*)
2023. jan. 6. 21:34

Felénk azért ez nem ritka, pl rengeteg évig húzódó határokon átívelő hagyatékok, amik néha perekbe is átcsapnak, több országot érintő vagyonok megfelelő kezelése, honosítás, pl végzettségé, család átpakolás, tb ellátás, adózási matek. Ez még mindig itt van. Nyilván nem mindennapi de meglepően sokszor előfordul.


De pl mikor iskolás voltam, még totálisan életbevágó volt ki hogy tudja átmenteni a családját, a határon túli magyar fiúkat, férfiakat előszeretettel sorozták be a legelején és a legdurvább helyekre, aztán az egyetemen jött a ki hogy tudja Magyarországon taníttatni a gyereket, egyáltalán hogy tudja megugorni az akkor még kötelező felvételit. Aztán hogy tud a már Magyarországon végzett itt és leginkább az EU-ban maradni, hogy tudja a gyerekeit Mo-on szülni egy majdani könnyebben megszerezhető állampolgárság reményében. Ez azért még nem annyira történelem. 1990-2000 eleje.


A kettős állampolgárság jelentősen megkönnyítette az életet, de azért még akad buktató.

182. Channa* (válaszként erre: 181. - Timycat)
2023. jan. 6. 21:12
Igen, tudom, de ezen én mindig csodálkozok...
181. timycat (válaszként erre: 179. - Channa*)
2023. jan. 6. 21:09

Hidd el a határ mentén, pláne a schengenin ez még mindig pofán ver.


Nyilván titeket nem érintett.


Én az elmúlt 2 hetemet közvetetten Trianonnak köszönhetően baccsiztam el... hogy átfut-e az ügylet a magyar jogrendszeren és mit szól majd hozzá a szerb, hááát vannak kétségeim.

180. tien (válaszként erre: 176. - Michelle.r)
2023. jan. 6. 20:53
Én pedig hazaáruló,mert el merészeltem hagyni Magyarországot.
179. Channa* (válaszként erre: 176. - Michelle.r)
2023. jan. 6. 20:53

Nekünk már mi fájjon rajta?

Akiket érintett már szinte mind meghaltak, nekünk már annyira távoli, mint a Tüskevár a mostani tiniknek/fiatal felnőtteknek...


Ebből a szempontból én sem vagyok magyar.

178. globus (válaszként erre: 132. - Unom)
2023. jan. 6. 20:27
Ha meghalljuk a tv-ben: Most az van, hogy felállunk, vagy elkapcsolok".
177. unom (válaszként erre: 176. - Michelle.r)
2023. jan. 6. 20:27

😄😄😄

Nem kérdeztél vissza, hogy neki hol fáj?

176. michelle.r (válaszként erre: 132. - Unom)
2023. jan. 6. 20:21
Pont néhány napja kaptam a pofámba, nem magyar az, akinek nem fáj Trianon 🙄
175. 55Judit (válaszként erre: 171. - Channa*)
2023. jan. 6. 19:41
Ó, hát régen én is elhúztam volna még a göncöl szekeret is. Mikor építkeztem, segédmunkás voltam a mester mellett gyári munka után. Annál a háznál fél hold veteményesem volt egyedül voltam rá. Akkor fékeződtem be mikor rákos lettem. A kemo nagyon sokat kivett belőlem. Most már meg a hosszútávú mellékhatásai is egyre jobban érződnek. Szar az egész. De nem csüggedhetek, szerencsére többnyire derűsen múlatom a napokat. Elég elfogadó vagyok. Sokat kutakodok, amit jobbá tudok tenni, azt meg is teszem.😀
174. 55Judit (válaszként erre: 173. - Tumbo2)
2023. jan. 6. 19:35
Elég lassan alakulsz ki. Nekem is nehéz lenne a bútorokat taszajgatni. Nem lehet ilyen idősen egyedül ezt megcsinálni. Egyébként nekem is nagyon vigyázni kell a derekamra, sokszor beleáll a fájás. A kertbe is leginkább csak sétálgatni szeretek.
173. tumbo2 (válaszként erre: 167. - 55Judit)
2023. jan. 6. 19:32
hát ez az utálom is,hajolni sem tudok.nem beszélve a dögnehéz szekrények tologatásáról. régen még festettem ajtót,kisszéket,de már nincs hozzá türelmem.na,meg a derekam?megemeltem a hűtőt,mert a bolond húgom mondta,hogyne tudnám. hát jókorát roppant,azóta már járni kicsit jobban tudok,egy hónapig csak vonkodtam magam.
172. globus (válaszként erre: 168. - Channa*)
2023. jan. 6. 19:23

Én is élvezem ezeket a munkákat. Bár mi lakásunk kicsi, minden évben festegetek valamit. Festékvásárlás öröme, ó!

Amit viszont utálok, a bútorok, targyak ki-berakodása, takarítás.

171. Channa* (válaszként erre: 167. - 55Judit)
2023. jan. 6. 19:21

Hát nem tudom....


Hogy mire kapható a család? Szerintem kaphatónak kell lenniük, ha máshogy nem megy.


Lehet, hogy csak én működök így, de én képes vagyok egy csomó mindenre. Én simán ellapátoltam 2 m3 sódert is, mert szerintem útban volt:D

Néhány óra alatt megvoltam vele.

A fiúk mikor haza értek leesett az álluk. A fiam mindig azt mondja, hogy az anyám egy terminátor:DDDDD


A fiam is olyan gépeket és szerszámokat használt, amiket most látott először. Úgy törte a betont, mintha mindig is ezt csinálta volna. Az ezermester unokaöcsém megmutatta neki, onnantól ő csinálta, hogy a másik mással tudjon haladni.


Mindenki meglepődött karácsonykor, hogy a házunk nem csak kész van, de csillog villog és még fel is van díszítve. Más 5 hónap alatt egy szobát nem képes felújítani, mi pedig egy 120 nm-es házat megcsináltunk...

170. VendrinerPiroska (válaszként erre: 47. - Vigyefene)
2023. jan. 6. 19:20
Ez technikailag igaz, de van azért sok gyütt-ment, aki úgy érzi, hogy felette áll a többi gyütt-mentnek. Legalábbis én ezt tapasztaltam. Némelyik ottani gyütt-ment az ittenieknél is sokkal előrébb valónak tekinti magát.
169. globus (válaszként erre: 151. - Birebora)
2023. jan. 6. 19:18

Sajnos ez igaz.

6 éve 21,5-ért vettünk. Nézegettem ingatlan.comon, ugyanabban az utcában, ugyanolyan ház, négyzetméter 53 millió. Használt lakás.

168. Channa* (válaszként erre: 164. - Tumbo2)
2023. jan. 6. 19:13

Sokat tanultam ezen a nyáron a lakás/ház felújítás kapcsán.


Repedt fal: kell egy zsák csempe ragasztó kb. 3 ezer Ft, 1-2 tekercs öntapadós hálós szalag 1 tek. 3-5 ezer Ft. Esetleg lehet venni még egy flakon ragasztóhabot, ami nem pisztolyos, mert az nem dagad, mint a purhab.


Ha van ragasztóhab, akkor azt bele kell fújni a nagyobb! résekbe, ha megszárad le kell csiszolni, ezután a bekevert csemperagasztóval glettelni kell vagy lehet kifejezetten glettelő anyagot is, ha megszáradt rá kell ragasztani ezt a hálós szalagot és még egyszer leglettelni/áthúzni a ragasztóval. Ha megszáradt, akkor meg kell csiszolni és már lehet is festeni.


Az általunk vett ház elég öreg, és itt is voltak repedt falak, illetve a bontás közben is lett jó pár repedés, és így lett javítva. Szép lett;)


És azt is lehet csinálni, bár ez drágább, hogy gipszkartont ragasztasz a falra és azt gletteled, fested. A fiatalok megtudják csinálni bármelyiket, így nem kerül olyan sokba....

167. 55Judit (válaszként erre: 166. - Channa*)
2023. jan. 6. 19:09

Az a helyzet nálam egyrészt nem sürgős még, másrészt gyűlölöm az ilyen munkát. Inkább olyasmivel múlatom az időt, amit szeretek.😀

Tumbó is maga tudja mit bír, vagy a családja mire kapható.

166. Channa* (válaszként erre: 161. - 55Judit)
2023. jan. 6. 19:03

Tudom, hogy Tumbo és te is idősebbek vagytok és azt is hogy vannak egészségi problémáitok, de én a helyetekben vennék egy vödör festéket és legurítanám a falakat.


Nekem lett volna pénzem festőt is fogadni most a ház átalakításakor, de nem tettem.

Simán legletteltem a falakat, majd alapoztam, tapétáztam, festettem.

És elég vicces, de tavasszal megyek a barátnőmhöz is tapétázni:DDDD


Szerintem Tumbo lányának és vejének csak lenne annyi ideje, hogy megcsinálja.

165. birebora (válaszként erre: 163. - Elbb)
2023. jan. 6. 19:03
És lesz aki megveszi.
164. tumbo2 (válaszként erre: 161. - 55Judit)
2023. jan. 6. 19:03
nem lehet.repedezik a fal is,tákoltunk rajta,de nem sok eredménnyel.a lányomnál van a hamvasztási pénzem,abból még telik.most kellett új hűtőt venni,hogy a konyhai konvektor is meddig bírja?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook